Editörler : F16 Gökçen
02 Haziran 2020 11:12

AÖF Online Yaz Okulu için desteklerinizi rica ederiz

Merhaba.

AÖF Yaz okulunun online olması için bir talepte bulunuyoruz. Diğer üniversitelerin YÖK kararına uyup bu yıl içerisindeki tüm sınavların online olmasına karar verirken Anadolu Üniversitesi bildirdiğisınav takviminde yaz okulunun online mı yüzyüze mi belirtmeyerek biz öğrencileri düşündürmeye zorlamıştır.

Sizlerden ricamız sosyal medyada bize destek olmanız. Aöf desteğe aşağıdaki metni iletebilir veya sosyal medyada metni yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Twitter üzerinden tweetimizi retweet yaparsanız sesimizi daha çok kişiye duyurabiliriz.

https://twitter.com/Online_AOF

Koronavirüs salgını nedeniyle, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavların yüz yüze gerçekleştirilmeyeceği, dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılmasına ilişkin YÖK kararı, 11 Mayıs'ta üniversitelere bildirilmişti.Bu yıl üniversiteler esnek olmalı ve öğrencilerin taleplerini dikkate almalıdır. Sürecin mağduru onlar olmamalı. Açıköğretim öğrencileri olarak 2020 yılında yaşadığımız virüs salgını nedeniyle bu yıl yaz okulu açmanızı/yaz okuluna katılım hakkı vermenizi, yaz okulunun YÖK'ün kararları doğrutulsunda online olarak yapılmasını ve mağdur olmamayı talep ediyoruz. Virüs salgını nedeniyle birçok insanın üniversite ve okullarda, kampüs alanlarında ve özellikle sınavlarda bir araya gelip "acaba virüs kapar mıyım?" endişe ve telaşıyla odaklanamayacağını ve başarı konusunda olumsuz etki yaratacağının altını çizmek istiyoruz. Öğrencilerinizin mağdur/psikolojik etkilenmemeleri, okulun uzamaması, zaman kaybı yaşanmaması, maddi, moral ve motivasyon kaybı yaşanmaması adına yaz okulunun açılması ve online olmasını talep etmekteyiz.Muhattaplar : Anadolu Üniversitesi Prof. Dr. Ali Savaş KOPARAL Prof.Dr. Zafer Asım KAPLANCIKLI Prof.Dr. Bayram Zafer ERDOĞAN Prof. Dr. Selim BAŞAR Prof. Dr. Avni Barış BARAZ Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü YÖK

qwerty2626
Memur
02 Haziran 2020 18:10

Aof, yaz okulunu yapsında oturup dua edelim. Çoğu üniversite yaz okulu olmayacağını açıkladı. Yeter ki yaz okulunu yapsında, online olup olmamasını sonra tartışırız. Benim korkum, bu sene yaz okulu açmaması, böyle bir riskte mevcut şu an.

02 Haziran 2020 19:08

Öğrenci misiniz? Açıköğretim öğrencisi iseniz vah ki ne vah..

https://anadolu.edu.tr/acikogretim/acikogretim-akademik-takvim/turkiye-programlari-akademik-takvim

Sınav Türü Sınav Tarihleri

Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 18 - 19 Ocak 2020

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavı 18 Nisan 2020 - 7 Mayıs 2020

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Dönem Sonu Sınavı 24 Haziran 2020 - 8 Temmuz 2020

Yaz Okulu Sınavı 23 Ağustos 2020

qwerty2626, 4 yıl önce

Aof, yaz okulunu yapsında oturup dua edelim. Çoğu üniversite yaz okulu olmayacağını açıkladı. Yeter ki yaz okulunu yapsında, online olup olmamasını sonra tartışırız. Benim korkum, bu sene yaz okulu açmaması, böyle bir riskte mevcut şu an.

qwerty2626
Memur
02 Haziran 2020 20:39

Hocam, aof burosuna gidip gorevlilerle konuştum. Onlar bana kesin konuşmadığı için boyle bir yorum yazdım. Sanki her şey akademik takvime uygun gitmiş gibi bana takvimi gosteriyorsunuz. Salgında 2.dalga gelirse, üniversitede yaz okulunu bu yıl yapmayacağız derse ne ne olacak. Akıl veriyorsunuz ama hayatın içinde her şey değişebiliyor, bunu hesaba katamıyorsunuz.

AÖF ONLINE YAZ OKULU, 4 yıl önce

Öğrenci misiniz? Açıköğretim öğrencisi iseniz vah ki ne vah..

https://anadolu.edu.tr/acikogretim/acikogretim-akademik-takvim/turkiye-programlari-akademik-takvim

Sınav Türü Sınav Tarihleri

Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 18 - 19 Ocak 2020

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Ara Sınavı 18 Nisan 2020 - 7 Mayıs 2020

Bahar Dönemi İnternet Tabanlı (Online) Dönem Sonu Sınavı 24 Haziran 2020 - 8 Temmuz 2020

Yaz Okulu Sınavı 23 Ağustos 2020

03 Haziran 2020 08:23

Neyin bürosuna ne zaman gittinde bu cevabı aldın? Ben sana resmi websitesinden alınan kararı linkini veriyorum sen bana orada vasfı olmayan, 3 kuruş aöf bilgisi olmayan görevliden bahsediyorsun. Arada dağlar var. Salgınla yaz okulunun iptalinin arasındaki ilişkiyi gerçekten anlayamadım. Bak kardeşim, güzel kardeşim. Burada senin o hani 2. salgın ve yaz okulu ilişkisi kurduğun okul var ya hani benimde buraya yazdığım ismi "yaz okulu" olan. Hah. İşte biz bu okulun online olmasını istiyoruz. Tüm okulların altyapısı online sistemi destekleyecek ve kaldıracak sistemlere , personellere sahipler. Sen arkana yaslan içini ferah tut, öyle 2. dalga malga falan düşünme bunları sen. Otur arada bir sorgula. İyi olur ufkun genişler.

qwerty2626, 4 yıl önce

Hocam, aof burosuna gidip gorevlilerle konuştum. Onlar bana kesin konuşmadığı için boyle bir yorum yazdım. Sanki her şey akademik takvime uygun gitmiş gibi bana takvimi gosteriyorsunuz. Salgında 2.dalga gelirse, üniversitede yaz okulunu bu yıl yapmayacağız derse ne ne olacak. Akıl veriyorsunuz ama hayatın içinde her şey değişebiliyor, bunu hesaba katamıyorsunuz.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi