Editörler : E.Kayı Han
18 Eylül 2007 09:38

Açık Öğretim(Adalet Meslek Ön Lisans) FOS MU?

Arkadaşlar, birçok arkadaşımız, 2 hatta 4 yıllık Fakülte mezunu olduğu halde sırf İcra ve Yazı İşleri Müdürlüğü sınavında kolaylık olsun diye Adalet Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında yapılan protokolle açılan Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına yazılmıştır. Ancak Formda Adalet meslek ön lisans programı, Adalet meslek yüksek okulu değildir adlı konu açılmıştır.

Bu yeni konuyu orada yapılan Adalet MYO mezunları ile mezun olmayanlar arasında çekişme yaşandığı ve asıl konuya değinilmediği için açıyorum.

Sorum şu: Açık öğretimi okuyan arkadaşlar İcra Müdürlüğü veya Yazı İşleri Müdürlüğü sınavında sağlanan kolaylıklardan faydalanabilecekler mi?

(Lütfen Adalet M.Y.O. mezunları ve diğerleri arasındaki çekişme mesajları göndermeyiniz)

E.Ergin
Şef
18 Eylül 2007 12:05

arkadaşım öncelikle bu bölüme sadece lise ve dengi okul mezunları kayıt yaptırabiliyor, fakülte ve yüksek okul mezunları kayıt yaptıramıyor. daha AÖf mezun vermedi ve icra müdürlük sınavına aöf mezunları giremez diye bir kararda alınmadı, ayrıca adaleti bitridiğinde Aöf kamu yönetiminide 1 yıl hazırlık okuyup 3. sınıftan devam edebilrisin bunuda Aöf'nin sitesinden okudum. zaten birkaç yıl içinde örgün adalet okuyanlarda icra müdürlük sınavına giremeyecek çünkü artık icra memuru diye alım olacak icra memurluğundan sonra icra müdürü olunacak...

BLOODMN
Şef
19 Eylül 2007 13:47

Kayıt şartlarında lise mezunu demiyor, en az lise veya dengi okul mezunu diyor. Ayrıca başka üniversitelerde aldığınız aynı derslere muafiyet alamazsınız diyor. Yani başvuruda sorun yok.

Ancak sınavlarda faydası olmayacaksa dediğim gibi birçok arkadaş boşuna uğraşmış olacak.

freekaracalmurat
Aday Memur
20 Eylül 2007 08:59

Arkadaşlar, ben işletme mezunuyum, ancak anadolu üniversitesi ile yapılan protokol gereği uygulanan Adalet Meslek Yüksek Okulu programı bitirenlerin icra müdür ve yardımcılığı sınavına katılmaları mümkün bulunmamaktadır. çünkü bu konuyla ilgili ben müracaatta bulundum ve sınava katılmamız mümkün bulunmamaktadır.

mcesurkaraduman
Aday Memur
20 Eylül 2007 17:24

Sana gelen cevabi yazıyı göndersene , bilgi edinme başlıklı herkes okusun niye yayınlamıyorsun, varsa yayınlarsın yoksa ileri geri konuşmazsın

mcesurkaraduman
Aday Memur
20 Eylül 2007 17:27

Ben sana söyleyim senin başvurun ben 4 yıllık mezunum, icra müdürlüğü sınavına girebilirmiyimdir, onları cevabıda giremezsin tabiki buda yönetmelik gereği, şuanda adalet meslek eğitimi mezun vermediği için yönetmelikte herhangi bir değişiklik yoktur, bu sene mezun vereceğinden muhtemel icra iflas kanunu değişkiliği yasa tasarı ile birlikte yönetmelikte değişecek bilmeden neden konuşursunuz anlamam okul bir mezun versin ondan sonra, bilgi edinmeye de yazsan sana verecekleri cevap budur, yönetmelikte geçmiyor mezun verdikten sonra bakacaksın bu işe

freekaracalmurat
Aday Memur
21 Eylül 2007 08:45

Arkadaşlar ben bilgi edinmeye başvurdum. bu konuyla ilgili gelen yazı cevabını aynen yayınlıyorum." icra müdür ve yardımcılarının sınav,mülakat, atama ve nakil yönetmeliğinin 3. mad.nin c fıkrasında yer alan "Hukuk Fakültesi,Adalet Meslek Yüksek Okulu veya Meslek Yüksek Okullarının Adalet Bölümü mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak," hükümü gereğince sözkonusu sınava sadece yönetmelikte bahsi geçen okul mezunları katılabilecektir. Anadolu Üniversitesi ile yapılan Protokol gereği uygulanan programı bitirenlerin icra müdür ve yardımcılığı sınavına katılmaları mümkün bulunmamaktadır. denilmektedir. Arkadaşlar bu protokolün amacı adalet personelinin sadece kalitesini artırmak..ama benim görüşüm ilerde icra müdür ve yardımcılığı sınavına sadece Hukuk Fakültesini alacaklar...çünkü Adalet Meslek Yüksek Okulları mezunları yeterince var..o yüzden kaliyet artırmak adına hukuk fakültesi tercih edilecektir...diye düşünüyorum.. bu şu demek değildir. okumaktan vazgeçilmez tabikii....

rambetiko
Aday Memur
22 Eylül 2007 15:24

evet fos çıktı arkadaşım. eğer lisans tamamlamayı da engellerlerse fosun fosu olacak. bari o hakkımız olsa. yanarım yanarım 2 yılıma yanarım

ümmü01
Kapalı
25 Eylül 2007 11:24

güncelll

tnr1755
Aday Memur
25 Eylül 2007 18:40

Yapmayın arkadaşlar!

Panik yapmaya gerek yok.

Durmak yok çalışmaya davam.

Düşünsenize !

Adamların; icra müdür ve yardımcılarının sınav,mülakat, atama ve nakil yönetmeliğine,

Bilmem kaç yıl sonra ön protokol ile açılacak AÖF bölüm mezunlarıda girebilir diye mi yazacaklardı sanki.

Moralinizi bozmayın bence.

Önemli olan bu seneyi de kazasız, belasız atlatıp. Gerekli girişimleri yapmak.

Saygılar...

adaletli01
Memur
26 Eylül 2007 08:39

Slm arkadaşlar, Adalet Mesleki Eğitim Proğramı ile Adalet meslek yüksek okulu aynı değildir. Çünkü Adalet Mesleki Eğitim Proğramının amacı, Adalet Bakanlığı Personelinin eğitimini yükseltmektir. Ayrıca 4 yıllık fakültelere herhangi bir şekilde geçişi sağlanmamaktadır. Herkes Eskişehir Üniversitesi,Açık Öğretim Fakültesinden --Bilgi Edinme-- hakkı gereği bu bilgiyi oradan edinebilir. Bilgilerinize..

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi