Editörler : Pangaea

Kapalı
23 Ocak 2012 10:26

Doğuu ve g.doğuda öğretmenlik mi dershanede çalışmak mı

Arkadaşlar özellikle doğu ve g.doğuda çalışan arkadaşların yorumunu almak istiyorum.Dershande çalışıyorum yaklaşık 50-55 saat derse giriyorum puanım sınırda atama muhtemelen ücra yerlere olacak yani gitmemeyi düşünmüyorum fakat oranın şartlarını da düşünmüyorum değilim evliyim dershanede çalışmaktan bıktım 8.senem çünkü 3 gündür bayağı bir düşünüyorum.

gamzeaycin
Memur
23 Ocak 2012 10:28

kesinlikle öğretmenlik.dershanede çalışcagına git sınırda çalış daha iyi.emin ol.ben 7 yıldır dershaneciyim.

omer frk
Aday Memur
23 Ocak 2012 10:30

dershane

yetti-beee
Kapalı
23 Ocak 2012 10:32

ben doğu.da çalışıyorum amamerkezde. hem kendi memleketim hem de okul kapımın önü 5 yıllık öğretmenm. İlçe ve köyler daha farklı tabiki. Lojman sıkıntısından tut, kalacak yere kadar çok şey var. Çalışan arkadaşlarımdan duyuyorum. Şırnak, Siirt gibi küçük yerlerde sen memursun diye kıytırık evlerini astronomik rakamlarla kiralayan halk var. Sen memursun paran boldur diye sana eşya fiyatlarını iki kat söyleyenler var. Van için hiçbir şey demeyeyim, ilk sayfada arkadaşların anlattığı hepsi doğru. Kolay gelsin hocam.

sakarya fırat81
Daire Başkanı

güneydoğudan bu kadar korkmayın...ücra diye düşündüğünüz yerde eğer mesleği seviyosanız emin olun çok mutlu olursunuz...

wallece43
Genel Müdür

egıtmenn hocam evlı de degılım doguda da degılım ama fıkrımı soylemek ıstedım kesınlıkle devlet hocam şunun şurasında 1bucuk sene dısını sıkcaksın sonra gene aılenın yanındasın ve ıyı sartlar altında 'ınsanca' calısacaksın

dgncglr
Şef
23 Ocak 2012 10:33

sorulur mu arkadaş atan git ya. 55 saat ders ne demek bilirim dersaneciliği düşünmene bile gerek yok

EgitMenn
Kapalı
23 Ocak 2012 10:34

yani köye düşme durumum yok branş edb ama köy gibi ilçelerinde olduğunu duyuyoruz.zor bi durum arkadaşlar ama dersanede çalışan bilir insanı illalah ettiriyorlar 1500-1600 liraya haftanın 6 günü ders etüt bıktım artık hani neresi olursa diyorum ama bilgi de almak istiyorum

EgitMenn
Kapalı
23 Ocak 2012 10:46

....

bahtsızing
Daire Başkanı
23 Ocak 2012 10:55

hocam olaya geniş açıyla bakamanı öneririm iş sadece aldığın maaş ile orantılı değil gün gelir emekli olursun devlette olsan emeklilik ikramiyesi var. tailin belli ne zaman işe başlayacağın belli. eğer dershanede devam edersen sürekli acaba yarın ne olacak korkusu ile yaşarsın. sadece bugünü değil yarınıda düşün derim

meniş24
Yasaklı
23 Ocak 2012 11:01

hocam hiç düşünmeyin doğu ve güneydoğuda çok çok rahat öğretmenlik hatta çok rahat da para biriktiririniz sırf memurlar bu yüzden buralardan gitmek istemiyor. hayatınızı dersane hengamesinden kurtarın bence garantiye alın

23 Ocak 2012 11:02

hocam al benden de o kadar. puan 88 branş biyoloji muhtemelen 26.yı acarsam kesin giderim. ama 2 kızım var. büyük olan 2. sınıfa gidiyor. nasıl olacak bilemiyorum bende geceleri uyuamıyorum. acaba dersanede yaza kadar deavm etsemmi diye?

ogrenilmiş_çaresizlk
Şube Müdürü
23 Ocak 2012 11:18

dershane:)

ahenk35
Kapalı
23 Ocak 2012 15:12

bu soruyu sorduğunuza göre dershanede yeterince yıpranmamışsınız demektir,9 yıldır dershaneciyim kuzey ırak a bile tayin olsam göbek atarım.izmirde yaşıyorum,düşünün çektiğimi artık!

glsndmr
Kapalı
23 Ocak 2012 15:13

kesinlikle doğu ve güneydoğuda öğretmenlik derim...

rivello
Kapalı
23 Ocak 2012 16:26

hocam eğer iyi bir eğitimciysek doğu veye g.doğu ayrımına kesinlikle gitmememiz gerektiğini bilmemiz gerekirdi..

Bu konuda çok şey söyleyebiilirim fakat ilk cümlemin arif olana yeteceğini düşünerek kısa kesiyorum

karadenizin on bin nüfuslu bir ilçesindenim.Şu an batmanda görev yapıyorum ve burada çok ama çok mutluyum. sen gelmezsen ben gitmezsem bu vatan batmaz mı? Elimizi vicdanımıza koyalım...

işin eğer maddi yönüne bakacak olursak bu paraya bu iş zaten yapılmaz

ariimayaa
Aday Memur
23 Ocak 2012 18:54

doğuda herşey pahalı para biriktirmeyi düşünmeyin. çocuklar derslerden kopuk,okumanın bilincinde değiller sınav günlerinde bile okula gelmiyorlar, aileler ilgisiz ama bütün bunlara rağmen çocuklar öğretmene çok saygılı. yazılı kağıdının parasını bile cebinizden ödüyorsunuz, çalışmaları için test kitapları alıyorsunuz veli elini cebine atmıyor sonrada başarısızlıktan öğretmeni suçluyor. böyle yerde öğretmenlik yapmak zor ama mesleğinizi seviyorsanız yazın derim herşeye rağmen birini bile değiştirebilmek çekilen sıkıntıya değiyor:))

TuRKDaR
Genel Müdür
23 Ocak 2012 19:30

hocam kimi asla gitmeyin diyor cünküüü ömrün orda geciyor,sosyal yasam yok diyor vs.kimi gidin diyor.aaslında bu ne istediğine baglı.

_sevilay_
Şube Müdürü
23 Ocak 2012 19:42

hocam ileriki yıllarınızıda düşünün.dersanede ömür boyu çalışılmaz yükü çok ağır.yaşlanınca 50 saat ders vermek çok zor gelir.performansınızda düştümü sizin gözünüzün yaşına bakmazlar.dersanede her zaman dinç olmak ve çok çalışmak zorundasınız.ama karar sizin yinede:)

nazmath
Aday Memur
23 Ocak 2012 20:09

Doguda sosyal yaşam yok deniyor , biri bana asgari ücretle haftanın 6 günü dersane de çalışan bir ögretmenin sosyal yaşamını anlatabilir mi?

74yıldız
Şef
23 Ocak 2012 20:17

kesinlikle milli eğitim. en azından sene sonunda ne olacak kaygısı yok. ayrıca devlette calışmayana toplum öğretmen gözüyle bakmıyor. kpss yi kazanamamış başarısız biri olarak bakıyor.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi