Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
12 Aralık 2016 20:35

Zabıt Katibi Olmanın Zorlukları

1- Hakim/Savcı mesleğindekilerin sürekli egolarını tatmin etmek için azarlamaları, kendilerini çok yüksekte görmeleri, sizleri köpek yerine koymamaları. (Bazı Yerler)

2-Bazı yerlerde yoğun çalışma saatleri

3-Müdürüyle savcısıyla hakimiyle aşırı mobbing.

4-Adliyenin kalbi katiptir, katip olmasa adalet camiası, iş bilmem ne olmaz. Katip hem üstlerinin egosunu tatmin eder hem de kendi işini yapar. Yani katibin asıl görevi üsttekilerin egosunu tatmin etmektir.

5-Dosya ve müzekkerelerin tekidini yazmak.

6-Dizi pusulası düzenlemek

7-Segbis ve duruşma günlerini ayarlama, özellikle segbis günlerini unutmamak

8-Eklemeleri yerleştirmek

9-Savcı-hakimin ihtiyaçlarını karşılamak için kantin, bakkal vb... gitmek.

10-Savcı/hakim azarlıyorsa susmak, kendini tutmak, karşılık vermemek hatta savcı "sen aptalsın" diyorsa bunu onaylamak.

11-yalakalık yapmak

12-haksızlıklara boyun eğmek

13-vatandaşa karşılık verememek, vatandaştan tehdit yemek, bazen rüşvet vermeye çalışanlarla başa çıkmak

14-Fizik mezunu, kimya mezunu, bilmem ne mezunu kişilerin katip olmasıyla kendinizi toplama kampında gibi hissedersiniz ve size çok şey katar bu meslek. özellikle hırsız sapık bilmem neleri geçtim. ne kadar çıkarcı insan varmış görürsünüz.

Ayrıca yazmak mesleğin %20 si mi diyeyim nedir. bilemiyorum. tabi ki yazmak önemli ama ben 200 yazanla 100 yazanın bu meslekte duruşma dışında farkını göremiyorum arkadaşlar.

Hep ezilen boynu bükülen şerefi beş paralık olan, laf yiyip şikayet edemeyenlerden olacaksınız.

Tabi ben öyleyim ezilmeyenler iyi hakimlerle çalışanlarda var tabiki. ama arkadaşlar ne bileyim. ben istifa konusunda ciddiyim. 1 hafta sonra yerim değişti değişti. değişmedi. istifayı basıyorum. bu mesleği yapıcağıma dışarda simit satarım yine şerefimle kazanırım. kimseye yalakalık yapmaya ne gerek? dışarda 10 milyon işsiz var diye adamlar kendilerini bir şey sanıp bağırıp çağırıp azarlıyor. ne hak bu ??? ne bileyim.

Şimdi arkadaşlar bazı kimseler gelecek katiplik mesleğini karaladığımı falan söyleyecek. tamam binevi haklısın da ben katip adayı değilim. bazıları beni katip adayı sanıcak. aday elemeye çalışıyo sanıcak. ben sadece gülüyorum. ben bu mesleği yapmak istemiyorum. ve ben bu kurumdan ayrılacağım.

bu şarkı size gelsin.

EBRU GÜNDEŞ yarın bu şehirden ayrılacağım.

aslı40
Aday Memur
12 Aralık 2016 20:46

O zaman bas istifanı çekilde az ötede oyna

ismailsel
Şef
12 Aralık 2016 20:59

Epey için dolmuş kardeşim , ama hayat senin hayatın yapacağın adımı önceden düşün derim.

Sonuçta her işte zorluklar var , her işte böyle insanlara yukarıdan bakan beş paralık kişiliği

olmayan insanlarla karşılacaksın.

Yani ben sana aslında ne desem , sen yinede bildiğini yapacaksın ama dostum alternatifin

olmadan özel sektöre atılma derim.

Gelen gideni aratır misali olmasın , yani fevri ve sinirli hareket etmemek lazım.

Allah hakkında hayırlısını versin dostum.

Yukarıda ki değişiğin yorumunada aldırma.

aslı40
Aday Memur
12 Aralık 2016 21:14

Sen kimin doğruluğunu kime savunuyorsun? Böyle dar düşünen insanlar oldukça bu memlekete mülakat şart! Askeri ücretle çalışan insanlar, her gün on binlerce metre yerin altına inen insanlar varken yarın ne olacağını bilmeden gecelere kadar çalışan insanlar varken bu memleket uğruna görev esnasında şehit olan askerimiz polisimiz varken gelip burada katiplikten yakınan (yerinde milyonlarca kişi olmak isterken) vatandaşın burada böyle yakınmasına mantıklı düşünen kimse hak veremez.

ismailsel, 7 yıl önce

Epey için dolmuş kardeşim , ama hayat senin hayatın yapacağın adımı önceden düşün derim.

Sonuçta her işte zorluklar var , her işte böyle insanlara yukarıdan bakan beş paralık kişiliği

olmayan insanlarla karşılacaksın.

Yani ben sana aslında ne desem , sen yinede bildiğini yapacaksın ama dostum alternatifin

olmadan özel sektöre atılma derim.

Gelen gideni aratır misali olmasın , yani fevri ve sinirli hareket etmemek lazım.

Allah hakkında hayırlısını versin dostum.

Yukarıda ki değişiğin yorumunada aldırma.

ab180000
Yasaklı
12 Aralık 2016 21:34

aslı katip olmadığın ne kadar belli biliyo musun ?? o yüzden asıl bana kötü yorumu yapanlar gitsin az ötede oynasın. böyle saf saf yorum yapcanıza yapmayın size kim diyo?

aslı40, 7 yıl önce

Sen kimin doğruluğunu kime savunuyorsun? Böyle dar düşünen insanlar oldukça bu memlekete mülakat şart! Askeri ücretle çalışan insanlar, her gün on binlerce metre yerin altına inen insanlar varken yarın ne olacağını bilmeden gecelere kadar çalışan insanlar varken bu memleket uğruna görev esnasında şehit olan askerimiz polisimiz varken gelip burada katiplikten yakınan (yerinde milyonlarca kişi olmak isterken) vatandaşın burada böyle yakınmasına mantıklı düşünen kimse hak veremez.

ab180000
Yasaklı
12 Aralık 2016 21:36

zaten sen yarın bi gün katip olsan, o egosu tavan yapmış hakim savcı seni köpek yerine koymasa anlıycan. ama empati yeteneğinden yoksunsun. insanın en büyük yaşam ümidi, umudu şerefidir, umududur. sen bunu bilemezsin. özelden farkı yok diyorum. bana özelde şöyle böyle yapıyorlar diyorsun. yahu özelden farkı yok ki. yer altında çalışan madenciye allah sağlık vermiş çalışıyor, başka yerde çalışan işçi istifa edip gidebilir ama memurluk böyle

değil. siz bunu idrak edemezsiniz. akıl noksanlığı lazım bunun için.

aslı40, 7 yıl önce

aslı40
Aday Memur
12 Aralık 2016 21:42

İş beğendiremiyoruz hale bak... Tamam sen git hadi o zaman ver istifanı geç seni poh poh layacakları bir işe de yerine hak edenler gelsin.

ab180000, 7 yıl önce

zaten sen yarın bi gün katip olsan, o egosu tavan yapmış hakim savcı seni köpek yerine koymasa anlıycan. ama empati yeteneğinden yoksunsun. insanın en büyük yaşam ümidi, umudu şerefidir, umududur. sen bunu bilemezsin. özelden farkı yok diyorum. bana özelde şöyle böyle yapıyorlar diyorsun. yahu özelden farkı yok ki. yer altında çalışan madenciye allah sağlık vermiş çalışıyor, başka yerde çalışan işçi istifa edip gidebilir ama memurluk böyle

değil. siz bunu idrak edemezsiniz. akıl noksanlığı lazım bunun için.

ab180000
Yasaklı
12 Aralık 2016 21:49

bak sana söylüyorum. adım gibi eminim ki sen daha katipliğin kasını bilmiyorsun. çünkü katip değilsin. iş beğenmiyor bilmem ne diyorsun da zaten meraklı değilim gideceğim. demek istediğim allah madenciye sağlık ve güç vermiş çalışıyor. anladın mı? bana da verse bende çalışırım ama adamına göre muamele işte. mesleği tanıtmak istememdeki kötülük nedir bi söylesene? bu mesleğin gerçekleri bunlar. meslek beğenmiyor diyorsunuz bi de ya. o hakimler falan zaten dışarda 10 milyon işsiz var diyerek gaza gelip azarlıyor. sen ne bilirsin. biri sana aptal dese ne yapacağını şaşırırsın gelmiş burda o hakimleri falan savunuyon hahaha. komiksin kızım. ağır da işsizsin ayrıcı. katip olmadığın belli

aslı40, 7 yıl önce

İş beğendiremiyoruz hale bak... Tamam sen git hadi o zaman ver istifanı geç seni poh poh layacakları bir işe de yerine hak edenler gelsin.

aslı40
Aday Memur
12 Aralık 2016 21:54

İstifanı bekliyorum

ab180000, 7 yıl önce

bak sana söylüyorum. adım gibi eminim ki sen daha katipliğin kasını bilmiyorsun. çünkü katip değilsin. iş beğenmiyor bilmem ne diyorsun da zaten meraklı değilim gideceğim. demek istediğim allah madenciye sağlık ve güç vermiş çalışıyor. anladın mı? bana da verse bende çalışırım ama adamına göre muamele işte. mesleği tanıtmak istememdeki kötülük nedir bi söylesene? bu mesleğin gerçekleri bunlar. meslek beğenmiyor diyorsunuz bi de ya. o hakimler falan zaten dışarda 10 milyon işsiz var diyerek gaza gelip azarlıyor. sen ne bilirsin. biri sana aptal dese ne yapacağını şaşırırsın gelmiş burda o hakimleri falan savunuyon hahaha. komiksin kızım. ağır da işsizsin ayrıcı. katip olmadığın belli

ab180000
Yasaklı
12 Aralık 2016 21:56

edicem meraklanma :) biz enayi değiliz. doğru zamanı bekleriz. dışardaki 10 milyon işsizden mısın?

aslı40, 7 yıl önce

İstifanı bekliyorum

12 Aralık 2016 21:59

zevkle yapılacak iş olmadığı kesin

ScaryNightmare
Yasaklı
12 Aralık 2016 22:03

Sanana birader milletin işinden gücünden sen zorluk çekiyor olabilirsin haklı da olabilirsin mobbing de uygulanmış olabilir ama burada binlerce kişi zabıt katibi olmak istiyor milletin moralini bozmaya gerek var mı? Gecesini gündüzüne katıp klavye çalışan arkadaşlarımız var bunları okuyunca nasıl bir psikoljiye girer hiç düşündün mü? Özel sektörde bile her firmanın farklı şubelerindeki elemana davranış biçimi farklıyken kendi yaşadıklarından genelleme yapman ne kadar doğru? Bak altını çizerek söylüyorum dediklerinde sonuna kadar haklı da olsan bunları paylaşıp genelleme yapıp insanların psikolojisini bozman da son derece yanlış.

ab180000, 7 yıl önce

edicem meraklanma :) biz enayi değiliz. doğru zamanı bekleriz. dışardaki 10 milyon işsizden mısın?

ztekin08
Kapalı
12 Aralık 2016 22:37

Bizde zabit katibi atamasini bekliyoruz ancak nedense hep zorlugunu soyluyor herkes ben zor oldugunu dusunenlerin santiye ortamini gordugunu dusunmuyorum. Baskiyi yorgunlugu oralarda calisanlar iyi bilir ne diyeyim hayatinda basarilar kardesim insallah daha iyisini bulursun.

ab180000
Yasaklı
12 Aralık 2016 22:39

insallah

ztekin08, 7 yıl önce

Bizde zabit katibi atamasini bekliyoruz ancak nedense hep zorlugunu soyluyor herkes ben zor oldugunu dusunenlerin santiye ortamini gordugunu dusunmuyorum. Baskiyi yorgunlugu oralarda calisanlar iyi bilir ne diyeyim hayatinda basarilar kardesim insallah daha iyisini bulursun.

Görkem6293
Kapalı
12 Aralık 2016 22:49

Hiç bir şeye aldırış etmeyin . Sessizce gidin işinizi yapın dönün evinize. Kimine göre zordur kimine göre kolay. Sonuçta işiniz varmı ? Şükredin. Elbette üstlerin olacak elbette ego olcak o zaman sen de okusaydın sen yapsaydın o egoyu derler adama . O yüzden çok takmayın katipliğin zorluğunu kolaylığını. Şükredin işinizi yapın hayatınıza bakın . Yeni kazanan herkese iş hayatında başarılar dilerim.

İlef0641
Memur
13 Aralık 2016 05:10

Çalışma Saatin belli haftasonu iznin belli sıkma canını başka biriyle çalışırsın normale döner inşallah ruh halin ama yerinse olmak isteyen çok insan bulabilirsin.

pro1907
Daire Başkanı
13 Aralık 2016 08:48

herkes işe girerken durumun farkında kimse işe başladıktan sonra şikayet etmesin. herkes katipliğin infaz korumanın mali yapısını çalışma şartlarını bilerek giriyor. girdikten sonra şikayet etmeye kimsenin hakkı yok hele sadece torpille girilen bu iki meslekte

ismailsel
Şef
13 Aralık 2016 12:14

Sadece torpille girilen deyip, hakkıyla kazananlara iftira atmak kolayınıza mı geliyor ?

Yani sizin için bir insan kazanmışsa kesinlikle torpildir öyle mi ?

Yazık , insanları lekelemek ne kadar kolay , 2 yıl çalış çabala 2014 den buyana zorla 146 kelime yaz kpss'de derece yap , kaç tane mülakat gör gelsin adamın teki ,

emeğinin üzerine torpilsiz girilmez yazsın.

pro1907, 7 yıl önce

herkes işe girerken durumun farkında kimse işe başladıktan sonra şikayet etmesin. herkes katipliğin infaz korumanın mali yapısını çalışma şartlarını bilerek giriyor. girdikten sonra şikayet etmeye kimsenin hakkı yok hele sadece torpille girilen bu iki meslekte

pro1907
Daire Başkanı
13 Aralık 2016 12:32

bende ikm yim. 8 yıldır da içindeyim, milleti kandırmanın anlamı yok. 2 dönemde komisyondayım. bana masal anlatma.

ismailsel
Şef
13 Aralık 2016 12:47

Ne masal anlatacağım sana , komisyondaymış , başsavcı sanki.

Ulan Allahtanda korkunuz yok sizin , sana tc mi vereyim ? git adliyede kime istersen sor.

Kendiniz yaptığınız şeyleri herkeside yapıyormuş gibi sanıyorsunuz .

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler bizde ,

madem ortaya bir iddaa atıyorsun kanıtlamakla yükümlüsün ?

Milleti kandırıyormuşum , emin ol sizin Allahtan korktuğunuzdan çok ben haram parayla

ailemin rızkına bulaştırmaktan korkarım.

Ne güzel istanbul be !

pro1907, 7 yıl önce

bende ikm yim. 8 yıldır da içindeyim, milleti kandırmanın anlamı yok. 2 dönemde komisyondayım. bana masal anlatma.

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi