Editörler : F16 Gökçen
10 Temmuz 2010 23:06

Bel fıtığı

Arkadaşlar bel fıtığı ameliyatı olmuş(2008) biri olarak bu hastalıktan muzdarip olanlara yardım amacı ile yazıyorum

1-Bel fıtığından korkmayın.Artık sıradan bir ameliyatla sağlığınıza kavuşuyorsunuz.

2-Ameliyattan 4 saat sonra yürüdüm.(ameliyathanenin koridorunda).

3-Ne çok yaşlı nede çok genç bir beyin cerrahında(40-50 yaş bence idealdir.Genç doktor tecrübesiz,Yaşlı doktor ise yaşlılıkın verdiği bazı olumsuzluklar içerebilir);kapalı ameliyat(mikrocerrahi) ile olmanızı öneririm.

4-Eğer yeni başlamış ve çok rahatsızlık vermiyorsa acele etmeyin.

Bazı bünyeler buna adapte olur.

5-Ameliyat olmadan önce en az 3 beyin cerrahına görünün hepsi ameliyat diyorsa;kalbinizin ısındığına ameliyat olun.

Aşağıdaki yazıyı 2 sene önce yazmıştım okursanız yardımcı olur...

14 yıllık bel fıtığı hastası olarak burada bazı bildiklerimi paylaşmak istiyorum.1 sene öncesine kadar senede 1 2 kez beni rahatsız ediyordu.Biraz dinlenme ve kas gevşetici iğnelerle rahatlıyor ve yaşamaya devam ediyordum.Fakat geçen sene 3 ay yatırdı.Bu bir sene içinde yaşadıklarım:

Gittiğim ilk doktor mr çektirdi.L4 L5te küçük L5 S1 de çok büyük bir fıtık tespit etti.Kesinlikle ameliyatsız geçmez dedi.Sonra ben araştırma safhasına girdim.Herkez bir belci amca tavsiye etti.

İlk deneyimim;istanbulda (m..e) eczanesinin bir krem sattığı ve fıtığı geçirdiği iddası ile kremi sipariş ettim 50 ytl civarı.Ama işe yaramadı.

Sonra adapazarında belci amca var dediler;gittim bir tür vakum cihazı ile beli çekiyordu işe yaramadı.

sonra karamürselin bir köyünde bir amca var dediler ona gittim damadına "el" vermiş bende 30 ytl verdim :) ama fıtık gitmedi.

Sonra akyazıda birine gittim 2 arkadaş doktorculuk oynuyorlar.Biri kavanozla bel çekiyor.sonra topuğunda zıpla diyorlar.geçmedi...

Bunun gibi birkaç deneme daha başarısız olunca ben bu fıtığın ne olduğunu araştırmaya başladım.Arkadaşlar aşağıda yazdıklarımönemli okumaya devam:

1-Bel fıtığı şudur:Masanın üstünde hamburgeriniz var eliniziniçi ile üstüne bastırdınız ve içindeki köftenin bir kısmı dışarı çıktı.Hamburgerin yanında masaya dik bir pipet var(sinir) ve dışarı taşan köftenizin bir ucu buna değiyor.İşte sizi rahatsız eden bu baskı.

a)Hiçbir krem bunu içeri sokamaz.Ancak kaslarınızı rahatlatarak sinire olan baskı hafifler ama müsait olan ilk zamanda(soğuk hava,ters hareket,ağır kaldırma,ani üzüntüler vs.) tekrar ağrıyacaktır.

b)dışardan yapılan hiçbir müdahale onu içeri sokamaz.Özellikle de şuna dikkat edin bardak çekmek çok yanlıştır çünkü;

BEL FITIĞININ ÇIKIŞ İSTİKAMETİ:göbeğinizden belinize doğru(YANİ ARKAYA DOĞRU) ya sağa yada sola yönelik.Yani bardak çekmek bel fıtığını ARTTIRMAK için güzel bir yöntem

c) Peki ozaman belci amcaya koltuk değnekleri ile gidip koşarak çıkanlara ne diyecez?

c1)Belimizde fıtıktan hariç ağrıya sebep olan en az 7 farklı hastalık vardır(bel kaymaları,kramplar,siyatik,iltihap,urlar,romatizma vs.)

c2)önemli olan bir konu da şu ki sağlam insanların mr görüntülerini almışlar bir kısmında fıtık görülmüş yani yanisi şuki:Belci Amcalarda iyileşen insanların hasta olmadan öncede bellerinde muhtemelen fıtık vardı ters bir harekette bulundular belleri tutuldu veya fıtıklarında ani zorlamadan hafif bir kabarma oldu bu insanı yatağa düşürebilir ağrıdan öldürür ve kişi acilen ya doktora yada belci amcaya gider.

Doktor mr ister fıtık çıkarsa doktor duruma göre ya kas gevşeticilerle rahatlatır büyük bir fıtıksa ameliyat edelim der.

Belci amcaya giderse eğer ağrı kramptan kaynaklanıyorsa onu geçirebilir.Sonrada doktor ameliyat dedi Amca tedavi etti olur. NOT:Maalesef bazı doktorlarımızın da greksiz ameliyat yapmaları da olasıdır

c3)Buradan bütün belci tedaviler yanlış diyemem ama şunu derim :bel fıtığını hiçbir amca(eğer elinde manevi bir gücü yoksa?) içeri yerine sokamaz(çıkan diş macunun içeri girmesi gibi)

Yaptıkları tedaviyi masajın bir üstü görmeli aşırı umuda kapılmamalısınız

illah gidecekseniz gitmeden önce evinizde 15 gün şunları deneyin

sıcak su torbası(belinize) kas gevşetici iğneler(muskoril vs.)

hamamda ter atmak tahta yatak yok orta sert yeterli

d)Ayrı ayrı 3 adet beyin cerrahı ve 1adet fizik tedaviciye görünün hepsi ameliyat derse olun.Artık TÜRKİYEDE bu ameliyattan korkmamıza gerek kalmadı

Ben Kocaelide oturuyorum geçen hafta gebzede özel bir hastanede mikrocerrahi ile oldum şuan çok iyiyim ameliyattan 4 saat sonra yürüyorsunuz.

Artık Türkiyenin her vilayetinde çok başarılı onlarca doktorumuz var.Yani bulunduğunuz yerde olun Başka vilayetlere gitmeyin derim

hepnize geçmiş olsun sevgiler

selcuk.pdr
Kapalı
04 Aralık 2010 07:44

cok tesekkurler deneyımını ve engın bılgılerını paylastıgın ıcın cok haklısın bence bende cok para yedırdım ve halen cekıyorum sıkıntısı yasımın genc olması nedenıyle halen amelıyat ıcın dırenıyorum bakalım nasıl olucak bır sekılde halledıcez ama kendı basımıza saglık sektoru artık kapıtalızmın onculerı ulkemızde hıpokrat bunları gorse ne derdı acaba :)

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
04 Aralık 2010 18:55

Sağlık konusunda hekimlerden başkalarına muayne olmak ve derman beklemek tamamen abesle iştigal bir durumdur. Hasta sağlığına kavuşayım derken hekimler dışında başka birisine muayne olarak sağlığından da olabilir.

Konuya ilişkin merak ettiğim husus şudur?

Hastalığın sebebi nedir?

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
05 Aralık 2010 17:09

Kilo verin egzersiz yapın yeter

selcuk.pdr
Kapalı
11 Ocak 2011 07:53

l4 ve l5 dıskınde bır fıtık var ve kanalım genetık oalrak dar olduu ıcın ayakta kaldıgımda yururken sol kalca ve baldırıma kıramplar gırıyor one egıldıgımde gecıyor sonra yıne nuksedıyor.egzersızlerı duzenlı yapmadım kılo verdım fakat her doktor ezber konusyor bu konu hakkında.hele bır tanesı vardıkısormayın eyupte merkezde ozel yerı var ısmını unuttum fakat sakın gıtmeyın.adam ayak tabanı dedı ıkıncı kez gıttım evet fıtık dedı :) trajı komık bır olay gercekten bolesı meslegınden uzak kısılere muhtac kalıyor olmamız....

mkocbey
Aday Memur
26 Nisan 2012 09:14

Bende Olumsuz Tarafını anlatayım:

Bir yıl Önce Uludağ Üniversitesinde L5 S1 de Mikrocerrahi yöntemiyle Ameliyat oldum ve bir günde Ayağa kalktım,ancak Bu güne kadar sağ bacağımda uyuşma var ve bel ağrısı devam ediyor.Fizik tedavi ve Algoloji bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler ve tekrar Beyin cerrahina gitmemi söylediler yeniden ameliyat olmalısınız dediler.

Benimameliyat sonrası kalan parça sinir üzerine yapışmış ve baskı yapıyormuş,buda ameliyatın tam başarı olamadığından mış,

Ben şimdi ne yapmalıyım yeniden ameliyat riskli dediler.

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
29 Nisan 2012 00:40

bel fıtığından ameliyat ile kurtulmanız gecicidir ne

malum başka yerden patlak vermeyeceği

bended ebel fıtığı var hem 2 yerde

bir cok dr ameliyat dedi

ama ben egzersiz ile yendim kilo verdim şu an en ağrı ve ne sızı

desinatör_34
Yasaklı
01 Mayıs 2012 17:39

bekarveişsiz sen şaka mı yapıyorsun.korkmayınmış allah senin başınada versin hemen ameliyat olmak istermisin görürüz...

slam12345
Aday Memur
09 Mayıs 2012 11:48

bekarveişsiz arkadaş yaklaşık 20 aydır bel fıtığı hastasıyım birçok doktora gittim,yazı okudum,hastaları dinledim ama abartmıyorum senin gibi aydınlatıcı bilgi vereni görmedim.Bende Gebzede öğretmenim.Gebze de hangi hastanede amaliyat oldunuz?Paylaşırsan veya birbirimizle irtibat kurarsak çok seviniri.Çünkü artık bende bu hastalıktan kurtulmak istiyorum.

suleyman4242
Yasaklı
12 Aralık 2012 03:26

ameliyatsız çözüm

ANKARA , TIBBI , STERİL , SÜLÜK , TEDAVİ ,HACAMAT TEDAVİ

süleyman özdemir 05327263882 [email protected]

Karsöğretmen
Aday Memur
07 Temmuz 2013 12:34

Herkese geçmiş olsun benim de bel fıtığı ve sağa bacağım ağrıyor aya tabanı hafif uyuşyr. ne yapmlym

balkes22
Şef
18 Ağustos 2013 22:01

bel fıtığınız ameliyatlıksa bile bundan ameliyat olmdan kurtulabilirsiniz. msj ile ulaşın.

slmnalbant
Kapalı
11 Ocak 2014 18:53

bekarveişsiz adlı arkadaşın gittiği kişilere bende gittim vakum cihazı ile dediği adapazarı erenlerde oturan yakup amca ilk ona gittim boyundan çekti bacaklara sıcaaak su masajı yaptırdı 7 ay rahat ettim ama adapazrı karamanda oturduğum veişimde orda olduğu için günde 3,4 kez yokuş yukarı çıkıp indiğim için tekrar kilitlendim bu seferde yaakup amca iyi idi ama boyun çekiyor diye korktuğum için akyazı daki aşır masjcısına gittim 10 ay kadar önce parmak masajı yaptı kavanoz çekti 2 defa gittim onunda faydasını gördüm şu anda belimin sağ tarafında bir ağrı bir gerginlik var ama fizik tedaviye 21 gün gitmiştim en ufak bir faydasını görmemiştim bence bu kişilere gidilmeli

gemlikaydın
Aday Memur
13 Ocak 2014 14:02

balkes22 hocam 3 defa msj attım rica etsem cevap yazarmısınız

rznl09
Aday Memur
26 Ağustos 2014 14:21

Arkadaşlar düne kadar hekim dışındaki müdahalelerin hiç birine ben de inanmıyordum. Ancak dün kayınvalidemi dayımın tavsiyesi ile bir ablaya götürdük. Sırtında tam 6 tane sinir/kas sıkışması (fıtık) tespit etti ve bunların hepsini eski haline getirdi. Kayınvalidem yeniden doğmuş gibiyim diyor. O kadar memnun yani, 1 ay kadar kendine dikkat etmesi gerekiyor, ondan sonra normal yaşamına devam edecek. Diz, boyun, sırt eklem/menisküs sorunlarına da çare buluyormuş. babam da menisküs var kaç dr ameliyat dedi olmamıştı. Abla sakın ameliyat ettirme getir bana dedi. Eskisinden sağlam olacak dedi. Rahminde sorun olup çocuğu olmayan kadınları çocuk sahibi yapmış. İnanılmaz bir olay. İlk etapta insanın inanası gellmiyor ama gidip görünce, deneyim sahibi olunca ağzınız açık izliyorsunuz. Üstelik paracı biri de değil. Şu para demiyor, gönlünden ne koparsa diyor. Bu abla Bodrum'un bir köyünde ilgilenen olursa yardımcı olurum.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
28 Ağustos 2014 15:53

özel hücre beslenmesi ile yardımcı olabilirim.ameliyat çözüm değil

Zkplt
Aday Memur
26 Şubat 2017 02:12

İlk önce kesinlikle okumanızı istiyorum biraz uzun olacak ama. Arkadaşlar bu hastalığa 18 yaşında yakalandım ve 5 yıl acısını çektim. Bu 5 yıl içinde gittiğim doktorların önemsiz yaklaşımları ve bu yüzden hastalığımı önemsemeyeşim fıtığımın hep ilerlelemesine neden oldu. 3 fıtığım vardı çekenler bilir acısını o acıyla ünivertste sınavını kazandm 5 yıl ağrıya ağrıya geçirdim ama ameliyat olmam gerektiğini anladım ve ameliyat oldum.Size ilk tavsiyem bel fıtığı hakkında artık yüksek yapmış bir insan olarak ilk aşamalardaysanız eğer yüzme fizik tedavi ve egzersizleri üçü bir arada götürün mutlaka faydasını görürsünüz bana niye yapmadın derseniz yazımın başında hastalığımı hep geçer diye düşündüm. Ben hayatımda hiç sınıkçı filan inanmazdım. Maalesef bu hastalık en inanmayanları bile götürür onu anladım velhasıl tabiki gittim kayseri de futbolcuları tedavi eden biri var diye haberler var 2 dk.lık bir işlem yapıyor hiçbir faydasını görmedim. Ben hala inanmayanlardanım ama gidene niye gittin demem çünkü azıcık umut bile götürür. Yalnız bel çekme filan sakın yaptırmayın. Eğer fıtığınız ilerlemiş fizik tedavi filan yaramamış doktorlar ameliyat olmanız gerekiyor derlerse 1.kural şu internette aman olmayın yada çevrenizde aman sakın gibi laflara kanmadan en az 3 doktora görünün. 2. Kural 3 doktor gittiniz ki kesin bu doktorlar işin ehli olmalıdır. Durumu olmayan arkadaşlarım küçük şehirde yaşayan arkadaşlarım mikrocerrahi ameliyat edebilen doktorlara gidin. Ben küçük şehirde yaşadığımdan biliyorum bana açık ameliyat yapacaktı. Her neyse biliyorum şimdi ameliyatı merak ediyorsunuzdur. Arkadaşlar ankara da 3 doktora göründüm isim vermycm çünkü bende araştırdığımda isim veren arkadaşlar reklam yapıyor gibime geçiyordu. Bu 3 doktordan 1ri internetten bulduğum medyatik doktor herşeyi para film filan neyse sonuç seni iyi ederim dedi 18.50 bin ameliyat ücreti istedi tam kapalı ameliyat yapacakmış. O kadar param yoktu 2. Doktor vida takılabilir dedi arkadaşlar koşarak kaçtım oradan. 3.doktorum çok realisti umut tacirliği yapmam ben dedi ağrıların yüzde 80 geçer dedi felç hatta ölüm riski var ama başıma gelmedi dedi. Son olarak enfeksiyon ve tekrar nüks edebilir buda yüzde 10 dedi. Ve bu nüks yüzde 10luk kesim ne yaparsan yap olabilir dedi. O doktora ameliyat oldum. Ameliyat sonrası dayanılmaz ağrı vardı ertesi gün geçti 2 gün sonra yürüdüm yürüdüm derken de ufak adımlar. 1 ay oldu hafif ağrılarım var ama çok şükür o eski ağrıları yaşadıktan sonra bu hiçbir şey. Doktorun dediği gibi oldu yüzde 10luk bir ağrım var oda egzersiz yüzmeyle geçer dedi. Zor bir karar ameliyat ama arkadaşlar çektiğiniz acıyı gerçekten alıyor daha detaylı anlatrım doktor ismi de veririm özelden ama sadece.

selo344
Aday Memur
06 Mart 2017 18:32

bir sürü krem aldım hiç biri işe yaramadı

karamemet55
Aday Memur
28 Eylül 2017 21:04

MUCİZE BİR BİTKİ FITIK OTU(Agrimonia eupatoria extracts)

Taş devrinden beri insanlar.hastalıklarından.kurtulmak,daha fazla yaşamak için denemedikleri bitki,maden,diğer canlılar kalmamıştır. Bunlardan ilaçlar yapmışlar.bazılarından şifalı sonuçlar almışlar ,kullandıkları bitkilere hastalıklarına göre isimler koymuşlar mayasıl otu .temriye oyu, sedef otu,fıtık otu,mayasıl otu,basur otu.yara otu.gibi aynı hastalığa bazen yirmi çeşit bitkide olabiliyor bir çeşit de olabiliyor..Bunları diğer insanlara aktarmışlar.nesilden nesile günümüze kadar gelmiştir.Konumuz olan bel boyun fıtıklar için kullanılan fıtık otu(Agrimonia eupatoria) hakikaten bel boyun fıtıklarına iyi geldiği gibi eklemlerde basınç , gerginlik ve sinir sıkışması , eklem ve vücut ağrıları,travma ağrı ve sızıları,burkulma ve kas ağrıları,kas yorgunluğu ve sinir ağrıları,Sinir sıkışması,iltihaplı ve iltihapsız romatit anhitrit ağrı ve sızıları,Topuk dikeni,topuk çatlağı, kireçleme.eklemlerde sıvı kaybı sıkıntılarımıza da iyi geldiğini bu bitkiyi kullananlar söylemektedir.fıtık ve sinir sıkışması ameliyatlarından kurtulduklarını anlatmaktadırlar.,litaretür bilgileride bunu doğrulamaktadır,Sorunlu bölgelere masaj yaparak sürülen bu bitkinin başka bitkilerle aktive edilmiş yağına mucİze yağ bile diyebiliriz.fıtık otu extractı için mehmet mollaoğlu 05422896631

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi