Editörler : Pangaea

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:26

-agulama

-cıvıldama

-tek sözcük

-......

hangi ikisi yer değiştirmeli ben 3 ve 4 yaptım . doğrumu bilgimiyorum.

-konuşma halkası vardı

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 20:28

Münazara konusma halkası örnek olay kaçınan-çelişkili-guvenli programlı ögretim aklıma gelen bunlar. Bir turlü hatirlayamiyorum soruları herkes bir seyler paylaşsa hatirlarız.Gecen sene ben de girdim soruları takır takir cözdüm hiç ikileme düsmeden. Ama bu seneki sorular üstü kapalıydı net degildi zorluğundan kastım bu. sonuclar aciklandiginda sinav kolaydı diyenler gorecektir sapmayı sinav gercekten düşündürücüdür.
Sultansefa, 5 yıl önce

Münazara diye bı cvp yaptınız mı kaçınan kayıtsız güvenli diye sık vardı sanırım

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:33

sınavdan 60 alan biri hangisinde daha başarılı sayılır sorusunu ne yaptınız?

standart sapma en dşük en büyük değerleri vermişti.

ranjı en yüksek olan 35 yada 40 fark olan şıktı sanırım ama hatırlayamıyorum

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 20:33

Münazara Konuşma halkası Örnek olay Programlı ögretim Kaçınmacı-çelişkili-güvenli aklima gelen bunlar. Bir türlü soruları hatırlayamiyorum herkes bir şeyler paylaşsa hatirlarız. Gecen sene ben de girdim hiç ikileme düşmeden soruları takır takır çozdüm ama bu sene sorular üstü kapaliydı net değildi sinav kolay diyenler sonuclar açiklanınca sapmayı goreceklerdir. Zorluğundan kastım sınavın düşündürücü olması.

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 20:34

once tek sözcük sonra telgrafik konuşma gelmeli sıralama boyle 3 ve 4 degisecekti doğru
fenci.xyz, 5 yıl önce

-agulama

-cıvıldama

-tek sözcük

-......

hangi ikisi yer değiştirmeli ben 3 ve 4 yaptım . doğrumu bilgimiyorum.

-konuşma halkası vardı

uguss94
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:37

Konuşma halkası empati ile ilgilidir çember şeklinde orurma olmaz o akvaryum şeklinde olur.

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:38

öğrencilere sırayla yaptırdığı bi olay vardı, gösterip yaptırma dedim

Demdir
Kapalı
14 Temmuz 2019 20:43

Tepkili koşullanma ilgili soruda iki şık arasında kaldım. sönme bazen gerçekleşir bazen gerçekleşmez şıkkı ile sönmeden sonra geri gelme herzaman aynı şiddette olur

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:45

bende aynı şekilde dediğiniz şıklar arasında kaldım. b seçeneği hep aynı şiddette oluru işaretledim

Demdir, 5 yıl önce

Tepkili koşullanma ilgili soruda iki şık arasında kaldım. sönme bazen gerçekleşir bazen gerçekleşmez şıkkı ile sönmeden sonra geri gelme herzaman aynı şiddette olur

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:47

emin değilim zaten hocam. ben çalışmadım öylesine girdim sınava. ama eve geldiğimde baktım netten akvaryum tekniğinde iç içe 2 halka oluşturulur diyor. konuşma halkasında halka oluşturulup konuşma sırası konuşmak için verilen obje kimin elindeyse söz alır diyor. hatta soruda ellerine bir kartopu gibi bişey verildiği de yazıyordu.

uguss94, 5 yıl önce

Konuşma halkası empati ile ilgilidir çember şeklinde orurma olmaz o akvaryum şeklinde olur.

Demdir
Kapalı
14 Temmuz 2019 20:56

Bence iki şıkta yanlış soru yanlışı olanı soruyordu sorunun iptal edilme olasılığı yüksekj

Handan3838
Aday Memur
14 Temmuz 2019 20:57

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

ÇağatayD
Şube Müdürü
14 Temmuz 2019 20:59

1-2 yaptım ben bunu
Handan3838, 5 yıl önce

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:03

2 ve 3 yaptım ben

ÇağatayD, 5 yıl önce
1-2 yaptım ben bunu

fenci.xyz
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:05

Klasik Koşullanmada Sönme ve Kendiliğinden Geri Gelme

Sönmüş bir tepki bir süre sonra hiçbir şey yapmaksızın tekrar ortaya çıkabilir. Kendiliğinden geri gelme olarak adlandırılan bu durum, koşulsuz uyarıcı ile koşullu uyancı arasındaki bağın tekrar "hatırlanması" ya da bu bağın tekrar kurulması olarak görülebilir. Pavlov'un deneyinde, zil sesine salya salgılama tepkisi sönmüş olan köpek, daha sonra tekrar laboratuvara getirildiğinde, zil sesini yeniden duyduğunda salya salgılamıştır. Bu tepkinin koşullamanın başındaki salya salgılama tepkisi kadar güçlü olmadığım belirtmek gerek. Köpek, daha önce salgıladığı miktarın yarısı kadar bir salya salgılama tepkisi vermiş olsa da, hala aynı tepkiyi verebildiğini göstermekte, yani koşulsuz uyancı ve koşullu uyarıcı arasındaki bağı tekrar kurabildiğini göstermektedir. Kendiliğinden geri gelme sürecinin bir açıklamasının yenileme etkisi olabileceği düşünülmektedir.

şöyle birşey buldum. burda aynı şiddetle olmadığına vurgu yapmış. ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Demdir, 5 yıl önce

Bence iki şıkta yanlış soru yanlışı olanı soruyordu sorunun iptal edilme olasılığı yüksekj

Sultansefa
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:14

Bir çocuğun yaşıtlarına göre el kaslarının gelismedigin ağladığını soyeleyen bı soru vardı küçük harfle yazılma ile ilgili bı soru vardı genital dönem diye bı secenek yaptım diye hatırlıyorum ahlaki değerler ile ilgili erkek kadın değerlendirmesi vardi

Sultansefa
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:16

Hedef içerik eğitim durumları vardı değerlendirme keşfetme gibi siklari olan bı soru vardı

14 Temmuz 2019 21:20

El kasları ile ilgili olan soruyu olgunlaşma-hazırbulunusluk yaptım. Ahlak sorusunda toplumsal cinsiyet rolleri ile ilgili bir şık vardı onu isaretledim.
Sultansefa, 5 yıl önce

Bir çocuğun yaşıtlarına göre el kaslarının gelismedigin ağladığını soyeleyen bı soru vardı küçük harfle yazılma ile ilgili bı soru vardı genital dönem diye bı secenek yaptım diye hatırlıyorum ahlaki değerler ile ilgili erkek kadın değerlendirmesi vardi

14 Temmuz 2019 21:35

Rehberlikte bir soru vardı çocukluk yaşantıları ile ilgili. Şıklarda Roe Super Ginzberg vs nin kurmları vardı. Onu ne yaptınız arkadaşlar, ben Roe?nun gereksinim kuramını işaretledim.

14 Temmuz 2019 21:43

Altı şapka sorusu vardı, sarı ve siyah şapka dedim. Cevabı etik olan bir soru vardı. Kültürel değerleri aktarma sorusu vardı daimicilik dedim ona da. Hangisi öğrenenle ilgili faktörlerden değildirsorusu vardı, öğrenmeye ayrılan zaman seçeceğini işaretledim onda da.

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi