Editörler : Lanet
15 Kasım 2011 23:23

Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri 2011-2012 :)

Arkadaşlar bir Saç kurutma makinesi almayı düşünüyorum. İlk önce sıradan bir şey alayım derken farklı özelliklere sahip modeller olduğunu gördüm. Hazır konuya el atmışken iyi birşey mi alsam diye düşünürken burada danışmak istedim.

Ben kendimce bazı modelleri belirledim ve bulduğum uygun fiyatlarını karşılarına yazdım. Aşağıdaki modellerden kullanıyorsanız yorumlarınızla katkı sağlarsanız sevinirim. Bir de modellerde bulunan hangi özelliğin ne işe aradığı konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum :)

Braun Satin Hair 5 / hd510 : 61 TL

Braun Satin Hair 7 / HD710 : 89 TL

Philips hp8182 : 70 TL

Philips HP8103 : 25 TL

Rowenta CV7420 : 75 TL

Rowenta CV4930 : 70 TL

Arzum AR 537 Vella iyonlu : 50 TL

Babyliss 6632 E 2200W : 75 TL

Remington D5020 : 87 TL

16 Kasım 2011 03:37

Ben 4 tane saç kurutma makinesi yaktıktan sonra gidip kuaförlerin kullandığı profesyonel fön makinelerinden aldım. Çok memnunum =)Sanırım siz erkeksiniz, bu durumda makineyi fazla zorlama ihtimaliniz yok gibi. İşinizi hepsi görecek ama ucuz olanlarının kullanım süreleri kısa olacak. Ortalama fiyatlı bir makine düşünmelisiniz. Saç kurutmanın yanında fön cekmek gibi makineyi zorlayacak bir kullanım amaçlanıyorsa kesinlikle yüksek fiyatlılara yönelmelisiniz; olabildiğince yüksek watt, kademeli ısıtma ve soğutma düğmeleri olmalı.

tavarih
Genel Müdür
16 Kasım 2011 12:41

Rowenta CV7420 modeli biraz daha ön plana çıktı ama bu modelin iyonlu olup olmadığını tam öğrenemedim.

Magican
Aday Memur
16 Kasım 2011 13:25

markadan çok gücü önemli 2000 den yukarı olsun yeter

-deja-vu-
Yasaklı
17 Kasım 2011 00:50

bazı arkadaşlar 2000 den yukarı gücü olanları tavsiye ediyorlar. ancak ben katılmıyorum.

daha önce 1600 W lık kullanıyordum biraz kurutma uzun sürsede işimi görüyordu. güçlü olsun, yüksek wattlı olsun diye düşünerek 2200 W lık bir kurutma makinası aldım. aynen kuaförlerdeki gibi.

ancak saçları yakıyor ve mahvediyor.

bence 1600 - 1800 w lıklar yeterli.

birde daha önceki saç kurutma makinemin markası babyliss. yaklaşık 7-8 senedir kullanıyordum hala sağlam duruyor.

tavarih
Genel Müdür
22 Kasım 2011 12:38

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Rowenta CV7420 modelinin iyonlu olup olmadığını öğrenemedim halen. İyonlu ise o modeli almayı düşünüyorum.

sedef81
Şef
23 Kasım 2011 13:55

SİNBO al hem ucuz hem de kullanışlı

tavarih
Genel Müdür
23 Kasım 2011 23:51

Sinbo hiç düşünmedim açıkçası. Olabildiğince yukarıdaki listeye indirgedim. Onların dışına pek çıkmak istemiyorum.

iblis35
Memur
08 Aralık 2011 16:39

kuaforlerın kullandıgından aldım mukemmel tawsıye ederım.fıyatta uygun 60 70 arası

25 Aralık 2011 00:36

saçları kurutmak hiç sağlıklı değil havluyla kurulayıp oda sıcaklıgında kendiliğinden kurumalıdır özellikle bebeklerde kullanılmamalıdır. kafa yapıları gelişmekte olduğu için yetişkinlere oranla daha fazla etkilenirler. gerçi 15 kasımdan bu yana almışsındır makinayı :) neyse uyarıyı görürsün umarım

berfin*meb
Kapalı
25 Aralık 2011 09:50

Saçları aşırı sıcak üfleyen makinalarla kurutmak saçlar için sağlıklı bir yöntem değil fakat öte yandan migren, sinizüt gibi rahatsızlıkları olanlar yaz kış saçlarını kurutmadan dışarıya çıkmamalılar.

Kuaförlerde kullanılan profesyonel makinalar demişsiniz fakat hiç marka belirtmemişsiniz. Merak ettim bu kuaförlerde kullanılan profesyonel makinaların markalarını doğrusu.

leonel zabri
Aday Memur
25 Aralık 2011 15:33

PARLUX diye bir saç kurutma makinesi var profosyonel bir makine genelde işin ehli kuaförlerde görülebilir.italyan markasıdır ve çok sağlam bir makinadır.Parlux un farklı modelleri mevcuttur,internette araştırılabilir arkadaşlar.ben kullanıorum evde çok memnunum.

25 Aralık 2011 16:23

arkadaşlar saç kurutma makinası da sorulur mu ne alırsanız alın

gellincikkk
Aday Memur
25 Aralık 2011 18:43

bende kuaförlerde kullanılan fön makinelerinden kullanıyorum. etap marka almıştım gayet güzeldi 1800wat olmasına rağmen mükemmel fön çaekiyordu ki benim saçım gür ve kalın tellidir. etapı 10yıla yakın kullandım sonrasında bozulunca yine kuaförden farklı bir marka aldım ama etapı tutmadı.şuan bende yeni bakıyorum etap ın 2000watlığından almak istiyorum.

zbdi
Şef
25 Aralık 2011 20:58

Alman malı MOSER en iyisidir.. fiyatı biraz tuzludur ama hem sağlam hem güçlüdür :)

zoltar
Yasaklı
26 Aralık 2011 11:46

amaç saçı kurutmak değilmi yahu, al 20 liralık dandik bir şey

kesin bu başlığı açan bayandır, illa şu marka olsun diyenler olmuş. Ben çocukken ( 20 sene önce ) köy yerinde sobanın başında saçımı kuruturdum. Ne saç kurutma makinesi, ne bulaşık makinesi görmedik...

adım77
Aday Memur
26 Aralık 2011 12:03

Merhaba;

Ben geçen hafta yeni bir mfön makinası aldım. Philips'in İyonizerli bir modeli. 6 farklı ısı ayar derecesi, ayrıca şok soğuk üfleme düğmesi ve iyon düğmesi mevcut. İyonizerli olmasının özelliği şu: Saçı kuruturken havanın içindeki nemi alarak onu da saça üflüyor.Böylece saçı kurutmuyor, yakmıyor ve uçlarını kırmıyor. Saçım uzun ve kalın telli. Her sabah fön çeken biriyim. Saç sertleşmiyor, fön ile kurutulmasına rağmen yumuşacık kalıyor.O kadar çok memnun kaldım ki, tavsiye ederim.

hkmck
Kapalı
26 Aralık 2011 19:32

adım77 ne kadar bu yazdığın ürün??

betul2010
Aday Memur
27 Aralık 2011 09:09

saç kurutmanın ne kadar ayrıntısı varmış böyle :)

egelibalıkçı
Yasaklı
28 Aralık 2011 15:15

piyasada bulabilirmsiniz bilmem ama annem 26 yıldır Apollo markalı bi makine kullanıyor. üstünde elelkropak elektrik san. a.ş. yazıyor :=) onu tavsiye ederim. bozulma yanma kırılma yok .. hala da kullanıyor ..

mu38
Şef
28 Aralık 2011 23:31

Hangi marka saç kurutması alırsanız alın.Hepsi de çevreye diğer cihazlardan fazla radyasyon( EMR) yayar.Özellikle uzmanlar yatmadan önce kullanılan saç kurutma makinasının vücutta verdiği zararı vücudunzun biyolojik dengesini bozarsınız şeklinde açıklıyor.Bulunduğunuz ortamlarda radyasyon ölçen bir cihazınız varsa ölçtürün bana hak vereceksiniz.Pekii çözümü yok mu derseniz;Bilim insanları bunlarla uğraşıyorlar var tabii

Tavsiyem Fusionexcel ürünlerinin Shield i.Bu küçük ürünü saç kurutma makinasının bir tarafına yapıştırıyorsunuz.Yayan radyasyonu tamamına yakınını emiyor sizi bir kalkan gibi koruyor.Zaten ürüne bu yüzden radyasyon kalkanı deniliyor.

Bu firmanın daha çok ürün gruplarıda var tabiiki başağrısından kansere kadar 1 sefer alıyorsunuz ömür boyu kullanıyorsunuz.Ayrıntılı bilgi isteyenlere site adresini vereyim.

fusionexcelturkey.com daha da ayrıntılı bilgi isteyenlere mesajla yardımcı olabilirim.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi