Editörler : Pangaea

muhemre
Kapalı
05 Ağustos 2019 19:48

İyi ya sizlerde o kurumları tercih edin, ne diye illa da DHMİ diye tutturuyorsunuz?

İİBF memur puanlarına bakın bir ya.

Türkiye'nin tartışmasız en iyi kurumuna bırakın da en iyiler atansın.

Nerede bu kadro bizim hakkımız diye çıkışan varsa işte onlar düşük puanla ballı kurumlara atanma hayali kuranlardır.

Kadro orada duruyor işte. Al 94-95'ini atan? İİBF'li olarak sizleri almıyorlar mı? Havacılık mezunusunuz diye sizleri almıyor mı?

Merdiven altı dediğin okullarda okuyanlar belli oluyor. Bu sınavda yüksek puan alanlar fen lisesi mezunu yanlış üniversite tercihi yapan gençlerdir. Öyle merdiven altı okullardan mezun olsa o puanları zaten alamazlar. Daha doğru değerlendirme yapamıyorsunuz.

Quetzicoatl
Genel Müdür
05 Ağustos 2019 20:18

Güzel kardeşim, 99 puan alan bir İİBF'li nasıl ki diyetisyenlik kadrolarını tercih edemiyorsa aynı şekilde 99 puan alan diyetisyen de idari memurlukları tercih edememelidir. Burada sağlık bölümlerini veya mühendisliği göklere çıkarıp İİBF bölümlerini tü kaka göstermek kimsenin haddine değildir. Zira son 10 senedir DHMİ de bütün alımlarında İİBF kodunu kullanmıştı. Bu seneki ekonomik kriz ve kadro sayılarının azlığı birçok kurumun 4001 koduyla alım yapmasına sebep oldu. Kendinizi boş yere nimetten saymayın yani.

4001 belasını başımıza saranların Allah belasını versin deyip noktalıyorum.

muhemre, 5 yıl önce

İyi ya sizlerde o kurumları tercih edin, ne diye illa da DHMİ diye tutturuyorsunuz?

İİBF memur puanlarına bakın bir ya.

Türkiye'nin tartışmasız en iyi kurumuna bırakın da en iyiler atansın.

Nerede bu kadro bizim hakkımız diye çıkışan varsa işte onlar düşük puanla ballı kurumlara atanma hayali kuranlardır.

Kadro orada duruyor işte. Al 94-95'ini atan? İİBF'li olarak sizleri almıyorlar mı? Havacılık mezunusunuz diye sizleri almıyor mı?

Merdiven altı dediğin okullarda okuyanlar belli oluyor. Bu sınavda yüksek puan alanlar fen lisesi mezunu yanlış üniversite tercihi yapan gençlerdir. Öyle merdiven altı okullardan mezun olsa o puanları zaten alamazlar. Daha doğru değerlendirme yapamıyorsunuz.

muhemre
Kapalı
05 Ağustos 2019 20:33

99 puan alan bir mühendis de gidip fizyoterapist, diyetisyenlik yazamıyor.

99 puan alan bir fizyoterapist, diyetisyen de mühendislik yazamıyor.

99 puan alan bir mühendis, fizyoterapist, diyetisyen kalkıp da bir kurumda iibf müfettiş yardımcılığı, uzmanlık, kaymakamlık, kamu yönetimi ile ilgili bir şey yazamıyor, hak da talep etmiyor.

4 yıl fakültede sadece evrak eğitimi alıyorsanız ne diyelim, bırakın da açılsın o kadrolar her bölüme. Eğitimini aldığınızı iddia ettiğiniz konularda kimse kalkıp da hak iddia etmiyor zaten.

Kimse kendini nimetten saymıyor, kendini nimetten sayıp bu kadro bizim hakkımız demiyor.

4001 düz evrak memurluğunun her bölüme açık olması doğru bir karardır.

ali0690
Yasaklı
05 Ağustos 2019 22:56

Ağlama duvarına çevirmişsin burayı :)) Önce bir 95+ al gel sonra konuşalım...
Quetzicoatl, 5 yıl önce

DHMİ dışındaki diğer KİT'ler memur alımında neden sadece İİBF kodunu kullanıyor acaba?

Alt tarafı liseden bozma merdivenaltı okullarda mühendislik veya sağlık okudunuz. Gören de mühendislerin, sağlıkçıların atomu parçaladığını sanacak.

romero38
Aday Memur
05 Ağustos 2019 23:59

beynini nerden aldın çokk merak ettim lens sanırsam. senin mantığına kalırsa üniversitede hiçbir bölümün önemi yok üniversite bir havuz ordan çıkanı alıp meslek öğretiriz diyorsun. havacılık mezunları dhmi den başka atanacak kadrosu yok ona göz dikme. ha senin derdin en yüksek maaş veren kurumsa o zaman bu tartışmaya hiç girmeyeceğim, bizim derdimiz kamuda kendi mesleğimizi icra etmek sadece. ayrıca puan konusunda da başlığı açan arkadaş çok net şekilde açıklamış bir kereliğine 60 kişi alındı ondan düştü o alınan kişilerin eminim ki %90ı kpss den bu puanla atanacağım diye en küçük bir düşünceleri yoktu. 2018 kpss de herkes çalıştı o 60 kişilik kadronun devamı gelir diye 90-85 e yığılma oldu. bu da demek oluyor ki en küçük bir kadro açılacağını bilse millet 90+ puanlar alabiliyor. havacılık mezunlarını gözünüzde çok küçültmüşünüz ama bir çoğu sizden zeki ve çalışkan insanlar. öyle yada böyle artık çoğu mezun 4001 koduyla da olsa sadece havacılık mezunu koduyla da açılsa dhmi kadrolarını size yedirmeyecektir önümüzde 2020 kpss var bekleyip görelim.

muhemre, 5 yıl önce

Ben de onu diyorum işte. Herkesin az bir eğitimle, stajla yapabileceği bir işi veya hiçbir eğitim almadan yapabileceği apron memurluğu, düz memurluk tüm bölümlerin hakkıdır, tek bölüme verip al atan 75'le paşam demek son derece saçma. Biz işi bikliyoruz, biliyorsan çalış özel de buradaki maaşın kat be katı.

Bütün lisanslar eskiden apron 4001'di, şimdi sivil havacılık ayağına 75'le giriyor adamlar.

Az mesaj, az baskı tekrardan açar bu bölümü de 4001'e.

Osmankcygt
Aday Memur
06 Ağustos 2019 00:41

Kardeşim eline sağlık çok güzel anlatmşsın.Mühendislik bitirip kendini bir halt sanan ama herşeyden bir haber yorum yaptığı bölüm hakkında hiçbir şey bilmeyen apron memurluğundan babahsedilirken sadece evrak işi yapıldığını sanacak kadar cahil kadrolarını puanlrı hakkında dahi bir bilgisi olmayan ama yorumlarda bulunacak adar da ukela Kendi bitirdiği bölümü göklere çıkartıp başka bölümleri küçümseyen bir beğenmişlik seviyesinde egolu aslında kaale alınmayacak birine çok güzel cevap vermişssin bende dün mesajda yazdığım gibi böyle çocuğa anlatır gibi anlatıyım durumları sonra da cahilliği ile rezil ediyim dedim ama değmez dedim hatta değmiyceğini de belirttim.Ama sen üşenmemiissin anlayabilsin diye tane tane anlatmışssın.Durumlar hakkında da baya bilgi sahibisin. Bütün yazın için helal olsun diyorum

romero38, 5 yıl önce

beynini nerden aldın çokk merak ettim lens sanırsam. senin mantığına kalırsa üniversitede hiçbir bölümün önemi yok üniversite bir havuz ordan çıkanı alıp meslek öğretiriz diyorsun. havacılık mezunları dhmi den başka atanacak kadrosu yok ona göz dikme. ha senin derdin en yüksek maaş veren kurumsa o zaman bu tartışmaya hiç girmeyeceğim, bizim derdimiz kamuda kendi mesleğimizi icra etmek sadece. ayrıca puan konusunda da başlığı açan arkadaş çok net şekilde açıklamış bir kereliğine 60 kişi alındı ondan düştü o alınan kişilerin eminim ki %90ı kpss den bu puanla atanacağım diye en küçük bir düşünceleri yoktu. 2018 kpss de herkes çalıştı o 60 kişilik kadronun devamı gelir diye 90-85 e yığılma oldu. bu da demek oluyor ki en küçük bir kadro açılacağını bilse millet 90+ puanlar alabiliyor. havacılık mezunlarını gözünüzde çok küçültmüşünüz ama bir çoğu sizden zeki ve çalışkan insanlar. öyle yada böyle artık çoğu mezun 4001 koduyla da olsa sadece havacılık mezunu koduyla da açılsa dhmi kadrolarını size yedirmeyecektir önümüzde 2020 kpss var bekleyip görelim.

muhemre
Kapalı
07 Ağustos 2019 00:04

Beynini nerden aldın lens mi nedir ya? :)) Lensle beyin ne alaka? Lens ne işe yarar?

Laf sokacaksanız adam gibi laf sokun, biraz zeka emaresi, zeka belirtisi görelim. Can conların laf sokmaya çalışıp ne dediği belli olmadığı bir ifade çıkmış ortaya.

Beynim annem ve babamın ortak çalışması, Allah'ın izni ile ortaya çıkmış bir çalışma.

Madem çok zekisiniz herkese açık olan 4001 kadrolarına yok illa bizim atanmamız lazım diye ağlamayın.

Vay efendim uçakları aprona al, kuş kovala. Çok spesifik işler yapılıyormuş da, roket fırlatılacakmış gibi biş eğitimini aldık diye diye :)

Mühendislik bitirdiğimi hiç ifade etmedim, konu bir iki bölümün kadroları kendisine mal etmeye çalışması. Ben de her bölümün hakkı dedim. Öyle de.

Yazdıkça kimin rezil olduğu ortada da neyse :)

Haftaya DHMİ'ye evrak teslimim var. Kalanları hallediyorum ben concikler.

Daha da boş muhabbet edemiycem. 2020 sizi bekler.

gky91
Aday Memur
07 Ağustos 2019 02:17

Annen ile baban ortak çalışa çalışa seni mi ortaya çıkarmış wasted :D

neyse adam troll nefes tüketmeyin..

muhemre, 5 yıl önce

Beynini nerden aldın lens mi nedir ya? :)) Lensle beyin ne alaka? Lens ne işe yarar?

Laf sokacaksanız adam gibi laf sokun, biraz zeka emaresi, zeka belirtisi görelim. Can conların laf sokmaya çalışıp ne dediği belli olmadığı bir ifade çıkmış ortaya.

Beynim annem ve babamın ortak çalışması, Allah'ın izni ile ortaya çıkmış bir çalışma.

Madem çok zekisiniz herkese açık olan 4001 kadrolarına yok illa bizim atanmamız lazım diye ağlamayın.

Vay efendim uçakları aprona al, kuş kovala. Çok spesifik işler yapılıyormuş da, roket fırlatılacakmış gibi biş eğitimini aldık diye diye :)

Mühendislik bitirdiğimi hiç ifade etmedim, konu bir iki bölümün kadroları kendisine mal etmeye çalışması. Ben de her bölümün hakkı dedim. Öyle de.

romero38
Aday Memur
07 Ağustos 2019 13:26

hala devam ediyor ya spesifik işlermiş yesinler senin spesifik işlerini spesifik memur seni. annenle babanın ortak ürünü olan beynin verilen örnekleri anlamamış bir örnek daha vereyim.

şimdi sen sağlık ocağına gittiğin zaman boğazın ağrıdığında antibiyotik yazacağını grip olduğunda aferin ibucold gibi soğuk algınlığı ilaçları yazılacağını biliyorsun değil mi ama bu seni doktor yapmıyor ve gidip doktorların kadrosuna atanmaya çalışmıyorsun veyahut diyelim ki otocat idecat vb mühendislik mimarlık programlarını adın gibi öğrenip şantiyede işlerin nasıl yürüdüğünü sıralamasını ince noktalarını biliyorsun diyelim bu seni ne mühendis ne mimar yapıyor gidipte mühendis mimar kadrolarına göz dikmiyorsun değil mi.

ha işte biz de dhmideki işlerin havacılık üzerine olan kısımlarında hak iddia ediyoruz tüm mühendis doktorların kendi mesleklerinde hak iddia ettiği gibi. umarım ortak çalışmanın ürünü olan beynin bu sefer algılamıştır.

muhemre, 5 yıl önce

muhemre
Kapalı
08 Ağustos 2019 11:19

Doktor imza yetkisi olan bir meslek, eğitimini almak şart.

Mühendis imza yetkisi olan bir meslek., eğitimini almak şart.

İİBF, Sivil Havacılık :))

Demek ki herhangi bir lisansı bitiren işleri güzelce yapabiliyor ki tercih bu yönde. Hatta daha iyi yapıyordur belki de.

75 puan ne ya?

2018/2 Muğla Apron (en kral yeri artık): 92.186

2018/2 Şırnak Apron: 87

2018/2 Hakkari Memurluk : 94.3

Belki sayılar bir şey ifade ediyordur. Yok etmiyorsa sıralamalarına bakalım.

Bedavadan ballı kadrolara atanmak istemeyin.

muhemre
Kapalı
08 Ağustos 2019 11:35

Hayal aleminde başarılar, mutluluklar :)

Ben yakında 4001'den girdiğim DHMİ maaşını çatır çatır yiyecem.

Hem çalıştım emeğimin karşılığını aldım, hem de şükür zekam yerinde ki iyi puan alabildim.

Kimileri gibi bedavacılık yapmaya çalışmıyoruz şükürler olsun. Fasted, füsted belli ediyor kendini.

gky91, 5 yıl önce

Annen ile baban ortak çalışa çalışa seni mi ortaya çıkarmış wasted :D

neyse adam troll nefes tüketmeyin..

romero38
Aday Memur
08 Ağustos 2019 14:10

işte apron memurunun aimin ne iş yaptığını bilmeyen bir kişi daha he onlar imza atmıyor hiçbir şeye yetkileri yok öyle masa başı oturup vakit öldürüyorlar sen de bu yapılanın haksızlık olduğunu biliyorsunda kendini boş şeylerle savunmaya çalışıp aciz bir duruma düşüyorsun farkında değilsin.

ikinci üçüncü mesajdan sonra senin derdinin iş değil bu devlete aldığın kadroya hizmet etmek değil para olduğu açığa çıktı sen ve senin gibi insanların para için yapmayacağı şey yoktur.

ha bir de ilk mesajlarından anladığım kadarıyla fen lisesi mezunu yanlış üniversite tercihi yapmış biri olabileceğini anladım şuan karşında konuştuğun kişinin hangi lise mezunu olup olmadığını bilmeden böyle şeylerle kendini pazarlama.

muhemre, 5 yıl önce

Doktor imza yetkisi olan bir meslek, eğitimini almak şart.

Mühendis imza yetkisi olan bir meslek., eğitimini almak şart.

İİBF, Sivil Havacılık :))

Demek ki herhangi bir lisansı bitiren işleri güzelce yapabiliyor ki tercih bu yönde. Hatta daha iyi yapıyordur belki de.

75 puan ne ya?

2018/2 Muğla Apron (en kral yeri artık): 92.186

2018/2 Şırnak Apron: 87

2018/2 Hakkari Memurluk : 94.3

Belki sayılar bir şey ifade ediyordur. Yok etmiyorsa sıralamalarına bakalım.

Bedavadan ballı kadrolara atanmak istemeyin.

muhemre
Kapalı
08 Ağustos 2019 17:15

Konu devlete hizmet öyle mi? Devlet sadece sizleri alsın ama. Diğerlerini almasın. Diğerlerine de açılırsa kadrolar sizler giremezsiniz çünkü.Kadro duruyor orada, herkese açık ve eşit ulaşılabilir şekilde. Devletini seven hak edenin girmesini ister. Bize dönsün demez.

Madem aşığısın Sivil Havacılığın ne diye devlet diye tutturuyorsun? Asıl senin amacın ne ola ki?

Aproncu, aimcinin yaptığı işi bilmiyormuşuz. Bak sen. Meraklanma sizin 4 yılda öğrendiğinizi, 4 ayda öğrenir o kadrolara atananlar. Okulda her gün uçak indirip kaldırıyorlar sanki.

ATC, AIM, Apron, ARFF, düz memur kadroları 4001'in hakkıdır.

Apron daha geçen seneler 3001 in lisanstan alım yaptı be. Özel, spesifik bir iş varmış gibi insan yazmaya utanır valla.

Quetzicoatl
Genel Müdür
08 Ağustos 2019 18:18

KİT'lerdeki üst düzey yöneticilerin geneli nedense mühendislik ve İİBF mezunu oluyor. DHMİ'yi incelediğimizde ise mühendis yerine iki yıllık myo mezunu veya lise mezunu personel, İİBF'li yerine de fizyoterapist, diyetisyen, fen-edebiyat mezunu vs. istihdam ediyor. Böylesine leş bir vizyona sahip olan başka bir kurum var mıdır bilemiyorum.

Yanarım yanarım da böyle saçma sapan uygulamalar yüzünden İİBF ve mühendislik atama puanlarının tavan yaptığına yanarım.

romero38
Aday Memur
09 Ağustos 2019 00:42

ya ben seni anladım açık açık de çekinme söyle ben para için her işi yaparım öğrenirim diye biz senin derdini anladık da sen hala yediremiyorsun kendine. bırak havacılık kadrolarını arff e bile göz dikmişssin bu ne hırs bi sakin ol tamam o kadro senin maaşını kimse almayacak.

muhemre, 5 yıl önce

Konu devlete hizmet öyle mi? Devlet sadece sizleri alsın ama. Diğerlerini almasın. Diğerlerine de açılırsa kadrolar sizler giremezsiniz çünkü.Kadro duruyor orada, herkese açık ve eşit ulaşılabilir şekilde. Devletini seven hak edenin girmesini ister. Bize dönsün demez.

Madem aşığısın Sivil Havacılığın ne diye devlet diye tutturuyorsun? Asıl senin amacın ne ola ki?

Aproncu, aimcinin yaptığı işi bilmiyormuşuz. Bak sen. Meraklanma sizin 4 yılda öğrendiğinizi, 4 ayda öğrenir o kadrolara atananlar. Okulda her gün uçak indirip kaldırıyorlar sanki.

ATC, AIM, Apron, ARFF, düz memur kadroları 4001'in hakkıdır.

Apron daha geçen seneler 3001 in lisanstan alım yaptı be. Özel, spesifik bir iş varmış gibi insan yazmaya utanır valla.

muhemre
Kapalı
11 Ağustos 2019 22:51

Evet para için kapasitemin, imkanlarımın yettiği için her işi öğrenirim, o işe girmek için aylarca, günlerce dirsek çürütürüm, işe yerleştiğimde ise hakkını da vere vere yaparım.

Buna profesyonellik diyorlar.

Yetersizliğe veya çalışmayıp gevşekliğe; ben eğitimini aldım ama hıyaaaaa benim 75'le atanmam lazım diye ağlamam. Okulda alınan 3-5 dersi profesyonellik diye yutturmaya çalışmam.

romero38, 5 yıl önce

ya ben seni anladım açık açık de çekinme söyle ben para için her işi yaparım öğrenirim diye biz senin derdini anladık da sen hala yediremiyorsun kendine. bırak havacılık kadrolarını arff e bile göz dikmişssin bu ne hırs bi sakin ol tamam o kadro senin maaşını kimse almayacak.

muhemre
Kapalı
12 Ağustos 2019 15:06

Ne güzel dünya ya valla.

2-3 havacılık, 3-5 işletme dersi aldın diye 75'le atanmaya çalış.

Ne akışkanlar mekaniği, ne statik, ne elektromanyetik alan teorisi, ne anatomi, ne fizyoloji zorlayacak hiçbir ders alma sonra gel biş deyşini aydık.

Madem çok özel meslek ne diye güvenlikleri alabiliyorlar, ne diye 3001'den alım yapılabiliyor?

Rezil oluyormuşum bak sen :)

Mesleğini icra etmek istiyormuş. Al 95'ini icra et mesleğini. Ama yok öyle şey olur mu 75 ile meslek icra etmesi lazım.

Daha adamı matematik, tükçe, tarih, coğrafya testlerinden oluşan sınavda geçemiyorlar sonra gelip kadro benim hakkım.

Yerleştirme puanları ortada, hala çıkmış işine gelmiyor diyor. Kimin işine gelmediği de ortada.

niko.melli
Aday Memur
14 Ağustos 2019 12:10

İnsanların hak arama mücadelesiyle dalga geçmeye çalışan ve Havacılık, İİBF mezunlarını kendi aklınca küçümseyen "muhemre" rumuzlu şahıs bir PROVOKATÖR TROL dür. Kimsenin bu şahsı ve buna destek olanları ciddiye alıp cevap vermemesini, yorum paylaşmamasını rica ederim. Başka bir konuda yer alan yorumlarını paylaşıyorum, takdiri size bırakıyorum.

"Fizyoterapist ve diyetisyen arkadaşların azmine hayran kaldım valla.

Ya okul lay lay lom ondan bu KPSS başarısı ya da aşırı paragözsünüz arkadaşlar :D"

"Kedi ulaşamadığı ciğere bilmem ne dermiş :) Adamlar işsiz kalmış, son çare devletin açtığı sınava resmen abanmışlar, kendilerini de zeki sanıyorlar. Kpss zeka ölçen bir sınav değil ki, düzenli çalışınca herkes 90 üstü alabilir.

Çok şükür mühendislik bitirdim, üniversiteye de ilk 20 değil ilk 10 binden yerleştim. KPSS'de de iki kez ilk 1000'e girdim. Bir gün zeki olduğumu düşünmedim. Yoksa Yale'deki Prof dayı kızına ayıp etmiş olurum yani.

Demek istediğimi anlayan anladı :)"

muhemre
Kapalı
14 Ağustos 2019 21:30

Gerçekler işine gelmeyince vay tirol vay bilmem ne.

Sivil Havacılık okuyacaksın inadına.

95'le açıkta kalan mühendis olacağına sizin gireceğiniz en bal, kaymak yerlere girmek lazım.

Küçümsemeye dair bir tane ifade bulamazsın. Herhangi bir 4001 mezunun yapabileceği işe 85'le 75'le atanmaya çalışıyorsan ben buna karşıyım.

Yer hizmetlerinde sivil havacılık harici çeşit çeşit bölümden insan çalışır. Gelmiş burada mesleki bilgi, özel bölüm bize verilmeli diye goy goy yapıyorsunuz.

Şu kurum ikiye ayrılsa da gerçekten sevdiğin bölümün mü yoksa parası mı görsek.

Bir de her başlıkta biz neden mühendislik yazamıyoruz deyip duruyorlar. Arkadaş mühendislikte açılsın 4001'e. O sorumluluğu alabilecek tıpası yeten yazsın.

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi