Editörler : oto-danisman-expert
22 Şubat 2011 18:59

OYAK hakkında herşey.!

Merhaba Sevgili Arkadaşlar;

Bugün Oyak paylaşım konusu yine hakaret içerikli mesajlar ile dolup taştı.

Malasef sayfalar dolusu hakaret içerikli mesajlar yazılmış.

Bir kaç sayfadaki mesajları sildim.

Açık konuşmak gerekirse son sayfadaki hakaret içerikli mesajları silerken yanlışlıkla konuyu silmişim.

Silinen konuyu geri getirme imkanımız var.

Fakat düşündümde paylaşım ve bilgi alış verişinden başka her amaç için kullandığınız o konunun silinmesi doğru bir karar olmuş.

Bu yüzden hem uyarı niteliğinde hemde bundan sonraki paylaşımlarınız için yeni bir konu açmak istedim.

Yapı olarak insanlara ceza verme ve onların düşüncelerini paylaşmalarını kısıtlayıp forumdan uzaklaştırma taraftarı değilim.

Lakin müsamaha göstermiyeceğim tek şey vardır oda hakaret ve küfür.

Her kim olursa olsun,ne şartlar altında olursa olsun hakaret ve küfür etmenin mazereti ve mantıklı bir açıklaması olamaz.

Lütfen ama lütfen bundan sonraki yorumlarınızda bu uyarımı dikkate alarak paylaşımlarda bulunun.

Anlayışınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.

tacettinkiremit
Aday Memur
22 Şubat 2011 19:20

Evet malesef bazı arkadaşlarımız çabuk tahrik olarak bazan hoş olmayan sözler sarfediyorlar.Bu forum hepimizin paylaşımda buluduğu biryer.Lutfen tahriklere kapılıp kendimize yakışmayan sözler sarfetmeyelim.Benim sayfam sürekli açık olduğu için tartışmaları eşim veya çocuğum gördüğünde yazılanlardan dolayı ben mahçup oluyorum.

onuralppp
Kapalı
22 Şubat 2011 20:00

arkadaslar samanyolu tv yi seyrettinizmi seyretmeyen arkadaslar nette bakabilirler oyak malıye bakanlığınca inceleme altına alınmış

snapshot
Aday Memur
22 Şubat 2011 20:26

ya arkadaşlar sayfaya hiçimi bamıyorsunuz aynı haber defalarca kopyalanıyor

derinaydin
Aday Memur
22 Şubat 2011 21:59

OKYANUS görünmüyor ortalıklarda yok.Bugün önemli haberler vermişti erdemir hakkında..

whitewolf74
Aday Memur
22 Şubat 2011 22:41

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/02/22/spk_oyaki_mercek_altina_aldi

marmarisli___
Aday Memur
23 Şubat 2011 15:42

OKYANUS0622

Yazmayacaksanız özelden mesaj atmanız mümkünmü en azından paylaşımı özelden sürdürebiliriz.Beni eklerseniz size ulaşabilirim.

tacettinkiremit
Aday Memur
23 Şubat 2011 15:55

Sayın Mutlu33;

Eğer linkleri birleştirecekseniz ben size 5 dakika içinde linkleri hazırlayayım.

snapshot
Aday Memur
23 Şubat 2011 16:03

OKYANUSA ne oldu bilen varmı?

MuTLu33
Şef
23 Şubat 2011 16:57

Sayın tacettinkiremit;

Verdiğiniz linkler için çok teşekkür ederim.

Bir link hariç (Konu ile alakalı değildi)hepsini birleştirdim.

seyyah26
Aday Memur
23 Şubat 2011 19:42

Arkadaşlar OYAK a bir mail attım ve kesintilerin 20 katı oranında verilen borç para verme hizmetinin üyelerinin birikmiş parasının % 25 i oranına çıkarılmasını, vade sürelerinin bankalar gibi uzun tutulmasını, bu sayede bankalardan kredi çekemeyen, hacizli olan ekonomik darbağozda olan personelin elinin rahatlacağını belirttim. Erdemir İsdemir vb. para vermeyecekler bari kendi paramızı kendimize borç versinler. Değerlendirelim ihtiyacımız olmasa bile ihtiyacımız olan arkadaşlarımızı düşünerek maillerle destek verelim derim..

detailed
Yasaklı
23 Şubat 2011 20:13

Oyak ile ilgili ilginç bir haber...

http://www.stratejikboyut.com/haber/

oyakla-ilgili-bir-skandal-daha...--50619.html

Doğruluğu teyide muhtaç olmakla beraber, gelişmiş ülkelerde az rastlanan bir yapılanma...

Saygılarımla.

KLCOZG
Aday Memur
23 Şubat 2011 20:56

mutlu bey teşekkürler konu iyice karışmış....

cerit71
Memur
23 Şubat 2011 21:41

Oyak basında çıkan habere ilişkin (SPK ve Maliye tarafından inceleme başlatılması) bir açıklama yapmış.

http://www.oyak.com.tr/TR/uyeler/duyurular/medyada-cikan-bazi-haberler-hakkinda-aciklama.html

derinaydin
Aday Memur
23 Şubat 2011 21:45

işte o haber.

Medyada Çıkan Bazı Haberler Hakkında Açıklama

Tarih : 23 Şubat 2011

AÇIKLAMA

22.02.2011 ve 23.02.2011 tarihli Sabah, Takvim ve Zaman gazeteleri ile bir kısım internet sitelerinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK), bir şikâyet mektubu üzerine OYAK'ı mercek altına aldığı yönünde haberler yayınlanmıştır.

Gazete haberlerinde, Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Maliye Bakanlığı'na gönderildiği belirtilen "şikâyet mektubu" hakkında ve OYAK Grubu'na dahil halka açık iştirakler genelinde iddia edildiği üzere SPK tarafından yapılmakta olan bir inceleme çalışması bilgimiz dahilinde bulunmamaktadır. Bilebildiğimiz tek husus, Sermaye Piyasası Kurulu'nun bir İştirakimiz ile ilgili olarak bazı bilgi ve belgeler isteyen talebi bulunduğu ve ilgili İştirakimizin bunlara gerekli cevapları vermiş olduğudur. Bütün bu hususlar 2010 yılı bahar ayları içerisinde cereyan etmiş olup, bizim bilgimiz içerisinde daha sonra herhangi bir gelişme olmamış veya bildirim yapılmamıştır.

Nitekim Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı, Sn. V. Akgiray 22.02.2011'de REUTERS'e yaptığı açıklamada, tek başına OYAK'a özgü bir durumun bulunmadığına işaret etmekte ve "SPK bu denetimleri sadece OYAK Grubu'na değil onlarca şirkete yapıyor" diyerek, bu konuda OYAK Grubunun ön plana çıkartılmasının doğru olmadığını vurgulamaktadır.

OYAK'ın bütün halka açık iştirakleri serbest piyasa koşullarında faaliyet gösteren, mevzuat çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun her türlü denetimine tâbi bulunan, ayrıca Dünyanın dört büyük bağımsız denetim firmalarınca da denetlenen ve kurumsal yönetim ilkelerine uygun çalışan şirketlerdir. Haberlere konu edilen ve gazetelerde yer alan şikâyet mektubunda ileri sürüldüğü belirtilen hususlar maksatlı ve muhtemelen OYAK Grubundan ayrılan bir çalışanın içinde bulunduğu durumun etkisiyle ortaya attığı iddialar niteliğindedir. Bu durumun; eğer varsa, bir ihbar mektubu üzerine Sermaye Piyasası Kurulu'nun başlattığı söylenilen incelemesi sonucunda da görüleceğinden şüphemiz yoktur.

Var olduğu iddia edilen bir mektup ve dolayısıyla yapıldığı ileri sürülen Sermaye Piyasası Kurulu'nun incelemesinin; "yargısız infaz" şeklinde haber konusu yapılarak kamuya yansıtılmasının Kurumumuzu, iştiraklerimizi ve halka açık şirketlerimizin milyonlarca hissedarını zarara uğratıcı etkileri sebebiyle, sorumlular hakkındaki her türlü yasal hakkımız saklıdır.

derinaydin
Aday Memur
23 Şubat 2011 21:50

Sabah, zaman, takvim,stratejik boyut sadece belli bir medya grubu uğraşıyor bu haberle. dikkatinizi çekerim TSK, OYAK...???

.thk15.
Aday Memur
23 Şubat 2011 22:21

Elbette onlar yayınlayacaklar.Çünkü dert başka.İşte bizim buna prim veren arkadaşlarımızolduğu sürece bu adamlar içinde asker olan her konuyu olumsuz göstermek adına her türlü çirkinliği yapmaya devam edecekler.

Haber konusu doğru bile olsa daha ortada bir sonuç yok.Ama adamlar neredeyse zil takıp oynayacaklar.

değerli kardeşim uzak97 acaba OYAK ı inceleyen bir bağımsız kurum olduğunu bilmiyormusunuz? biliyorsanız bu öneriyi ona güvenmediğiniz içinmi yaptınız? mahsuru yoksa öğrenmek isterim.

seko2006
Aday Memur
23 Şubat 2011 22:24

iyi akşamlar

evet seyyah karddeş ben de mail attım oyak gm ne üyelere sunulan borç verme hizmetinin kapsamının genişletilmesini istedim.bence herkes atmalı böyle mail.her bankaya gittiğimizde yolunacak kaz gibi davranmalrı ve prosedürler öne sürmeleri çok ağır..Ve oyak ın borç vermesinde borcun geri ödenmeme riskinin sıfır olduğunu düşünürsek hiç ama hiç imkansız değil borç verme miktarının artırılması.

marmarisli___
Aday Memur
23 Şubat 2011 22:59

Arkadaşlar, her okuduğumuz yazıya mal bulmuş magribi gibi atlamayalım.

Oyak hakkında şikayet mektubu yazan şahıs kimdir ,nedir gerçekten OYAK çalışanımı yada işten atılan birimi.Saçma sapan ithamlar var, neye göre 50.000-30.000 Tl eksik ödeme.Bunlar tamamen palavra hiç inandırıcı değil.Bu bana tamamen düzmece geliyor.Senaryonun başka versiyonu.Yandaş medyadan başkada yazan yok.Lütfen oyuna gelmeyelim.

Düşük nema almamızın nedenlerinin en başında İSDEMİR modernizasyonu gelmektedir.Yaklaşık 3.5 milyar dolar modernizasyona harcanmıştır.Ancak Erdemir satın alınırken bonus olarak verilen bir tesis Erdemirin %60 kapasitesine ulaşabilecek seviyede modern bir tesis haline getirilmiş (Yıllık üretim yaklaşık 2.2 milyon tondan 5.2 milyon tona çıkarılmış ve 6 Aralık 2010 tarihinde üretime başlanmıştır.)Şu andaki değerini bilmememle beraber yaklaşık 5.5 - 6 milyar dolar civarındadır.Belkide daha fazla bu benim naçizane tahminimdir.

İSDEMİR'in çalışmalar sonunda halka açılarak borsaya kote edileceği söyleniyor.Buda bize hiç gelir getirmeyen ve 3.5 milyar dolar yatırımın harcandığı bir iştirakin gelir getirmeye başlaması demektir.Bu tesisler satılır yada satılmaz ama aslı olup olmadığı belli olmayan ihbar mektuplarına itibar etmememizin bizim yararımıza olacağını düşünmekteyim.(İSDEMİR modernizasyonunu buradan görebilirsiniz. http://www.isdemir.com.tr/wps/wcm/connect/isdemirlibrary/isdemir/hakkimizda/yatirimprojeleri

derinaydin
Aday Memur
23 Şubat 2011 23:09

Bencede mail atın genel kurulları yaklaşıyor her sene ancak genel kurulda üyelere bazı haklar veriyorlar. ne kadar çok yazarsak o kadar etkili olur arkadaşlar.heralde bazı üyelerin borç durumunun farkındalardır. genel kurulu kaçırdık mı olmaz. geçen sene ben bir öneri yazmıştım genel kurul karar verir geçti dediler. bir de şu kredi alma süresini indirseler 15 yıl çok uzun.bunu yazdım ben genel kurula iletiriz dediler.hayırlısı artık.

Toplam 867 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi