Editörler : E.Kayı Han
14 Eylül 2021 14:24

Baş Savcılık ayrılış tebligatını vermemekte direniyor

Havuz tayininden tayinim çıktı. ancak ilgili başsavcılık ayrılış tebligatı buraya gelmiş olmasına rağmen tebligatı vermiyor. bunun yasal bir dayanağı var mı. kaç gün bekletebilir. yoksa tamamın keyfiyete mi bağlı. şimdiden teşekkür ediyorum.

tlny15
Aday Memur
14 Eylül 2021 15:33

Aynı sorun bendede var. mahkeme başkanı tebliğ etmiyor bekletiyor.komisyonla görüştüm mahkeme tebliğ yapacak diyor

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
14 Eylül 2021 15:51

Naklen atandığınız yerde çocuğunuzun eğitimi vs. gibi sebepler var mı ?

tayinzade
Aday Memur
14 Eylül 2021 16:38

var üstadım. aileyi çocukların eğitimi sebebiyle yolladım. orada okula başladı. ben kaldım burada

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Naklen atandığınız yerde çocuğunuzun eğitimi vs. gibi sebepler var mı ?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
14 Eylül 2021 16:40

C.Başsavcılığına dilekçe yazın, dilekçenize de bahsetmiş olduğunuz hususu ilave edin. Talebinize ret verilirse veya zımnen ret verilirse idare mahkemesine yürütmenin durdurulması talepli dava açınız.

tayinzade, 3 yıl önce

var üstadım. aileyi çocukların eğitimi sebebiyle yolladım. orada okula başladı. ben kaldım burada

tayinzade
Aday Memur
14 Eylül 2021 16:42

kanundaki boşluktan yararlanıyor anladığım kadarıyla keyfiyete dönüşmüş durumda sanırım

tayinzade
Aday Memur
14 Eylül 2021 16:45

eyvallah üstadım. teşekkür ederim verdiğin bilgi için

ÇOTANAK, 3 yıl önce

C.Başsavcılığına dilekçe yazın, dilekçenize de bahsetmiş olduğunuz hususu ilave edin. Talebinize ret verilirse veya zımnen ret verilirse idare mahkemesine yürütmenin durdurulması talepli dava açınız.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
14 Eylül 2021 22:27

Bunu ciddi ciddi mi yazdın, yoksa dalga geçmek için mi yazdın?

ÇOTANAK, 3 yıl önce

Kriminal27
Şef
15 Eylül 2021 01:18

O dedikleriniz sonuclanana kadar çocuğu üst sinifa geçer. Siz en iyisi gidip yüz yüze konuşun durumunuzu anlatın. İnsafa gelirler herhalde
ÇOTANAK, 3 yıl önce

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
15 Eylül 2021 08:30

İnsanların mağduriyetleriyle dalga geçen en alçak insandır. İnsanların mağduriyetlerini gidermeye yönelik fikir beyan edenlerin fikrini anlayamayan insan ise boşa yaşıyordur.

Atama tebliğinin ne kadar sürede tebliğ edileceği meri mevzuatta yazmadığı için amirler bu konuda keyfi davranıyor. Burada ataması yapılıp da yılbaşına kadar ayrılışı yaptırılmayacak personel var.

Buraya yorum yazmadan önce, güncel konularla zihninizi harmanlayıp öyle yorum yazın.

İsmi Lazım Deil, 3 yıl önce

tayinzade
Aday Memur
15 Eylül 2021 09:25

üstad kendilerine arşı alada gördükleri için görüşmüyorlar. aracı ile görüşüyorlar. biraz bekleyecekmişiz. o biraz ne kadar biraz belli değil tuzları kuru olduğu için bilmiyorlar yada bilmek istemiyorlar durumumuzu. ama şükür ki ahiret inancımız var her iki dünyada da elim yakalarındadır.

Kriminal27, 3 yıl önce
O dedikleriniz sonuclanana kadar çocuğu üst sinifa geçer. Siz en iyisi gidip yüz yüze konuşun durumunuzu anlatın. İnsafa gelirler herhalde

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Eylül 2021 12:55

Sevgili tayinzade;

Bugün memurlar.net'in ana sayfasını takipte kalın.

tayinzade, 3 yıl önce

üstad kendilerine arşı alada gördükleri için görüşmüyorlar. aracı ile görüşüyorlar. biraz bekleyecekmişiz. o biraz ne kadar biraz belli değil tuzları kuru olduğu için bilmiyorlar yada bilmek istemiyorlar durumumuzu. ama şükür ki ahiret inancımız var her iki dünyada da elim yakalarındadır.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
16 Eylül 2021 20:35

Güncel konulara zihnimizi harmanlamak. Hımm.

Artistik cümle kurayım derken kendini rezil etmek.

ÇOTANAK, 3 yıl önce

İnsanların mağduriyetleriyle dalga geçen en alçak insandır. İnsanların mağduriyetlerini gidermeye yönelik fikir beyan edenlerin fikrini anlayamayan insan ise boşa yaşıyordur.

Atama tebliğinin ne kadar sürede tebliğ edileceği meri mevzuatta yazmadığı için amirler bu konuda keyfi davranıyor. Burada ataması yapılıp da yılbaşına kadar ayrılışı yaptırılmayacak personel var.

Buraya yorum yazmadan önce, güncel konularla zihninizi harmanlayıp öyle yorum yazın.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
17 Eylül 2021 17:03

Bakanlıktan tayini çıkanların olduğu komisyonlar aranıp ayrılışlar yapılsın denmiş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

serkan_42
Şef
18 Eylül 2021 15:11

Senin bu dediğin sonuçlanıncaya kadar çocuk bı sınıf daha atlar
ÇOTANAK, 3 yıl önce

il sağlık dr
Aday Memur
19 Eylül 2021 11:08

Tayinzade tayin in oğlu demektir. Tayinzede ise tayinden zarar görmüş kişi demektir.. Türkçe yi doğru kullanalım, mağduriyetiniz üzücü her halükarda....

trabzonlu6134
Aday Memur
26 Eylül 2021 22:48

benim arkadaşımda havuz tayininde atandı 1.5 ay oldu hala adliyede tebligat gelmedi

bürodan
Şube Müdürü
27 Eylül 2021 02:04

dostum ne kadar boş konuşuyorsun :)

Güncel konulara zihnimizi harmanlamak. Hımm.

Artistik cümle kurayım derken kendini rezil etmek.

bürodan
Şube Müdürü
27 Eylül 2021 02:06

rezil ettiler seni sus ve sessizce ayrıl burdan. çırpınmanın bir manası yok. insanlara yardımcı olmak isteyenleri baltalamak alay etmek seni yüceltmez aksine yerine dibine sokar.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
09 Ekim 2021 10:35

Çok şükür en azından birilerine yalakalık yapmıyoruz.

Sen çok dolu konuştun kardeş, bu doluluk beni aşar.

bürodan, 3 yıl önce

rezil ettiler seni sus ve sessizce ayrıl burdan. çırpınmanın bir manası yok. insanlara yardımcı olmak isteyenleri baltalamak alay etmek seni yüceltmez aksine yerine dibine sokar.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi