Editörler : Pangaea

10 Haziran 2019 09:24

Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

Arkadaşlar mülakatta illa takım elbise mi giymeli sizce?

ft.eem
Aday Memur
10 Haziran 2019 09:51

Devlet kurumlarına girdiğin her mülakatta takım elbise giymek önerilir , yazılı bir zorunluluk değil ama yazılı olmayan zorunlu kural gibi düşün. Sadece takım elbise değil,saç-sakal tıraşını da mutlaka ol.
10 Haziran 2019 10:49

Giyimin komisyon üyelerini ne kadar ciddiye aldığın gösterir. Gri veya siyah sade takım giy kravatın mutlaka olsun. Jilet kaydı traşını ol git

Betelgeus
Daire Başkanı
10 Haziran 2019 11:38

Kıyafetiniz puanı etkilemeyecek. Fakat bir öğretmen nasıl giyinmesi gerekiyorsa o şekilde giyinmek makbul olandır. Saygı esasına bakarsak. Yoksa ben kot tişört ve sakalla mülakata giren de gördüm. Bir önemi yok.

üskühat
Aday Memur
10 Haziran 2019 12:55

Hocam yuvarlama yapıldığı için kıyafetin pek bir önemi yok. Ben daha önce mülakata kot-tişört kombinasyonuyla girip atanan onlarca kişi tanıyorum. Ayrıca ben de spor ayakkabı kot pantolonla mülakata girmiştim ve puanımda yuvarlama yapılmıştı. Diğer devlet kurumlarının mülakatında kıyafet önemli bir unsur ancak öğretmenlik mülakatı tamamen formalite prosedürü* yerine getirmekten başka bir şey değil.

* Mülakatta puan düşürülmesinin ve/veya yükseltilmesinin adayların kılık kıyafetiyle hiçbir alakası yoktur. Söz konusu olan puan değişikliğine sebep; adayın terör örgütleriyle iltisakı bulunması, devlet memuru olmasına engel sabıkası bulunması gibi durumlar ve her ne kadar istisnaî olsa da referans (torpil) olayları.

10 Haziran 2019 13:46

Şu kot kazak muhabbetini açanlar art niyetli başka birşey değil. Kot şortla gidipte kazanan varsa torpille kazanmıştır. Aksi takdirde kot şortla gitmek %90 elenme sebebindir

BrhnDgn
Kapalı
10 Haziran 2019 13:48

Takım elbise sinek kaydı traş falan bunlar hikaye. İstediğin gibi git hiçbirşey olmaz. Ben eşofman ve sakallı gittim puanım yuvarlandı. Ayrıca insanların kılık kıyafetiyle kılıyla tüyüyle uğraşmamayı öğrensinler artık.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
10 Haziran 2019 15:09

Takim elbise giy.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
10 Haziran 2019 15:24

Mayıs ortasından beri yaz kıyafeti uygulaması var memurlar için. Yaz sıcağında takım elbise giymeyebilirsiniz. Ama temiz ütülü bir pantolon gömlek istediğiniz takdirde kravat yeterli.

BrhnDgn
Kapalı
12 Haziran 2019 23:21

Nerenden uydurdun acaba ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden kılık kıyafet serbestliği gelmiyor zaten. Alışmışsınız asker gibi olmaya. Ki asker de öyle olmak zorunda değil o da ayrı mesele
İcraMemuruuu, 5 yıl önce
Şu kot kazak muhabbetini açanlar art niyetli başka birşey değil. Kot şortla gidipte kazanan varsa torpille kazanmıştır. Aksi takdirde kot şortla gitmek %90 elenme sebebindir

Akrep233
Daire Başkanı
13 Haziran 2019 04:29

geçen atama kot gömlek gittim.ayni puanı verdiler
İcraMemuruuu, 5 yıl önce

fatih ç.
Genel Müdür
13 Haziran 2019 07:10

2 mülakata sivil ve sakallı gittim, puanım yuvarlandı. Kimse neden diye sormadı. Göreve başladım, okula da aynı gidiyorum. Herkes istediği gibi gitsin.

Geo classic
Aday Memur
13 Haziran 2019 10:19

Aynen öyle ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden memleket gevşeklik ve disiplinsizlik

abidesi hâline geldi. Bir yere kadar serbestlik iyidir. Eğer bir insan boşsa takım da giyse fark etmeveya bir insan çok üretkense şortla da kalitesi değişmez. Ama disiplin ve adap da çöpe

atılmaması gereken şeyler; hele ki disipline edilmemeye alışınca çabucak gevşeyen bizim

milletimiz gibi toplumlarda. Devlet memurluğu, ciddi şirketlerde çalışanlar, halkla ilişkiler vb

mesleklerde takım elbise giyilmese bile spor giyilmemesi gerekir. Erkekler için gömlek pantolon

kombinasyonu olmalı. Bunların zaten mantığının söylenmesine bile gerek yok. Askerler serbest

kıyafet mi giyecek ya da nedir ? hayatımda duyduğum en saçma şey.

BrhnDgn, 5 yıl önce
Nerenden uydurdun acaba ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden kılık kıyafet serbestliği gelmiyor zaten. Alışmışsınız asker gibi olmaya. Ki asker de öyle olmak zorunda değil o da ayrı mesele

BrhnDgn
Kapalı
13 Haziran 2019 16:26

Git kumda oyna
Geo classic, 5 yıl önce

Aynen öyle ağzı olan konuşuyor. Sizin gibiler yüzünden memleket gevşeklik ve disiplinsizlik

abidesi hâline geldi. Bir yere kadar serbestlik iyidir. Eğer bir insan boşsa takım da giyse fark etmeveya bir insan çok üretkense şortla da kalitesi değişmez. Ama disiplin ve adap da çöpe

atılmaması gereken şeyler; hele ki disipline edilmemeye alışınca çabucak gevşeyen bizim

milletimiz gibi toplumlarda. Devlet memurluğu, ciddi şirketlerde çalışanlar, halkla ilişkiler vb

mesleklerde takım elbise giyilmese bile spor giyilmemesi gerekir. Erkekler için gömlek pantolon

kombinasyonu olmalı. Bunların zaten mantığının söylenmesine bile gerek yok. Askerler serbest

kıyafet mi giyecek ya da nedir ? hayatımda duyduğum en saçma şey.

muratozl
Aday Memur
13 Haziran 2019 19:10

Benim sacların üst kısmi

muratozl
Aday Memur
13 Haziran 2019 19:20

Kusura bakmayın mesajımı tamamlayamadan gönderdim yanlışlıkla. Benim saçların üst kısmı uzun sadece onu da bağlıyorum. Onun dışında takım elbise giyeceğim ve sakal tıraşı da oldum. Cumartesi günü benim mülakat. Saçın üst kısmını bağladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Sizce sorun olur mu?

muratozl, 5 yıl önce

Benim sacların üst kısmi

Muallm66
Şef
13 Haziran 2019 19:39

Hocam baglamasaniz da açıp spreyle sabitleseniz daha iyi olur gibi

muratozl, 5 yıl önce

Kusura bakmayın mesajımı tamamlayamadan gönderdim yanlışlıkla. Benim saçların üst kısmı uzun sadece onu da bağlıyorum. Onun dışında takım elbise giyeceğim ve sakal tıraşı da oldum. Cumartesi günü benim mülakat. Saçın üst kısmını bağladığım için sorun olmayacağını düşünüyorum. Sizce sorun olur mu?

13 Haziran 2019 19:41

kardeş şort atletle gidin nede olsa yuvarlıyorlarmış puanları

muratozl
Aday Memur
13 Haziran 2019 21:12

Uzun hocam bağlamadan olmuyor:) ama yanlar ve arka bir numara. Sadece üstün uzun olmasının sorun olmayacağını düşünüyorum.

Muallm66, 5 yıl önce

Hocam baglamasaniz da açıp spreyle sabitleseniz daha iyi olur gibi

BrhnDgn
Kapalı
14 Haziran 2019 00:55

Sakal bırak daha iyi. Saçın o halde olup da sakalı kesmek ne alaka
muratozl, 5 yıl önce

Muallm66
Şef
14 Haziran 2019 01:19

:)) hocam saç şekliniz komisyondakilere biraz çılgınca gelebilir en iyisi kontenjandaysaniz riske atmayın. İlk 2 mülakatta kılık kıyafet önemliydi ve bence bu sebeple puanı düşenler de olmuş olabilir. Artık mülakat formalite ve puanlar kpss puanının yuvarlanması şeklinde olsa da düzenli ve temiz bir görüntü en iyisi diye düşünüyorum.(sade bir gömlek ve pantolon herkeste vardır )

muratozl, 5 yıl önce

Uzun hocam bağlamadan olmuyor:) ama yanlar ve arka bir numara. Sadece üstün uzun olmasının sorun olmayacağını düşünüyorum.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi