Editörler : Pangaea
16 Ocak 2013 00:06

Cami derslerinde görev yapan hoca hanımlar buraya

selamlar.buraya yeni katıldım.ben istanbul pendiğe bağlı bir camide 3 yıl kkö yaptım.fahrilerin kadroya geçişinde atandım.atama onayım durduruldu.nedeni camide görev yapmışsın kk değil dediler.o zaman neden müracatımı yaptılar.neden atadılar.1yıl geçti üzerinden ama etkisi hala içimde.oysa belgemde kuran kursu bulunupta ihtiyaca cevap vermeyen yerlerde camide kuran öğretilebilir ifadesi var.kuran kursu ile müfredat aynı.ey teşkilat madem bize fahri sıfatı vermiyorsun neden böyle bir yönetmelik çıkardın.biz cami dersinde kuran öğreten hoca hanımlar müftülük görevlendirilmesi ile çalıştık.ya cami derslerini kaldıracaksın yada bu insanları bi takım imkanlardan yoksun bırakmayacaksın.tekrar bir fahri alım olursa gerek sözleşmeli gerek kadrolu hakkımı helal etmeyeceğim.adaletten yoksun o alım bir daha gerçekleşsin her gün beddua edeceğim.3 yıl çaliştım ama 8 ay çalişıp kadro alanları melül melül seyrediyorum.Allahım güncel yeterliliği olmayanları yeterliliği olmayanlara yazılısız sınav açanları 8 ay gibi kısa zaman diliminde çalışanları kpss siz atayanları gören bilen rabbimsin.nasıl beni mağdur ettiler sen onları bildiğin gibi yap yarabbi

yawuz29
Şef
16 Ocak 2013 00:12

mahkemeye baş vurabilrsin bende yeni fahri görev yapıyorum.müftülüğün toplantısında böyle birisiyle tanışmıştım.ama konusunu tam bilemicem .fahri göervle ilgili mahkemeyi kazandı şimdi kadroda sende bukonuda bir avukatla görüşebilirsin.

NİSA96
Aday Memur
16 Ocak 2013 21:55

davamızı açtık.bir yıl oldu hala sonuçlanmadı.avukatım pek ümitli değil.herkesden dua bekliyorum

berr_ak57
Daire Başkanı
17 Ocak 2013 06:43

Nisa hocam ben de camide açılan d sınıfı kursta çalışıyorum aynı kapsamamı giriyor?

ilknur33
Genel Müdür
17 Ocak 2013 13:22

berr hayır...sen fahrısın..

NİSA96
Aday Memur
17 Ocak 2013 18:09

berr hocam eğer maaşını tıpkı kk çalışan fahriler gibi devletten alıyorsan sigortan yatıyorsa fahrisin yok dernek maaş alıyorsa fahri değilsin umarım 2 kapsama giriyorsundur

NİSA96
Aday Memur
17 Ocak 2013 18:12

yok dernekten maaş alıyorsan fahri değilsin

berr_ak57
Daire Başkanı
17 Ocak 2013 20:07

sağoun hocalarım devletten alıyorum .umarım sizde hakkınızı alırsınız hocam

smse34
Aday Memur
18 Ocak 2013 22:11

bende aynı sekılde calıstım camıde benımde basvurumu muftuluk kabul etmedı camı gorevlısıyım dıye ama canları ısterse kabul ettıklerıde oluyor yanımdakı hoca hanımı kadroya gecırmısler el altından .cok sonradan ogrendım ve o bayan su an kadrolu !sartlarımız aynıyken neden o gectıde ben kaldım?maasımızıda dernekten aldık sigortamızda yoktu nasıl uyduruldu inanın 1 seneden beri bu içime dert oldu

NİSA96
Aday Memur
18 Ocak 2013 23:02

değerli hocam gerçekten böyle şeyler oluyormu.bana o hoca hanımın adını ve soyadını özelden gönderirmisin zira açtığım davayı kazanmam için büyük bir delil.zaten davayı bir kazanayım cami derslerinde çalışan hoca hanımların beni emsal göstererek dava açmaları için burdan mail atacağım.ihmal etmezseniz sevinirim

NİSA96
Aday Memur
18 Ocak 2013 23:06

smsse hocam siz istanbuldanmı müracat etmek istedinz başvurunuz kabul edilmedi

smse34
Aday Memur
19 Ocak 2013 10:57

evet istanbulda

NİSA96
Aday Memur
19 Ocak 2013 11:26

Biz ist taşınmıştık eşimin tayni nedeniyle ankaraya.burda yaptım müracatımı hiç bir sorun çıkartmadılar.neden kadroya geçen hoca hanımın adını göndermediniz

smse34
Aday Memur
19 Ocak 2013 14:21

aslında cevremden cok tepki aldm bu konuda yanı o bayanı nıye sıkayet etmedm dıye.ama yapmadım işte hemde bana ruhen zarar verdıgı halde !elime bisey gecmezdı o görevınden olurdu sadece buda benım için bisey ifade etmez hakkımı helal etmyrm ona Allaha havale etmek en dogrusu....

NİSA96
Aday Memur
19 Ocak 2013 14:46

duyduğunuz anda kimseye şikayet etmeden elinizdeki belgelerle dava açıp kazanabilirdiniz.bayanı emsal göstererek davayı kazanabilirdiniz.benim önüme böyle bir fırsat hiç çıkmadı.zaten ankarada bayanlara yönelik cami dersleri diye bir konu yok.sadece ist ve ığdırda diyanetin bu yönetmeliği uygulanıyor.burada sadece 2 ay kk görev yapabildim o da mağduriyetimi dib gidip anlattım tlf ettiler bağlı bulunduğum müftülüğe 2 ay görev verdiler beni teselli ettiler güya.şimdi ise hiç bir torpilim yok ne belediye başkanı ne bakan.inanın fahrilik tam torpil işi.sonrasında gelen kadroda cabası

smse34
Aday Memur
19 Ocak 2013 15:05

nisa hocam özelden msj attm gelmedmı

NİSA96
Aday Memur
19 Ocak 2013 17:16

Smse hocam msj gelmedi.tekrar gönderirmisiniz

NİSA96
Aday Memur
19 Ocak 2013 17:24

kuran kursu öğreticileri camide görev yapan hiç mi hoca arkadaşınız yok ben bütün hoca hanımlarla tanışıp bizlerin hakkı yendi diye birleşip dib mehmet görmezden randevu alıp konuyu arz etmek istiyorum.kaile almazlarsa eyleme bile varım.konuyu bimere gerekli her yere yazdım.bi şey çıkmadı.yılmadım camide çalışan 10 arkadaşım olsun yanımda başbakana çıkmayı bile düşünüyorum.çünkü bizim sayımız 7000 değil 300 küsür sadece

smse34
Aday Memur
19 Ocak 2013 20:18

hocam atıyorum msj ama size ulasmıyor galiba

NİSA96
Aday Memur
19 Ocak 2013 21:51

gereksiz çok msj geldi.fakat kadroya geçen hoca hanımın ismi benim için çok önemli sizin msjınızı acil bekliyorumm

NİSA96
Aday Memur
20 Ocak 2013 17:18

yazdığınız son msj gldi fakat isim yok.lütfen ciddi geğilseniz beni oyalamayın smse hanım

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi