Editörler : swat3410
26 Ekim 2019 22:33

Gihden polisliğe dönüş acillll

Polis iken (psikiyatrik rahatsızlık değil ) d dilimi ile gih memuru oldum 1 yıl doldu.Dilim belirtir raporum D iken şimdi bana B verildi. Normal itiraz ile polisliğe dönebilir miyim yoksa dava acmam gerekir mi? Geri dönme durumum var mıdır? EGM sonrasında da SGK polisliğe dönmemi onaylar mı ?bilgisi olan var mı acaba.

27 Ekim 2019 08:22

son zamanlarda gihten polisliğe dönme ile ilgili bi trend başladı.Nedir sizi memnun etmeyen sadece polisin aldığı 1000 lira fazla para mı bütün mesele bu mu yoksa başka bir durum mu var ? Gih daha rahat değil mi neden düzenli bir hayattan düzensiz bir hayata geçmeyi istiyorsunuz ?

sp3cialF0rces
Aday Memur
27 Ekim 2019 08:51

Bende merak ediyorum kardeşim nedir milleti rahatsız eden rahat batması mı? Yoksa 3-5 kuruş öu
yozgatli1986, 4 yıl önce

son zamanlarda gihten polisliğe dönme ile ilgili bi trend başladı.Nedir sizi memnun etmeyen sadece polisin aldığı 1000 lira fazla para mı bütün mesele bu mu yoksa başka bir durum mu var ? Gih daha rahat değil mi neden düzenli bir hayattan düzensiz bir hayata geçmeyi istiyorsunuz ?

Elentra27
Şef
27 Ekim 2019 09:58

Polislere bir defaya mahsus şartsız koşulsuz nüfusa belediyeye ilçe tarıma kurumlararası geçiş imkanı verilse teşkilatın %95 i hemen geçer. Niye 8-5 çalışıyorsun hafta sonu yok bayramda ve resmi tatillerde izinlisin tayin derdi yok ek görev yok gece yok vs vs örnekler çoğaltılabilir. Gih olan polisler zaten bilgisayar işletmenidir ve bu meslekler ile birebir aynıdır. Bir nüfus memuru ortalama 4 bin tl maaş alırken gih olan polis ortalama 5 bin tl ye yakın maaş alıyor. tekrar polisliğe dönmekte ki mantık nedir anlamış değilim

Kapohera
Aday Memur
08 Ocak 2021 00:44

Psikiyatriden gihe gectim. 2 kere idari dava actim. Birini bolge idare bozdu.sonrasinda hakem hastaneye gonderdiler. A dili aldim. Buna binaen 2.davayi actim kazandim. Su an polisim

azmah
Genel Müdür
08 Ocak 2021 02:55

O halde ilgili yönetmelik maddesi geçersiz oluyor tâbi sen hakem Hastanesi'ne sevk edilip A dilimi aldığın için bu emsal bir karar

Kapohera, 3 yıl önce

Psikiyatriden gihe gectim. 2 kere idari dava actim. Birini bolge idare bozdu.sonrasinda hakem hastaneye gonderdiler. A dili aldim. Buna binaen 2.davayi actim kazandim. Su an polisim

Memur haps
Memur
08 Ocak 2021 11:05

Emsal bu kararı kesip atabilir isin
Kapohera, 3 yıl önce

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 15:27

Yönetmelik maddesi geçersiz degil sadece sehven dilim hatasi yapilmisti. D dilimi ile birlikte 6 ay surec verildi. Surec sonu b dilimi aktif girev yapr raloru aldim. Saglik daire bilindigi uzere b dilimi raporu gormezden geldi gihe gecjrdiker.dava actim kazandim.itiraz ettiler bolge idare karari bozdu. Sonra hakem hastaneler le dolu bur surec hepsi a dilimi.sonuc olarak tekra deva tekrar polislige donuş.

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 15:31

Polislige dondugum halde gih olarak hastaneye sevk ettiler. Doktkra ben polisim su an mahkeme kararim var diyrm. Oda diyor seni gih olarak sevk etmisler diyr. Sonuc b dilimi gecirilims ansiyete bozuklu gorevini yapmasinda sakinca yoktur mahkeme karariyla polislige iade olmustur diye rapor verdi. Simdi ne olur bilmiyorum. Icinden cikilmaz bir hal aldi. 4 yildur tayin oluyorum. Dava acicaklar bunu goze alsin degerli meslektaslarim.

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 16:00

aktif silahli gorev yapar yapamaz diye bisey yazmadi doktor.raporda sanki yasadigim seyleri anlatti. Mahkeme karari ile polislik mesleğine iade olmus. Yapilan mmlp testi sosyal inceleme amir gorüsmesi neticesinde aktif bir piskipotologi saptanmadi görevini yapmasinda sakinca yoktur diye yazdi.mahkemeden sonra b dilimi benim icin dez avantaj oldu. Su yine bulandi anliycaniz devrelerim. Cok zor bi sürec Allah hepimize yarim etsin. 2 cocukla her sene tayin oluo duruyorum. Bi sark bi garp

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 16:36

Daha bunun birde sgk boyutu var belki sgk onaylamiyacak polisliğe gecisimi. Boyle mesekkatli oldugunu bilseydim baslamazdim surece

Kral yanluz
Yasaklı
13 Ocak 2021 17:34

Devrem seninle iletişim kurmuştuk. İnşallah bu süreçi atlatır kurtulursun. Dediklerin her kelimesini bu süreçi yaşamayan meslektaşlarımız okusun ve bildin psikolok ları şirin göstermeye çalışan idarecilerinizde okusun. Ki senin süreçinde hemen d dilimi altı ay tedavi denilerek hem tedaviye başlanılmıştır hemde sağlık daire hemen GİH işlemleri için işlemleri başlatmış ve sgk onaylamış. Başka bir rahatsızlık olsa emin ol böyle yapmazlardı. Bu hukuksuzluğu herkes duysun sağlık daire böyle mağduriyet çıkaracağına meslektaşlarımızın sağlığını korumak için çalışsın. Devrem hukuk mücadelede inşallah kazanacaksın ama zorlaştırulmış bir süreç

azmah
Genel Müdür
13 Ocak 2021 17:43

Sen önce d dilimi alıyorsun ilk kurulda gih yapıyorlar akabinde sen ilk kurula itiraz edip B alıyorsun doğru mu devrem yani yürütmeyi durdurma kararı bu ortada çelişen şey ilk aldığın d dilimi raporunun ayrıntısı açıklaması ne sağlık daire o rapor olduğu için itiraz etmiş doktor yada kurul neden D dilimi verdi ilk başta

Kapohera, 3 yıl önce

Yönetmelik maddesi geçersiz degil sadece sehven dilim hatasi yapilmisti. D dilimi ile birlikte 6 ay surec verildi. Surec sonu b dilimi aktif girev yapr raloru aldim. Saglik daire bilindigi uzere b dilimi raporu gormezden geldi gihe gecjrdiker.dava actim kazandim.itiraz ettiler bolge idare karari bozdu. Sonra hakem hastaneler le dolu bur surec hepsi a dilimi.sonuc olarak tekra deva tekrar polislige donuş.

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:19

Doktor ilk muayenede c yazacakken d yazmis birde 6 ay sürec vermis. 6 ay sonunda b dilimi aktif polislik yapar dedi. Saglik daire B dilimini gormezden geldi gihe gectim.dava actim mahkeme caliski var dedi polislige iadem oldu. Saglik daire tekrar sevk etti ordaki doktor dedi ilk raporun usulen hatali dedi bunu verdigi A dilimli rapirdada belirtti.bu da yetmedi erenkoye sevknettiler.ordanda A dilimi verdiler.tam bu sirada bolge idare karari bozdu.gihe tekrar gecirdiler. Dilekce yazdim dedim A dilimli raporlar ne olacak.dediler atama personel daire tarafindan yapilir bizlik bisy yok.bende o cevapla tekrar dava actim.kazandim. simdi yine sevk ettiler bu seberde doktor B dilimi vermis.rapor icerigindede mahkeme karariyla polislige iade olmus aktif psikipotoloji saptanmadi gorevini yaomasinda sak8nca yoktur demis.ama aktif gorev yapar falan dememis.yani hangi gorevi yaomasinda sakinca yoktur.ben de anlamadim. Gih mi polislik mi. Bu seferde sevkin ust yazisi hatali. Ben polis olmusum beni hala gih olarak sevk ettiler.icinden cikilmaz bi hal aldi benim durum.yipratici bi surec arkadaslar. Bu surec yipratici ve mesekkatli.yönetmelik açik onda sorun yok ama uygulama kisminda sıkinti var.

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:28

Benim kadar baska ugrasan arkadas var mi bilmiyorum :))

Karabela 34
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:30

Valla git işte gih ol keyfine bak hayata bir defa geliyoruz . Tabi sadece benim düşüncem saygılar
Kapohera, 3 yıl önce

Doktor ilk muayenede c yazacakken d yazmis birde 6 ay sürec vermis. 6 ay sonunda b dilimi aktif polislik yapar dedi. Saglik daire B dilimini gormezden geldi gihe gectim.dava actim mahkeme caliski var dedi polislige iadem oldu. Saglik daire tekrar sevk etti ordaki doktor dedi ilk raporun usulen hatali dedi bunu verdigi A dilimli rapirdada belirtti.bu da yetmedi erenkoye sevknettiler.ordanda A dilimi verdiler.tam bu sirada bolge idare karari bozdu.gihe tekrar gecirdiler. Dilekce yazdim dedim A dilimli raporlar ne olacak.dediler atama personel daire tarafindan yapilir bizlik bisy yok.bende o cevapla tekrar dava actim.kazandim. simdi yine sevk ettiler bu seberde doktor B dilimi vermis.rapor icerigindede mahkeme karariyla polislige iade olmus aktif psikipotoloji saptanmadi gorevini yaomasinda sak8nca yoktur demis.ama aktif gorev yapar falan dememis.yani hangi gorevi yaomasinda sakinca yoktur.ben de anlamadim. Gih mi polislik mi. Bu seferde sevkin ust yazisi hatali. Ben polis olmusum beni hala gih olarak sevk ettiler.icinden cikilmaz bi hal aldi benim durum.yipratici bi surec arkadaslar. Bu surec yipratici ve mesekkatli.yönetmelik açik onda sorun yok ama uygulama kisminda sıkinti var.

EserBozkurt
Yasaklı
13 Ocak 2021 21:35

Onlarca yazmış çizmişsiniz bir şey anladıysam Arap olim hepiniz gihliksiniz:)

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:36

Gih oldum 2 kez yine olurum onla ilgili bi sorun yok arkadaşim.burda bi haksizlik var mesele o . Adamlarin 10 saniyede imzaladikalri raporla tayin olup km lerce yol aliyoruz.aylarca cevap bekliyoruz.

Karabela 34
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:38

Haksızlığa karşı hakkını tabi arayacaksın ona birşey demiyorum .
Kapohera, 3 yıl önce

Gih oldum 2 kez yine olurum onla ilgili bi sorun yok arkadaşim.burda bi haksizlik var mesele o . Adamlarin 10 saniyede imzaladikalri raporla tayin olup km lerce yol aliyoruz.aylarca cevap bekliyoruz.

Kapohera
Aday Memur
13 Ocak 2021 21:39

Eser kardeş mağdur olursan anlamaya baslarsin yazilanlari.

Kral yanluz
Yasaklı
13 Ocak 2021 21:52

Burada şunu herkesin okumasını istiyorum ben GİH olduğumda bir test bile yapmadılar mesleğin gerçeklerini anlattım ve mesleğin stresini yaşadım tek dedikleri silah istiyor musun bu bakın vallaha karar 2 dakika sürmedi diğer sene askeri psikiyatri sağlam dedi gönderdi burda ya hasta olmadan doktorların vicdanına bırakılmak ve ben deli değilim dedikçe yok sen delisin tehlikelisin dönemezsin ama polis her sene psikoloğa gitsin morali yükselsin tarzında saçmalığına kurumumuz yapmakta evet kurum iki yüzlü herkes polisin her derdini biliyor ama kimsenin ölmüşüz kalmışız umurunda değil bakın burda mağdur olan meslektaşlarım var. Hak kayıpları var derdim biz saftık dürüşt olduk teneke kıçımızda koşuyoruz. Belki bir meslektaşıma faydam olur tek amaçım bu

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi