Editörler : oto-danisman-expert

Hbb12
Aday Memur
26 Mayıs 2018 13:30

Doktorlar TSK sağlık yönetmeliği konusunda çok bilinçli olmayabiliyor. Rapor almaya gitmeden önce yönetmeliği okuyup gitmek en iyisi.

MemurAdayları, 6 yıl önce

****BİLGİSİ OLAN LÜTFEN ACİL CEVAP YAZIP BANA Bİ AKIL VEREBİLİR Mİ RİCA ETSEM ??

TSK sağlık yönetmenliğince refraksiyon değerleri Hastalıklar Listesinin (A) diliminde belirtilen sınırlarını geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır.

diyor benim sadece sol gözümde sorun var ve tashihli olarak sol göz için 0,7 (+0,50), sağ göz için 1,0 tanı olarak da ambliyopi, hipermetropi esotropya yazmışlar benim anladığım kadarıyla A dilimindeki sınırı aşmıyor çünkü sağ göz tam görüyor yoksa ben mi haksızım. sizce itiraz etsem ikince hastanede de sonuç aynı olur mu bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olur bende ona göre hareket ederim teşekkürler işiniz rast gelsin....

I. GÖZ HASTALIKLARI

MADDE 1

AÇIKLAMA: Bu madde referans maddesidir, işlem için kullanılamaz.

A) 1. Camlarla düzeltildikten sonra her iki gözün görme dereceleri (bir gözün görmesi 0.2?den aşağı olmamak kaydıyla) toplamının 10/10 (10/10 dahil) ila 20/10 olması.

AÇIKLAMA:

0.2 + 0.8 ile TAM arası.

0.3 + 0.7 ile TAM arası.

0.4 + 0.6 ile TAM arası.

0.5 + 0.5 ile TAM arası.

0.6 + 0.4 ile TAM arası.

0.7 + 0.3 ile TAM arası.

0.8 + 0.2 ile TAM arası.

TAM + 0.2 ile TAM arası

LaTortueRouge
Aday Memur
26 Mayıs 2018 15:19

Gözünüzdeki tembellik ya da şaşılık dışarıdan bakıldığında belli olmayacak derecedeyse ititraz etmekte fayda var. İkinci hastahane daha küçük dereceler ölçebelir. Ücret konusunda da çol haklısınız itiraz dilekçesini veririken galiba msb nin hesabına kayda değer bir miktar yatırılıyor, hastahane bağımsız olarak. Bu arada sorun olmazsa hangi kadroya başvurduğunuzu sorabilir miyim

****BİLGİSİ OLAN LÜTFEN ACİL CEVAP YAZIP BANA Bİ AKIL VEREBİLİR Mİ RİCA ETSEM ??

TSK sağlık yönetmenliğince refraksiyon değerleri Hastalıklar Listesinin (A) diliminde belirtilen sınırlarını geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır.

diyor benim sadece sol gözümde sorun var ve tashihli olarak sol göz için 0,7 (+0,50), sağ göz için 1,0 tanı olarak da ambliyopi, hipermetropi esotropya yazmışlar benim anladığım kadarıyla A dilimindeki sınırı aşmıyor çünkü sağ göz tam görüyor yoksa ben mi haksızım. sizce itiraz etsem ikince hastanede de sonuç aynı olur mu bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olur bende ona göre hareket ederim teşekkürler işiniz rast gelsin....

I. GÖZ HASTALIKLARI

MADDE 1

AÇIKLAMA: Bu madde referans maddesidir, işlem için kullanılamaz.

A) 1. Camlarla düzeltildikten sonra her iki gözün görme dereceleri (bir gözün görmesi 0.2?den aşağı olmamak kaydıyla) toplamının 10/10 (10/10 dahil) ila 20/10 olması.

AÇIKLAMA:

0.2 + 0.8 ile TAM arası.

0.3 + 0.7 ile TAM arası.

0.4 + 0.6 ile TAM arası.

0.5 + 0.5 ile TAM arası.

0.6 + 0.4 ile TAM arası.

0.7 + 0.3 ile TAM arası.

0.8 + 0.2 ile TAM arası.

TAM + 0.2 ile TAM arası

MemurAdayları
Aday Memur
26 Mayıs 2018 19:09

heyetteki doktora söyledim a dilimindeki sınırları geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır diye yazıyor dedim ama sınır verilen dereceleri hiç değerlendirmeden tashihli görmeleri tam değil diye yazıp olumsuz karar vermişler bin kere söyledim derecelerin sınırı aşmıyorum diye ama dinletemedim verdiler olumsuzu şerefsizler itiraz edip eğer başka hastane benim dediğim gibi değerlendirirse ki öyle yazıyor zaten yönetmenlikte vay haline o hastanenin o zaman mahkemelerde sürünmeye hazır olsun ve maddi manevi tazminata bi halttan anlamayan şerefsizler bi de doktor olmuşlar hangi kafayla artık

Hbb12, 6 yıl önce

Doktorlar TSK sağlık yönetmeliği konusunda çok bilinçli olmayabiliyor. Rapor almaya gitmeden önce yönetmeliği okuyup gitmek en iyisi.

turkoglu609
Aday Memur
29 Mayıs 2018 13:36

MAKİNE MÜHENDİSİ ASİL KAZANIP GİTMEYECEK OLAN VAR MI???

showo
Aday Memur
29 Mayıs 2018 14:35

Arkadaşlar itiraz ettikten sonra pertemi arayıp bilgilendirmek gerekiyor mu? Ben de gözden itiraz ettim ikinci yer olumlu verdi hakem hasteneyi bekliyorum. Sizler pertemi aradiniz mi

MERSİN9033
Aday Memur
30 Mayıs 2018 10:41

Gulay ceylan i taniyaniz var mi

bilgmuh_91
Aday Memur
30 Mayıs 2018 14:57

kılavuzda biri olumlu biri olumsuz rapor verirse 3. bi hakem hastaneye gönderip ordaki karara bakılıcak diye birşey yazıyordu .

showo, 6 yıl önce

Arkadaşlar itiraz ettikten sonra pertemi arayıp bilgilendirmek gerekiyor mu? Ben de gözden itiraz ettim ikinci yer olumlu verdi hakem hasteneyi bekliyorum. Sizler pertemi aradiniz mi

Afyon03uzman
Aday Memur
30 Mayıs 2018 15:27

Herkese iyi günler. Ben güvenlik soruşturması aşamasındayım icra dosyalarım var olumsuz yönde etkiler mi ?

showo
Aday Memur
31 Mayıs 2018 13:19

Onu okudum da acaba benim ilk rapor olumsuz olunca yedek adaya belgeler gönderilir mi hemen diye merak ettim

bilgmuh_91, 6 yıl önce

kılavuzda biri olumlu biri olumsuz rapor verirse 3. bi hakem hastaneye gönderip ordaki karara bakılıcak diye birşey yazıyordu .

endgs
Aday Memur
05 Haziran 2018 14:12

Dün ev adresime güvenlik soruşturması için emniyetten geldiler. Sanırım soruşturma evresine geçtik bakalım ne kadar sürecek.

showo
Aday Memur
06 Haziran 2018 13:29

itiraz sürecini tamamladınız mı?

heyetteki doktora söyledim a dilimindeki sınırları geçmemek şartıyla tashihli görmeleri tam olmalıdır diye yazıyor dedim ama sınır verilen dereceleri hiç değerlendirmeden tashihli görmeleri tam değil diye yazıp olumsuz karar vermişler bin kere söyledim derecelerin sınırı aşmıyorum diye ama dinletemedim verdiler olumsuzu şerefsizler itiraz edip eğer başka hastane benim dediğim gibi değerlendirirse ki öyle yazıyor zaten yönetmenlikte vay haline o hastanenin o zaman mahkemelerde sürünmeye hazır olsun ve maddi manevi tazminata bi halttan anlamayan şerefsizler bi de doktor olmuşlar hangi kafayla artık

istatistikci37
Aday Memur
06 Haziran 2018 21:39

hocam ikamet hangi il sizin ?

endgs, 6 yıl önce

Dün ev adresime güvenlik soruşturması için emniyetten geldiler. Sanırım soruşturma evresine geçtik bakalım ne kadar sürecek.

kalemtahta
Aday Memur
06 Haziran 2018 22:58

hayırlı olsun

endgs, 6 yıl önce

endgs
Aday Memur
07 Haziran 2018 00:27

Bingöl Hocam

istatistikci37, 6 yıl önce

hocam ikamet hangi il sizin ?

endgs
Aday Memur
07 Haziran 2018 00:28

hayırlısı olsun hakkımızda.Umarım geçen senelere göre soruşturma aşaması daha çabuk tamamlanır.

kalemtahta, 6 yıl önce

hayırlı olsun

12 Haziran 2018 14:30

Arkadaşlar, milli savunma bakanlığı personel temin daire başkanlığına ulaştım, görevli memur güvenli

koruyucu1
Aday Memur
12 Haziran 2018 19:23

Sevgi hocam sen ths sınıfındamisin maaşlar ve araziye çıkan teknik personel maaş hakkında bilgin varmi
sevgiali, 6 yıl önce

Bizim süreçte aynı sizin gibiydi.Mayıs ayında genel olarak sağlık raporları gönderilmişti ve Kasım da atamalar yapılmaya başlanmıştı.

owlofyang
Kapalı
13 Haziran 2018 01:42

hocam yanıtınız yarım kalmış. tekrar yazabilir misiniz?

HmzGlcn, 6 yıl önce

Arkadaşlar, milli savunma bakanlığı personel temin daire başkanlığına ulaştım, görevli memur güvenli

ades0105
Aday Memur
13 Haziran 2018 02:20

Merhaba, sizin hangi kadro acaba? Uzman kadrosu mu? Benim uluslararası iliskiler uzmanı diye geçiyor. Ne gibi farkı olur? Maaş, özlük hakkı vb.
sevgiali, 6 yıl önce

Devlet Memuru olarak memnuniyetle çalışılabilecek bir Bakanlık bence.Tabi amiriniz vb.bazı koşullar da kritik konumda bu hissiyatta olabilmeniz için.

VLDRC
Aday Memur
08 Temmuz 2018 02:46

hayirlisi
Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi