Editörler : Pangaea
07 Aralık 2019 23:52

Bütün bu gecikmenin sebebi güvenlik soruşturmasındaki değişiklik olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Bildiğimiz gibi atama duyurusu ve takvimi çok gecikti, gecikmeye de devam ediyor. Diğer başlıklarda da şu dikkatimi çekti, ağustos ataması yapılıp da güvenlik soruşturması sonuçlanmayan arkadaşlarımız var. Geçtiğimiz günlerde de AYM kararını bildirdi ve karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Gs süreciyle ilgili değişiklikler bizim atama sürecimizi geciktiriyor olabilir mi dersiniz?

sefa-24
Daire Başkanı
08 Aralık 2019 00:07

sanmıyorum ve de alakası yok. Eski gslerin bitmemesi yeni atamaya engel olamaz. Gecikmenin başlıca sebebi seçim olmaması. Daha önceki görüşümde şunu demiştim, gecikmenin sebebi karma atama meselesinin çözümüyle uğraşılıyor diye. Ama hayır bunların hiçbişeyle uğraştığı yok. Mayıs veya haziranda erken genel seçim olduğunu bi düşünün şimdiye mülakat yerleri bile belli olmuştu ne duyurusu...

xxxzz
Memur
08 Aralık 2019 00:20

herkes ziya selçuku övüyor ama bence tarihin en kötü bakanlarından farkı yok. tamamen kapitalist düşünüyor. vicdan ruh sıfır. taş olsa bu kadr baskıya dayanamazdı. ama adamda sıfır hissiyat var umrunda değil yazılanlar çizilenler. kardeşim 20 binse arttıramıyorsan bari 20yi ata ek atama için ertesi gündem itibaren uğraşmaya başla. sn kontenjanı arttırana kadr yeni kpss gelecek. millet calısıp calısmama konusunda seni bekliyor. bn ziya selcukun atama arttırma konusunda ugrastıgını falan sanmıyorum.

LOKITURKS
Memur
08 Aralık 2019 00:31

Sizce erken seçim olur öu öayıs ve haziranda CB nı artık 2023 e kadar seçim yok demişti ama şimdi seçim söylentileri mi dolaşıyor merak ediyorum
sefa-24, 4 yıl önce

sanmıyorum ve de alakası yok. Eski gslerin bitmemesi yeni atamaya engel olamaz. Gecikmenin başlıca sebebi seçim olmaması. Daha önceki görüşümde şunu demiştim, gecikmenin sebebi karma atama meselesinin çözümüyle uğraşılıyor diye. Ama hayır bunların hiçbişeyle uğraştığı yok. Mayıs veya haziranda erken genel seçim olduğunu bi düşünün şimdiye mülakat yerleri bile belli olmuştu ne duyurusu...

sefa-24
Daire Başkanı
08 Aralık 2019 00:39

ben mayıs haziranı mesela demiştim. Erken seçim olma ihtimali yok değil olursa 2020 kasımda olur ya da hiç olmaz. Evet erken seçim söylentileri dolaşıyor macun tüpten çıkalı çok oldu

LOKITURKS, 4 yıl önce
Sizce erken seçim olur öu öayıs ve haziranda CB nı artık 2023 e kadar seçim yok demişti ama şimdi seçim söylentileri mi dolaşıyor merak ediyorum

Sergio35
Kapalı
08 Aralık 2019 09:14

Hükümetin atamayla uğraştığı yok şuan hepsi başka konularla uğraşıyor Canları nezaman isterse ozaman atama duyurusu yapacaklar. Bu kadar basit.

fhurghan
Kapalı
08 Aralık 2019 10:57

Ben de arkadaslara katiliyorum, boyle bir tasalari oldugunu dusunmuyorum.

Burakd85
Kapalı
08 Aralık 2019 11:03

Devlet öğretmen denen işgalciyi napsın(!) devlete maaş yükünden başka bir şey değildir(!) zaten kendilerine açıklamıştı üniversite mezunlarından oy alamıyoruz diye. Öğretmen atayıp bir de oylarını mı azaltacaklar.

MammaMai
Memur
08 Aralık 2019 11:07

Gs ile alakası yoktur ama umuyorum ki aynı puan ile çift sene atama saçmalığı yüzünden bekliyoruzdur.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
08 Aralık 2019 12:14

Tam tersine her seçim döneminde daha fazla atama yaparlar veya yapıyorlar diye öğretmen adayları iktidar partisine oylarını satıyorlar.Yine seçim kararı alınsa yine oylar satılacak.Ülke ekonomik, siyasi, eğitim,çevre vs. alanlarında kötüye gidiyormuş kimsenin umurunda değil,herkes kendi paçasını kurtarma,devlete kapağı atma derdinde.Bu ülke bu karaktersiz öğretmen adayları ve öğretmenlerle hiçbir yere varamaz ve varamayacak da ne yazık ki!

Burakd85, 4 yıl önce

Devlet öğretmen denen işgalciyi napsın(!) devlete maaş yükünden başka bir şey değildir(!) zaten kendilerine açıklamıştı üniversite mezunlarından oy alamıyoruz diye. Öğretmen atayıp bir de oylarını mı azaltacaklar.

Arnava
Şef
08 Aralık 2019 14:32

Ne güvenlik soruşturması meselesi ne de 2018-2019 karmaşası umurlarında değil. Tek yapmaya çalıştıkları az atama. Süreç bunun için uzadı. İnsanlar pes edip ders çalışmaya başlasınlar ve az atamaya razı olsunlar istiyorlar.

Burcukarat
Aday Memur
08 Aralık 2019 19:18

bence mulakatsiz olacagi icin bu gecikme. ocakta ilan ve hizli bir atama olur

Ogretmenbt
Aday Memur
08 Aralık 2019 19:20

bence aralık sonunda duyuru gelir. şubatta mülakat olur nisanda tercihler. mayısta atamalar. eylülde de işbaşı yapılır
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi