Editörler : crops35
16 Aralık 2019 15:28

KPSS 2019/2 yanlış tercih

1.sorum ehliyet dosyam 2014 ama ehliyeti 2015 de aldim 5 yillik sarti ehliyete mi dosyaya mi 2. sorum g sinifi ehliyet sartini goremedim sanirim ve tercih yaptim gelmez insallah ama gelirse ne olur

hsnd
Başbakan Müsteşarı
16 Aralık 2019 17:01

Ehliyet dosyası yani ehliyet sertifikası ehliyet yerine geçmez. Yani onu aldıktan sonra trafiğe çıkabilmek için ehliyet dosyanızla başvuru yapıp ehliyet çıkartmanız gerekiyor. Ehliyetinizin üzerinde de dosya aldığınız tarih değil, o dosya ile başvurup ehliyetinizi bastırdığınız tarih yazar. Bu nedenle 2014 yılının kabul edilmeyeceğini düşünüyorum ehliyet yılı olarak.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
16 Aralık 2019 17:03

Tercihiniz gelirse kurum muhtemelen sürenin dolmadığını varsayarak atamanızı yapmayacaktır. Yine de kuruma bir sorun yerleşirseniz. Kadroyu da yakmış olacaksınız bu durumda.

By-siıls
Aday Memur
16 Aralık 2019 17:06

aradim osym yi iptal etme hakki yokmus hata yaptin mi gidiyosun sacma bence
hsnd, 4 yıl önce

Tercihiniz gelirse kurum muhtemelen sürenin dolmadığını varsayarak atamanızı yapmayacaktır. Yine de kuruma bir sorun yerleşirseniz. Kadroyu da yakmış olacaksınız bu durumda.

By-siıls
Aday Memur
16 Aralık 2019 20:53

peki adalet bakanligi ilanlarina basvurmustum sonuc bekliyorum onlara zarari olur mu
hsnd, 4 yıl önce

Ehliyet dosyası yani ehliyet sertifikası ehliyet yerine geçmez. Yani onu aldıktan sonra trafiğe çıkabilmek için ehliyet dosyanızla başvuru yapıp ehliyet çıkartmanız gerekiyor. Ehliyetinizin üzerinde de dosya aldığınız tarih değil, o dosya ile başvurup ehliyetinizi bastırdığınız tarih yazar. Bu nedenle 2014 yılının kabul edilmeyeceğini düşünüyorum ehliyet yılı olarak.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
17 Aralık 2019 09:18

Tercih süresi bittikten sonra iptal hakkı olmaz tabi ki. Adalet bakanlığı için de aynı durum (5 yıl süre şartı) geçerliyse orada da aynı durum olur. Açıktan alım ise yedek belirlenir siz atanamadığınızda sıra o yedeğe gelir ancak merkezide öyle bir durum yok maalesef. Umarım tercihleriniz gelmez de kadroları yakmazsınız.

By-siıls
Aday Memur
17 Aralık 2019 11:52

merkezi alim da yaptim hatayi ikm sonucunu etkiler mi peki bu
hsnd, 4 yıl önce

Tercih süresi bittikten sonra iptal hakkı olmaz tabi ki. Adalet bakanlığı için de aynı durum (5 yıl süre şartı) geçerliyse orada da aynı durum olur. Açıktan alım ise yedek belirlenir siz atanamadığınızda sıra o yedeğe gelir ancak merkezide öyle bir durum yok maalesef. Umarım tercihleriniz gelmez de kadroları yakmazsınız.

18 Aralık 2019 08:57

hatalı tercih yaptığında o puanı merkezi alımlarda kullanamazsın diye biliyorum. yine de emin değili

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi