Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Kasım 2020 12:24

Şeflik ve koordinatörlük ek ders hk.
Arkadaşlar biliyorum ek ders muhabbetinden sıkıldınız o yüzden özür dilerim ama ne idare ne öğretmenler bu konuda bir bilgi sahibi. Bakanımız konuşmasında ek ders ücretleri ödenecek dedi ama bugün çıkan yazıda bu konuyla ilgili bir bilgi yok. Sizlerin fikri nedir nasıl bir işlem yapmamız lazım. Teşekkür ederim.

dmrcknn
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 16:29

Personel Genel Mudurlugunun yazisinda koordinatorluk ve seflik ucretleri ile bir bilgi yer almiyor. MTEGM yazisinda daha ayrintili bir aciklama yapilacaktir. 24.11.2020 tarihli yazi o kadar ucube bir yazi ki umarim Yaptigimiz islerin farkinda olan Mesleki ve Teknik Egitim Genel Mudurlugu bu hususa teknik ogretmenlerin haklarini da koruyarak mudahale eder.

mfath
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 17:08

Bu yazıda koordinatörlük ve şeflik ücretleri ile ilgili herhangi bir açıklama yok, hatta 12.maddede yüz yüze eğitimde iken verilen ek dersler, şimdi de verilecek deniyor yani bu madde ile alınacak, zaten vermeseler, verilmeyecek diye açıkça yazarlardı, önceki yazıları göz önünde bulundurarak bu yorumu yapıyorum

mfath
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 17:14

Bakanda ek dersler ödenecek dedi, eğer verilmezse asıl çok büyük bir haksızlık ve büyük bir hata yaparlar, mesela bazı okullarda bu yıl koordinatörlük ücreti var, gelecek yıl yok, gelecek yıl sadece hazırlık planlama ve nöbet, kulüp ücreti ile geçinecek insanlar, malum maaşlar yerlerde ve yetmiyor, kısaca meslek öğretmenleri 20 saat maaş karşılığı çalışarak hep hak olarak gerideler, şeflik ve koordinatörlük herzaman garanti değil, şimdi ise koşullar var, Meb in ödememesi, çok haksızlık olur

mfath
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 17:26

Ek dersler, meslekçi ek dersleri vs konusunda sendikalardan çıt yok, yetkili sendika verilen müdür, müdür yardımcısı kadroları için herşey de sessiz, eylem yok, açıklama yok, Mesleki ve teknik eğitim sessiz, şimdi sayfasına baktım, belki koordinatörlük ve şeflik ücretleri verilecek diye açıklama yaparlar, öğretmenlerine şeflerine sahip çıkarlar diye, çünkü evde de şefler, koordinatörler işlerine devam ediyorlar, ama yeni haber olarak, eba harici ders atama haberi atmışlar, bunu öğretmenler zaten pazar günü ve pazar akşamı öğrendiler, bu harici ders atama işini değil, koordinatörlük ve şeflik ücretleri hakkında açıklama bekleniyor, Mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü duysun...

dmrcknn
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 19:10

MtEGM yazisi yayinlandi. Koordinatorulukler yapilabilecek.

mfath
Şube Müdürü
24 Kasım 2020 20:04

Tamamdır, 30 Kasım koordinatörlük başlayacak, bu hafta koordinatörlük ve şeflik ücretleri verilecek mi diye, okul idareleri tereddüt edecek, bazıları verecek, bazıları vermeyecek, yine kaos ortamı, net bu hafta ödeneceğine ilişkin açıklama yine şart...

dmrcknn
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 07:31

Kasım ayi ek dersleri ile ilgili Mamak İlce İlli Egitimin okullara gondermis oldugu ayrintili bir ek ders hazirlama yazisi var. Oradan faydalanabilirsiniz. Kasim ayinin sin haftasi icin koordinatorluk ve seflik ucreti odenemez denilmis o yazida.

karadurak40
Kapalı
25 Kasım 2020 12:52

Kılıçdaroğlu grup konuşmasında:" bunların arkasından giden öğretmen,öğretmen değildir" demiş.helal olsun.sonunda birisi konuştu

karadurak40
Kapalı
25 Kasım 2020 12:56

koordinatörlük ve şeflik odenmiyecek Suriyede paraya ihtiyaç varmış harcanan 45 nilyar dolar yetmemi

mfath
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 20:47

WhatsApp ta, Yusuf çidem adlı selametle yazan bir mesaj dolaşıyor, burada şeflik ödenmeyecek diyor, koordinatörlük de işletmeye giderse ödenecekmiş, gitmezse ödenmeyecekmiş ama öğrenciye ödenecek, gerçekten ne haldeyiz, WhatsApp mesajı ile ek ders kesiliyor, genel müdürlük adam gibi bir yazı yazıp, şeflik ve koordinatörlük verilecek diyemiyor, şefinin arkasında durmuyor, 10 saati çok görüyor, normalde idare WhatsApp mesajını dikkate almaz, resmi diye, iş ücret kesmeye gelince WhatsApp mesajı dikkate alınıyor, alınan ücret nasıl da göze batıyormuş

Anadolu isyanı
Aday Memur
14 Aralık 2020 15:24

Fiili bir durum yokken neyin ekdersini istiyorsunuz anlamadım

Anadolu isyanı
Aday Memur
14 Aralık 2020 15:25

Öğrenciye online şeflik yapıyor musunuz hayır

gitaristtttt
Şube Müdürü
14 Aralık 2020 15:37

Buradaki kimsenin haksız kazancın peşinde koştuğunu düşünmüyorum. Sadece bir soruydu. Koordinatörlük yapılan her işletmede sorun çıktığında o sorunu çözmek ve öğrencilere işletme bulmak için ne kadar uğraştığımızı biliyor musunuz? Yine bu süreçte okuldaki makinelerin ve diğer eğitim materyallerinin önümüzdeki eğitim dönemi için nasıl ve kim tarafından tamir ettirildiğini düşündünüz mü? Ama sizler gibi sorgulamadan düşünmeden konuşan insanlar için müstahak bunlar. Ha bu arada Bir milletvekilinin emekli milletvekili maaşı alabilmesi için 2 yıl vekillik yapması yeterli biliyor musun? Kime ve neye göre hak ve adalet?
Anadolu isyanı, 3 yıl önce

Fiili bir durum yokken neyin ekdersini istiyorsunuz anlamadım

zorluel
Aday Memur
14 Aralık 2020 17:06

Asıl sorun belirsizlik. Aynı tür okullar arasında çok farklı uygulamalar var. Bu da doğal olarak meslek öğretmenlerini huzursuz ediyor ve keyfi uygulamalara maruz kalmasına neden oluyor. Sesimizi malesef duyuramıyoruz. Sahadaki durumları gözeten bir resmi yazı yayımlamak çok mu zor anlamadım. Birde yönetmelikler çok muğlak netlik olmadığı için okul idareleri farklı bakış açıları geliştirerek işi yürütüyorlar.

Anadolu isyanı
Aday Memur
15 Aralık 2020 16:04

Anlamada zor olan birşey yok, fiili durum yoksa ek ders yok, nöbet gibi

mavigokkusagi
Aday Memur
16 Aralık 2020 22:44

Fiili durum var. Şef olarak haftanın 4 günü okuldayım. Atölyeler elden geçiyo.. Hergün yeni düzenleme ve değişiklik için yazı geliyo evrak hazırlıyorum. İşletmeye devam eden çocuklar var. Koordinatörlüğünü aksatan var. İşletme fesihleri var calışmak isteyen çocuklara yeni işletme buluyorum. Velilerden izin dilekçesi alıyorum. İşletmelerin ödeme dekontlarının peşine düşüyorum. İzmire geçen perşembeden beri şakır şakır yağmur yağıyor. Alsancak narlıdere arası mekik dokudum cuma günü 140 lira bir günde taksi parası verdim. Metrosu dolmuşu hariç. Neyin fiili görevinden bahsediyorsunuz. Tüm bunları yaparken 26 saat canlı dersimide verdim. Üstelik evde 6 yaşında kızımı bırakıp bu işlerin ardında koşturuyorum.

xyz14
Memur
17 Aralık 2020 12:31

Bu bölgeden bölgeye değişiyor. Sayın bakan ziya selçuk gün aşırı twetterdan meslek liselerinin ürettiği maske, ayakkabı, oto parçaları vb nin önüne geçip öğrencilerle öğretmenlerle poz veriyor. Meslek liselerini övüyor geleceğimiz diyor vb...Peki bu okuldaki şefler koordinatörler çalışmıyorlar mı onlar fiili olarak hareket etmiyorlar mı..bak üstteki arkadaşa (mavigökkuşağı) o da izmir de sokaklarda mekik dokuyup duruyormuş.

mfath
Şube Müdürü
17 Aralık 2020 16:56

Şef resmi olarak görevde çünkü il emri valilik Onayı ile görevlendirmesi yapılıyor, resmi görevde Onayı olduğu halde 21 Eylül de de verilmedi, bu dönemde de verilmedi neymiş fiili yapılması gerekiyormuş, bu görev ders dışı bir görev, atölyelerin kapalı olması, şefin onayını, etkilemez, koordinatörlük var, şeflik yok, koordinatörlük ücreti hesaplanmasında şeflik ücreti var.. Yani nereden baksan şefe ücreti vermemek tutarsız, masa başı, meslek lisesini bilmeyen kişilerin şefin ücretini vermeyelim kısalım, göze girelim vs vs alınmış bir karar, taşrada zaten kültürcü idarecilerle aynı muameleyi görüyoruz, şeflik ücreti verilmeyince kültürcü idarecim neredeyse göbek atacaktı, aldığım 10 saat herkesin gözüne batıyor.... Neyse şefe kimse sahip çıkmadı, bunun elbette bir götürüsü olur.... İdare mahkemesine gitsek haklıyız, çünkü valilik olurumuz var ve devam ediyor, 21 Eylülden itibaren şeflik ücretimizi almamız gerekiyor ama buralarda derdimizi anlatamaya çalışıyoruz... Atölyesinde makina olmayan, sıra masa olan alanlar var, onlar da da şef var, normalde ücret var, yani kesecek Bi bizi buldular....

mfath
Şube Müdürü
17 Aralık 2020 17:09

Modülleri şefler öğrencilere dağıtıyor ama görev tanımında yok, stajda işletme, veli, öğrenci, koordinatör öğretmen ilk şefe başvuruyor görev tanımında yok, ders anlatımı değil bu fili şart aransın, idarecilik gibi onlarda dönüşümlü gidiyor ama ücretini alıyorlar ama......... demekki şeflikte valilik oluruyla olduğu için ders dışı olduğu için, sadece atölye bakım onarımı olmadığı için bunu meslek lisesi çalışanları bilir, şefin de ücretini alması gerekiyor, haaaaa verilmiyorsa da, en büyük haksızlığa maruz kalan biz olduk, koordinatör öğretmen ücretini aldı, şef alamadı buyurun kara mizah komedi ancak Türkiye de yaşanırdı,çünkü koordinatörlük içinde şeflikde hesaplandığı için, sözde güçlü Türkiye haftada 10 saati çok gördü, vermedi şefine....

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi