Editörler : "eskiyara"Pangaea

fatih ç.
Genel Müdür
19 Mayıs 2020 22:30

Göreve çağırılırsa gitmenin mecbur olduğunu herkes biliyordur zaten. ki o arkadaş da "giden gitmiştir zaten memleketine seminer yapıyoruz derlerse gider öğretmenler okuluna" yazmış.

gitmek zorunlu. ancak rapor alırsın, olur biter. uygun uçak bileti bulamazsam git gel 600-700'e patlaycaksa ben de düşünürüm. tamamen gereksiz, boş yere gidip parayı çarçur etmeye gerek yok.

fabregas34
Kapalı
20 Mayıs 2020 01:03

Onu yazmış da hocam, ardından "ukala ukala yazmayın şuraya bilip bilmeden" yazmış. Bu cümleyi neye yoralım peki?

Seminer uzaktan veya fiilen yapılacak, görev yeri terk edilmemeli demişim, bilip bilmeden ukala ukala yazma demiş. Neresi bilip bilmeden veya ukalaca diye düşünmüş merak ediyorum, onun için açıklamalı cevap yazdım.

fatih ç., 4 yıl önce

Göreve çağırılırsa gitmenin mecbur olduğunu herkes biliyordur zaten. ki o arkadaş da "giden gitmiştir zaten memleketine seminer yapıyoruz derlerse gider öğretmenler okuluna" yazmış.

gitmek zorunlu. ancak rapor alırsın, olur biter. uygun uçak bileti bulamazsam git gel 600-700'e patlaycaksa ben de düşünürüm. tamamen gereksiz, boş yere gidip parayı çarçur etmeye gerek yok.

ALİYAS
Daire Başkanı
20 Mayıs 2020 02:04

Sen bizim yerimizede gidersin.
dundarbeyguneribey, 4 yıl önce

seminererin sayısı arttırılmalı yaz boyu devam etmeli. imza karşılığı sıkı takip yapılmalı.

ALİYAS
Daire Başkanı
20 Mayıs 2020 02:08

Senin dediğine göre bakanlık bir yaz boyu öğretmenlere 180 günü tamamlamak için seminermi verecek. Bırakın bu işleri kafanıxı bunlara yormayın. Uzaktan eğitimle öğrencilerimize nasıl faydalı olabileceğimixi düşünelim ve eylülde öğrencilerimize kavuşabilmek için duamıxı edelim
fabregas34, 4 yıl önce

Ukala olmak mi yoksa bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup bos bos konusmak mi diye sorarsan ben 1ncisini secerim. Senin gibi 2nciyi secenlere diyecek bir sey yok.

Yazinin bundan sonrasi diger arkadaslara hitabendir.

Degerli arkadaslar, meb calisma takvimi yonetmeligine gore calisma gun sayisi 180 gunden asagi olamaz. Zaten seminer de sirf bu 180 gunu doldurmak amacli icat edilmis, ici bos bir uygulama. Yani sirf bu 180 gunu doldurmak icin o seminer yapilacak. Ha uzaktan mi olur, fiilen okula gidilir mi o kisim zamani gelince aciklanir, ama o seminer ya-pi-la-cak.

Gelelim gorev yerini terk etme meselesine. 2020/4 cumhurbaskanligi genelgesinde "idari izinli mirlerinin izni olmaksizin gorev yerinden ayrilamaz ve cagrildigi anda goreve gelir" diyor.

Peki sen gittin Malatya'ya. Atıyorum 1 Haziran'da seni göreve çağırdılar, cezası ne olur?

1 Haziran'da gecikmeli olarak görev yerinde bulunursan UYARMA,

2 veya 3 haziran'da görev yerinde bulunursan AYLIKTAN KESME,

4-5-6-7-8-9 Haziran'da görev yerinde bulunursa KADEME İLERLEME,

10 veya daha uzun bir sürede ise ELVEDA.

Şimdi yogum ama gelirimm, ben bunlara dayanarak seminer olacak ve göre yerini terk edemezsin diyorum, sen neye dayanarak diyorsun hele anlat bakalım. Bak bilgi sahibi olmadan böyle boş boş konuşursan, işte böyle rezil olursun. Umarım bu sana ders olur, hiç sanmıyorum ama....

son.kişot45
Aday Memur
20 Mayıs 2020 02:09

Seminer olayı,tamamıyla uzaktan eğitim olarak devam etmeli.Ancak işin teknik pürüzleri ayrı bir parantez

20 Mayıs 2020 03:26

Bu dönem artık yüzyüze seminer falan olacağını zannetmiyorum

fabregas34
Kapalı
20 Mayıs 2020 10:30

Yaz boyu olayini nerden cikardin kardes? Yaz boyunca degil yil boyunca en az 180 gun calismak zorundasin

ALİYAS, 4 yıl önce
Senin dediğine göre bakanlık bir yaz boyu öğretmenlere 180 günü tamamlamak için seminermi verecek. Bırakın bu işleri kafanıxı bunlara yormayın. Uzaktan eğitimle öğrencilerimize nasıl faydalı olabileceğimixi düşünelim ve eylülde öğrencilerimize kavuşabilmek için duamıxı edelim

asaygin
Müsteşar
20 Mayıs 2020 11:14

Değerli arkadaşlar olağanüstü bir durum yaşıyoruz. Bugüne kadar hiç tahmin etmediğimiz, belki olmasını bile pek düşünmediğimiz hadiselerle karşı karşıyayız.

Şimdi kalkıp 657 sayılı dmk. ya göre şöyle olur böyle olur vs. yada tam tersi şekilde tartışmalara girmenin hiç bir anlamı yok.

Seminerin bir haftası Nisan ayına alınmıştı ve bu hafta seminer yapılmadı. Haziranda olup olmayacağını şimdiden bilemeyiz. Bunu bakanlık haziran ayındaki salgının durumuna göre belirleyecektir.

Bu arada lütfen tartışırken birbirimizi kırıcı sözler söylememeye özen gösterelim. Sağlıklı zamanlar herkese.

21 Mayıs 2020 02:45

Arkadaşlar bizim ilde tüm öğretmenler 1 haziran itibariyle görev yerlerinde olmaları gerekmektedir yazisi yazildi.Gorev mahallinin dışında olan öğretmenlerin bu tarihe kadar memleketlerinden dönüş yaparak görev mahallerinde olmalarının gerektiği şeklinde yazı tüm okullara ve tüm çalışanlara gönderildi.

enukma
Şef
21 Mayıs 2020 02:56

seminer yapilmasini savunan arkadaslarin sanirim iki dusuncesi var: 1.memleketine gidenlere giciklik olsun, geri gelsinler ya da burunlari surtsun 2.okula gidip bahcede, siniflarda oturarak cay icelim ve ek dersimizi alalim. aklima baska bir sey gelmedi.

insanadayadayi
Kapalı
21 Mayıs 2020 07:46

Aman nolur yüz yüze seminer yapılsın diyen arkadaşlar ya idarecidir egosunu iki aydır öğretmensiz okulunda tatmin edememiştir ya da öğretmen değildir.

asaygin
Müsteşar
21 Mayıs 2020 10:01

Böyle bir yazı gelmişse eğer, bunun haziran seminerinden çok haziran ayında yapılacak sınavlarla ilişkilendirmek daha doğru olur.

fizikçisedat, 4 yıl önce

Arkadaşlar bizim ilde tüm öğretmenler 1 haziran itibariyle görev yerlerinde olmaları gerekmektedir yazisi yazildi.Gorev mahallinin dışında olan öğretmenlerin bu tarihe kadar memleketlerinden dönüş yaparak görev mahallerinde olmalarının gerektiği şeklinde yazı tüm okullara ve tüm çalışanlara gönderildi.

21 Mayıs 2020 13:21

Seminer yapılacaksa uzaktan olmalı.

21 Mayıs 2020 13:37

Ben de aynı fikirdeyim hocam.Su anda bakanlığın tek önceliği lise ve üniversite sınavlarını sorunsuz bur şekilde tamamlayabilmek.Seminer çalışmaları şu an için düşünülen bir konu değil.Il milli eğitim.mudurlugumuz de her ihtimale karşın öğretmen ihtiyacı oluşması durumunda ulaşılabilir durumda yeteri kadar öğretmen olmasını istiyor.Cunku ilimize girişlerde 14 gün karantina uygulaması var.1 haziran da ilde olunsun karantina süresi için süre kalsın ve sınavlarda her türlü ihtimale karşın ilde yeteri kadar öğretmen olsun şeklinde bir yaklaşım bence.

asaygin, 4 yıl önce

Böyle bir yazı gelmişse eğer, bunun haziran seminerinden çok haziran ayında yapılacak sınavlarla ilişkilendirmek daha doğru olur.

nickbulamiyom
Kapalı
21 Mayıs 2020 18:07

Böyle bir karar için iller arasında farklı inisiyatif kullanılabiliyor mu? Yani eş güdüm açısından bu kararın bakanlıktan çıkması gerekmez mi şu tarihlerde ilinizde olun diye.

fizikçisedat, 4 yıl önce

Turhan06
Daire Başkanı
21 Mayıs 2020 23:16

Merak ediyorum seminer olmasını isteyen arkadaşlar neyin peşindeler acaba.. Ben memleketmdeym ve aynı zamanda görev yerimdeyim. Seminer ne için yapilır yil sonu değerlendirme için yapilir. Yahu degerlendirilecek dönem mi var ortada.. Sanki bundan onceki seminerlerde arkadaşlar seminerlerde atom parcaliyorlardi da bu sene ondan mahrum kalacaklar.

martin.35
Memur
22 Mayıs 2020 09:32

1 Haziran itibariyle bir çok kurum normal çalışma sistemine döndüğüne göre öğretmenleride seminere çağıra bilirler.

Zey006
Memur
22 Mayıs 2020 10:41

Birçok kurumun 1 haziranda normale döndüğünü nerden biliyorsunuz açıklanan yayınlanan birşey mi var?

martin.35, 4 yıl önce

1 Haziran itibariyle bir çok kurum normal çalışma sistemine döndüğüne göre öğretmenleride seminere çağıra bilirler.

22 Mayıs 2020 22:45

Günde 3 saat katılımın zorunlu olduğu uzaktan eğitim tarzı birşey yapılabilir. Normal seminerden daha faydalı olur bence.

ogrettmn
Kapalı
22 Mayıs 2020 23:19

1 ila 1 buçuk saat aralığı uzaktan bağlantı her şekilde yeterli gelecektir. 2 saat deseniz gene fazla.

Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi