Editörler : supporters.

beyaz_ay
Kapalı
29 Mart 2013 23:58

aga ben genç kardeşime küçük bir tavsiyede bulundum anlamadım siz neyi belirtmeye çalıştınız. bu hem örgün okudum hem aöf. bu ülkede aöf den mezun olup hakim kaymakam rektör olan insanlar var. ben değerli kardeşime şunu demek istiyorum eğer olur da iibf den atanamazsan dışarıdaki bir sürü iibf mezunu gibi benim gibi işsiz olacaksın. ama gidip bir öğretmenlik ya da atıyorum mühendislik okursan ve aöf den iibf bitirirsen hem kendi bölümünde çalışma hem de iibf için çalışma gösterirsen alternatiflerin artar. yok ben ikisini bir arada götüremicem diyorsan ve çok idealistsen örgün iibf oku demeye çalıştım da. yazı nereye gitmiş ona şaşırdım

İktisatISLM, 11 yıl önce

siz çok biliyorsunuz herşeyi kardeşim bu ülkede yükseköğrenim bitti artık kimse için garanti yok bir kaç sene sonra bütün bölümler bizim fakülte gibi olacak siz daha uyanamamışsınız

bu tarz konuşanlarda ''aöf oku diyenler'' hep aöflilerdir

genç kardeşim bu sitenin yarısı aöflidir ona göre

AÖFliler içinde çok kral donanımlı adamlarda vardır ama bunu da belirteyim

İktisatISLM
Kapalı
30 Mart 2013 00:07

ağa ben sana laf atmıyorum yanlış anlama aöfliyede atmıyorum aslında hepimiz kardeşiz burda hepimiz aynı yolda yürüyoruz aynı sorunları yaşıyoruz sadece çocuğu yanlış yönlendirmeyin 40 yaşına gelip atanamayan öğretmende var hemde sürüyle 40 yaşına geldi mi devlete giremez artık öğretmen ama iyi bir iibf mezunu özelde her türlü iş bulur özel aöf felanda almadığı için iş bulabilen çok adam var

biz risk almayanlar olarak burda sürünüyoruz yalan mı garantici olmasam bende şimdi özelde çalışırdım

beyaz_ay, 11 yıl önce

aga ben genç kardeşime küçük bir tavsiyede bulundum anlamadım siz neyi belirtmeye çalıştınız. bu hem örgün okudum hem aöf. bu ülkede aöf den mezun olup hakim kaymakam rektör olan insanlar var. ben değerli kardeşime şunu demek istiyorum eğer olur da iibf den atanamazsan dışarıdaki bir sürü iibf mezunu gibi benim gibi işsiz olacaksın. ama gidip bir öğretmenlik ya da atıyorum mühendislik okursan ve aöf den iibf bitirirsen hem kendi bölümünde çalışma hem de iibf için çalışma gösterirsen alternatiflerin artar. yok ben ikisini bir arada götüremicem diyorsan ve çok idealistsen örgün iibf oku demeye çalıştım da. yazı nereye gitmiş ona şaşırdım

tlgtck
Yasaklı
30 Mart 2013 00:11

Siz biraz gerçekleri saptırmışsınız. AÖF'ye saldırma nedeniniz bu olsa gerek

tlgtck
Yasaklı
30 Mart 2013 00:13

İİBF mezunu özel sektörde bu kadar rahat iş bulamaz. Adam sana yol yok,yemek yok,SİGORTA yok çeker.

Gazetedeki ilana bak,piyasaya çık bak bakalım neler göreceksin.

beyaz_ay
Kapalı
30 Mart 2013 00:14

dediklerine katılıyorum. bir tavsiyede daha bulunayım genç kardeşime. eğer öğretmenliğe ilgin varsa bunu değerlendirebilirsin. bu memlekette en çakal memurlar öğretmenlerdir. 2 milyar maaş. yarım gün çalışma.3 ay tatil. istersen git vergisiz özel ders ver. 2 milyon memurun yarısı atanmış öğretmen kalanların çoğu da 4001den giriyor diğer kurumlara. öğretmenlere hakaret etmek haddim değil ama en çok onlar ağlıyor en çok kadroları onlar alıyor çünkü eğitimin içinden geliyorlar ikna etmesini çok iyi biliyorlar. 40 yaş sorununu kaldırdılar diye biliyorum kaldırmamışlarsa bile kaldırırlar öğretmenlerin yapamayacağı birşey yok dedim ya eğitimin içinden geliyorlar türkiyede kurumlaşmış nerdeyse tek meslek öğretmenlik. hele bir de atanması kolay olan puanlı öğretmenliği seçersen kafan rahat olur.

İktisatISLM, 11 yıl önce

ağa ben sana laf atmıyorum yanlış anlama aöfliyede atmıyorum aslında hepimiz kardeşiz burda hepimiz aynı yolda yürüyoruz aynı sorunları yaşıyoruz sadece çocuğu yanlış yönlendirmeyin 40 yaşına gelip atanamayan öğretmende var hemde sürüyle 40 yaşına geldi mi devlete giremez artık öğretmen ama iyi bir iibf mezunu özelde her türlü iş bulur özel aöf felanda almadığı için iş bulabilen çok adam var

biz risk almayanlar olarak burda sürünüyoruz yalan mı garantici olmasam bende şimdi özelde çalışırdım

tlgtck
Yasaklı
30 Mart 2013 00:17

Mali Müşavir yanında çalışıyorum. Bizim Mali mÜşavirin Bogaziçili bir yegeni vardı. Kendisi muhasebe tarzı bir işe girdi.

Bizim büroya gelen tanıdıklar Mali Müşavire soruyor. Senin şu Bogaziçili yegen ne oldu?

bizim mali müşavir şöyle muhasebe tarzı bir işe girdi falan dedi.

Yahuu diyor daha iyi bir işe giremedimi abi şöyle yöneticilik tarzı.

*Bizim Mali müşavirin yanıtı:

* Nerede abi önceden kapışırlardı şimdi nereeedeee....!

İktisatISLM
Kapalı
30 Mart 2013 00:17

kardeşim benim için aöfli fefli farketmez önemli olan insan olmak iyi insan heryerde belli eder kendini ister aöfli olsun ister ilkokul mezunu vestelin sahibi okul mu okumuş işte benim demeye çalıştığımı siz anlamıyorsunuz ben diyorum ki zaten bir kaç sene sonra bütün fakülteler iibf gibi olacak garati fakülte kalmadı o devir kapandı bu mantığa adapte olun artık o yüzden bırakın çocuk hangi mesleği seviyorsa onu yazsın gidip adama öğretmenlik yazın diyorsunuz neyse benden bu kadar tartışmak istemiyorum daha fazla bu konuda saygılar..

tlgtck, 11 yıl önce

Siz biraz gerçekleri saptırmışsınız. AÖF'ye saldırma nedeniniz bu olsa gerek

tlgtck
Yasaklı
30 Mart 2013 00:18

Sevdigi varsa zaten onu yazar ama kim severek meslek seçmiş ki.

scrtdfns
Aday Memur
30 Mart 2013 21:21

Yorumlar için teşekkürederim.

Okumasak mı ne yapsak bilemedim. :)

şimdi şu neti yaparım bunu yaparım diyemiyorum.Olurda işler biraz ters giderse alternatif olarak yazabileceğim bölümleri arıyorum.Sonuçta eşit ağırlık öğrencisiyim.

PDR bölümü için bende ilerleyen zamanlarda talep fazlası mezun olacağı yönünde düşünce içerisindeyim.Lakin burası türkiye ve her yıl sınav sisteminin değiştiği bir ülkede İnsan Sağlığı dışında kalan tüm bölümler için garanti yok.

Düz memurluk düşünmüyorum.(Gün gelir ona razı duruma da düşebilirim)

Uzmanlıklar için tercih ederim edersem SBF ya da İİBF bölümlerini.

Sınavla filan alınsa ona da razıyım da çok aşamalı olması,mülakat vs gibi durumlar işi biraz da şansa bırakıyor.

Yok sorsanız hedefim Polis Akademisiydi.Ya da Harb okulları.Lakin boyumuz 165'ten öteye gitmediği için oradan ekmek çıkmayacak.

Psikoloji okusak 5 yıl sonra onunda özlük haklarını indirger mi mevcut hükümet bilemiyorum.

Bölüm kalmadı yaw resmen.Gidip Ziraat Mühendisliği yazalım napalım.Onunda şimdi targelle gazını alıyorlar lakin 4 yıl sonra özel sektörde ilaç satmak zorunda kalırsak vay halimize.(Sayısal da başka mühendisliği kazanacak puanı çıkaramam ayrıca)

fatıma201
Aday Memur
15 Nisan 2021 16:19

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

karaca1671
Memur
18 Nisan 2021 12:03

aradan 8 sene geçmiş bu arkadaşımız ne yapmış merak ettim. 8 sene önce ile işsizlik konusunda maalesef pek ilerleme yok aksine daha da fazla işsizlik mevcut.

scrtdfns, 11 yıl önce

Yorumlar için teşekkürederim.

Okumasak mı ne yapsak bilemedim. :)

şimdi şu neti yaparım bunu yaparım diyemiyorum.Olurda işler biraz ters giderse alternatif olarak yazabileceğim bölümleri arıyorum.Sonuçta eşit ağırlık öğrencisiyim.

PDR bölümü için bende ilerleyen zamanlarda talep fazlası mezun olacağı yönünde düşünce içerisindeyim.Lakin burası türkiye ve her yıl sınav sisteminin değiştiği bir ülkede İnsan Sağlığı dışında kalan tüm bölümler için garanti yok.

Düz memurluk düşünmüyorum.(Gün gelir ona razı duruma da düşebilirim)

Uzmanlıklar için tercih ederim edersem SBF ya da İİBF bölümlerini.

Sınavla filan alınsa ona da razıyım da çok aşamalı olması,mülakat vs gibi durumlar işi biraz da şansa bırakıyor.

Yok sorsanız hedefim Polis Akademisiydi.Ya da Harb okulları.Lakin boyumuz 165'ten öteye gitmediği için oradan ekmek çıkmayacak.

Psikoloji okusak 5 yıl sonra onunda özlük haklarını indirger mi mevcut hükümet bilemiyorum.

Bölüm kalmadı yaw resmen.Gidip Ziraat Mühendisliği yazalım napalım.Onunda şimdi targelle gazını alıyorlar lakin 4 yıl sonra özel sektörde ilaç satmak zorunda kalırsak vay halimize.(Sayısal da başka mühendisliği kazanacak puanı çıkaramam ayrıca)

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi