Editörler : E.Kayı Han
«255025512552255325542555255625572558255925602561»

meçhulbestekar10
Aday Memur
11 Eylül 2019 20:42

Adli durum yok Yazılı istediler.

Ayrıca göreve başlayan arkadaşa hayırlı olsun

erdemli5
Aday Memur
11 Eylül 2019 20:55

Amin Allah razı olsun hocam. Darısı geride kalan herkese olsun. Her zaman duamda olacaksınız. Gerçekten insan tam olarak sevinemiyormuş. Allah en kısa zamanda kurtarsın sizleri.

ogretmen.1, 5 yıl önce

Son zamanlarda aldığımız en önemli ve değerli haber. Çok geçmiş olsun sayın hocam. Allah bir daha böyle keder yaşatmasın. Siz kurtuldunuz darısı bizlere olsun İnşallah. (beni kesin unuttular :D )

ogretmen.1
Memur
11 Eylül 2019 21:18

Ben iadenize yoruyorum hocam. Adli durum da yok iken durup dururken eğer bilmediğiniz bir yerden şikayet vb. de yoksa çıkarma olmaz bu saatten sonra.

meçhulbestekar10, 5 yıl önce

Adli durum yok Yazılı istediler.

Ayrıca göreve başlayan arkadaşa hayırlı olsun

11 Eylül 2019 22:06

erdemli5 hocam bakanlık açığı mıydınız

erdemli5
Aday Memur
11 Eylül 2019 22:22

Kaymakamlık hocam

aersoylu, 5 yıl önce
erdemli5 hocam bakanlık açığı mıydınız
12 Eylül 2019 06:30

iadeniz hayırlı ugurlu olsun Allah birdaha yasatmasin
erdemli5, 5 yıl önce

Kaymakamlık hocam

muallim 1
Aday Memur
13 Eylül 2019 02:21

Hocam, Mayıs ayında müfettişlerin raporuna istinaden, il mem ihraç teklifiyle savunmamı istedi. 1 hafta sonra da valilik tarafından açığa alındım. Dosya ve savunmam şu an Ankara'da. Yüksek Disiplin Kurulu kararını bekliyorum. Adli durumum yok. Hakkımızda hayırlısı. Siz de benzer durumdasınız sanırım.

meçhulbestekar10, 5 yıl önce

Arkadaşlar bugün İlçe milli eğitim müdürlüğü İl milli eğitim müdürlüğünden gelen savunma istemli yazı tebliğ ettti. Bir hafta içinde savunma vermem gerekiyor. Aynı durum ile karşılaşan var mı.Yazı yüksek disiplin kurulu değil. Müfettişlerin hazırlamış olduğu rapora atıfta bulunuyor. Bilgilerinizi alabilir miyim.

meçhulbestekar10
Aday Memur
13 Eylül 2019 02:34

Hocam ben 22/07/2016 tarihinde açığa alındım. Adli bir durum yok şimdilik. İhraç talepli olup olmadığını nereden anlayabiliriz.

muallim 1, 5 yıl önce

Hocam, Mayıs ayında müfettişlerin raporuna istinaden, il mem ihraç teklifiyle savunmamı istedi. 1 hafta sonra da valilik tarafından açığa alındım. Dosya ve savunmam şu an Ankara'da. Yüksek Disiplin Kurulu kararını bekliyorum. Adli durumum yok. Hakkımızda hayırlısı. Siz de benzer durumdasınız sanırım.

meftun06
Şef
13 Eylül 2019 06:25

M.e.b. değil ama diyanette görevliydim ağustos 2016 da açığa alınıp mayıs 2017 de göreve iade edilmistim.Bu sene basinda tekrar görev esnasında önce sözlü sonra yazılı savunmam alındı.Bir kaç gun önce de ihraç edildim.Adli durum olarak da takipsizlik almıştım.Sadece dosyam olduğunu biliyordum takipsizligi de müfettişin kendi söyledi giyabimda verilmiş.Bu arada yazılı savunma 635 nolu khk ya eklenen geçici 35.maddeye istinaden isteniyorsa bu ihraç amaclı olduğu anlamına geliyor.Cunku son ohal khk sında memura ihraç edilmeden önce 7 gün içinde savunma hakkı verilecektir kararı verildi.Insallah sizler yasamazsınız

deneme_
Şef
13 Eylül 2019 10:24

Çok geçmiş olsun. İlginç olmuş.

Yöneltilen iddialar nelerdi?

meftun06, 5 yıl önce

M.e.b. değil ama diyanette görevliydim ağustos 2016 da açığa alınıp mayıs 2017 de göreve iade edilmistim.Bu sene basinda tekrar görev esnasında önce sözlü sonra yazılı savunmam alındı.Bir kaç gun önce de ihraç edildim.Adli durum olarak da takipsizlik almıştım.Sadece dosyam olduğunu biliyordum takipsizligi de müfettişin kendi söyledi giyabimda verilmiş.Bu arada yazılı savunma 635 nolu khk ya eklenen geçici 35.maddeye istinaden isteniyorsa bu ihraç amaclı olduğu anlamına geliyor.Cunku son ohal khk sında memura ihraç edilmeden önce 7 gün içinde savunma hakkı verilecektir kararı verildi.Insallah sizler yasamazsınız

Safari 156
Daire Başkanı
13 Eylül 2019 11:19

Selamlar bu savunma konusunda farklı uygulamalar var .

Ohal kalkmadan önce yayınlanan son khk da ihraç ihtimali olan memurun savunması alınır diyor bu doğru fakat burada şu durumlar var tabii ben meb için diyorum

1. Yazılı savunması alınan herkes mutlaka ihraç edilecek diye bir durum yok il savunma alıp ihraç ya da iade için bakanlik disiplin kuruluna gönderiyor bakanlik ihraç edebilir iade edebilir geçenlerde bir arkadaş yazmıştı bekletin diye geri gönderebilir

2. Bakanlik istediği savunmada bakanlik yüksek disiplin kurumundan yazı geldi diyen arkadaşlar vardı benim verdiğim savunma il lem yazılı idi bakanlik yazısı olsa ilgi tutulurdu diye düşünüyorum

3.mahkemesi olanların ne olacağına yönelik meb bir açıklama yok kimi bekler diyor kimi ihraç eder diyor

4.Hayırlısı olsun hayat devam ediyor herşeye rağmen

hendeseci83
Aday Memur
13 Eylül 2019 11:39

1. Savunması alınanların dosyası görüş için bakanlığa gönderiliyor.

2. Mahkemesi olanlar sonuçlanıncaya kadar bakanlık tarafından bekletiliyor.

Bartın da böyle oldu.

erdemli5
Aday Memur
13 Eylül 2019 12:08

Benden Bakanlık yüksek disiplin kurulu ve sonrasında il savunma aldı durumuma ise bakanlık karar verdi. 2 gün önce yazmıştım iade edildim. Umarım savunması alınan herkes iade olur arkadaşlar.

Safari 156
Daire Başkanı
13 Eylül 2019 12:28

Hocam hayırlı olsun

Bakanlik savunması için gelen yazı da bakanlik disiplin kurulunun savunma istediğine dair bir ibare ya da bakanlik yazısına ilgi tutulma var miydi

erdemli5, 5 yıl önce

Benden Bakanlık yüksek disiplin kurulu ve sonrasında il savunma aldı durumuma ise bakanlık karar verdi. 2 gün önce yazmıştım iade edildim. Umarım savunması alınan herkes iade olur arkadaşlar.

meftun06
Şef
14 Eylül 2019 09:30

Diyanette müfettişler sözlü savunma yapıyor raporu yüksek disiplin kuruluna gönderiyor yüksek disiplin kurulu ihraç yada

iade diyerek karar veriyor.Ihraç diyorsa zaten yazili savunma istiyor.Meb de yazılı savunmasi alınıp döneni duymuştum ama diyanette hiç rastlamadim.Umarim ki bu durumu artik kimse yaşamaz insallah herkes hayırlısıyla görevine döner

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
14 Eylül 2019 14:03

durumlar tamamen kişisel . hapis alıp atilmayan var ,adli vakası olmayıp ihraç olan var , savunması alınıp atılan var , sizin gibi takipsizlik alıp ihraç olan var Kardelen hanım gibi uzun zamandır mahkemesi devam edip atilmayan var, mahkemesi devam ederken ihraç olan var , etkin pişmanlıktan yararlanıp hgb alıp işine dönen var hgb alıp ihraç olan var savunmasini 130 a göre alınan var 35.maddye göre alınan var.dosyası istinafta olan var istinafı bekleyen var istinafi beklenmeyen ilkler bakanlıklar vb... var ..... kişisel tamamen dosya içeriği ile ilgili... şikayet by lcok mu hts mi SGK mi sendika mi banka mi vbb.. 17 25 öncesi mi sonrası mi ..yani durumlarınızı başkalarına göre değil Kendi dosya içeriğine göre yapın daha sağlıklı olur
meftun06, 5 yıl önce

Diyanette müfettişler sözlü savunma yapıyor raporu yüksek disiplin kuruluna gönderiyor yüksek disiplin kurulu ihraç yada

iade diyerek karar veriyor.Ihraç diyorsa zaten yazili savunma istiyor.Meb de yazılı savunmasi alınıp döneni duymuştum ama diyanette hiç rastlamadim.Umarim ki bu durumu artik kimse yaşamaz insallah herkes hayırlısıyla görevine döner

bahtsız Bedevi35
Aday Memur
14 Eylül 2019 14:06

meftun hocam sizin yazılı savunmadan kaç ay sonra ihraciniz gerçekleşti???
bahtsız Bedevi35, 5 yıl önce
durumlar tamamen kişisel . hapis alıp atilmayan var ,adli vakası olmayıp ihraç olan var , savunması alınıp atılan var , sizin gibi takipsizlik alıp ihraç olan var Kardelen hanım gibi uzun zamandır mahkemesi devam edip atilmayan var, mahkemesi devam ederken ihraç olan var , etkin pişmanlıktan yararlanıp hgb alıp işine dönen var hgb alıp ihraç olan var savunmasini 130 a göre alınan var 35.maddye göre alınan var.dosyası istinafta olan var istinafı bekleyen var istinafi beklenmeyen ilkler bakanlıklar vb... var ..... kişisel tamamen dosya içeriği ile ilgili... şikayet by lcok mu hts mi SGK mi sendika mi banka mi vbb.. 17 25 öncesi mi sonrası mi ..yani durumlarınızı başkalarına göre değil Kendi dosya içeriğine göre yapın daha sağlıklı olur

meftun06
Şef
14 Eylül 2019 16:33

5 ay

bahtsız Bedevi35, 5 yıl önce
meftun hocam sizin yazılı savunmadan kaç ay sonra ihraciniz gerçekleşti???

kardelenhuzur
Şube Müdürü
15 Eylül 2019 02:29

meftun hocam sizin adınıza üzüldüm ,çok geçmiş olsun ama üzülmeyin ,ihrac olsada sonradan suçsuzluğu ispatlananlar oluyor biliyorsunuz..Dediginiz gibi uygulama birliği yok maalesef genel bir uygulamadan bahsetmek zor herkesin durumu farklı ilerliyor...Benim evet mahkemem vardı çok şükür 17 temmuzda beraat ettim.Kesinlestirilmis mahkeme kararımıza 5 eylülde aldım.Istinaf edilmedi kararım dosyam adlı olarak çok şükür beraat kararıyla kapatıldı benim zaten sadece eş durumu ve tanık beyanları vardı. Tanık beyaniyla dava açılmıştı darısı masum olan mağdur olan tüm arkadaşların başına inşaallah ...Bir hafta önce Ankara Diyanet insankaynaklarina teftiş kuruluna beraat kararımı dilekçeyle gönderdim bekliyorum Rabbim en kısa zamanda cümlemizi selamete çıkarsın..NSevdikleriniz yanınızdaysa sağlığınız yerindeyse hiçbirşeyi kafaniza takmayın herşey düzelir insanın sevdiğinden ayrı olmakla imtihan olması inanın daha zor 11 yaşında bir oğlum var 2 yılı aşkın süredir baba hasreti çekiyoruz ...Ben 3 yılı doldurduğum açıkta olduğum sürede bir taraftan eşim cezaevinde bir taraftan birçok sorumluluk yüksek tansiyon hastası oldum hepimiz çok yorulduk ama inanıyorum sabrın sonu selamet geçecek inşaallah bu günler nasıl bazı arkadaşlarımız aramızdan feraha çıktılarsa bizlerde çıkacağız inşaallah hayırlı geceler dilerim hepinize

meftun06, 5 yıl önce

5 ay

16 Eylül 2019 20:13

Arkadaşlar mrblr..Yaklaşık 3 yıldır açıktaydım ve nihayet bugün görevime iade edildim..Darısı aynı haberi bekleyen nicelerine inş.

Toplam 52061 mesaj
«255025512552255325542555255625572558255925602561»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi