Editörler : Lanet
14 Eylül 2011 23:46

Elektrikli Süpürge (Sulu / Toz Hazneli / Torbalı)

arkadaşlar süpürge araştırıyorum fakat bir türlü karar veremedim sulu mu toz hazneli mi torbalı mı hepsinin ayrı zorluğu var. ya da hangi markayı tercih etmeli?

kullanıp memnun kaldığınız önerebileceğiniz süpürge modelleri nelerdir?

tuğ-ba
Kapalı
15 Eylül 2011 00:29

sulu alma kesinlikle ben aldım pişman oldum temizliği çok zor oluyo. bence en güzeli toz hazneli olanı. roventanın süpürgeleri tavsiye ediliyo genelde.

t.esen
Şef
15 Eylül 2011 13:38

fikir için teşekkürler:)

özlemebe
Aday Memur
15 Eylül 2011 16:09

arnica 1600w hydra rain plus sulu ve halı yıkama özelliği olan bir makina kullanıyorum 2 yıldır. halı yıkama yapmayacaksanız gereksiz büyük ama çekişi güzel ben memnunum. turbo fırçası olması da gayet ideal. şimdi daha kibar modelleri var tavsiye ederim.

sindy06
Aday Memur
18 Eylül 2011 02:56

Rowenta RO8049 Silence Force Cyclonic tavsiye edilirrrrrr

memur2112
Şube Müdürü
19 Eylül 2011 10:48

arçelik 'in iyimiş deniyor ama?

fire_fox05
Memur
19 Eylül 2011 14:21

sıemens şahane

burhan2008
Kapalı
19 Eylül 2011 18:37

Ben de çok düşündüm ,çok araştırdım alırken.yaklaşık 1 ay önce Arçelik 6355 yp aldım.Bu modeli almamın nedeni süpürgenin boyut olarak küçük ve hafif olması.Emiş gücü gayet iyi.Çalışırken sesi yüksek ama insanı aşırı rahatsız eden kötü bir sesi yok(süpürge alırken teşhir ürününü fişe takıp sesi kendin dinlemek en iyisi).Toz torbası küçük olduğu için çabuk doluyor(2,6 lt yazıyor) .Süpürgeyi 90 tl ye aldım.Emiş gücü seviyesi ayarlanabiliyor.toz torbası dolum göstergesi var.Ayrıca sessiz güçlü bir şey arıyorsan electrolux ün ultra silencer diye bi süpürgesi var bakabilirsin(fiyatı yaklaşık 500 tl),bu süpürgenin internette videosuda var.

nakışçı
Genel Müdür
25 Eylül 2011 14:25

Fantom 1500 dik süpürge.Sulu süpürgem var ama okadar iyi çekiyor kidiğerine gerek bile kalmıyor.Şiddetle tavsiye ederim.Nette fiyatları 54-70 arası değişiyor.Ben deveyükü.com'dan 52-53 liraya aldım.700 waat ama çekişgücü 5000 lerde.Muhteşem bir süpürge..

nakışçı
Genel Müdür
25 Eylül 2011 14:28

http://www.deveyuku.com/hata/gecersiz-urun-253744.html

Link vereyim.Süpürge alırken kaç watt olduğundan ziyade emiş gücüne dikkat edin derim..

BLITZ18
Daire Başkanı
25 Eylül 2011 21:51

hocam arçelik aldım mor renklisi 177tl kırmızı renklisi 100 tl(kampanyalıymış) ikisinin arasında tek fark rengi

gücü ayarlanabilir

1800watt gücünde

dilek bozdağı
Aday Memur
07 Ekim 2011 16:39

Arkadaşlar elektirkli süprüge almayı düşünüyorum fakat ürünleri inceledikçe aklım daha çok karışıyor sizin bu konudaki tavsiyeleriniz nelerdir ?

özgon
Aday Memur
07 Ekim 2011 16:52

biz arçelik kullanıyoruz.modelini hatırlamıyorum ama yeşil renkte 1600 wat.muhtemelen o model kalmamış olabilir. ama ben bu modeli alırken saptan kontrol etme özelliği için almıştım.çok memnunuz.eşim ve bende bel fıtığı olduğu için eğilmek sıkıntı oluyor.bu modeli rahat kullandık.

navek
Daire Başkanı
08 Ekim 2011 22:01

öncelikle toz torbalı almanızı tavsiye ederim.çünkü sulu süpürgelerin temizliği çok zahmetli,ayrıca torbasız süpürgelerde hazne boşaltılırken etraf toz oluyor. bu süpürgeleri heves edip alanların çoğu sonradan tekrar torbalı süpürgelere dönüş yapıyorlar. markaya gelirsek,en iyi marka işi sadece süpürge ve temizlik aletleri üretmek olan nilfisk tir ama servisi yaygın olmadığı için arıza durumunda sorun oluşturabilir. ayrıca süpürgelerin üzerinde yazan 1600w,1800w,2000w gibi değerler motorun tükettiği elektrikle alakalıdır.her motor gücü yüksek olanın çekişi iyi değildir.süpürgelerin birde emiş gücü vardır ve firmalar bunları değilde elektrik tüketim değerlerini yazarlar ve bizde şu 2400w mış iyi çeker deyip alırız. şu an en iyi emiş gücü nilfiskin bir modelinde(yanlış hatırlamıyorsam x300) ve philipsin fc 9170 modelinde.bu makinelerin emiş gücü 500w. ben şu an philipsin fc 9302 modelini kullanıyorum ve bu modelinde emiş gücü 400w. tercih etme sebebimde 9170 modelinden daha sessiz olması.zaten model adı da silentstar.makineyi açtığınızda bütün ses süpürgenin ağzındaki hava akımından kaynaklanıyor,makine en son ayarda bile çok az ses çıkarıyor. ayrıca 9302 modelinin elektrik tüketimi 1250w. bu kadar az elektrik harcayarak bu emiş gücünü yakalamak zor iş. eğer uzun süreli kullanım için alıyorsanız bu iki modelden birini tavsiye ederim. ayrıca bosch da alabilirsiniz. bosch(ve aynı aileden siemens ve profilo da) sulu ve toz hazneli süpürge üretmiyorlar. alman devi üretmediğine göre vardır bir bildikleri.

dilek bozdağı
Aday Memur
10 Ekim 2011 15:11

Nilfisk bende araştırdım dediğiniz gibi servis sorunu çıkabiliyormuş. Emiş gücü iyi olan torbasız bir süpürge(hepa filtreli)olmasının daha iyi olacağını söyleyenler oldu ve daha çok philipsin ürünlerini söylediler.. Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

fen_ce
Memur
10 Ekim 2011 21:00

ben de araştırıyorum.sanırım en iyi markalardan biri dyson.fiyatlar çok yüksek ama her süpürgeden sonra halı yeni gibi oluyormuş.toza alerjisi olanlar için de ürünler mevcut.ben paraya kıyıp almayı düşünüyorum.

difference..
Daire Başkanı
12 Ekim 2011 15:17

elektrikli süpürgede philipsin üstüne yok. sadece ben degil tum isyeri arkadasları philips kullanıyor

mobedan
Daire Başkanı
13 Ekim 2011 10:16

AR 441 Arzum Peleus Su Filtreli Elektrikli Süpürge. Arzum kaliteli bir marka diye aldım. Hiç memnun değilim. 6. aydan sonra sorunlar çıkmaya başladı. İstanbul'da olmama rağmen yedek parça bulamadım. Sebep olarak da fabrikanın taşınacak olmasını gösterdiler. 4 aydır parça gönderecekler. Satın almak yetmiyor yetek parça yani servis ağı da önemli. Ufak bir parçası sorun gösterdi mi çalışamaz duruma gelebiliyor. İşiniz bitince temizliği de ayrı bir dert. Bir de yatay değil dikey bir makine alın emiş güçleri daha iyi.

memur2112
Şube Müdürü
14 Ekim 2011 10:46

profilonun şu an kamğanyada olan süpürge makinesi hakkında bilgi verecek olan var mı? nasıl acaba kullanan var mı ?

muhammedsaid
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2012 16:01

Bir süredir elektrikli süpürge araştırıyordum. Tesadüfen forumlarda media mark markette miele marka süpürge bulunabileceğini ve çok kaliteli olduğunu öğrendim. Media mark ın sitesine baktım Adana optimum şubesinde Karcher marka sının indirimde olduğunu gördüm. Biraz marka hastalığımı desem bende ondan var. Adana'da değil de yakın bir ilde oturduğum halde kalktım Adana'ya gittim süpürgeyi görünce hayran oldum ve alıp döndüm. Eve gelince ayrıntılarına, çekiş güçüne, malzeme kalitesine bakınca gerçekten doğru karar verdiğime kanaatim geldi. İhtiyacı olana şiddetle öneririm. Karcher 6300 model.

karacan32
Aday Memur
12 Şubat 2012 15:57

reklam amaçlı gibi yazınız

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi