Editörler : ayşegül bgm
«456789101112131415»

radyoloji44
Aday Memur
26 Mart 2020 10:15

ADS leri kapsiyor, dişte çalışanlarda yararlanacak, bir tek TSM ve il-ilçe sağlık yok
Çalışan0insan, 4 yıl önce

Arkadaşlar okudum ama diş hastanelerinde çalışan hekim, hemşire ya da diğer personel içinde tavan uygulamasından yararlanacak var mı anlamadım.

Adsm ikinci basamak olduğu için ve istanbulda bir adsm de çalışan diş hekimler, hemşireler bazı yardımcı personelle beraber corono ile mücadelede için devlet hastanesine kaydırdığı için emin olamadım. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

kartal3832
Şef
26 Mart 2020 10:33

Arkadaş lar ilçe hastaneleri ilçe entekre hastaneleri kapsıyor 4_1 2 3 2. Bölge sağlık lisansiyeri 1400 civarı aliyor

Çalışan0insan
Aday Memur
26 Mart 2020 10:43

Kartal3832 nin dediği ne demek? Ve radyoloji44 e teşekkürler

yasinv
Aday Memur
26 Mart 2020 21:06

Ben de 1. Basamağa verilmeyecek gibi anladım. Siz neye dayanarak verilecek diyorsunuz?
kartal3832, 4 yıl önce

Arkadaş lar ilçe hastaneleri ilçe entekre hastaneleri kapsıyor 4_1 2 3 2. Bölge sağlık lisansiyeri 1400 civarı aliyor

kadayif
Daire Başkanı
26 Mart 2020 23:31

SAĞLIK PERSONELLERİ OLARAK GELDE İSYAN ETME

HAKLARIMIZI SAVUNUNCA PARAGÖZ İLAN EDİLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Ziya Selçuk imzasıyla 81 il milli eğitim müdürlüğüne resmi yazısı.

Gönderilen resmi yazıya göre;

1- Öğretmen ve yöneticiler, 30 Nisan 2020 tarihine kadar, uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacaktır.

2- Öğretmen ve yöneticiler, toplu sözleşme hükmü gereğince mali haklarını (ek dersler dahil) alacaktır.

3- 30 Nisan'a kadar, eğitim kurumu yöneticilerinden birisi okulda bulunacaktır.

Sormazlar mı adama biz sağlık çalışanları ölümle yüzyüze çalışırken evlerimize çocuklarımıza gidemezken yoğun bir şekilde çalışırken hükümetin bizlere iyileştirme diye ağzımıza bir parmak bal çalması 3 aylık bir ödeme yapması normalde zaten ödenmesi gerekn döner sermayeyi iyilik iyileştirme yaptık diyerek lanse etmesi çok ama çok komik

öğretmenler yattıkları yerlerden girmediği derslerden tatil yaparak çalışmadan mart ayı, nisan ayı ek derslerini alacaklar en az ek ders ücreti 700 tl den 1800 tl kadar alıyorlar alacaklar belkide bizlere yapılan ücretlerden daha fazlasını bir şekilde yattıkları yerlerden alacaklar şimdi sizler bu tabloyu kafanızda bir karşılaştırın biz sağlıkçılar ölümle karşı karşıya kalarak alacakken bu iyileştirmeyi, birileride yatarak alıyorlar bizlere bunu hak gördüler bu mudur adalet gelde isyan etme demek bu olsa gerek ,şu anda bile bizler hiç sayılıyoruz bir kıymetimiz yok

bu 3 aylık yapılan döner sermayenin tavandan ödenmesi biz sağlık çalışanlarına değilde doktorların 3 aylık dönemde hasta olmayacağından döner sermaye alamacaklarından dolayı doktorların ücretlerinin düşmesinden dolayı doktorlara yapılan iyileştirmelerdir

bizlere yapıldığına dair hiç bir inancım yoktur zaten biz salık çalışanlarına ödenmesi gereken ücret ödenmiş oldu hiçbir şekilde bizlere iyileşrtime yapılmamıştır bir iyileştirme yapılmak istenseydi 2018 yılında askerlere 400 tl ile 900 tl arasında yapılan zam bizlerede yapılabilirdi yada maaşlarımıza seyyanen %5 zam yapılabilirdi bu herkescede takdir edilirdi millette helal olsun derdi maalesef bizler yine hüsrana uğrayan sağlık çalışanlar olarak kaldık

furknduman
Aday Memur
27 Mart 2020 00:09

Arkadaşlar 112 ye verilmeyecek mi? 1.basamak olarak geçiyo galiba o zaman 1q2 ye de mi vermeyecekler demek bu ?????

mikado411
Kapalı
27 Mart 2020 03:11

Bir öğretmen olarak mesleğinize saygı duyuyorum ve bu süreçte daha çok ek kazanç almanız gerektiğini her mecrada savunuyorum.Yalnız bize yattığı yerden ek ders maaş alıyorlar demeniz hiç hoş bir açıklama değildir.Biz okulları kapatmasını istemedik ve bu süreçte idari izinli sayılıyoruz .Siz idari izinli olduğunuzda yönetmelige göre özlük haklarınız saklı kalmıyor mu? Mesleğiniz bu süreçte halkın sağlığını korumak iyilestirmektir ve hakkınız kat be kat ödenmez ancak biz öğretmenlere laf söyleyerek hakkınızı savunmasız hiç uygun değildir.Yine de keşke olsa da size bu süreçte ekdersimizi verebilsek derim.

kadayif, 4 yıl önce

SAĞLIK PERSONELLERİ OLARAK GELDE İSYAN ETME

HAKLARIMIZI SAVUNUNCA PARAGÖZ İLAN EDİLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Ziya Selçuk imzasıyla 81 il milli eğitim müdürlüğüne resmi yazısı.

Gönderilen resmi yazıya göre;

1- Öğretmen ve yöneticiler, 30 Nisan 2020 tarihine kadar, uzaktan eğitim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilecek görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmek kaydıyla idari izinli sayılacaktır.

2- Öğretmen ve yöneticiler, toplu sözleşme hükmü gereğince mali haklarını (ek dersler dahil) alacaktır.

3- 30 Nisan'a kadar, eğitim kurumu yöneticilerinden birisi okulda bulunacaktır.

Sormazlar mı adama biz sağlık çalışanları ölümle yüzyüze çalışırken evlerimize çocuklarımıza gidemezken yoğun bir şekilde çalışırken hükümetin bizlere iyileştirme diye ağzımıza bir parmak bal çalması 3 aylık bir ödeme yapması normalde zaten ödenmesi gerekn döner sermayeyi iyilik iyileştirme yaptık diyerek lanse etmesi çok ama çok komik

öğretmenler yattıkları yerlerden girmediği derslerden tatil yaparak çalışmadan mart ayı, nisan ayı ek derslerini alacaklar en az ek ders ücreti 700 tl den 1800 tl kadar alıyorlar alacaklar belkide bizlere yapılan ücretlerden daha fazlasını bir şekilde yattıkları yerlerden alacaklar şimdi sizler bu tabloyu kafanızda bir karşılaştırın biz sağlıkçılar ölümle karşı karşıya kalarak alacakken bu iyileştirmeyi, birileride yatarak alıyorlar bizlere bunu hak gördüler bu mudur adalet gelde isyan etme demek bu olsa gerek ,şu anda bile bizler hiç sayılıyoruz bir kıymetimiz yok

bu 3 aylık yapılan döner sermayenin tavandan ödenmesi biz sağlık çalışanlarına değilde doktorların 3 aylık dönemde hasta olmayacağından döner sermaye alamacaklarından dolayı doktorların ücretlerinin düşmesinden dolayı doktorlara yapılan iyileştirmelerdir

bizlere yapıldığına dair hiç bir inancım yoktur zaten biz salık çalışanlarına ödenmesi gereken ücret ödenmiş oldu hiçbir şekilde bizlere iyileşrtime yapılmamıştır bir iyileştirme yapılmak istenseydi 2018 yılında askerlere 400 tl ile 900 tl arasında yapılan zam bizlerede yapılabilirdi yada maaşlarımıza seyyanen %5 zam yapılabilirdi bu herkescede takdir edilirdi millette helal olsun derdi maalesef bizler yine hüsrana uğrayan sağlık çalışanlar olarak kaldık

mıdırbey
Aday Memur
27 Mart 2020 06:42

Bunu alamayanda var.
beylikli63, 4 yıl önce

yoğun bakımda zaten 1200 tl yattı bu ay ne değişti şimdi ? 400 tl için mi tüm bu medyada cıkan son dakika müjde haberleri..

Hayalperesthemşire
Müsteşar
27 Mart 2020 07:04

Bukadar düşünceliysebiz ek derslerinizden feragat edip ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlara o paralar paylaştırilsa keşke, sizler oturduğu yerden tam maas almasa keşke

mikado411, 4 yıl önce

Bir öğretmen olarak mesleğinize saygı duyuyorum ve bu süreçte daha çok ek kazanç almanız gerektiğini her mecrada savunuyorum.Yalnız bize yattığı yerden ek ders maaş alıyorlar demeniz hiç hoş bir açıklama değildir.Biz okulları kapatmasını istemedik ve bu süreçte idari izinli sayılıyoruz .Siz idari izinli olduğunuzda yönetmelige göre özlük haklarınız saklı kalmıyor mu? Mesleğiniz bu süreçte halkın sağlığını korumak iyilestirmektir ve hakkınız kat be kat ödenmez ancak biz öğretmenlere laf söyleyerek hakkınızı savunmasız hiç uygun değildir.Yine de keşke olsa da size bu süreçte ekdersimizi verebilsek derim.

kartal3832
Şef
27 Mart 2020 08:35

Tsm ve Asm alamıyor ilçe hastaneleri ile ilce entekre hastaneleri de kapsıyor E2 ve E3 1.Basamak sağlık hizmeti veren yerler E1 2. Basamak sağlık hizmeti veren kuruluşlar aslinda yer alıyor yönetmelikte belirtilmiş ama o kadar yönetmeliği kim okuyacak diyorsanız mutemetlerinizden de sora bilirsiniz aslında asıl mesele bu değil burda gece gündüz açılıp ailemizi çocuklarımızı tehlikeye atma pahasına 3 ay alacağız 1400 civarı bir para için konusurken başkaları yattığı yerden 1400 civarında parayı ek ders olarak alacak adamlar 15 saatte maaş halk ederken bizler 40 saatte mesai saatti içinde koridorda geziyiz diye ek ders alırken her 10 saat e 1 saat fazladan ek ders alırken kızılay yeşilay kolu diye ek ders alırken bizlerde insanların el bile sıkışmaya korktukları dönemde insanlarla uğraşıyoruz.milli eğitim bakanlıni bile açıklıyor bir şekilde eğitimi telafi ederiz diye ama sağlık in telafi si yok yok polis e asker e öğretmen imam a yapıldığı gibi sağlık çalışanlarının da özlük haklarına iyileştirme yapılmalıdır azına bir parmak bal sürerek bu iş olmaz

kartal3832
Şef
27 Mart 2020 08:43

Idari izinli dönemimizde özlük hakları miz saklı kalır ama yapmadigim fazla mesai yi almam ama siz yapmadığınız ek dersleri alıyorsunuz tamam maaş i anlarım ama ek ders sizce halk mi yapmadığınız halde. Elbet hz Ömer in adaleti bir gün tecelli edecek

mikado411, 4 yıl önce

meneksenuri
Daire Başkanı
27 Mart 2020 09:40

Öğretmenlere de tavandan yatmalı. Evde sıkıntıdan patlıyorlar.

27 Mart 2020 10:26

Yahu bu ülkede öğretmen düşmanı bitmediği sürece bir gıdım yol gidemeyiz biz. Sanki durumların böyle olmasını öğretmenler istedi. Devlet onlara bir hak vermiş. İdari izinli sayildiginiz dönemde ek dersiniz ödenir demiş. İnsanlar mücadele etmiş bu hakkı elde etmiş. Siz de gelmiş burada kendi hakkımız nasıl daha iyi olur mücadelesini tartışmak yerine öğretmene sallıyorsunuz. Okumamış cahil kesimi anlıyorum da sizin gibi Okuyan kör cahilleri hiç anlamıyorum.

meneksenuri
Daire Başkanı
27 Mart 2020 10:47

Biz de ödenmekle kalmasın, tavandan ödensin diyoruz beyefendi.

meneksenuri
Daire Başkanı
27 Mart 2020 10:52

Öğretmenlere de ücretsiz olması gerekir.

kartal3832
Şef
27 Mart 2020 10:58

Neden öğretmen düşmanlığı var diye düşündünüz mü hiç. Niye bir asker polis mühendis avukat vb düşmanlığı yok sa size göre öğretmen düşmanlığı var

çokoturgaçlıgötürgeç, 4 yıl önce

Yahu bu ülkede öğretmen düşmanı bitmediği sürece bir gıdım yol gidemeyiz biz. Sanki durumların böyle olmasını öğretmenler istedi. Devlet onlara bir hak vermiş. İdari izinli sayildiginiz dönemde ek dersiniz ödenir demiş. İnsanlar mücadele etmiş bu hakkı elde etmiş. Siz de gelmiş burada kendi hakkımız nasıl daha iyi olur mücadelesini tartışmak yerine öğretmene sallıyorsunuz. Okumamış cahil kesimi anlıyorum da sizin gibi Okuyan kör cahilleri hiç anlamıyorum.

mikado411
Kapalı
27 Mart 2020 12:56

Çekememezliği eğitimli bireylere hiç yakıştıramadım.

kartal3832, 4 yıl önce

Idari izinli dönemimizde özlük hakları miz saklı kalır ama yapmadigim fazla mesai yi almam ama siz yapmadığınız ek dersleri alıyorsunuz tamam maaş i anlarım ama ek ders sizce halk mi yapmadığınız halde. Elbet hz Ömer in adaleti bir gün tecelli edecek

lifefuck
Aday Memur
27 Mart 2020 13:49

meerhabalar 1/8 im. üçünü basamak ankara şehir hastanesinde çalışıyorum. ne kadar ek ödeme olur ?

saglık46, 4 yıl önce

Derecenizi lise mezunu olduğunuz için 10/1 olarak bölge olarakta 3. bölgeden aldım. 3. basamaka acil servislerin bazıları özellikli birim olarak alırken bazıları almıyor.

Eğer özellikli birim değilseniz sabit+performans brütünüz = 2175,30

Özellikli birimdeyseniz= 2559,18 sabit+performans brütünüz çıkar

kartal3832
Şef
27 Mart 2020 14:08

Çekememezlik değil adaletsizlik Elbet bir Adalet yerini bulacaktır.

mikado411, 4 yıl önce

Çekememezliği eğitimli bireylere hiç yakıştıramadım.

erkanelise
Aday Memur
27 Mart 2020 14:15

Merhaba hocam. 112 personeliyim. 8/3 üm. 2. Bölgede görev yapıyorum. Sizce bana ne kadar bir artısı olacak bu durumun ? Teşekkürler.
saglık46, 4 yıl önce

Arkadaşlar ben ek ödeme mutemediyim. Bakan tavandan verileceği bilgisini verdi yalnız bunun bayağı etkeni var genelge yayınlanınca detaylı inceleyeceğiz. Ben tavan hesabının personele göre nasıl hesaplanacağı hakkında bilgi vereceğim. Tavan hesabında esas alınan kriterler şunlardır:

1- Derece-kademe hesabı (Derece-Kademe katsayısı x 0,146061)

2- Ek gösterge hesabı (Ek gösterge katsayısı x 0,146061)

3- Yan ödeme hesabı (Yan ödeme katsayısı x 0,046321)

4- Özel hizmet oranı hesabı ((Özel hizmet katsayısı / 100) x 1387,58)

5- Ek özel hizmet tazminatı hesabı ((Ek özel hizmet katsayısı x 1387,58) / 100)

Bunların toplamında bulunan rakam çalışılan yere veya makama göre 1,7 - 2,0 -5,0 gibi katsayı ile çarpılıp toplam bulunan rakam sizin tavanınızdır. Sabit + performans toplamda maksimum alacağınız tutar bu şekilde hesaplanır.

Toplam 322 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi