Editörler : cihan27E.Kayı Han

buluache
Daire Başkanı
12 Ocak 2019 12:02

Kredi kartının ekste borcunu mu baz alıniyor yoksa kartın kapatma tutatirinimi.

Günü gelmemiş taksitler falan var. Kredi kartı kullanıma kapatilacaksa kapatma tutarı baz alınması lazım.

Dirilisert23
Aday Memur
12 Ocak 2019 12:05

sana yanlış bilgi vermişler. borçlu olduğun banka ya yazı yazıyorlar. 1 ocak öncesi tüm borcunu ve kartını iptal edip kapatmam doğrultusunda orası çıkıyor. 1 ocak sonrası harcamalarını da sen kapatacaksın. evrak istemiyorlar artık ziraat bankasına müraacat edecen onlar takip edip seni arıyorlar. ben 11inde muracat ettim 18 donecez dendi ve benden bodromu istediler onu sadece verdim.
İcra Memuruuu, 5 yıl önce
Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.

çetin2148
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:21

Tam bir fiyasko Sadece Aralık ekstre borçlarını ödeyecem diyor Atanmış geri zekaliların iş bilmez Yöneticisileriyle çözüm anca bu kadar olur. Sanki BEDAVA kredi verecek

çetin2148
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:23

Tam bir fiyasko Sadece Aralık ekstre borçlarını ödeyecem diyor Atanmış geri zekaliların iş bilmez Yöneticisileriyle çözüm anca bu kadar olur. Sanki BEDAVA kredi verecek

çetin2148
Aday Memur
12 Ocak 2019 16:25

1DelirenadaM6969
Aday Memur
12 Ocak 2019 19:34

şimdi benim bir bankaya kredi kartı borcum taksitler dahil 7 bin küsur şunu sormak istiyorum taksitli alışverişleride kapatıyor mu Ziraat acaba.

rocky35
Şef
12 Ocak 2019 19:43

artık başka banka ile muhattap olmayacağız demi
Dirilisert23, 5 yıl önce
sana yanlış bilgi vermişler. borçlu olduğun banka ya yazı yazıyorlar. 1 ocak öncesi tüm borcunu ve kartını iptal edip kapatmam doğrultusunda orası çıkıyor. 1 ocak sonrası harcamalarını da sen kapatacaksın. evrak istemiyorlar artık ziraat bankasına müraacat edecen onlar takip edip seni arıyorlar. ben 11inde muracat ettim 18 donecez dendi ve benden bodromu istediler onu sadece verdim.

banderia
Memur
12 Ocak 2019 19:51

Hocam kriter şu: 31 Aralık 2018 ve öncesi yapılan bütün alışverişler dahil. İleriye dönük taksit olmasının önemi yok. 01 Ocak ve sonrası alışverişler kapsam dışı.
1DelirenadaM6969, 5 yıl önce
şimdi benim bir bankaya kredi kartı borcum taksitler dahil 7 bin küsur şunu sormak istiyorum taksitli alışverişleride kapatıyor mu Ziraat acaba.

rocky35
Şef
12 Ocak 2019 19:56

hocam borcumuz olduğu bankadan borcumuz olduğuna dair kağıt alacazmi yoksa o kalktımı ?
banderia, 5 yıl önce
Hocam kriter şu: 31 Aralık 2018 ve öncesi yapılan bütün alışverişler dahil. İleriye dönük taksit olmasının önemi yok. 01 Ocak ve sonrası alışverişler kapsam dışı.

banderia
Memur
12 Ocak 2019 20:20

O mevzu biraz karışık. Sanırım tek düze bir hale getirilecek. Ben de şubeye gittiğimde elime 2 dilekçe tarzı kağıt verip bankanıza imzalatın denilen ancak çoğu banka imzalamıyor. Birkac güne rayına oturur muhtemelen.
rocky35, 5 yıl önce
hocam borcumuz olduğu bankadan borcumuz olduğuna dair kağıt alacazmi yoksa o kalktımı ?

rocky35
Şef
12 Ocak 2019 21:14

teşekkür ederim benim borçlu olduğum banka bulunduğum yerde mevcut değil burdan bilgilendirirsen sevinirim
banderia, 5 yıl önce
O mevzu biraz karışık. Sanırım tek düze bir hale getirilecek. Ben de şubeye gittiğimde elime 2 dilekçe tarzı kağıt verip bankanıza imzalatın denilen ancak çoğu banka imzalamıyor. Birkac güne rayına oturur muhtemelen.

sardunyasw
Memur
13 Ocak 2019 00:07

Bankacı olarak söylüyorum borcu borçla kapatmak bataklıkta batmaya benzer. Yanlış bir çözüm önerisiydi. Bunu zaten herkes yapıyor farklı çözüm üretilmeliydi.

economi06
Şube Müdürü
13 Ocak 2019 12:12

++

muhammeyl
Aday Memur
13 Ocak 2019 12:53

Garanti bankası herkese yaptığı gibi banads imzalamadı. Bende kapatın o zaman dedim. Kapattırdım o anda ve kart iptal bilgi ve işlem formu diye bir belge aldım imzalı ve kaşeli. Öncesinde de kartın Borç miktarını yazdıkları belgeyi imzalı kaşeli aldım. Son ay ekstresi ve maaş bordromu da ekledim en son lazım olur diye de sgk hizmet dökümünü de aldım. Verdim ziraate bakalım ne olacak. Aklıma takılan iptal ettirmişsin kartı vermeyiz derler mi derseler bile içim yanmayacak çünkü lanet olsun garanti bankası gibi bir bankaya.

rocky35
Şef
13 Ocak 2019 14:55

peki bu işlemden sonra ziraat bankasına gitmedinizmi?
muhammeyl, 5 yıl önce
Garanti bankası herkese yaptığı gibi banads imzalamadı. Bende kapatın o zaman dedim. Kapattırdım o anda ve kart iptal bilgi ve işlem formu diye bir belge aldım imzalı ve kaşeli. Öncesinde de kartın Borç miktarını yazdıkları belgeyi imzalı kaşeli aldım. Son ay ekstresi ve maaş bordromu da ekledim en son lazım olur diye de sgk hizmet dökümünü de aldım. Verdim ziraate bakalım ne olacak. Aklıma takılan iptal ettirmişsin kartı vermeyiz derler mi derseler bile içim yanmayacak çünkü lanet olsun garanti bankası gibi bir bankaya.

rocky35
Şef
13 Ocak 2019 14:56

ziraat aynı gün dönüş yapmiyormu?
rocky35, 5 yıl önce

muhammeyl
Aday Memur
13 Ocak 2019 16:11

Evrakları teslim ettim sonra aramalarını beklememi söylediler
rocky35, 5 yıl önce

buluache
Daire Başkanı
13 Ocak 2019 18:28

Borcu borçla kapatmak elbette mantıklı degil.

Lakin 10 bin kart borcuma 60 ay aylık 250 lira taksit ödeyeceğim.

Şuan 250 lirayı faiz olarak zaten bankaya ödüyorum.

En azından kredi kartından kurtulacaz üstüne borcumuz bitecek. Gayet mantıklı.

Bence şuan bankalar ciddi bir faiz gelirinden mahrum kalmak istemedikleri için işi yokuşa sürüyorlar

rocky35
Şef
13 Ocak 2019 18:30

teşekkür ederim umarim kısa sürede hallolur
muhammeyl, 5 yıl önce
Evrakları teslim ettim sonra aramalarını beklememi söylediler

banderia
Memur
13 Ocak 2019 19:15

Muhtemelen onlar da az da olsa kar edebilmek için farklı adlar altında yeni kampanyalar yapacaktır. Netice de ziraat bankasının bu kampanyası ciddi rağbet görecek ve ciddi müşteri ve kar getirecek. Biraz da bankalar rekabet etsin bizim zararımız azalsın.
buluache, 5 yıl önce

Borcu borçla kapatmak elbette mantıklı degil.

Lakin 10 bin kart borcuma 60 ay aylık 250 lira taksit ödeyeceğim.

Şuan 250 lirayı faiz olarak zaten bankaya ödüyorum.

En azından kredi kartından kurtulacaz üstüne borcumuz bitecek. Gayet mantıklı.

Bence şuan bankalar ciddi bir faiz gelirinden mahrum kalmak istemedikleri için işi yokuşa sürüyorlar

Toplam 248 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi