Editörler : "eskiyara"Pangaea

EricContana
Yasaklı
17 Ekim 2020 19:45

Sayın hocam anlamadığınız durum şu, burada uzmanlık gerektiren çalışmaları psikolojik danisman yapıyor zaten. Ancak uzmanlık gerektirmeyen örneğin form uygulama isini sınıf rehberlik öğretmeni yapamaz mi?
sekteraylin, 3 yıl önce

Pdr bir okulda bulunması gereken en önemli branşdır. Branşlardan biridir demiyorum branşdır diyorum aslında burada ki tartışma konusu da bu değil.. PDR nin asli işi nedir nasıl yapmalı...

Bu senenin başında kızımın okulunda bir yazı gelmişti çocukların bu pandemi döneminde nasıl etkilendikleri ve bununla mücadele için pdr öğretmenleri öğretmenler kısa bir brifing yapacaklar öğretmenlerde bunu sınıflarındaki çocuklara uygulayacaklar. Bu bana bir tarih öğretmeninin okuldaki bütün öğretmenlere birinci dünya savaşının nasıl anlatılması gerektiği ve nasıl çocuklara öğretilmesi gerektiği ile ilgili öğretmenlere bir toplantı yapması sonra da matematik fizik ingilizce öğretmeninin derse girip çocuklara birinci dünya savaşını anlatması gibi saçma geldi..

yani ben hastanede ki diğer uzman doktor arkadaşlarla bir toplantı yapayım

Şizofreni belirtileri nelerdir? nasıl anlaşılır hangi durumlarda şizofreni teşhisi konulur tedavi yöntemleri nelerdir diye bilgilendirip dahiliye uzmanına bu hastaları göndereyim...okullara gelen yazı bu şekilde öğretmenler bilgilendirildikten sonra sınıflara girip kendileri yapacak bu etkinliği bu doğru mu tabi ki değil...

burada Pdr uzmanı arkadaşlarım tabi ki buna ben girip ben anlatıcam diyemez ama meb deki eksiklikleri hataları dile getiren arkadaşlara da kızmaya hakları yok..

tersi durumda ise bunun sorumlusu pdr öğretmenleri gibi buraya yazmak Pdr nin okulalrda gerekli olduğunu en önemli branş olduğunu değiştirmez. sadece işleyişte sorun var...l

furkangs
Yasaklı
17 Ekim 2020 21:34

12 sene okul okudum . 1 tanesinin faydasını görmedim

erenbay
Yasaklı
17 Ekim 2020 23:11

Demek uzmanlik gerektiriyorsa siz, gerektirmiyorsa şube rehber öğrtmn. yapiyor (en-te-re-san)

Rehber öğretmen arkadaşlar öğrencileri bile tanımıyor hcam, öğreciye uygulanması gereken etkinlikle ilgili müfredatın içinden sene boyunca yalnız 2 tanesi için sınıfa giriyorlar... pardon da neye dayanarak uzmanlıktan ve saha çalışmasından söz edeceğiz.. Neresinde realite bunun..

(lütfen hakaret etmeyiniz saygilar)

EricContana, 3 yıl önce
Sayın hocam anlamadığınız durum şu, burada uzmanlık gerektiren çalışmaları psikolojik danisman yapıyor zaten. Ancak uzmanlık gerektirmeyen örneğin form uygulama isini sınıf rehberlik öğretmeni yapamaz mi?

EricContana
Yasaklı
17 Ekim 2020 23:15

Neye dayanarak mi? Yonetmelige dayanarak. Sahayı sizden iyi biliyoruz. Buna emin olabilirsiniz. Sizin bu şekilde iddia ortaya atmanız onun o şekilde olduğu anlamına gelmiyor.
erenbay, 3 yıl önce

Demek uzmanlik gerektiriyorsa siz, gerektirmiyorsa şube rehber öğrtmn. yapiyor (en-te-re-san)

Rehber öğretmen arkadaşlar öğrencileri bile tanımıyor hcam, öğreciye uygulanması gereken etkinlikle ilgili müfredatın içinden sene boyunca yalnız 2 tanesi için sınıfa giriyorlar... pardon da neye dayanarak uzmanlıktan ve saha çalışmasından söz edeceğiz.. Neresinde realite bunun..

(lütfen hakaret etmeyiniz saygilar)

erenbay
Yasaklı
17 Ekim 2020 23:29

Sorunda orda zaten, burdaki-ülkedeki-bütün eğitim camisındaki kimse sizi değil faal olmayan yönetmeliğinizi dolaylıdan ise rehberlik sistemini eleştiriyor. Oraya Pdr Düşmanliği şeklinde bir bakış açısıyla veya o nazarla, o yaklaşımla bakarsanız inanın kaybınız günden güne artacaktır.

Şöyle olsa anlarım size hak veririm. Bir rehber öğretmen yahut Psk Danışman (ki aslında EĞİTİM DANIŞMANISINIZ bu unvan yanliş çünkü MEB bile ilkin rehberlikçi derken Pdr'li bakanımız torpil geçti ama dediğiniz gibi olsun.)

15 veya 20 günde, yahu olsun olsun koskoca 8 aylık eğitim sezonu içinde AYDA 1 OLSUN, şu öğrencilere etkinlik amaçlı şekilde her bir şubeye sokulma z mı ?! Ama çok uzatmadan anafikre geçersem: bu sistem sorununun sizle bir ilgisi yoktur.. MEB'E BULUYORUZ İNAN meb'e.

EricContana, 3 yıl önce
Neye dayanarak mi? Yonetmelige dayanarak. Sahayı sizden iyi biliyoruz. Buna emin olabilirsiniz. Sizin bu şekilde iddia ortaya atmanız onun o şekilde olduğu anlamına gelmiyor.

erenbay
Yasaklı
17 Ekim 2020 23:57

ÇÖZÜM: Şube rehberlik sisteminin ilkelden sizlere devridir. (Yazımı öncekilerle bütüncül alınız.)

Ha tabi sorun norm kadro ihdası filansa da, versinler kardeşim her okula fazladan 1 rehber öğretmen, madem ki etkin katılımlar sırasında rehberlik servisinin açık kalması gerekiyor o halde dönüşümlü şekilde icraate dayali, tepkilerin ceraan etmediği bir sistematik illaki mümkün..

Bitti gitti işte.

Ölümden başkasına çare var.

EricContana
Yasaklı
17 Ekim 2020 23:59

Söze hakaret etmeyin diye giriyorsunuz daha sonra bakanlık size torpil geçti diyorsunuz. E şimdi bu ne ? Bazen birine söylediğiniz bir söz hakaret görünümlü değildir ama kırk tane hakaret sözcüğünü yan yana koysanız karşınızdaki kişilere o derece hakaret etmemiş olursunuz. Bu yakışıksız ve Onur kırıcı sözleri söylüyorsunuz ve cevap bekliyorsunuz. Ayıp. Ayıp. Başka da bir şey söylemiyorum. İyi akşamlar.
erenbay, 3 yıl önce

Sorunda orda zaten, burdaki-ülkedeki-bütün eğitim camisındaki kimse sizi değil faal olmayan yönetmeliğinizi dolaylıdan ise rehberlik sistemini eleştiriyor. Oraya Pdr Düşmanliği şeklinde bir bakış açısıyla veya o nazarla, o yaklaşımla bakarsanız inanın kaybınız günden güne artacaktır.

Şöyle olsa anlarım size hak veririm. Bir rehber öğretmen yahut Psk Danışman (ki aslında EĞİTİM DANIŞMANISINIZ bu unvan yanliş çünkü MEB bile ilkin rehberlikçi derken Pdr'li bakanımız torpil geçti ama dediğiniz gibi olsun.)

15 veya 20 günde, yahu olsun olsun koskoca 8 aylık eğitim sezonu içinde AYDA 1 OLSUN, şu öğrencilere etkinlik amaçlı şekilde her bir şubeye sokulma z mı ?! Ama çok uzatmadan anafikre geçersem: bu sistem sorununun sizle bir ilgisi yoktur.. MEB'E BULUYORUZ İNAN meb'e.

erenbay
Yasaklı
18 Ekim 2020 15:23

Anladım ki siz, gerçekten bazı ortak sorunlara, en azından yaşanan sorunların ortak paydasına hak verecek olgunlukta rehber öğretmen değilsiniz. Hak vermek şöyle dursun sorunu kabüllenecek seviyeden yaklaşımdan bihabersiniz. Görüşlerimde hakareti geçin nezaketsizlik etmişliğim yokken türlü cevval itham ve çıkışlarınızın altında ne aramamız gerektiğini şahsen çözemedim.

Hocam şimdi bakın. İyi dinleyiniz. meb rehberlikle ilgili birçok konuda olumlu adımlar attı. anaokullarında prd normunu kaldırdı. ama her işe karışan lobiniz, danıştay aracılığıya gene yd verdirdi norm tekrardan verildi. bazen hakkatten bakanlığa hak vermek lazım bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor, görev tanımızını "Rehberlikçi" koymuştu ne güzel.. tüm bunlar gene mahkemeye takılıyor.yd verenleri anlamak mümkün değil hangi pedagojik bilgiye göre veriyorlar liselerde uyuşturucu adam bıçaklama çeteler kol geziyor umurunda mı acaba iptal kararı verdiren vesayet odaklarinin?

Prof. Dr Hasan BACANLI Diyor ki:

"Türk PDR Derneği Görevini Yapmamaktadır ve Siyasallaşmıştır. Bir de bana göre dernek biraz fazla siyasallaştı. Siyasallaşmak değil de sendikalaştı ifadesi daha doğru olur. Yapılan tek şey burada MEB?de çalışanların rehber öğretmenleri rahatlatmak için iki parantez açmak ve parantezin içine psikolojik danışman unvanını koymak. Yapılan başka bir şey yok. Yani siz MEB'in söyleminde de Rehber Öğretmen?siniz, YÖK'ün söyleminde de. Psikolojik danışman unvanını kabul etmede YÖK?ün de MEB?in de yetkisi yok. Bu yetki Devlet Personel Dairesinindir. Rehber Öğretmenler Bir Merkezde Toplanarak Uzmanlaşmalıdır. RAM' lara geçilmelidir."

Söz hakkı doğuracak bir karşılık beklemiyorum saydılar gelsin...

EricContana, 3 yıl önce
Söze hakaret etmeyin diye giriyorsunuz daha sonra bakanlık size torpil geçti diyorsunuz. E şimdi bu ne ? Bazen birine söylediğiniz bir söz hakaret görünümlü değildir ama kırk tane hakaret sözcüğünü yan yana koysanız karşınızdaki kişilere o derece hakaret etmemiş olursunuz. Bu yakışıksız ve Onur kırıcı sözleri söylüyorsunuz ve cevap bekliyorsunuz. Ayıp. Ayıp. Başka da bir şey söylemiyorum. İyi akşamlar.

EricContana
Yasaklı
18 Ekim 2020 15:26

Sayın hocam pdr anabilim dalından bölüm olmak üzere bu arada. Onun da bilgisini vereyim size. Yani pdr her geçen gün kendini bir adım ileri taşıyor. Siz bu şekilde adiniz rehberlikciydi ne güzel demeye devam edin. Önümüzdeki süreçte psikolojik danışmanlar sağlık lisansiyeri de sayılacak ongorumuze göre. Danıştayda davamız açıldı. Üzülmeye devam edin siz. Biz ülkemiz adına sorumluluk almaya devam edeceğiz.
erenbay, 3 yıl önce

Anladım ki siz, gerçekten bazı ortak sorunlara, en azından yaşanan sorunların ortak paydasına hak verecek olgunlukta rehber öğretmen değilsiniz. Hak vermek şöyle dursun sorunu kabüllenecek seviyeden yaklaşımdan bihabersiniz. Görüşlerimde hakareti geçin nezaketsizlik etmişliğim yokken türlü cevval itham ve çıkışlarınızın altında ne aramamız gerektiğini şahsen çözemedim.

Hocam şimdi bakın. İyi dinleyiniz. meb rehberlikle ilgili birçok konuda olumlu adımlar attı. anaokullarında prd normunu kaldırdı. ama her işe karışan lobiniz, danıştay aracılığıya gene yd verdirdi norm tekrardan verildi. bazen hakkatten bakanlığa hak vermek lazım bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor, görev tanımızını "Rehberlikçi" koymuştu ne güzel.. tüm bunlar gene mahkemeye takılıyor.yd verenleri anlamak mümkün değil hangi pedagojik bilgiye göre veriyorlar liselerde uyuşturucu adam bıçaklama çeteler kol geziyor umurunda mı acaba iptal kararı verdiren vesayet odaklarinin?

Prof. Dr Hasan BACANLI Diyor ki:

"Türk PDR Derneği Görevini Yapmamaktadır ve Siyasallaşmıştır. Bir de bana göre dernek biraz fazla siyasallaştı. Siyasallaşmak değil de sendikalaştı ifadesi daha doğru olur. Yapılan tek şey burada MEB?de çalışanların rehber öğretmenleri rahatlatmak için iki parantez açmak ve parantezin içine psikolojik danışman unvanını koymak. Yapılan başka bir şey yok. Yani siz MEB'in söyleminde de Rehber Öğretmen?siniz, YÖK'ün söyleminde de. Psikolojik danışman unvanını kabul etmede YÖK?ün de MEB?in de yetkisi yok. Bu yetki Devlet Personel Dairesinindir. Rehber Öğretmenler Bir Merkezde Toplanarak Uzmanlaşmalıdır. RAM' lara geçilmelidir."

Söz hakkı doğuracak bir karşılık beklemiyorum saydılar gelsin...

Sakaryagediz
Yasaklı
18 Ekim 2020 17:50

Hastanelerdede çalışabilirsiniz

1600 lira dönerde alırsınız

EricContana, 3 yıl önce
Sayın hocam pdr anabilim dalından bölüm olmak üzere bu arada. Onun da bilgisini vereyim size. Yani pdr her geçen gün kendini bir adım ileri taşıyor. Siz bu şekilde adiniz rehberlikciydi ne güzel demeye devam edin. Önümüzdeki süreçte psikolojik danışmanlar sağlık lisansiyeri de sayılacak ongorumuze göre. Danıştayda davamız açıldı. Üzülmeye devam edin siz. Biz ülkemiz adına sorumluluk almaya devam edeceğiz.
18 Ekim 2020 18:50

.

Güldürme beni burda ne arıyorsun sakaya alemsin ha:)) Ama şimdi haklısın götür al senin olsun

Sakaryagediz, 3 yıl önce

Hastanelerdede çalışabilirsiniz

1600 lira dönerde alırsınız

EricContana
Yasaklı
18 Ekim 2020 21:00

Siz güle durun. Son gülen iyi güler. ;)

selamdar
Yasaklı
19 Ekim 2020 00:33

peki..peki atarlanmayın özür dilerim bi daha olmaz :)

aypdr06, 4 yıl önce
Öncelikle yazışma üslubunuz kabul edilebilir değil. Bir insanın sözü onun görebileceği şekilde üstü çizilemez. Adabı muaşeret diye bir şey var. Üslubunuz yakışıksız, kırıcı ve seviyesiz. Bu sebeple size tek bir cevap verme gereği duymuyorum.
24 Ekim 2020 00:34

İnşallah fâal boyutta, saha yönetimi taşıyan, gerçekten sistem bazlı gerçek bir PDR yönetmeliği hazırlanır da siz ve sizin zihniyetinde olanlar daha fazla daş gibi yerinde oturmaz bari ..

aypdr06, 4 yıl önce
Hocam yaşınızda ne var. Tas gibisiniz Masallah.
Toplam 94 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi