Editörler : Pangaea
25 Ağustos 2017 19:07

Hükümet iibflileri 70 puanla devlet memuru yaparken teknik mühendisleri 88 puanla açıkta bırakıyor

makine elektronik bilgisayar endüstri kimya gibi teknik mühendisliklerden mezun olanlar kadro verilmediği için 87-88 gibi yüksek puanlarla açıkta kalırken matematik özürlü iibfliler 70 ile atanıp memur oluyor.

devlet teknik mühendislerin hakkı olan kadroları iibf lilere dağıtıyor.

400 bin mühendis bu partiyi def etmeden kadroyu unutsun

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 19:17

bilgisayar ve endüstri ne zamandan beri teknik oldu?

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 19:21

bizim ülkemizde sayısal bölümlerin sonuna mühendislik koymak kural zaten ya da öğretim üyeleri talep olsun diye eklettiriyor. yurtdışında bilgisayar bilimleri diye geçer bölüm. gerçi formel bilimlerin bile sonuna mühendislik eklenmeye başladı ülkemizde...

memurcu82
Aday Memur
25 Ağustos 2017 19:38

ohhhhhhhh iyi yapıyorlar. bu kafayla devam ettiğiniz sürece 60 puanlıları da alırlar inşallaaah.

luca blight
Kapalı
25 Ağustos 2017 19:49

hırsız iibf ye artık kadro verilmesin

BursaFatihi
Memur
25 Ağustos 2017 19:59

Bilgisayar mühendisliği teknik bir bölümdür abd dahil bütün batılı ülkelerde bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği vardır bahsettiğiniz bilgisayar bilimleri ise bu mühendisliğin temelini oluşturan bir anabilim dalıdır ve gelişmiş ülkelerde o da yaygın bir bölümdür tıpkı matematik ve fizik gibi bilim dallarının makine ve inşaat mühendisliğinin temelini oluşturması gibi.

Ayrıca kimse kusura bakmasın ama adam haklı bilişim çağında 90 puan alan bilgisayar mühendisleri bile atanamıyor son atamada sadece 9 kadro verildi onlardan da arapça dil şartı dahil her türlü belge ve bilgi sertifikası istenerek alım yapıldı ama kıytırık bölüm mezunları 75 80 puanla atanıyor daha kaç net yapalım yakında 100 puan almayan bilgisayar mühendisini atamıyoruz diyecekler şu kadroları dağıtan kişi ve kurumlar biraz vicdanlı olurlar umarım?

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 21:09

katılmıyorum bilgisayar mühendisliği ismi popülist bir isimdir o bilgisayar mühüendisliği dediğiniz elektronik ve bilg. mühendisliğidir tam adı. bilgisayar mezunları zaten ühendisli yapmaz yaptıkları işe mühendislik denilmez.

gelelim gerçeklere sonuçta mühendis unvanıyla istihdam ediliyorsunuz birçok mühendis var vhki ile aynı işi yapıyor kurumlarda. sonuçta gk-gy de isterse 120 de 120 yap bu senin sağlam bir bilgisayarcı olduğunu kanıtlamaz evet bilişim çağındayız ama bilişim çağında kurumlara bu şekilde bilişim personeli alınmasına karşıyım.

BursaFatihi, 7 yıl önce

Bilgisayar mühendisliği teknik bir bölümdür abd dahil bütün batılı ülkelerde bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği vardır bahsettiğiniz bilgisayar bilimleri ise bu mühendisliğin temelini oluşturan bir anabilim dalıdır ve gelişmiş ülkelerde o da yaygın bir bölümdür tıpkı matematik ve fizik gibi bilim dallarının makine ve inşaat mühendisliğinin temelini oluşturması gibi.

Ayrıca kimse kusura bakmasın ama adam haklı bilişim çağında 90 puan alan bilgisayar mühendisleri bile atanamıyor son atamada sadece 9 kadro verildi onlardan da arapça dil şartı dahil her türlü belge ve bilgi sertifikası istenerek alım yapıldı ama kıytırık bölüm mezunları 75 80 puanla atanıyor daha kaç net yapalım yakında 100 puan almayan bilgisayar mühendisini atamıyoruz diyecekler şu kadroları dağıtan kişi ve kurumlar biraz vicdanlı olurlar umarım?

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 21:10

her bölüm önemlidir bir bölüm mezununa kıytırık demeniz ne kadar da şu an bulunduğunuz konumu hak ettiğinizi gösteriyor.

luca blight
Kapalı
25 Ağustos 2017 21:12

arkadaşlar, sevgili kardeşlerim..

makine elektronik kimya endüstri bilgisayar mektronik bunlar sanayide birlikte çalışırlar. hatta yaptıkları iş birbirlerinin işiyle iç içe bile girebilir. dolayısıyla sanayi yani teknik mühendislik olarak kabul edilirler. zaten bunlar matematik,fizik,kimya içerikli teknik bilim derslerini alırlar.

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 21:15

mat-fizik-kimya dersleri temel mühendislik dersidir inşaat-makinenin temelini oluşturur ama bilg. mühendisliğinde oluşturmaz, türev-integral oldukça gereksizdir. ayrık matematik bilmesi bilg. mühendisine yeter.

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 21:18

tekniktir bölümdür,sayısal bölümdür ama mühendislik tabiri için konuştum ilk postta söylediğim şey biraz yanlış oldu.

luca blight, 7 yıl önce

arkadaşlar, sevgili kardeşlerim..

makine elektronik kimya endüstri bilgisayar mektronik bunlar sanayide birlikte çalışırlar. hatta yaptıkları iş birbirlerinin işiyle iç içe bile girebilir. dolayısıyla sanayi yani teknik mühendislik olarak kabul edilirler. zaten bunlar matematik,fizik,kimya içerikli teknik bilim derslerini alırlar.

süleymaaaaaan
Kapalı
25 Ağustos 2017 22:10

bu hükümet mühendis düşmanıdır. mühendis denilince aklına ziraat ve inşaat geliyor

memoserif
Şef
25 Ağustos 2017 22:18

Mühendislik denince ne anlıyorsun merak ettim. Mühendis, sahip olduğu bilgilerle günlük hayattaki problemlere çözüm bulan kişidir. Bu da bilgisayar mühendisliğinde fazlasıyla var.

eyeoftiger, 7 yıl önce

bilgisayar ve endüstri ne zamandan beri teknik oldu?

gy-gk
Müsteşar Yardımcısı
25 Ağustos 2017 22:24

alay ediyon herhalde. nerede 70 puanlı memur olan iibf mezunu var göster her hangi bir merkezi atama kılavuzundan.

yetersiz ulvi
Aday Memur
25 Ağustos 2017 22:27

lan ökkeş, madem matematiğin çok iyi, biz matematik özürlüyüz, o halde 88 değil 98 puan al da atan.

tipe bak. çok zekisin ya tamam olum al 100 puan o halde. hazımsız herifler. mezun olan mühendisleri de görüyoruz bir çoğu pespaye. böyle karı gibi hased ederek bir boka sahip olamazsın hayatta.

oh olsun ulan senin zihniyetindeki adamlara.

eyeoftiger
Daire Başkanı
25 Ağustos 2017 22:38

yanlış tanım bu tanımı her mesleğe uydurursun. mühendis hendese bilen demektir.

memoserif, 7 yıl önce

Mühendislik denince ne anlıyorsun merak ettim. Mühendis, sahip olduğu bilgilerle günlük hayattaki problemlere çözüm bulan kişidir. Bu da bilgisayar mühendisliğinde fazlasıyla var.

tolunaygg
Kapalı
25 Ağustos 2017 23:02

burdaki mühendisler iyi üniversitelerden mezunlar ve sınavda ortalama 25 net bırakıp 85-90 almış adamlar, atanmak hakları kardeşim

yetersiz ulvi
Aday Memur
25 Ağustos 2017 23:39

güzel kardeşim, çalışıp kazanan herkesin hakkıdır atanmak. ben kalkıp başka bir bölüme bok atmasına uyuzu oluyorum. madem çok iyi üniversiteden mezunlar. 90'la atanamıyorsa 95 alsın. boş boş konuşmasın değil mi?

tolunaygg, 7 yıl önce

burdaki mühendisler iyi üniversitelerden mezunlar ve sınavda ortalama 25 net bırakıp 85-90 almış adamlar, atanmak hakları kardeşim

kuyucu muratt
Kapalı
26 Ağustos 2017 00:10

70-75 puanınla nereye laf atacan l.ln. senin haddine mi düşer 85-90 puanlı adamlara laf atmak. mühendislerin kadroları size verilsin bir de utanmadan burda çene yap.

2014 de iibf lilere 1. alımda 100 kadro verildi diye ağlamıştınız. mühendislere yapılan haksızlıklar size yapılsın 3 yaşındaki çocuklar gibi zırlarsınız. hem puanınız düşük hem kadrolar size veriliyor. tabi millet isyan edecek m.l

yetersiz ulvi, 7 yıl önce

güzel kardeşim, çalışıp kazanan herkesin hakkıdır atanmak. ben kalkıp başka bir bölüme bok atmasına uyuzu oluyorum. madem çok iyi üniversiteden mezunlar. 90'la atanamıyorsa 95 alsın. boş boş konuşmasın değil mi?

melek-33
Şef
26 Ağustos 2017 00:39

70 puanla atanan iibf ? Allah Allah ben 85 ile iktisattan açıkta kaldım nasıl oldu. Demek puanım yüksek geldi o yüzden atanamadım senin yazına göre

süleymaaaaaan
Kapalı
26 Ağustos 2017 00:48

adam gibi tercih yapsaydın atanırdın. merkezde 80e düştü iibf puanları

melek-33, 7 yıl önce

70 puanla atanan iibf ? Allah Allah ben 85 ile iktisattan açıkta kaldım nasıl oldu. Demek puanım yüksek geldi o yüzden atanamadım senin yazına göre

Toplam 88 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi