Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
11 Şubat 2018 05:07

Trafik kazası yaptığımızda ne yapmalıyız?

Arkadaşlar Cuma günü bir aracın önume aracını bukmesinden ötürü carpmamak için kavşakta rötüşe girdim Ve aracimin tek teker patladı cantın kenarı 10 cm kadar kırıldı. Tampon gitti. Sağ kapı açılmıyor. Sağ çamurluk kapıyı sıkıştiriyor. Bunun gibi baya bir hasar var. Olay trafik ekiplerinin olduğu yerde oldu. Rötüşe girip t durdugumda Benim araçla trafikcilerin araç arasında 10 metre mesafe vardi. Trafikciler tutanak tuttu. Karşı tarafın kusurlu olduğunu söyleyip sigortası karşılar dedi. Bana karşı tarafın bazı evraklarınin resimlerini cektirdiler. Karşı taraf yabancı olduğu için kimlik sorgusu için yabancı şubeyi aradılar. Yabancı şube salmayin getirin diyince trafikciler kızı alıp gittiler. Evraklar hep yabancı. Plakada yabancı. Bana pazartesi trafik subeden tutanağı alırsın dediler. Şimdi karşı taraf kusurlu olduğu için benim ne tür haklarim var. Bu konuda beni bilgilendirirmisiniz?

apranaxford2
Kapalı
12 Şubat 2018 14:54

öncelikle geçmiş olsun. karşı tarafın sigortası aracınızın tüm hasarını karşılayacak.zaten polislerde söylemiş. maddi hasarlı olduğu için başka bir hak iddia edemezsiniz. yaralanmalı kaza olsaydı tazminat davası açma hakkınız vardı duruma göre tabi. ancak karşıdaki yabancıymış işinizi sağlama alın. yoksa sıkıntı çekersiniz.

YaaNasip 2
Yasaklı
12 Şubat 2018 21:17

Nasıl sağlama alacağım peki

apranaxford2, 6 yıl önce

öncelikle geçmiş olsun. karşı tarafın sigortası aracınızın tüm hasarını karşılayacak.zaten polislerde söylemiş. maddi hasarlı olduğu için başka bir hak iddia edemezsiniz. yaralanmalı kaza olsaydı tazminat davası açma hakkınız vardı duruma göre tabi. ancak karşıdaki yabancıymış işinizi sağlama alın. yoksa sıkıntı çekersiniz.

apranaxford2
Kapalı
13 Şubat 2018 01:58

En basiti raporu aldıktan sonra hemen sanayiye gidip ustaya göstereceksin raporu. Hatta kadınla gidersen daha iyi olur. Raporla ilgili bi sıkıntı çıkarsa kadın cebinden yaptırır. Cunki herşey yabancı plaka sigorta falan. Kısaca aracı yaptırana kadar kadınla irtibat halinde olman lazım

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Nasıl sağlama alacağım peki

YaaNasip 2
Yasaklı
13 Şubat 2018 02:40

Kadını alıp götürdü polisler. Yabancı olduğu için yabancı şubeye aradılar. Yabancı şube de salmayin bırakmayın dedi. Beni sap gibi bırakıp kızı alip gittiler. Bana sadece telefonla kızın evraklarinin resmini çektirdiler. Birde polis bir evraga bakıp tamam filan ca tarihe kadar sigortası var. Masrafinin tamamini sigortasi karşılar dediler. Ben kızı nerden bulacağım ki. Sabah samsuna gideceğim raporu almaya. Şayet verirseler telini alacağım raporu almisken teli de alacağım

apranaxford2, 6 yıl önce

En basiti raporu aldıktan sonra hemen sanayiye gidip ustaya göstereceksin raporu. Hatta kadınla gidersen daha iyi olur. Raporla ilgili bi sıkıntı çıkarsa kadın cebinden yaptırır. Cunki herşey yabancı plaka sigorta falan. Kısaca aracı yaptırana kadar kadınla irtibat halinde olman lazım

YaaNasip 2
Yasaklı
13 Şubat 2018 02:43

Ayrıca tamircilere değilde voswagen yetkili servisine götüreceğim

apranaxford2
Kapalı
13 Şubat 2018 13:00

Tel numarası raporda yazar. Ordan ulaşabilirsin. İnsallah yaptırırsın. Seninki de çok büyük şanssızlık olmuş valla.

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Kadını alıp götürdü polisler. Yabancı olduğu için yabancı şubeye aradılar. Yabancı şube de salmayin bırakmayın dedi. Beni sap gibi bırakıp kızı alip gittiler. Bana sadece telefonla kızın evraklarinin resmini çektirdiler. Birde polis bir evraga bakıp tamam filan ca tarihe kadar sigortası var. Masrafinin tamamini sigortasi karşılar dediler. Ben kızı nerden bulacağım ki. Sabah samsuna gideceğim raporu almaya. Şayet verirseler telini alacağım raporu almisken teli de alacağım

YaaNasip 2
Yasaklı
13 Şubat 2018 16:02

Raporu alıp döndüm. Raporda kızın kusurlu olduğu benim kusursuz olduğum yazıyor? Yarın servise gideceğim

apranaxford2, 6 yıl önce

Tel numarası raporda yazar. Ordan ulaşabilirsin. İnsallah yaptırırsın. Seninki de çok büyük şanssızlık olmuş valla.

cevik_35
Şef
13 Şubat 2018 19:19

E daha ne istiyorsun işte. Karşı tarafın sigortası senin aracının masrafını karşılar. Evraklarla birlikte servise müracaat. Orada dosya oluşturulur. Gerisi servisin işi. Geçmiş olsun.

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Raporu alıp döndüm. Raporda kızın kusurlu olduğu benim kusursuz olduğum yazıyor? Yarın servise gideceğim

YaaNasip 2
Yasaklı
14 Şubat 2018 01:01

Peki servis kabul etmez ise. 16 yaş üstü araçlarla servisler ilgilenmiyor uğraşmiyor deniyor.

cevik_35, 6 yıl önce

E daha ne istiyorsun işte. Karşı tarafın sigortası senin aracının masrafını karşılar. Evraklarla birlikte servise müracaat. Orada dosya oluşturulur. Gerisi servisin işi. Geçmiş olsun.

cevik_35
Şef
15 Şubat 2018 08:55

sigorta ile anlaşmalı kaporta boyacıya gideceksin o zaman.

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Peki servis kabul etmez ise. 16 yaş üstü araçlarla servisler ilgilenmiyor uğraşmiyor deniyor.

YaaNasip 2
Yasaklı
15 Şubat 2018 23:15

Bugün servise gittim. Wosvagen servisi orjinal parça takmiyoruz yaparız ama ucretini biz sizden alırız. Sigorta şirketi de size oder. Sigorta sirketiyle anlamamız yok dediler. Bende kabul etmedim. Daha sonra sigorta şirketine baktılar googleden. Tel filan yoktu sitede . Yada biz bulamadık. Bana sen kendi sigorta şirketinle görüş . Bunların turkiyede hangi acenta ile anlaşması varsa onlar bulabilir dediler. Aradım kendi sigorta sirketimi. Yetkili kişiye ulasamadiklarindan yarın arayın dediler. Besten sonra aramistim. Karşı tarafın sigorta şirketi icbari

cevik_35, 6 yıl önce

sigorta ile anlaşmalı kaporta boyacıya gideceksin o zaman.

sibel_turkce
Memur
19 Şubat 2018 18:36

Ben kaza yaptığımda kendi kasko şirketimin anlaştığı servise gittim tamir edildi sonra kasko şirketim karşı tarafın sigorta şirketine dava açıyor ve masrafı onlardan tahsil ediyor size bi iş düşmüyor sadece iyi bir tutanak gerekli ki o da sizde var zaten geçmiş olsuntekrar

YaaNasip 2
Yasaklı
19 Şubat 2018 18:53

Sibel hanim karşı taraf yabancı ama. Yabancı plakalı

sibel_turkce, 6 yıl önce

Ben kaza yaptığımda kendi kasko şirketimin anlaştığı servise gittim tamir edildi sonra kasko şirketim karşı tarafın sigorta şirketine dava açıyor ve masrafı onlardan tahsil ediyor size bi iş düşmüyor sadece iyi bir tutanak gerekli ki o da sizde var zaten geçmiş olsuntekrar

YaaNasip 2
Yasaklı
19 Şubat 2018 21:26

Yabancı plakalı araçlarda muhattap alınacak merci Türkiye Motorlu taşıtlar burosuymus. Karşı tarafın sigorta şirketine mil yazdım. Ordan gelen cevapta Türkiye Motorlu taşıtlar Bürosunun ilgilendiği cevabı geldi. Buna istinaden Türkiye Motorlu taşıtlar burosunu aradım. Bana bir form göndermisler o formun çıktısını alıp istenen evraklarla adreslerine yollayacakmisim. Olaki yabancı plakalı araçla kaza yapan çıkarsa ben gibi uğraşıp günlerce vakit kaybetmesin.

sibel_turkce
Memur
19 Şubat 2018 23:02

Süper

Önderaziz
Aday Memur
20 Şubat 2018 13:01

1 hakkınız daha var aracınız kaza yapıp işlem gördüğü için değer kaybına uğrayacaktır karşı tarafın sigortasından ikinci el değer kaybı miktarınıda alabilirsiniz

Birvatandaş01
Daire Başkanı
26 Şubat 2018 01:38

10 yaş üstü araçlarda bu dediğiniz olmuyor.

Önderaziz, 6 yıl önce

1 hakkınız daha var aracınız kaza yapıp işlem gördüğü için değer kaybına uğrayacaktır karşı tarafın sigortasından ikinci el değer kaybı miktarınıda alabilirsiniz

YaaNasip 2
Yasaklı
26 Şubat 2018 09:58

Ne günahı var peki 10 yaş üstü araçların

MEBAK
Daire Başkanı
28 Şubat 2018 14:46

karşı taraf kusurlu olduğu için zaten sizin arabanızın tüm masrafları karşı tarafın sigortasından karşılanır. Ekstra olarak aracınızın değer kaybı tazminatını da isteyin mutlaka...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi