Editörler : cihan27E.Kayı Han
«759760761762763764765766767768769770»

journeykbr3223
Yasaklı
16 Eylül 2022 23:25

Aynısını yapıyorsun yine

Aselsandaki mühendis maaşı 22bin 3 ayda 1 çift maaşla aylık 30bine denk geliyor 5 yıllık tecrübeli olan 40-45 alıyor daha fazla deneyime sahip daha çok alıyor,

Togg, TUSAŞ, baykar gibi şirketler mühendislerine iyi anlamda veriyor. Siz de çalışın bir şeyler üretin.

Yok doktorların maaşı fazla onların dusurelim, dhmide maaşlar fazla onların dusurelim, öğretmenler saate göre çok fazla alıyor onların dusurelim gibi saçma cümleler kurmayin

alpay1, 2 yıl önce

kardeşim yanlış anladın ben katılıyorum bu dediğine doktorlar hak ediyor öyle olmalı bence de yoksa doktor bulamayacağız ama bence mühendis avukatta bu kadar düşük almamalı bunlar avrupa amerika da aşağı yukarı doktorlarla aynı alıyor şuan bu gruplar çok geride kaldı ben bunu diyorum.

alpay1
Aday Memur
16 Eylül 2022 23:27

yalan söylediğini herkes biliyor ama yandaşlık yapma peşindesin üzücü. hemşireler kıdemli 13 14 acil serviste nöbetli 16 alıyor max arkadaşlar bu şahısı pek takmayalım kendisi yalan söyleme peşinde. bide niye hemşireler üzerinden gidiyor oda garip geri kalan kamu mühendisi avukatı öğretmeni de aynı maaşları alıyor ve hemşire zaten orta sınıf meslektir. kamu mühendisi avukatının böyle maaş alması ve doktorlar arasındaki şuan oluşan uçurum burada sıkıntı. yandaşlık yapmana gerek yok bu meslekler de isyan eder yakında zorlarlar kapıları.

journeykbr3223, 2 yıl önce

Hızlı resime attım bak oradan

Türkiye'deki ortalama hemşire maaşı 19-25bin TL arası degismekte. Siz ek ödemeleri ve fazla mesaileri gösterirseniz ben de aynısını gösteririm

https://www.hizliresim.com/lvw9e06 yokslulluk sınırının altında alan hemşire nerdeyse hiç yok.

Hollanda hemşire maaşı 3bin Euro

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=152&loctype=1&job=865&jobtype=3

Hollanda doktor maaşı 12bin Euro

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=152&loctype=1&job=13&jobtype=2

Rusya'daki doktor maaşı: 250bin ruble

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=179&loctype=1&job=13&jobtype=2

Rusya'daki hemşire maaşı: 70bin ruble

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=179&loctype=1&job=865&jobtype=3

Onlar bu kadar tepki göstermiyor bizdeki ortalama doktor maaşı 30bin ortalama hemşire maaşı 20bin tl

WildVenture
Aday Memur
16 Eylül 2022 23:31

Devlet üniversitesinde 1 yıllık araştırma görevlisi, 15500 TL

Babamat
Aday Memur
16 Eylül 2022 23:31

Bide hesap yapmışlar. Yaz tatilinde olduğu için ek dersi yok. Sınıf öğretmeni ise Eylül ayı için Ekim başında 2200 civarı ek ders alır. Artı bide 1315 tl eğitim hazırlık ödeneği. Geçen yıl 1250 tl ile 54 top A4 kağıdı alabilirken bu yil 1315 tl ile 14 top A4 alabilir.
Yorum lu yorum, 2 yıl önce
Ekdersin yoksa en fazla 15 saat (40'ar dk) derse giriyorsun demektir. Bu da 15x40=600 dk/60= 10 saat eder. Yani haftalık 10 ayda 40 saat çalışmış olursun ki, buda diğer memurun 1/4'ü bir çalışma süresine denk gelir. Bu kadar çalışmaya maaşınızın 3000 TL civarında olması gerekir. Devlet çok bonkör valla.

journeykbr3223
Yasaklı
16 Eylül 2022 23:37

14 maaş alıyordu yeni taban ile 15 oldu

nöbetin saati 48 lira şu an 200 saat nöbet tutsa 9600 hadi insaflı olalım 100 saat nöbet tutsa 5bin tl oradan gelir

etti mi 20bin tl

performans olarak acilde çalışyordu döneri de 3500 olsa 24bin tl maaş

-------------

alpay1, 2 yıl önce

yalan söylediğini herkes biliyor ama yandaşlık yapma peşindesin üzücü. hemşireler kıdemli 13 14 acil serviste nöbetli 16 alıyor max arkadaşlar bu şahısı pek takmayalım kendisi yalan söyleme peşinde. bide niye hemşireler üzerinden gidiyor oda garip geri kalan kamu mühendisi avukatı öğretmeni de aynı maaşları alıyor ve hemşire zaten orta sınıf meslektir. kamu mühendisi avukatının böyle maaş alması ve doktorlar arasındaki şuan oluşan uçurum burada sıkıntı. yandaşlık yapmana gerek yok bu meslekler de isyan eder yakında zorlarlar kapıları.

alpay1
Aday Memur
16 Eylül 2022 23:38

döner yok artık kardeşim haberin yok heralde biraz güncel döneme dön 16 eylül 2022 deyiz.

14 maaş alıyordu yeni taban ile 15 oldu

nöbetin saati 48 lira şu an 200 saat nöbet tutsa 9600 hadi insaflı olalım 100 saat nöbet tutsa 5bin tl oradan gelir

etti mi 20bin tl

performans olarak acilde çalışyordu döneri de 3500 olsa 24bin tl maaş

-------------

journeykbr3223
Yasaklı
16 Eylül 2022 23:47

döner yoksa hekime de yok, organ nakli yapan doktoru gösterirsen olacağı o

endokrinoloji uzmanı 25bin taban maaşı var (6 yıl tıp+2 yıl mecburi+4 yıl iç hastlaıkları ihtisası+4 yıl mecburi+3 yıl endokrinoloji ihtisası)

taban maaş 25

nöbet nöbet ertesi olduğundan 2bin tl

teşvik de 3bin tl

hani 55bindi nerde 55bin tl merak ediyorum????????????

https://www.hizliresim.com/4phuzol

alpay1, 2 yıl önce

döner yok artık kardeşim haberin yok heralde biraz güncel döneme dön 16 eylül 2022 deyiz.

journeykbr3223
Yasaklı
16 Eylül 2022 23:59

senle umut hekimlerin maaşlarını yüksek göstererek insanları hekimlere karşı tahrik etmeyi başarıyorsunuz size tebrikler arkadaşlar

bu şekilde provakatif içerikler paylaşın

alpay1, 2 yıl önce

alpay1
Aday Memur
17 Eylül 2022 00:27

adam hala inat ediyor ya arkadaşım bak benim amacım yok sağlık bakanı kocanın dediği açıklamaya bak aynısı doğru diyorum ben başka bişey demiyorum. sen burda bakanı mı yalanlıyorsun ne ayaksın isteyen bakanın açıklamasını aratıp baksın benim dediğimi söylüyor zaten.

Umut0621
Genel Müdür
17 Eylül 2022 00:49

Kardeşim benim yazdığım yazıları bir daha oku. Doktorlar az mı kazansın demişim? Hayır. Sadece diğer memurlar ve doktorlar arasında uçurum olmamalı diyorum. Doktorlarda çok değerlidir tabiki. Kolay yetişmiyor. Onlar yine 50 alsın ama diğer memurlarda 20-30 alsın diyorum. Aklı başında bir memur benim savunduğum şeye karşı çıkmaz. Bu yukardaki journey midir nedir sürekli forumlarda ortalığı karıştırıyor. %100 eminim bu kişi doktor bile değildir. Çoğu forumda bambaşka şeyler yazıyor. Başka forumda mühendismiş gibi yazı yazıyor.
kubii, 2 yıl önce
Umut bey inanın sizin düşündüğünüz gibi değil. Pandemi doneminde filyasyona beraber çıktığını 3 genç hekim istifa etti. Kafaları zehir gibiydi. Doktor maaşı benimkinden azdı. Hatta bazı hemşirelerden, teknikerlerden bile azdı. Tıp fakültesini okumak dünyanın her yerinde çok zordur. Hekimlik dünyanın her yerinde saygin bir meslektir. Ülkemizde de kazanması gerçekten zordur. Ve yaptiklari iş te zordur. Omür boyu öğrenme gerektirir. Özellikle bir gece en yakininizdaki hastanenin aciline gidin ve uzaktan izleyin. Adamlar bildigin azraille dans ediyor. Kısacası bu adamları diğer memurlarla karşılaştırmak yanlış bence. Ben de kpss derecesi yapmış lisans mezunu Memurum. Bizzat kurumda çalışan biri olarak hiç bir zaman hekimle maasimi kıyaslamadım. Adamlar 60 yaşında ingilizce yayın takip ediyor. Hangi memur yapıyor bunu. Özellikle bazı sağlıkçı arkadaşlar hekimle kendilerini kıyaslıyor gülüyorum sadece. Buyur oku Tıp fakültesi orda derler adama. Ezcumle zaten pratisyen hekim normal memurun en az 2 katini almalı zaten. Uzman hekim 3 katini. Cerrah falan 4-5 katini almalı. Yoksa kim urolog olmak ister ki. Deli mi millet. Bence hekimler belki de maaşını hakederek kazanan 3-5meslekten biridir. Tamamen kendi alın terleri ve emekleri ile torpilsiz. Adam aöf bitirmiş müdür olmuş o da alıyor 20 bin. Allah aşkına kime ne faydalari var. En azından bu adamlara sagligimizi emanet ediyorum. 1/3 le 1/2 yi toplayamayacak olan 2 milyon işçi-memur var yahu bu ülkede. Onlar da alıyor 13-15 bin lira. Top üniversite mezunu mühendiste devlette çalışmaz zaten. Iyi geceler...

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 00:51

fazla kıyaslama yapmayın uzman hekim hekimliğin en üstü derecesine gelen ve kendi başına ameliyat yapabilen bir doktor siz onu memurlarla mukayese etmeyin artık

teşvik ödeme de 1500 tl alan da var üniversitelerde, 3bin tl alan da var iç hastlaıklarında 7bin tl alan da var kardiyoloji gibi 20bin tl alan da var cerrahi alanda ama tutup 20bini herkes alıyor gibi gösteremezsin

konu kapansın burada ve mukayese etmeyi bırakın

alpay1, 2 yıl önce

adam hala inat ediyor ya arkadaşım bak benim amacım yok sağlık bakanı kocanın dediği açıklamaya bak aynısı doğru diyorum ben başka bişey demiyorum. sen burda bakanı mı yalanlıyorsun ne ayaksın isteyen bakanın açıklamasını aratıp baksın benim dediğimi söylüyor zaten.

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 00:57

endokrinoloji uzmanı 25bin taban maaşı var (6 yıl tıp+2 yıl mecburi+4 yıl iç hastlaıkları ihtisası+4 yıl mecburi+3 yıl endokrinoloji ihtisası)

taban maaş 25

teşvik de 3bin tl

teşvik ödeme de 1500 tl alan da var üniversitelerde, 3bin tl alan da var iç hastlaıklarında 7bin tl alan da var kardiyoloji gibi 20bin tl alan da var cerrahi alanda ama tutup 20bini herkes alıyor gibi gösteremezsin

Umut0621, 2 yıl önce
Kardeşim benim yazdığım yazıları bir daha oku. Doktorlar az mı kazansın demişim? Hayır. Sadece diğer memurlar ve doktorlar arasında uçurum olmamalı diyorum. Doktorlarda çok değerlidir tabiki. Kolay yetişmiyor. Onlar yine 50 alsın ama diğer memurlarda 20-30 alsın diyorum. Aklı başında bir memur benim savunduğum şeye karşı çıkmaz. Bu yukardaki journey midir nedir sürekli forumlarda ortalığı karıştırıyor. %100 eminim bu kişi doktor bile değildir. Çoğu forumda bambaşka şeyler yazıyor. Başka forumda mühendismiş gibi yazı yazıyor.

cumbul123
Aday Memur
17 Eylül 2022 01:01

Harbi bu asil en sok edici olay bu arada. Ogretmenlerin calisma saati, ders saati uzerinden isleniyor. Haftalik 60 saat derse giren biri aylik sadece 40 saat fiilen kendi isini yapmis oluyor. Bu da saatlik 16? yapiyor. Ogretmenlerin maas konusunda kesinlikle bir iyilestirmeye gitmesi gerek, katiliyorum fakat calisma kosullari olarak ogretmenlik Turkiye degil avrupa standartlarinda falandir.

Yorum lu yorum, 2 yıl önce
Ekdersin yoksa en fazla 15 saat (40'ar dk) derse giriyorsun demektir. Bu da 15x40=600 dk/60= 10 saat eder. Yani haftalık 10 ayda 40 saat çalışmış olursun ki, buda diğer memurun 1/4'ü bir çalışma süresine denk gelir. Bu kadar çalışmaya maaşınızın 3000 TL civarında olması gerekir. Devlet çok bonkör valla.

cumbul123
Aday Memur
17 Eylül 2022 01:04

60 saat aylik derse giren biri*

cumbul123, 2 yıl önce

Harbi bu asil en sok edici olay bu arada. Ogretmenlerin calisma saati, ders saati uzerinden isleniyor. Haftalik 60 saat derse giren biri aylik sadece 40 saat fiilen kendi isini yapmis oluyor. Bu da saatlik 16? yapiyor. Ogretmenlerin maas konusunda kesinlikle bir iyilestirmeye gitmesi gerek, katiliyorum fakat calisma kosullari olarak ogretmenlik Turkiye degil avrupa standartlarinda falandir.

Umut0621
Genel Müdür
17 Eylül 2022 01:09

Kardeş yeter artık bak pes ediyorum sen kazandın. Sana bir tane makam arabası versinler, kral dairesi ve bordobereli korumalar. Artık yat biraz dinlen. Doktor olarak memurlarnette tüm vaktini geçiriyon. Foruma yazı yazıyon o kadar. Gece gündüz devam ediyor. Tamam doktor 50 almıyor 5 alıyor hadi sen kazandın hadi yat uyu artık. En fakirler hep doktor Türkiyede. Sağlık Bakanlığı yetkilileri sesimi duyun. Doktor arkadaşımıza zam oranları yine az geldi. %500 zam yapılmasını talep ediyorum maaşı çok az. Aylık 1 milyon verin gitsinler. Özellikle journey isimli doktor beye 2 milyon verin. Memurlarnette de gece gündüz ilave mesai yapıyor. Performans falanda verin.

taban maaş 25

teşvik de 3bin tl

cumbul123
Aday Memur
17 Eylül 2022 01:10

Herkes bu arkadasin maasina bayilmis da, interntten baktim hemsirelerin haftalik calisma suresi 45 saat, aylik 180 saat ediyor. Bunun ustune 115 saat de ek mesai yapmis yani toplamda 295 saat calismis, eldde ettigi para ise 19.000Tl; bu arkadas saatlik olarak 65 lira kazanmis. Inanilmaz kotu bir para. Arkadaslar maaslarinizi lutfen saat hesabina gore bicin, sizin verdiginiz emek gunluk degi calisma faaliyetiniz boyunca durdugunuz saattir. Bu yuzden Amerika ve Avrupada aylik diye bir sey yoktur, her saman " hourly rate " diye yazarlar is ilanlarina da.

hemşo22, 2 yıl önce

7/2 3.Seviye Yoğun Bakım Hemşire

Eş çalışıyor ,çocuk yok

*Maaş +taban ek ödeme =12.200

*112 saat fazla mesai (30 Ağustos dahil )=5200 tl

*Teşvik ödemesi =1600 tl

*Toplam =19.000 tl

hemşo22
Memur
17 Eylül 2022 01:13

Benım aldığım para ortalama maaş değil bir hemşirenin alabileceği en yüksek rakamdır ortalama 14.000 TL .

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 01:16

sen kötü niyetli ve insanları manipüle ve tahrik eden birisn

sen anlamazsın zaten bu 85bini prof dr. kadrosundaki uzman doktor alabileceği maksimun tutar

peki bu süreç nasıl işliyor, 6 yıl tıp +2 yıl mecburi +4yıl ihtisas +4yıl mecburi+6 yıl doktora (yardımcı doç oldu) + 5yıl (doç oldu) + 5yıl (prof dr. oldu)

tam üniversiteden sonra hiçbir kayıp vermeden 32 yıl sonra yani 55 yaşında buraya ulaşıyor yetti mi tabii ki yetmedi, tavandan döneri nasıl alacak 55 yaşında bol bol ameliyatlara katılacak ve en ciddi ameliyatlar anca bu şekilde

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 01:18

buna mı takıldın hekimler 360-400 saatten fazla çalışıyor

180 saat mesai üstüne 200 saate yakın çalışıyor ve onun da çoğu parayı alamıyor bile

ayda 14-15 nöbetleri bulanlar var

cumbul123, 2 yıl önce

Herkes bu arkadasin maasina bayilmis da, interntten baktim hemsirelerin haftalik calisma suresi 45 saat, aylik 180 saat ediyor. Bunun ustune 115 saat de ek mesai yapmis yani toplamda 295 saat calismis, eldde ettigi para ise 19.000Tl; bu arkadas saatlik olarak 65 lira kazanmis. Inanilmaz kotu bir para. Arkadaslar maaslarinizi lutfen saat hesabina gore bicin, sizin verdiginiz emek gunluk degi calisma faaliyetiniz boyunca durdugunuz saattir. Bu yuzden Amerika ve Avrupada aylik diye bir sey yoktur, her saman " hourly rate " diye yazarlar is ilanlarina da.

alpay1
Aday Memur
17 Eylül 2022 01:40

yav git öğren öyle gel okuduğunu anlamıyorsun 80 bin prof öyle ama 2 yıllık tusu kazanan uzman olacak ve 55 bin alacak gayet net. uzman olmayan bitiren pratisyen hekim oluyor ya bunu da bilirsin artık buda en az 30 1. derece 37 e kadar maaş alacak. gayet temiz açıkladım bakanın dediklerini oku aynısı çarpıtma. haberde yazıyor zaten yeni hekim 30 alacak diye daha neresini çarpıtıyorsun ah bu troller.

sen kötü niyetli ve insanları manipüle ve tahrik eden birisn

sen anlamazsın zaten bu 85bini prof dr. kadrosundaki uzman doktor alabileceği maksimun tutar

peki bu süreç nasıl işliyor, 6 yıl tıp +2 yıl mecburi +4yıl ihtisas +4yıl mecburi+6 yıl doktora (yardımcı doç oldu) + 5yıl (doç oldu) + 5yıl (prof dr. oldu)

tam üniversiteden sonra hiçbir kayıp vermeden 32 yıl sonra yani 55 yaşında buraya ulaşıyor yetti mi tabii ki yetmedi, tavandan döneri nasıl alacak 55 yaşında bol bol ameliyatlara katılacak ve en ciddi ameliyatlar anca bu şekilde

Toplam 20287 mesaj
«759760761762763764765766767768769770»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi