Editörler : E.Kayı Han
«571572573574575576577578579580581582»
15 Eylül 2019 21:11

Arkadaşlar öncelikle mağdur arkadaşlara ailelerine geçmiş olsun. Operasyonlar tam bitti bitiyor derken yenileri geliyor. Bende bu noktaya değinmek istiyorum. Benim Temmuz 2018de başlayan süreç 3. Celse duruşma ile devam ediyor. Kasım ayında 4. Celse görülecek. Operasyonlar devam ettiği için sürekli Uyao bilgi havuzu kontrol edilerek sanık hakkında verilmiş bir ep ifadesi varmı kontrol ediliyor. Bu op. devam ettiği sürece yeni bilgi belge çıkabileceği üzerinde durulduğundan temkinli devam ediyor mahkemeler suçu kabul etmeyen sanıklar hakkında. Ardışık tanıklarına aynı soru, birkaç sorudan sonra tekrar sorularak verilen cevapların ne derece tutarlı olduğuna bakıyorlar. Şu anda bu davaların savcılık makamı açısından en büyük silahı beş duyuya dayanan "tanık"lık. Ankesorun yanına koydukları her delille dosyanın üst mahkemelerden dönme ihtimalini en aza indirmek hedefleniyor. Ifadede ağzınızdan çıkanlar çok önemli. Yaptığınız savunma sonrasında yeni deliller ortaya çıkma ihtimali varsa buna göre (herkes ne yaşadığını bilir) savunma yapmanızı ve samimi olmanızı öneririm. Çünkü çok fazla ep var ve verilecek bir ifadenin ceza almanıza sebep olacağını ve dönüşün zor olacağını, heyetin nazarında suçtan kurtulmaya çalışan sanık pozisyonuna düşeceğinizi hesap edin. Iciniz rahatsa bu hain kumpasci örgüt ile bağınız yoksa ekmeklerini yemediyseniz sonuna kadar mücadele edin. Sonunda mutlaka hakkımızın teslim edileceğine inanıyorum. Mücadeleyi seçenler için yol uzun meşakkatli, stresli. Ama arandım ceza alırım düşüncesinden vazgeçin. Yerel mahkeme sizi savabilir başından ama hukuk er geç yerini bulur.

plnbrs
Aday Memur
15 Eylül 2019 21:27

ankara 18.ağır ceza hakkında bilgisi olan var mı ?

15 Eylül 2019 22:41

Ekmeklerini Yemeyen mi?Var Başta Ekmeklerini Yiyenlerin Bu Gün Ülke Yönetiklerini Görüyoruz Ama Yargılanan Yine Fakir Fukara Geçmiş Olsun ...
asetilkolin34, 5 yıl önce

Arkadaşlar öncelikle mağdur arkadaşlara ailelerine geçmiş olsun. Operasyonlar tam bitti bitiyor derken yenileri geliyor. Bende bu noktaya değinmek istiyorum. Benim Temmuz 2018de başlayan süreç 3. Celse duruşma ile devam ediyor. Kasım ayında 4. Celse görülecek. Operasyonlar devam ettiği için sürekli Uyao bilgi havuzu kontrol edilerek sanık hakkında verilmiş bir ep ifadesi varmı kontrol ediliyor. Bu op. devam ettiği sürece yeni bilgi belge çıkabileceği üzerinde durulduğundan temkinli devam ediyor mahkemeler suçu kabul etmeyen sanıklar hakkında. Ardışık tanıklarına aynı soru, birkaç sorudan sonra tekrar sorularak verilen cevapların ne derece tutarlı olduğuna bakıyorlar. Şu anda bu davaların savcılık makamı açısından en büyük silahı beş duyuya dayanan "tanık"lık. Ankesorun yanına koydukları her delille dosyanın üst mahkemelerden dönme ihtimalini en aza indirmek hedefleniyor. Ifadede ağzınızdan çıkanlar çok önemli. Yaptığınız savunma sonrasında yeni deliller ortaya çıkma ihtimali varsa buna göre (herkes ne yaşadığını bilir) savunma yapmanızı ve samimi olmanızı öneririm. Çünkü çok fazla ep var ve verilecek bir ifadenin ceza almanıza sebep olacağını ve dönüşün zor olacağını, heyetin nazarında suçtan kurtulmaya çalışan sanık pozisyonuna düşeceğinizi hesap edin. Iciniz rahatsa bu hain kumpasci örgüt ile bağınız yoksa ekmeklerini yemediyseniz sonuna kadar mücadele edin. Sonunda mutlaka hakkımızın teslim edileceğine inanıyorum. Mücadeleyi seçenler için yol uzun meşakkatli, stresli. Ama arandım ceza alırım düşüncesinden vazgeçin. Yerel mahkeme sizi savabilir başından ama hukuk er geç yerini bulur.

Ayşe1933
Şef
15 Eylül 2019 22:43

Asetilkolin34

Kesinlikle katılıyorum,sonuna kadar.

Er geç doğru olan hakkaten masum olan kazanacak.Herşeyden önce Allah?ın adaleti tecelli edecektir..

saitcanturk
Aday Memur
16 Eylül 2019 03:07

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-49700129 Ne oluyor yine yaaa. Bıkmadılar mi insanların canini yakmaktan.

deltaforcecs
Aday Memur
16 Eylül 2019 06:28

geçen hafta bı arkadaş in 4. yada 5. celse vardı cvpsiz arama tek. hakim 3 ay sonraya attı. ve açıklama yapmış ki: Yargıtay dan Aralık ayında ankesörle ilgili karar bekliyoruz demiş."tek başına delil değildir" şeklinde açıklama bekleniyor.ceza vermemiş olmak için erteledi.Allah yardımcımız olsun. iyi haberlerle uyanmak nasibiyle. vesselam...

yakupp71
Memur
16 Eylül 2019 09:29

Bende aynen katılıyorum yakın zamanda ankesör gözaltıları bitecek ve tekrardan veri havuzu oluşturulacak ankesör aramasından başka delili olmayanlar için beraat yada takipsizlik kararı verilmesi daha kolay olacağından 5. Duruşmaya bıraktılar hep aynı senaryo korktuğum yine başıma geldi alışkanlık yaptı bir gün mahkemeden kurtulursam bu zamanları arayacağım gibi geliyor :)

ankara062019
Kapalı
16 Eylül 2019 09:58

arkadaşlar o zaman bşze ankesör dışında bişey yokken şak diye ceza vermeleri iyi birşey mi

yakupp71, 5 yıl önce
Bende aynen katılıyorum yakın zamanda ankesör gözaltıları bitecek ve tekrardan veri havuzu oluşturulacak ankesör aramasından başka delili olmayanlar için beraat yada takipsizlik kararı verilmesi daha kolay olacağından 5. Duruşmaya bıraktılar hep aynı senaryo korktuğum yine başıma geldi alışkanlık yaptı bir gün mahkemeden kurtulursam bu zamanları arayacağım gibi geliyor :)

ankara062019
Kapalı
16 Eylül 2019 09:59

böyle nasıl bi iş anlamıyorum dijitallerimizi bile incelemediler madem teröristim bi bakın telefonlara bilgisayarlara anlamıyorum hiç bişey

Schönes
Aday Memur
16 Eylül 2019 10:00

Bende katılıyorum arkadaşlar ..bu işe bulaşmamış kişiler olarak aklanacağımızı düşünüyorum ..inşallah çok geç olmaz .Adalet et geç yerini bulacaktır ..Ailelerimiz ve biz inşallah bu süreci en az hasarla atlatırız .Bizim avukatımızda kısa sürede sonuç beklemeyim. birkaç celse sürer dedi ..bazı beraat kararları okuyunca ben almışım gibi seviniyorum inanın ..

Kinglbj123
Memur
16 Eylül 2019 10:16

Valla birkaç celse diyen avukat ılımlıymış ben 6. Duruşmayı bekliyorum aralık da,tahmini mütalaa ek savunma derken 8. Duruşma karar duruşmam olur gibi. Geç olsun güç olmasın zamanında bylock da çoğu insanı madur etti sonra ne çıktı morbeyin olayı ilk zamanlardaki katılık bi nebze azalmş durmda.Emin olun bizim gibi mağdur edilen de bi grup insan oldğuna inandkları zaman ankesör araması da delil olmayacak tanık beyanı da beş duyuya dayanacak 17-25 aralık da milat olacak.Sabır zor ama meyvesi tatlı inşallah...Bayağdr yoktum herkese tekrardan çok geçmiş olsun.

astsbkatmer
Aday Memur
16 Eylül 2019 10:20

Endişe etmeyin normal bi durum. Şöyle tasvir edeyim size. Ggu ve açığa alma da beyin ölümü gerçekleşti ama yaşamaya devam ediyormussunuz gibi düşünün Murat kardeşim. Kanunen terfi kıdem vs askıya alınıyor. Hatta sgk kesintisiz 15 gün olarak yapılıyor açığa alma isleminde

Muratmuratt, 5 yıl önce
birlik tarafindan ikinci 15 gün ggu bitti ve kuvvetten yazi gelmediginden kanuni izinlerim baslatildi.derece ve kademe ilerlemesi yapilmamasi normal mi?

ful.1982
Aday Memur
16 Eylül 2019 12:58

balıkesirde davası süren var mı tutumları nasıl acaba

ankara062019
Kapalı
17 Eylül 2019 15:32

soruşturma kapsamından çıkarılması gereken numaralar ne oldu? o yalan mıydı

Ogrettmenim
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:08

Yalan degil sanirim 217 numara varmis havuzdan cikarilmasi istenmis..biz bu numaralr icin mahkemeden istekde mi bulunucaz nasil olucak ellerine ulasip bakmalari gerekiyo bence mahkmenn belki esimi arayan numara onlardan biri ama bunun icin ne yapmak gerekiyo

Ayşe1933
Şef
17 Eylül 2019 16:40

Sizin bişey yapmanıza gerek yok zaten emniyettüm illerin Başsavcılıklarına göndermiş o iptal edilen numaraları.

Ogrettmenim
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:57

Anladim ayse hanim tesekkurler

Ümitli0606
Memur
17 Eylül 2019 18:26

Bu bilgiye dair elinizde resmi yazı var mı?
Ayşe1933, 5 yıl önce

Sizin bişey yapmanıza gerek yok zaten emniyettüm illerin Başsavcılıklarına göndermiş o iptal edilen numaraları.

Ayşe1933
Şef
17 Eylül 2019 23:46

Bizim yada sizin yada kimsenin buna dair elinde yazı olmaz. Bunu avukatımız söyledi. Morbeyin kumpasında kamuoyuna sunulmadan 45gün önce 81 ilin savcılığına 11.480 kişinin ismi liste liste gittiği gibi.

Ümitli0606
Memur
17 Eylül 2019 23:58

Avukatınız yalan söylemiş o zaman. Tüm il savcılıklarına yazılan bir yazı yok. Yalnızca İstanbul cumhuriyet başsavcılığı terör suçları soruşturma bürosu tarafından emniyet genel müdürlüğüne yazılan bir yazı var. Amacım sizinle tartışmak değil doğru yola sevk etmek. Söz konusu 217 numaradan aranan varsa eğer yargılandığı mahkemeden bu numaranın gerçekten kamuya açık sabit/ankesörlü telefon olup olmadığının araştırılmasını, bu kapsamda: emniyet genel müdürlüğüne ve BTK ya müzekkere yazılmasını talep edin. Yoksa bir faydası olmaz. Biz kendi davamızda bunu yaptık ve mahkeme talebimizi kabul etti. Talebe gelecek cevabı sizinle paylaşırım. Bunun dışında şu an bile bu 217 numara içerisindeki bir numaradan aranmış kişilerle ilgili operasyon yapılıyor. Yani il emniyet müdürlükleri ve mahkemeler doğrudan bu 217 numarayı ankesör sorgulama havuzundan çıkarmış değil. Saygılar...
Ayşe1933, 5 yıl önce

Bizim yada sizin yada kimsenin buna dair elinde yazı olmaz. Bunu avukatımız söyledi. Morbeyin kumpasında kamuoyuna sunulmadan 45gün önce 81 ilin savcılığına 11.480 kişinin ismi liste liste gittiği gibi.

Toplam 20060 mesaj
«571572573574575576577578579580581582»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi