Editörler : E.Kayı Han
19 Aralık 2012 16:03

f klavyede aralık çubuğuna vurma

arkadaşlar özellikle deneyimli olanlar ben iki aydır f klavye ile yazıyorum on parmak öğrenmeye çalışıyorum üç dakikalık denemelerde toplam yüzyirmi beş yüzotuz yazıyorum ancak bunun yirmisi hata çıkıyor bu hataları incelediğimde neredeyse hepsi aralık çubuğuna basmamaktan kaynaklı iki kelimeyi bitişik yazma hatası. hızlı yazdığım için oluyor diye daha dikkatli yazıyorum bu seferde yazdığım kelime sayısı düşüyor ancak hatalarda aralık çubuğu hatalarında bir eksilme yok ne yapacağım bana yardımcı olun lütfen....

Quarysma
Kapalı
19 Aralık 2012 16:17

Space tuşu için "başparmaklarınızı" kullanıyorsunuz değil mi?

02aboş
Aday Memur
19 Aralık 2012 22:07

bol bol idman yapman gerekiyor

dulker1989
Şube Müdürü
20 Aralık 2012 09:04

arkadaşım merhabalar bende f kalvye çalışıyorum 2 aydır nasıl bu kadar hızlandığını açıklarmısın ben hala 60-70 yazıyorum da :(

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 11:54

evet space tuşu için başparmağımı kullanıyorum,

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 11:56

dulker 1983

arkadaşım ben iş yerimde akşama kadar fatura kesiyorum, boş kaldıkça ve akşam dört beş saat çıkacak metinlerin çıktısını aldım onları word sayfasına yazıyorum. zamanla hızlanıyor insan

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 11:58

ha birde tv nin karşısında yazıyorum sınav anında dikkati mi çabuk toplayayım diye:)

dulker1989
Şube Müdürü
20 Aralık 2012 12:01

sadece dk tutmadan worddemi yazıyorsunuz arkadaşım bende çalışıyorum fakat hızlanımıorum sanki ?

feride81, 11 yıl önce

dulker 1983

arkadaşım ben iş yerimde akşama kadar fatura kesiyorum, boş kaldıkça ve akşam dört beş saat çıkacak metinlerin çıktısını aldım onları word sayfasına yazıyorum. zamanla hızlanıyor insan

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 12:46

arkadaşım ben dakika tutmuyorum akşamları hep yazıyorum parmaklarım iyice alışıyor, sadece gün içinde katipler.netteki denemelere katılıyorum mesela biraz önceki deneme sınavında 111 doğru 28 yanlıış vardı kesinlikle yine iki kelimeyi birleşik yazmışımdır 28 çok fazla çünkü bence sende hep yaz dakika tutma çünkü daha acemisin zamanla yarışacağm diye kelimelerin yerlerine tam alışmadan yanlış vuruşlar yapacaksın bir hafta boyunca word de hep yaz katılırsan günlük yapılan denemelere katıl ama zamansız yaz bir hafta sonra emin ol artacaktır.

kolay gelsin

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 12:52

söylemeyi unuttun zor olacak biliyorum ama varsa tırnaklarını hiç kalmayacak şekilde kısalt

dulker1989
Şube Müdürü
20 Aralık 2012 12:52

inşallah arkadaşım teşekkür ediyorum ..sanada kolay gelsin

feride81, 11 yıl önce

arkadaşım ben dakika tutmuyorum akşamları hep yazıyorum parmaklarım iyice alışıyor, sadece gün içinde katipler.netteki denemelere katılıyorum mesela biraz önceki deneme sınavında 111 doğru 28 yanlıış vardı kesinlikle yine iki kelimeyi birleşik yazmışımdır 28 çok fazla çünkü bence sende hep yaz dakika tutma çünkü daha acemisin zamanla yarışacağm diye kelimelerin yerlerine tam alışmadan yanlış vuruşlar yapacaksın bir hafta boyunca word de hep yaz katılırsan günlük yapılan denemelere katıl ama zamansız yaz bir hafta sonra emin ol artacaktır.

kolay gelsin

dulker1989
Şube Müdürü
20 Aralık 2012 12:54

evet uzun kullanıyorum neden ki kötü bir etkisi mi oluyor yazmada?

feride81, 11 yıl önce

söylemeyi unuttun zor olacak biliyorum ama varsa tırnaklarını hiç kalmayacak şekilde kısalt

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 12:57

tırnaklar kısayken daha iyi yazılıyor kısalt ve dene göreceksin

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 12:58

ben bunu lisedeki bilgisayar hocamızdan duymuştum hakkaten doğruymuş:)

dulker1989
Şube Müdürü
20 Aralık 2012 13:04

tamam arkadaşım çok saoll :) denicem eve gidince hemen kesicem arkadaşım ama maşallah çalışınca oluyor demekki baksana ikimizde aynı zaman diliminden beri çalışıyoruz sen nerdesin ben nerde ,,

rabbim banada nasip etsin inşallahh

feride81, 11 yıl önce

tırnaklar kısayken daha iyi yazılıyor kısalt ve dene göreceksin

feride81
Aday Memur
20 Aralık 2012 13:11

sağol sanada kolay gelsin inşallah kazanırız:)

rengin571
Şef
20 Aralık 2012 17:52

arkadaşım benimde şöyle bir sorunum var mesala baş barmağım yazı da hızlandıkça açılıyor ve boşluk yapmamaya başlıyor geçen sene sınavda böyle oldu mesela ve kelimelerim hep birleşik çıktı sınavda zaten panik oluyorsun o ayrı bir konu sende bir bak bakalım benim sorundan olabilir

1982zafer
Aday Memur
20 Aralık 2012 19:07

Aralık tuşu ve alt sıra tuşlarını iyi kullanabilmek için elleri mümkün olduğunca havada tutmamız gerekiyor ve kolarımızı masaya bırakmadan yazmalıyız. Tüm adaylara başarılar.

1982zafer
Aday Memur
20 Aralık 2012 19:09

Tırnakların kısa olması da etkili. Ayrıca parmakların ön yüzünü değilde tırnak ile etin birleştiği yeri kullanırsak daha etkili olur.

feride81
Aday Memur
21 Aralık 2012 10:14

rengin571 arkadaşım baş parmağım aralık çubuğuna vurmadan geçiyor bunu atlatamıyorum dün gece üç dört saat yazdım ve nafile hala da vurmadan geçiyorum ne yapacağım bilmem bu konuda, sınav stresine gelince ben ilk kez gireceğim benim sınava karşı fobim var maalesef kpss de yuvarlakları işaretlerken ellerim o kadar titredi ki sürekli sildim tekrar işaretledim cevap kağıdını, şimdi psikiyatriste gidiyorum bana iki adet ilaç yazdı şuan da gayet relaksım katipler netin denemelerinde ellerim titriyordu artık titreme filan kalmadı çok sakinleştiriyor cesaret hapı diyebilirim bu sorunun devam ediyorsa senin de gitmende fayda var.

kolay gelsin

feride81
Aday Memur
21 Aralık 2012 10:27

1982zafer arkadaşım önerin için sağol

yazarken avuçlarımın içi klavyeye değiyor dediğini deneyeceğim öneri için sağol

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi