Editörler : crops35
28 Ekim 2010 16:20

Lise KPSS den memur olan , Lisans KPSS den memurluk kazanırsa Lisanstan kazandığı yere geçebilir mi?

Şimdi ben lise KPSS ye gireceğim kazandım memur oldum diyelim seneye de lisans KPSS yi kazanırsam diyelim maliya bakanlığı veya SGK ya geçiş nasıl yapılır ya da var mıdır?

melih--
Daire Başkanı
30 Ekim 2010 11:48

Cevap verebilecek yok mu?

walkingalone
Yasaklı
31 Ekim 2010 01:39

aday memurlugun biterse -genelde bi senedir- gecersin kurumun izin verirse.adayken sıkıntı olabilir ama.

31 Ekim 2010 10:13

memur olupta sonra bilgisasyar mühendisliği bitirip mühendis kadrosuna gecen var oluyo yani

melih--
Daire Başkanı
02 Kasım 2010 18:39

Diyelim ki lise mezunu olarak memurluk yapıyorum Çocuk esirgeme kurumunda ya da başka bir lise düzeyi memurluktayım lisans kpss ye girip maliye bakanlığında memurluk kazanırsam olur mu yani farklı bir kuruma?

harbi-06
Genel Müdür
02 Kasım 2010 19:38

melih kardeş üst ögrenim bitirdigin hiç bir sorun çıkmıyor kurumun izin vermek mzorunda bunla ilgili danıştay kararı var.

üst ögrenim bitirdigin zaman gönül rahatlıgıyla kurumuna dilekçeni ver geç. tecrübe konuşuyor örnek ben :)

04 Kasım 2010 17:50

Sonradan kazandığın kadro İstisnai kadro yada A tipi kadro değilse geçemezsin..

Geçebilmen için önce memuriyetten istifa etmen ve bunun üzerinden 6 ay geçmesi gerekir.

Ama çalışırken kurumlararası nakil yoluyla geçiş yapılabilir..

melih--
Daire Başkanı
14 Kasım 2010 23:03

BrOkEnHeArT dalga mı geçiyosun geçemezsin demişsin sonrada ama nakil yoluyla geçebilirsin demişsin :)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi