Editörler : E.Kayı Han
26 Temmuz 2021 10:59

Tutanak amir tarafından sumen altı yapılırsa?

memurun tuttuğu tutanak ami̇r tarafindan sümen alti yapilirsa ne olur ami̇r ceza alir mi bi̇rde memurun ami̇re karşi olumsuz davranişlarindan sen benim amirim olamazsin senin verdigin gorevleri yapmicam gibi soylemlerden memur ne ceza alir

rdemir126.rd
Genel Müdür
28 Temmuz 2021 00:30

Amir, memurun tutanağını nasıl sümen altı edecek ki. Tutanağın bir suretini tarih ve imza eli evrak kayıt numarası alarak kendisinde tutar ise amir kesin işlem yapmak zorunda kalır. Ama memur amir e sen benim amirim olamaz sın der ise

ç) Yirmidört ay uzun süreli durdurma cezasını gerektiren fiiller;

"8) Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek"

(6) Meslekten çıkarma cezasını gerektiren fiiller şunlardır:

c) Amir ya da üstlerinin icraatına karşı çıkmak ve bu hareketi toplu hale dönüştürerek görev yapılmasını ya da göreve çıkılmasını engellemek, buna katılmak, katılmaya tahrik ya da teşvik etmek.

Sanırım şartları biraz zorlamış. Emniyet te şartları zorlar ise ihraç gelebilir

azmah
Genel Müdür
28 Temmuz 2021 02:35

Tutanaktan kastın ne.? Benzer bir olayda memur başka memura rapor yazdı,amir raporu işlemicem dedi rapor dümen altı edildi, amire denetim görevini yerine getirmemekten son savunma geldi.. diğer konu küçümsemekten 24 ay

30 Temmuz 2021 17:23

İdareye tutanağını verin diğer suretine de idareye verdiğiniz tarihi atın bekletin. Bir işlem yapılmadı mı bir üst amire gidersiniz. Bulunduğunuz kurumda amiri sevmesenizde saygı göstermek ve verdiği yazılı sözlü emirleri yerine getirmek zorundasınız. Amir denetim görevini yerine getirmiyorsa şikayet hakkınız var ama tavsiye etmem. Kurumda size karşı idare tavır takınırsa kurumun düzenini bozuyor çalışma ortamını bozuyor diye işlem yapar ve sizi başka kuruma gönderirler.

azmah
Genel Müdür
30 Temmuz 2021 17:38

Öyle bir dünya yok amir denetim görevini yerine getirmediği zaman ilçe yâda şube müdürü dahi olsa yüksek disiplin kurulu cezayı veriyor rütbe terfi de de gerekli dosyayı gösterip böyle konunuz var diyip terfi ettirilmiyor dilekçeyi hukuk işlerine usulüne uygun tutunakla verildiği zaman gereken yapılıyor

Süleyman Yalçın34, 3 yıl önce
İdareye tutanağını verin diğer suretine de idareye verdiğiniz tarihi atın bekletin. Bir işlem yapılmadı mı bir üst amire gidersiniz. Bulunduğunuz kurumda amiri sevmesenizde saygı göstermek ve verdiği yazılı sözlü emirleri yerine getirmek zorundasınız. Amir denetim görevini yerine getirmiyorsa şikayet hakkınız var ama tavsiye etmem. Kurumda size karşı idare tavır takınırsa kurumun düzenini bozuyor çalışma ortamını bozuyor diye işlem yapar ve sizi başka kuruma gönderirler.

ozakn
Aday Memur
30 Temmuz 2021 19:43

Resmi yazışma kurallarında tutanak imza sayısı kadar nüsha çıkarılır her imzalayana verilir sizde kalan tutanak ı bir üst amire verin
02 Ağustos 2021 23:11

Amire sen benim amirim değilsin ne demek 34 den cakarlar

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi