Editörler : Lanet
27 Şubat 2010 15:17

TTnet mi yoksa vınn mı? Tavsiyeleriniz.

internet almayı düşünüyorum ttnet mi yoksa mobil bağlantılı mı kararsız kaldım

ayaz__
Aday Memur
28 Şubat 2010 11:52

ttnet en iyisi arkadaşım..

Koray29
Kapalı
28 Şubat 2010 18:13

Çok araştırdım aylarca bekledim fiyat düşsün diye en sonunda bu tt netin kaba olacak ama kucağına düştüm arkadaşım. Turkcell vın almadan önce mutlaka deneyen arkadaşların varsa onlara sor 3g baz istasyonuna olan uzaklık önemli olan. .ekimi kötüyse yanarsın 24 ay taahhüt yapıyorlar. TTnetin taahhüstsüzünü aldım içim rahat ne zaman istersem o zaman tarife değiştiririm ya da ipta ettiririm.

ahmedbey
Genel Müdür
03 Mart 2010 22:29

sağolun arkadaşlar fikirleriniz için

utangac23
Memur
04 Mart 2010 14:14

bencde kardeş ttnet nede olsa kötünün iyisi.

herzaman böyle olmuştur. yeni teknolojiler hep cep yakar sonra elinde kalır.

10 Mart 2010 16:20

BeN 8 Aydır vın , daha öncede 6 yıldır ttnet abonesi biri olarak cevaplıyorum Vınn bence...Hem hızlı hem de daha kullanışlı ...Teknik destek olarakda Aynı an itibariyle hemen yardım ediyorlar...

Tahattüt versen bile Bi dilekçe ile değiştirebiliyosun hiç bir masraf almadan...Ben önce 4 gb olarak almıştım Turkcelli aradım sıkıntımı söyledim 8 gb ye geçmek istediğimi aktardım an itibariyle geçdim 8 gb ye:) Tekrar 2 ay öncede 4 gb dönüş yaptım hiç bi sorun yok ...Fark da yok 4 GB aylık sabit 43 tl 8 gb de 75 -77 arası geliyordu ...

Xsir
Daire Başkanı
11 Mart 2010 14:49

Turkcell vınn diye kazıklıyor adamı.Kamyon geçse bağlantı kopuyor.Minübüs geçse bağlantı kopma noktasına geliyor.El arabasından bile etkilenecek nerdeyse.Tavsiye etmem.Bir hafta kullandım sonra geri iade ettim.Hiç bulaşmayın daha iyi.denize düşen yılana sarılır.Sizde tt nete sarılın.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
11 Mart 2010 17:00

Mobil bağlantıların şuan için tam verimli olacağını sanmıyorum.

Hem ücret konusunda hem de bağlantı konusunda.

povilas
Memur
11 Mart 2010 20:16

2009 Ekim ayından beri turkcell 4gb paketi kullanıyorum. Ondan önceki uzun bir süre ttnet abonesiydim. Şöyle söyleyebilirim: Beni ttnetten kurtardığı için turkcell'e minnettarım. Hiç pişman olmadım. Ama tabi burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

1.Evinizde ya da interneti kullanacağınız yerde 3g çekim gücü nedir? Bunu öğrenmeden kesinlikle abone olmayınız. Mümkünse bağlantısı olan bir dizüstü ya da telefon kullanarak hız testi yapınız. Benim evimde ortalama 5mbps download 1.2mbps upload hızıyla bağlanıyor mesela.

2. Kullanım miktarınıza uygun bir paket seçmelisiniz. GSM oparatörlerinin sınırsız bağlantı seçeneği yok, kota aşımında da sizi şok edebilecek faturalar gönderebilirler.Kullanım miktarınızı kontrol altında tutabilen bir kullanıcı olmanız gerekir.

3. Gezginseniz 3g size göre. Zaten mobil internetin en büyük avantajı adı üstünde mobil olması:) bağlantınızı yanınızda taşıyabilmeniz çok büyük bir artı. Ben sık sık seyahat eden birisiyim. Mobil internet beni gittiğim şehirlerde sağda solda kablosuz ağ aramaktan, internet kafelerde sürünmekten kurtardı.

4.Büyük miktarlarda download yapmak istiyorsanız sabit bağlantının sınırsız bağlantı seçenekleri size daha uygun. Ama ttnete muhtaç olmak da tabi çok acı, superonline fiber bağlantı, ya da metronet gibi hizmetlerin olduğu bir yerde yaşıyorsanız çok şanslısınız.

5.24 ay taahhüt gerçekten kötü. Benim dahili 3g modemi olan bir dizüstü bilgisayarım olduğu için şanslıydım, taahhüt vermedim ve vınn almadım. Ama böyle giderse 2 yıldan daha uzun bir süre abone olarak kalacağım ki bu da bedava bir vınndan boş yere vazgeçmiş olmam anlamına gelecek:)))

efeyiz
Aday Memur
11 Mart 2010 20:40

kesinlikle ttnet.

FunnyMan
Şef
11 Mart 2010 20:48

ben Avea-jet kullanıyorum ama bizim jet havalanmadı bir türlü. müşteri hizmetlerini aramaktan bıktım. bağlandıktan sonra ilk dakika gayet iyi, sonra hiç veri akışı yok.

keşke yavaş da olsa sürekli bağlı kalsa,

görüşüm
Kapalı
11 Mart 2010 21:14

vınn kullanmadım ama ttnet de birçok dezavantaj var.ama anladığı kadarıyla kötünün en iyisi gene ttnet.

91musti1983
Aday Memur
11 Mart 2010 22:15

anti hack boyraz hocam sana mesaj attım cevap yazarsan sevinirim

11 Mart 2010 22:51

kablo neti de bir düşün derim ben. ev telefonumu aramaya kapattığım halde 11 küsur lira fatura geliyor. 29 da internet; 40 lira. 1 mbps 4 gb kotalı için uçuk bir ücret. soyguncu mu bunlar anlamadım. şu sıra kabloda kampanya var. kurulum ücretsiz ve kablosuz modem hediye. benim apartmanda kablo tv kutusu yok. kurulum için uygun olup olmadığının araştırılması için dilekçe verdim. bana dönmelerini bekliyorum. telekomla tüm bağlarımı koparacağım artık; yeter soyulduğum.

remem
Aday Memur
12 Mart 2010 00:32

Turkcell Vınn'ı 5 aydır kullanıyorum , memnuniyet konusuna gelince :" Bağlantı sorunu "fazlasıyla mevcut ,4gb kullanıyorum ;ama hız deseniz inanılmaz düşük fatura noktasında da galiba dezavantajı var şöyle ki normalde TTnet kullanıcıları zannedersem 4 gb için 29 mu ne öyle bir şey ödüyor biz Turkcell kullanıcıları ise aynı kota için 39 denilmesine karşın nedense hep 43 'ten başlamak üzere bir fiyat ödüyor . Avantaj olarak şunu sadece söyleyebilirim : Pratik ,taşınabilir olmasıdır.TTnet'te ne kadar sıklıkla bağlantı kopukluğu oluyor onu bilmiyorum eğer ki Vınn'dan fazlaysa o zaman tercih olarak Vınn kullanmak mantıklı olur bence .

facetofaceblack
Aday Memur
12 Mart 2010 03:30

arkadaşım bende iki aydır turcell vın kullanıyorum daha önce ttnet vardı.farkı ise vın ttnete göre çok yavaş örneğin 350 mb lık bir filmi 4 saat gibi bir sürede indirdim vınla.daha önce ttnette 20 dakika sürüyordu.4 gb vın 43 lira gibi bir faturası var.ttnet ise 29 kampanya var şimdi daha ucuz.

dolunay_42
Aday Memur
12 Mart 2010 08:19

arkadaşlar vınn mı ttnet mi derseniz kesinlikle ttnet.ama ihtiyacınıza göe değişir.sürekli seyahat eden biriyseniz ve interneti heran için kullanmam gerek diyosanız o zaman taşınabilir internet alın.bana kalırsa en iyisi uydunet.kablotv altyapısı olanbiryerde olsam uydunet alırım.gebzede arkadaşımın yanına gittiğimde kullandım çok iyi hemde kotasız fiyatı 30 tl.ev telefonu derdide yok.ama dediğim gibi ttnet mi vınn mı derseniz ttnet bence.

12 Mart 2010 08:41

Birtek ben mi memnnum şu vından:)

Ya inanmayacaksınız belki ama ne bağlantı kopuyo ne de internet yavaş:S

Arkadaşım sen eğer 350 mb lik filmi çok uzun bir sürede indirmişsen dediğin gibi sen 3g ile bağlanmıyorsun 2g ile bağlanıyorsun demekdir:S

Yani tam verim alamıyosun:S Ben 80 Mb lik dosyayı 7 Dk içinde felan indirdim gayet memnunum yani...TTnet de 40 vereceğime Vında 43 veririm daha iyi

elif957
Aday Memur
12 Mart 2010 08:42

Kesinlikle ttnet sınırsız

kornpark
Şef
12 Mart 2010 11:42

smile adsl nasıl arkadaslar bilgisi olan kullanan varmı?

12 Mart 2010 12:14

Smile vb leri zaten TTnet in alt yapısını kullanıyor...Teknik yönden biraz daha hızlı cvp veriyorlar o kadar...Yine de tabi en son karar senin :)

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi