Editörler : crops35
01 Temmuz 2011 15:00

Milli Eğitim Bakanlığı 4/C Çıkış

bugün milli eğitim bakanlığına bağlı okul,kamp,eğitim merkezi,halk eğitimlerde çalışan 4/c sözleşmeli personellerin 1. grubu olanlar 1 (bir) ay süreyle işten çıkarıldı.4/c statüsünde çalışan personele temmuz veya ağustos ayından biri çıkış için tercih yapıldı.temmuz ayını kabul eden arkadaşlarımız 01/07/2011-31/07/2011 tarihleri arasında 1 ay maaş ve sgk primleri yatırılmamak süretiyle işten çıktı. 2. dönem çıkış yapacak olan 4/c li arkadaşlarımızda 01/08/2011-31/08/2011 tarihleri arasında aynı kayıplarla işten çıkarılacak.

bu şartlarda geçim sıtınsı çekeceğimiz ortada allah hepimize yardımcı olsun.sesimizi duyan olmadı seçim süresince boş vaatler verildi.kadro aile yardımı hepsi yalan çıktı ve olan biz sahipsiz 4/c çalışan personele oldu.türkiye cumhuriyetinin %50 evet bu şartları kabul ediyoruz biz halimizden memnunuz dedikten sonra ben şahsen artık hükümet aleyhinde yorum yapmıyorum.çoğunluk evet demiş.dedim ya allah hepimizin yardımcısı olsun.

42Eksalans51
Memur
03 Temmuz 2011 11:19

arkadaşım banada haziran 1 de çıkış verdiler bir çok arkadaş gibi bugün itibariyle daha başlayamadım yer değişikliği olacak onun için valilik oluru gerekiyormuş onu bekliyorum...bize geçen bu kurumda< başladığızda ocak 1 e kadar sözleşme yapmışlardı daha sonra biz dedik senede 11 ay çalışmamız var bizi yazın da çıkartabilirsiniz diye hazirana kadar uzattılar sözleşmeyi tabi bu arada ocak 1 de bizim çıkışı yapmışlar daha sonra ocak 3 de giriş yapmışlar tekrar bizi,m bundan haberimiz yok hem 3 gün sigortamız yatmıyor hem de 3 gün haybiye çalışmış oluyoruz.Adamlar kafasına göre girdi çıktı yapıyor benim ayın birinde başlamam gerekiyor ayın 30'unda sözleşmeyi imzalamaya gidiyorum git okula dilekçe ver daha sonra onlar bize üst yazıyla göndersin bizde valiliğe göndercez ordan imzadan gelince seni çağırıp sözleşmeyi imzalatacağız diyorlar ben soruyorum şimdi 1 aydır siz ne yaptınız bana çıkarken neden söylemediniz bunları yapman gerekiyor diye de ben ayın 30'unda sözleşmeyi imzalamayı geldiğimde söylüyorsunuz.Biz sözleşmemize göre yılda 11 ay çalıştırılmamız gerekiyor benim bu yıl ki çıkışım 40 güne yaklaşıyor bunun hesabını kim soracak adamlar durmadan girdi çıktı yapıyor benim sigortam ne olacak , beni emeklilikde nasıl etkileyecek bunlar , benim maddi kaybımı kim karşılayacak...Allah bir an önce bu laçka kurum milli eğitimden hayırlarla kurtulmamı nasip etsin allah yardımcımız olsun ne çektiğimizi bir biz biliriz bir de allah....

cevapbudur
Memur
04 Temmuz 2011 08:50

42ekselens51 arkadaşım

senin durumunda bir yanlışlık var.beraber çalıştığım arkadaşım 30 haziran perşembe günü saat 17:00 itibariyle çıkış yaptı.yani temmuz 1'de yazısı ilçe milli eğitime verildi.herhangi bir fazla çalışma veya hak kaybı olmadı.bir konuda ocak ayında bizde girdiçıktı yaptık ama herhangi bir gün kaybımız olmadı sen 3 gün oldu demişsin.bu konuları yazılı il milli eğitim müdürlüğüne veya bakanlığa bildirerek hakkını arayabilirsin.

42Eksalans51
Memur
05 Temmuz 2011 09:30

bende biliyorum kardeş nerelere müracaat edeceğimi , izin konusunda bu dediklerini yaptım da ne oldu kimi kime şikayet ediyorsun ki?Adamlar tmm diyor sonra yapmadık gıcıklık bırakmıyor bu ülkede hak adalet hukuk var mı sence ?

aayineben
Şef
05 Temmuz 2011 09:48

arkadaslar bir sey sormak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim, şimdi bir ay çıkış verdiklerinde o süre içerisinde iş sonu tazminatı alacak mıyız sözleşmenin bürüt ücreti, yoksa işkurdan mı para alacagız o biray sürede işsizlik parası.

cevapbudur
Memur
05 Temmuz 2011 10:40

42eksalans51 arkadaşım

bende ilk işe girdiğimde yani tekel kapatılıp bizleri milli eğitim bakanlığı emrine 4/c statüsünde verdiklerinde kafam bozuldu.ilk yaptıkları maaş 803.00 tl sonra itiraz ettim 830.00 tl oldu bir itiraz daha ettim 857.00 oldu.üç ay bu şekilde maaş aldım en sonunda bu yapılan maaşların hepsinin yanlış olduğunu ortaya koydum ve milli eğitim bakanlığı ve maliye bakanlığına yazı yazdım.sonra maaşımı yapan ilçe milli eğitime vergi dairesinden uyarı geldi maaşım düzeltildi şimdi 960.00 tl alıyorum geriye dönükte haklarımı aldım.allahtan başka kimseden korkmam hakkımı sonuna kadar ararım.

cevapbudur
Memur
05 Temmuz 2011 10:43

aayineben arkadaşım

seni yanıltmak istemem arkadaşım ama araştırdığım kadarıyla işsonu tazminatı verilmiyor.ayrıca işkurda herhangi bir ödeme söz konusu değil.iş yeri kapatılır veya larv edilirse,işveren seni süresiz işten çıkarırsa işsizlik ücreti almaya hak kazanıyorsun.yani anlayacağın o bir ay boyunca allah cümlemizin yardımcısı olsun.maaş falan yok yani.

13 Temmuz 2011 14:06

benim müdürüm ağustos ayında ücretsiz izine çıkmama izin vermiyor. onun yerine kış döneminde izine ayıracağını söylüyor. böyle bir uygulama yapmaya hakkı var mı ? yoksa ben hakkımı nasıl savunabilirim ?

aayineben
Şef
13 Temmuz 2011 16:25

mura_t_arslan

http://www.kizilcakoyu.org/web/Default.aspx?tabid=4091&articleType=ArticleView&articleId=188&language=tr-TR

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi