Editörler : Pangaea
10 Kasım 2017 15:09

Kpss 2017/2 bilgisayar mühendisliği 26 kadro

Evet arkadaşlar programcı kadrolarıyla birlikte toplam 26 kadro gelmiş, yorumlarınız nedir :(

BursaFatihi
Memur
10 Kasım 2017 15:13

Yorumum şu kardeş, kadroların tamamı Ankara ve sayısı çok az. Bu yüzden çok yüksek kapatacak, 90 puanın altına düşmez, boşa tercih ücreti yatırmayım. Doğudan bir iki il olsa tercih yapardım ama yok maalesef.

CodeOrDie
Memur
10 Kasım 2017 15:18

hocam bi elektrik-elektronikteki sayıya bakıyorum birde bizimkine dağlar kadar fark var, bizim bölüm niye böyle oldu anlamadım :S

BursaFatihi, 6 yıl önce

Yorumum şu kardeş, kadroların tamamı Ankara ve sayısı çok az. Bu yüzden çok yüksek kapatacak, 90 puanın altına düşmez, boşa tercih ücreti yatırmayım. Doğudan bir iki il olsa tercih yapardım ama yok maalesef.

BursaFatihi
Memur
10 Kasım 2017 15:22

Hakikaten hocam elektrikçiler yine 100 civarında kadro almış. İnsan hayret ediyor gerçekten.

CodeOrDie, 6 yıl önce

hocam bi elektrik-elektronikteki sayıya bakıyorum birde bizimkine dağlar kadar fark var, bizim bölüm niye böyle oldu anlamadım :S

CodeOrDie
Memur
10 Kasım 2017 15:25

inşaattan o kadar alım oldu hocam merkezide de 100 küsür kadro vermişler yine. adamlarda branş sırası 700-800 lere kadar çıkıyo, bizde 200e gelirse şükredelim :(

BursaFatihi, 6 yıl önce

Hakikaten hocam elektrikçiler yine 100 civarında kadro almış. İnsan hayret ediyor gerçekten.

Brk16
Aday Memur
10 Kasım 2017 15:26

Hocam aciklandimi kadrolar

CodeOrDie, 6 yıl önce

inşaattan o kadar alım oldu hocam merkezide de 100 küsür kadro vermişler yine. adamlarda branş sırası 700-800 lere kadar çıkıyo, bizde 200e gelirse şükredelim :(

BursaFatihi
Memur
10 Kasım 2017 15:27

Hocam umutlar son atamaya kaldı artık bu atamadan ancak 90 üstünde puanı olup bekleyen arkadaşlara kadro çıkar.

CodeOrDie, 6 yıl önce

Bilmühendis
Aday Memur
10 Kasım 2017 15:31

Hepsi ankara olmasaydi keske

CodeOrDie
Memur
10 Kasım 2017 15:35

https://www.turkiye.gov.tr/kpss-tercih-rehberi

4531 yazarak görebilirsiniz hocam, programcı kadrolarıda zaten bilgisayar mühendisi olarak açmış birkaç kadro dışında ortak kadroda yok diyebiliriz ama sayı yetersiz işte.

Brk16, 6 yıl önce

Hocam aciklandimi kadrolar

bilmuh2016
Aday Memur
10 Kasım 2017 15:45

Açılan kurumlar hakkında bilginiz var mı?

Bilmühendis
Aday Memur
10 Kasım 2017 15:58

Vakiflar genel mud. Tayinler zor diye biliyorum. Digerlerinde sorun olmaz sanirim

Kisisel verileri koruma kurumu da yeni kurulmus bi kurum oldugundan pek bi bilgi yok hakkinda.

Bilenler bizi aydinlatirsa guzel olur

bilmuh2016, 6 yıl önce

Açılan kurumlar hakkında bilginiz var mı?

hakanrb
Aday Memur
10 Kasım 2017 16:20

Arkadaşlar hangi kurumların bölge müdürlüklerine tayin olunabilir bilgisi olan var mı? yani bölge müdürlüklerinde pozisyon mevcutmu bizim bölüm için?

bilgi.müh.
Aday Memur
10 Kasım 2017 16:21

200 mü hocam daha ilk 100 atanamadı bizde benim sıralama 110 bu gidişle imkansız

BursaFatihi
Memur
10 Kasım 2017 16:33

Hocam bizim bölümde tayin olayı sıkıntı. Bakanlıklarda da vakıflarda da tayin olayı zor bu aralar zira merkezdeki bilgi işlem birimi için yapıyorlar alımı. Bir tek dhmi rahat olacaktır tayin açısından ama o da yüksek kapatır zaten.

kceng
Memur
10 Kasım 2017 17:13

Düz memurluk yazacak var mı arkadaşlar

bilgi.müh.
Aday Memur
10 Kasım 2017 17:17

Ben yazıcam ama düz memurlukta 15 kadro var ben mi yanlış görüyorum onun bile gelmesi imkansız

eemühendis25
Aday Memur
10 Kasım 2017 18:37

Ya Allah Aşkına sadece Ankara da mı var bu ihtiyaç...3 atamadır alım yapmayan iller var...Kurumların tayin durumları ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.....

10 Kasım 2017 18:54

Bölümümüz açısından en kısır döneme denk geldik bu da bizim kısmetsizliğimiz.

Tüm BM arkadaşlara tavsiyem; YDS D veya C seviye puan alıp şanslarını açıktan alımlarda denemeleri .Üstelik YDS ile girilen pozisyonlar kısmen merkezi pozisyonlara göre daha iyi imkanlara sahip oluyor. Son cümle şimdiye kadar gördüklerimden yaptığım çıkarımdır. İkinci tavsiyem ise banka sınavları. Bilgisayarcılar fazla rağbet göstermediği için bankalarda bilişimle alakalı pozisyonlarda EEM,Mekatronik Endüstri Mühendisleri mülakata kalıyor. Durumumuz o kadar kötü ki 88 alanlar heralde açıkta kalacak bu gidişle. Kendinizi herşeye hazırlayın. Hakkımızda hayırlısı olsun.

html33
Memur
10 Kasım 2017 19:40

Kadroların Ankarada olması kötü olmuş...Kgmye ve tedaşa atananların hepsi tercih verecek...Bide üstüne düz memurlukların da yüzde doksanı Ankara... Düz memurluktaki hakkari hariç ve dhmi programcı kadroları hariç 90 altı olmaz. Hele mühendis kadroları 91in altı bile zor...15 düz memurluk kadrosu işten çıkarılan binlerce memurun yerine bağıra bağıra yandaşlarımızı alıyoruz demenin bir başka şekli ama anlayan yokki...Ama yolumuz var,köprümüz de var çok şükür elhamdülillah inşallah suphanallah

kceng
Memur
10 Kasım 2017 21:58

Hocam bizim branşımızla alakalı bir sıkıntı var kurumlar bilg. müh. talep etmiyor.Yoksa elektrik-elektronik, makine, inşaat... müh. dallarında baya alıyorlar bize gelince 10 15 kadro bizden en çok alan kamu hastaneleri idi almadı üniversiteler hakeza bu gidişle hazirandan da ümitli değilim amma gün doğmadan neler doğar hakkımızda hayırlısı

html33, 6 yıl önce

Kadroların Ankarada olması kötü olmuş...Kgmye ve tedaşa atananların hepsi tercih verecek...Bide üstüne düz memurlukların da yüzde doksanı Ankara... Düz memurluktaki hakkari hariç ve dhmi programcı kadroları hariç 90 altı olmaz. Hele mühendis kadroları 91in altı bile zor...15 düz memurluk kadrosu işten çıkarılan binlerce memurun yerine bağıra bağıra yandaşlarımızı alıyoruz demenin bir başka şekli ama anlayan yokki...Ama yolumuz var,köprümüz de var çok şükür elhamdülillah inşallah suphanallah

Mühhanım
Memur
10 Kasım 2017 22:48

Hayırlısı diye diye iki seneyi bitirdik..Hiçbişeyin olacağı yok.Bi kere de olsun biz de çıkıp olmayanlar için hayırlısı buymuş diyelim. Ama hiçbişey olmuyor ki..Dsi 400 küsür mühendis alır bize yok,tcdd dünyanın mühendisini aldı bize yine yok..kgm alımı olacaktı güya o da yok.. hadi vazgeçtim mühendisliği düz memur olayım desen 15 kadro vermşler o da yok..Ve en acısı da tüm bunlar 2 soru boş bırakmak yerine yanlış yaptığım için..2018 de aynı olacak kadro belli zaten 5000...yine bize düşen bu kadar olacak...Yani velhasılkelam hiçbişeyin olacağı yok

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi