Editörler : Pangaea
14 Nisan 2018 10:13

Mülakattan çıkanlar için paylaşım platformu

Mülakattan çıkan arkadaşlar ?

14 Nisan 2018 10:16

+++++

ulashserdar
Daire Başkanı
14 Nisan 2018 10:20

Bende sabırsızlıkla bekliyorum. umarım 4veya daha fazla soru sorulur ümidiyle.

Gozdegul1
Memur
14 Nisan 2018 10:29

Bugün giren hocalarım belki soruları yazmak istemezsiniz orası size kalmış ama atmosfer nasıldı, nasıl davrandılar, sorular ezber miydi yoksa yorumlanabiliyor muydu, eski mülakatlara göre değişen şeyler var mıydı vb. Konularında bize ışık tutarsanız çok seviniriz :)

Ogretemeyen0
Aday Memur
14 Nisan 2018 10:59

Sorulan soruları söylemeseniz de olur ama en azından kaç soru var güncel var mı bunu söyleyin en azından

Dördermısra
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:16

Instagramda bir sayfada 4 soru soruldugu soyleniyor . 2si bilgi sorusu

Fennögretmeni
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:18

İnstagram öğretmenlerim sayfasında paylaşmış bir hocamız. 4 soru biri genel kültür diğerleri eğitim bilimleri.

Bbesyo
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:18

Ben şimdi çıktım arkadaşlar. Bilgi almak isteyen mesaj yoluyla ulaşabilir.

Alamancaci55
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:24

Hocam madem öyle burdan herkese hitaben paylaşasınız yaşadıklarınızı daha güzel olmaz mı ?

Bbesyo, 6 yıl önce
Ben şimdi çıktım arkadaşlar. Bilgi almak isteyen mesaj yoluyla ulaşabilir.

Betelgeus
Daire Başkanı
14 Nisan 2018 11:26

Sevgili öğretmen adayları deneyim paylaşmak günah değil.

Ogretemeyen0
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:28

Güncel yok mu yani hocam diğer 2 soru yorum üzerine
Fennögretmeni, 6 yıl önce

İnstagram öğretmenlerim sayfasında paylaşmış bir hocamız. 4 soru biri genel kültür diğerleri eğitim bilimleri.

Bbesyo
Aday Memur
14 Nisan 2018 11:30

4 soru var 2 bilgi 2 yorum. Kasmayın rahat olun. Jüri sizi rahatlatmakta.

Trkcesra
Kapalı
14 Nisan 2018 11:57

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Soruların içeriği nedir, ayrıca size de kpss puanı verileceği yönünde bir açıklama yapıldı mı?
Bbesyo, 6 yıl önce
4 soru var 2 bilgi 2 yorum. Kasmayın rahat olun. Jüri sizi rahatlatmakta.

Bbesyo
Aday Memur
14 Nisan 2018 14:16

Evet hocam bakanlık yetkilisi öyle dedi
Trkcesra, 6 yıl önce
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Soruların içeriği nedir, ayrıca size de kpss puanı verileceği yönünde bir açıklama yapıldı mı?

Betelgeus
Daire Başkanı
14 Nisan 2018 14:21

Hocam bu ne demek tam olarak söyler misiniz?

Böyle bir açıklama mı yapılmış adaylara?

Trkcesra, 6 yıl önce

Dandelo
Memur
14 Nisan 2018 14:26

herkeste saat 9 mu yazıyor mülakat saati. yoksa öğleden önce sonra diye ayrım var mı ? dönüş bileti kalmayacak alana kadar. yardım.

mavikebelek
Kapalı
14 Nisan 2018 14:35

hocam bazı yerlerde kpss puanı diye bazı yerlerde +-3 diye açıklama yapılmış bazı yerlerde de hiçbir açıklama yapılmamış. ama geçen sene de bu tip açıklamalar duyduk sevinmek için erken olduğunu düşünüyorum

Betelgeus, 6 yıl önce

Hocam bu ne demek tam olarak söyler misiniz?

Böyle bir açıklama mı yapılmış adaylara?

Betelgeus
Daire Başkanı
14 Nisan 2018 14:46

Cevap için teşekkür ederim hocam.

mavikebelek, 6 yıl önce

hocam bazı yerlerde kpss puanı diye bazı yerlerde +-3 diye açıklama yapılmış bazı yerlerde de hiçbir açıklama yapılmamış. ama geçen sene de bu tip açıklamalar duyduk sevinmek için erken olduğunu düşünüyorum

muallimecik
Aday Memur
14 Nisan 2018 15:30

Merhaba hocalarım😊 Kimsenin bilgi vermeye niyeti yok anlaşılan. Ben henüz mülakata girmedim. Ama genel olarak nasıl olduğunu giren arkadaşlarımdan öğrendim. Bilgi vereyim.

1.Öncelikle sakin olun. Zaten komisyon üyeleri sizi sakinleştirmeye çalışıyorlar.

2. Belirtilen saatten önce orada olun. Bugün 9dan ve 14.00den önce mülakata girenler olmuş. Mesela 9da girecekseniz 08.45te orada mutlaka olun. Bir de mülakata soyada göre çağrılıyorsunuz. Öyle duydum. Mesela ilk komisyonda soyadı "A" ile başlayan arkadaşım, sen erkenden orada ol. İlk girenlerden olma ihtimalin var.

3.Kendinizi tanıttıktan ve kısa bir sohbet ettikten sonra 4 zarf seçiyorsunuz, hepsinde 1 soru var. Yani toplam 4 soru. Komisyonda 3 kişi oluyor.

4.Zarfı siz seçtiğinizden 2 yorum 2 bilgi tarzında genelleme yapamayız. Seçtiğiniz sorular bilgi de olabilir yorumda.

5.Sorulardan genel olarak bahsetmek gerekirse güncel bir soru, eğitim bilimlerine ilişkin bir soru, teknoloji kullanımı ile ilgili bir soru, Sınıf içi veya dışı faaliyetlerle ilgili bir soru gelebiliyor.

6. Geçen senelerdeki mülakat sorularına baktıysanız o tarzda sorular. Endişeye kapılmayın. Çok uç sorular değil. Az çok cevaplarsınız.

7.Soruların içeriğini bilmiyorum ama şu tarz sorular gelebilir. Mesela güncel soruda Afrin harekatı nedir? Eğitim bilimlerinde gelişim görevleri, ilkeleri, dönemler ile ilgili bir soru olabilir veya benzeri bir soru. Bireyin gelişiminde kalıtım ve çevre etkilidir. Bu ilkeyi açıklayınız. Teknoloji ile ilgili Medya okuryazalığı nedir? Gerekli midir? vs. (Not: Bunlar çıkmadı. Geçmiş yılla rda çıktı mı, bilmiyorum. Ben kendim örnek verdim. Sonra böyle bir soru yoktu, demeyin😉)

😊Bildiklerim bu kadar. Geçen senelerdeki gibi mülakat. Az çok araştırdıysanız bilirsiniz.

😊 Rahatlamaya çalışın hocalarım. Heyecanlanırsanız kendinizi ifade edemezsiniz. Ve bence kendini doğru ifade etmek çok önemli. Benim ilk deneyimim. Ve belki hiç bilemediğim sorular çıkacak. Ama heyecanlanırsak bildiğimiz de kalır.

😊Ben alanımda kontenjandayım. Tüm kontenjanda olan arkadaşların atanmasını temenni ediyorum.

😊Ve zannımca +3-3 genel olarak geçerli gibi. Kpss puanınızı çok değiştirmeyeceği belirtilmiş. Kontenjandaysanız iyi bir durum. Çok farklar olmayacak gibi.

😊Söyleyeceklerim bu kadar. Hepinizin gönlüne göre olsun.

japon34
Kapalı
14 Nisan 2018 15:34

ÇIKMIŞ SORULAR 1. Ogrenen ve ogretenin ayni ortamda olmadigi egitim cesitlerini yazınız 2. Ingiltere galler kuzey irlanda bu ulkelerin genel adi 3. Cocugun sosyallesebilmesi icin neler cyapabilirsiniz 4. Egitimde teknoloji kullaniminin sosyo-kulturel ve ekonomik sinirliliklari nelerdir Sunuş yoluyla öğretimin iki tane ilkesi İngiliz bilim insanı stefhan Hawking hangi alanlarda çalışma yaptı Kişisel sosyal zekayı nasıl geliştirebiliriz Teknoloji hangi ihtiyaçtan doğmuştur 1) programlı ögretimin ilkelerinden 2 tanesini soyleyin 2)kanguru ve koalalariyla ünlü olan ülke 3)sözel ve dilsel zekayı nasil gelistirirsiniz bransinizla ilgili ornek verin 4)egitimde teknolojiyi nasil kullaniriz kendi bransinizla ilgili örnek verin 2018 yılında vefat eden milli atletimiz kimdir Üst düzey düşünme becerilerine iki örnek ver Eğitim teknolojilerinin gelişiminde öğretmenin rolu Gezinin sinirliklarindan 2 tanesini söyleyin Portakal çiçeği karnavalı nerede yapılır Eğitimi teknolojiyle nasıl anlatırsınız Afrinin önemini anlatın Tam öğrenme modeline göre duyuşsal giriş özelliklerinden iki tanesini söyleyiniz Her çocuk özeldir 3 idiots filmlerinde oynayıp turkiyeyi ziyaret eden oyuncu kimdir Teknolojiyi eğitimde nasıl kullanırsınız Okul zamanları dışında öğrencilerinizle nasıl etkinlikler düzenlersiniz Öğrenen ve öğretenin aynı ortamda olmadığı eğitim çeşitlerini yazınız Eğitimde teknoloji kullanımının sosyo-kültürel ve ekonomik sıkıntıları nelerdir Tam öğrenme modeline göre duyuşsal giriş özelliklerinden iki tanesini söyleyiniz Öğretmenin aktif olduğu yöntemler nelerdir Pisanin açılımı nedir Teknoloji kullanımı fırsat eşitliğini nasıl etkiler Bilimsel ve problem çozme yöntemlerinden iki tanesini söyleyiniz Yılın en iyi öğretmeni seçilen türk öğretmen Kulüp seçerken öğrencilerin daha çok faydalanacağı kulüplere nasıl yonlendirirsiniz Öğrencilerin üretim yapmasında teknolojinin olumlu olumsuz yonleri 2019 da milletvekili sayısı ne kadar olacak Matematiksel mantıksal zekayi geliştirmek için neler yapılabilir Eğitimde teknoloji kullanılmalıdır Araştırma inceleme stratejisinin sınırlılıkları nelerdir iki örnek ver Isbirlikci öğrenme ile dersinizi işlerken hangi teknikleri kullanırsınız Turkiyede interneti kullanan ilk üniversite Dersi aktif kılmak için nasıl işlerdiniz Internetin öğrencilerin sosyalleşmesi acısından olumlu olumsuz yönleri Dönem ödevi verirken çocuklardan elle yazmasını mi isterdiniz bilgisayar çıktısını da kabil eder miydiniz Isbirlikci öğrenmenin ilkelerini yazınız E devletin şubat ayında sunduğu hizmet Teknolojinin ilköğretimde olumlu olumsuz yani Sınıfınızda okuma dinleme becerisini nasıl gelistirirsiniz G20 zirvesi nerde yapılacak Bireyselleştirilmiş eğitim hakkinda ne düşünüyorsunuz Eğitimde sosyalleşme sizce ne olmalıdır Teknoloji ve bilim ilişkisi hakkında bilgi verin E devletin hangi uygulaması sistem yogunluguna neden olmustir Abide projesi hakkında bilgi Kendini ...... öğretmeni olarak atandığını düşün neler yapacaksın Etkin dinleme ve okuma becerisini nasıl geliştirirsiniz En tiz kadın sesi Bilge kral kimdir Öğretmen merkezli iki öğretim yöntemi söyleyiniz Pisa benzeri bir yurt ici ölçme uygulaması geliştirilmiş açıklayınız Öğrencilerdeki gizil gücü açığa çıkarmak için ne gibi sınıf ici etkinlikler planlarsınız Öğretmen merkezli iki öğretim yöntemi söyle Eğitimde teknoloji kullanımın derse katılıma etkisi Müziksel ritmik zekayi geliştirmek için ne yapılmalı 1982 anayasasını kim hazirlamis Brunet in buluş yolu stratejisi hakkında bilgi verin TSK nın afrinde yürüttüğü operasyonun adı nedir

TooDoo
Şef
14 Nisan 2018 15:53

Bilgi sorularina agirlik verilmesi beklenenin disinda oldu acikcasi hayirlisi diyelim
Toplam 106 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi