Editörler : Pangaea

memursamo
Yasaklı
12 Haziran 2020 11:51

adaletsizliğe kim isyan etmez , bir zamanlar benim de hayalimdi ve torpilsiz mülakatsız kapı gibi kpss puanımla ulaşmıştım. Ama benden 3-5 sene sonra kuruma atanan memurlar torpille kurum değiştirip şehir değiştirip memleketlerine giderken biz gurbette ömür çürüttük ve çürütüyoruz. Çok şükür bileğimin hakkıyla kazandığım bir işim var ama konu bu değil konu adaletsizlik ve bir kanser gibi her yanımızı sarmış maalesef.

çılgıninşaatçı, 4 yıl önce

şu isyan ettiğin şartlar kimisinin hayali kardeşim, yan bu kadar atanamayan adam varken bunları yazman yersiz olmuş.

memursamo
Yasaklı
12 Haziran 2020 11:54

mühendisler 92 puanla atanamazken zamanında 87 puanla atanmış ve mızmızlanıyor haline şükretmiyor durumuna getirmişsin. işte bu sığ kafa yapısı yüzünden bu haldeyiz hak aramayı adeletsizliğe karşı olmayı şükürsüzlük kabul ediyoruz.

Rymnd2262
Aday Memur
12 Haziran 2020 14:47

8 senedir ağlayıp zırlayacağına tekrar hazırlansaydın kpssye ya da send e okusaydın o kadar senede su ürünleri

memursamo, 4 yıl önce

+ butonuna bastım ama benim oyum +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 8 yıldır evimden 1000 km uzakta kitte mühendis olarak çalışıyorum.gurbetlik yedi bitirdi beni.KİT leri kısaca şöyle anlatayım ki kimse yazmasın özel sektör gibi mesai dışı çalışma var ,haftasonu bayram çalışırsınız arıza durumlarında üretim aksamasın diye gece 3 te evinizden kalkar arabanıza atlar gidersiniz,24 saat esaslı nöbete kalırsınız ertesi gün şarkülünüz kaymış şekilde bütün gün uyumakla geçer,maaş desen bakanlıktaki mühendislerle aradaki fark kapanmıştır.Türlü türlü ekonomik tasarruf tedbirleri ile kısıtlı imkanlarla iş yaptırmaya çalışırsınız,yeri gelir cebinizden malzeme alırsınız. kültürünüzden olmayan işçileri yönetmeye iş yaptırmaya çalışırsınız siyaset sendikal olaylar fazladır ve de kitler genelde taşra bölgelerdedir.

Ve ben bu kite 87 puanla zar zor SON ATAMADA atanmışken benimle aynı sene sınava giren su mühendisi arkadaşım benden 5 puan düşük puanla 82 puanla memleketine İLK ATAMADA atandı ve şimdi ege kıyılarında elinde cetvelle balık boyu ölçüp benle aynı maaşı alıyor. Yukarıda saydığım rezilliklerin hiç birini yaşamadan.tatil yöresinde hem işini hem tatilini yaparak

Bu ülkede adalet falan yok gençler zeki olan değil uyanık olan işini götürüyor. Akla bilime ilime önem vermeyen bir yönetim var ,bu ülkede tabiki makine elektronik inşaat mühendisleri boşta kalır.

NEyse uyumaya devam müze mi kalsın yoksa ......

memursamo
Yasaklı
12 Haziran 2020 15:54

tekrar hazırlanmadığımı neye dayanarak söyledin bay çok bilmiş :D son olarak kpss 2018 puanım 89,68 ve C seviye var ve memlekete gitmek şöyle dursun komşu şehirlere bile atanamıyorum. haksızlıkları adaletsizlikleri dile getirmek ağlayıp sızlamak mı oluyor ? ne boş insanlar var forumda ben de oturmuş cevap yazıyorum :)

Rymnd2262, 4 yıl önce

8 senedir ağlayıp zırlayacağına tekrar hazırlansaydın kpssye ya da send e okusaydın o kadar senede su ürünleri

Rymnd2262
Aday Memur
12 Haziran 2020 16:13

ben de istemediğim bi şehirdeydim senin gibi forumlarda ağlamadım oturdum tekrar çalıştım 95 aldım geldim istediğim yere. nasibin neredeyse oraya gidersin. kimse seni zorla çalıştırmıyo orda.üretim aksamasın dediğine göre de eüaşta çalışıyorsun allah sabır versin :)

memursamo, 4 yıl önce

tekrar hazırlanmadığımı neye dayanarak söyledin bay çok bilmiş :D son olarak kpss 2018 puanım 89,68 ve C seviye var ve memlekete gitmek şöyle dursun komşu şehirlere bile atanamıyorum. haksızlıkları adaletsizlikleri dile getirmek ağlayıp sızlamak mı oluyor ? ne boş insanlar var forumda ben de oturmuş cevap yazıyorum :)

agirinsaatci
Aday Memur
12 Haziran 2020 17:09

İnşallah özeldeyken istemediğin yerdesindir de sonradan atanıp gitmişsindir istediğin yere. Zira atandıktan sonra yer beğenmeyip tekrar girip yerleşenlere hoş sözler söylenmiyor burda. Kulağın bolca çınlamıştır eğer öyleyse :)
Rymnd2262, 4 yıl önce

ben de istemediğim bi şehirdeydim senin gibi forumlarda ağlamadım oturdum tekrar çalıştım 95 aldım geldim istediğim yere. nasibin neredeyse oraya gidersin. kimse seni zorla çalıştırmıyo orda.üretim aksamasın dediğine göre de eüaşta çalışıyorsun allah sabır versin :)

melihblk
Aday Memur
13 Haziran 2020 12:31

Bilen bir arkadaş varsa cevaplayabilir mi, ogm alımında daha önceki alımlarda mesela çevre şehircilik tarım bakanlığı gibi ösym tarafından yerleştirilen birisi tercih verirse atanır mı? Şu yüzden soruyorum puanım tam sınırda eğer onlar kadro yakarsa yine bize sıra gelmeyecek.

agirinsaatci
Aday Memur
13 Haziran 2020 18:05

Öyleleri yaptıklarını birebir yaşasınlar inşallah. Belli bir yere yerleşmişsin zaten neden arkadan gelenlerin kadrolarını harcıyorsun. Bencilliğin lüzumu yok. Yaptıkları bu dünyada olmasa öteki dünyada çıkar. Kul hakkı en büyük günah...
melihblk, 4 yıl önce
Bilen bir arkadaş varsa cevaplayabilir mi, ogm alımında daha önceki alımlarda mesela çevre şehircilik tarım bakanlığı gibi ösym tarafından yerleştirilen birisi tercih verirse atanır mı? Şu yüzden soruyorum puanım tam sınırda eğer onlar kadro yakarsa yine bize sıra gelmeyecek.

melihblk
Aday Memur
13 Haziran 2020 19:05

Amin inşallah zaten inşaatçılar olarak zor durumdayız kurumların bunları tespit edip ayıklaması lazım aslında
agirinsaatci, 4 yıl önce
Öyleleri yaptıklarını birebir yaşasınlar inşallah. Belli bir yere yerleşmişsin zaten neden arkadan gelenlerin kadrolarını harcıyorsun. Bencilliğin lüzumu yok. Yaptıkları bu dünyada olmasa öteki dünyada çıkar. Kul hakkı en büyük günah...

EvdekiMühendis
Aday Memur
13 Haziran 2020 22:53

Tüm umudumuz merkezi artık.

asi insaatcı
Aday Memur
14 Haziran 2020 08:06

günaydın umarım hakkımızı alicaz

Yelidbey
Şef
14 Haziran 2020 09:47

Umut mu kaldı arkadaşım.. Böyle bir düzen olabilir mi madem almayacaksın neden sınav koyuyorsun
EvdekiMühendis, 4 yıl önce
Tüm umudumuz merkezi artık.

asi insaatcı
Aday Memur
14 Haziran 2020 09:51

valla ben koymadım
Yelidbey, 4 yıl önce
Umut mu kaldı arkadaşım.. Böyle bir düzen olabilir mi madem almayacaksın neden sınav koyuyorsun

EvdekiMühendis
Aday Memur
14 Haziran 2020 23:47

Haklısınız da elden birşey gelmiyor umut etmekten başka. Nasip.

asi insaatcı
Aday Memur
15 Haziran 2020 07:22

günaydın hayırlı haftalar

asi insaatcı
Aday Memur
15 Haziran 2020 18:42

bekliyoruz

alfie
Aday Memur
15 Haziran 2020 21:01

arkadaslar biz biseyler yapmazsak puanlar bu gidişle düşmeyecek 89 90 91 belki 92 alanlar açıkta kalacak.

mirza47
Aday Memur
15 Haziran 2020 21:11

Memurlar.net haber yap.

Yelidbey
Şef
15 Haziran 2020 21:17

Her üniversite en az 100 tane sağlıkçı aldı. Sağlıkçılar hala ağlıyor. Bu devran döner inşallah hep böyle gitmez. Bizimde güçlü olduğumuz zamanlar gelir. Ne mühendismişiz be 2 koca sene 40 tane adam aldınız yazıklar olsun..

EvdekiMühendis
Aday Memur
16 Haziran 2020 00:20

Sayın yetkili: şu forumlarda inşaat mühendislerinin yazdıklarını bir gözden geçir sonra da yaptığın işin tarafsız olup olmadığını bir sorgula. Ne halde bu bölüm en azından irdeleyecek bir haber yapabilirdiniz.
Toplam 244 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi