Editörler : supporters.
«161162163164165166167168169170171172»
14 Eylül 2017 08:34

Hocam dün ulaşanlara haftaya demişler. Bu hafta beklemeyin bence...

nur2004, 7 yıl önce

herkese günaydın..bugün açıklama bekliyor muyuz?

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 08:57

Hocam bir arkadaşıma pazartesi dediler

docentadayı1, 7 yıl önce

Hocam dün ulaşanlara haftaya demişler. Bu hafta beklemeyin bence...

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 09:00

Hocalarım

Yok maaş artışı yok doc olup yatacaklarla cumhurbaşkanımızı olumsuz etkilemelerine izin vermemek için cimere yazalım.

Yatacak adam sınavı bişekilde geçer yatar

Calısan adam her türlü çalışıra vurgu yapmamız lazım

Benim juri üyemden birinin eserleri ne diye bakmak istedim kockoca prof internette cv yok geçtim google da çıkan bir makalesi yok. Bu hocalar bizi değerlendirebiliyor...

Bulutagacı, 7 yıl önce

14 Eylül 2017 09:02

Hocam erken açıklanacak bir gün bile bizim için önemli...inşallah bir an önce açıklanır. 18 ay dile kolay:(

Bulutagacı, 7 yıl önce

hoffent
Şef
14 Eylül 2017 09:24

Hocam benimde umudum var lakin Ekim 2015 ve Nisan 2016 sözlüye girecek diye düşünüyorum. Doçentliğin önünün açılması bir prof. un dediği gibi illa ki sözlünün kalkması anlamına gelmiyormuş. Doktoradan sonra Ara mekanizmanın yeniden yapılandırılması anlamına geliyormuş. İçinde yeniden düzenlenmiş mülakat sistemi olabilir. Gidişat gösteriyor ki Ekim 2015 Nisan 2016 adayları sözlüye girecek. Kalkacaksa bizden sonrakilere kalkar diye düşünüyorum.

Çıkmadan candan umut kesilmez. Öte yandan Bakalım ümidimizi sınava 10 gün kala mı yoksa 5 gün kala mı yitireceğiz.

Sabr-doc, 7 yıl önce

Yani Sayın Cumhurbaşkanı açık ve net ifade etmiş.

"Allah aşkına şu yardımcı doçentlik olayı nedir? Şunu bir gözden geçirin. Birisi doktorayı bitirmişse ondan sonra doçentliğin önünü açmak, bir ara mekanizma ortaya koymak suretiyle; bizim hocalara ihtiyacımız var ve burada yardımcı doçentlikle ön kesiyoruz."

Tabi anlayana ya da anlamak isteyene.

Benimde umudum var. #doçentliksözlüsınavıkaldırılmalı ve bence bence Allah'ın izni ile kalkacaktır.

secimozgur
Aday Memur
14 Eylül 2017 09:28

hala yok yok yok..

gcan
Aday Memur
14 Eylül 2017 10:15

Merhaba Hocalarım.,

Türkiye Cumhuriyet Tarihi alanından başvurdum. Geçen çarşamba(07.09.2017) başarısız olduğumu öğrenip derin bir nefes aldım:) Dün akşam(13.09.2017) saatlerinde de tebligatım elime ulaştı. Henüz umudu olan arkadaşlarıma sabır ve başarılar diliyorum..

oldmine, 7 yıl önce

Geçen hafta sonucu açıklanan bir kişi bana kargodan mesaj geldi demişti, bir hafta oldu, tebligatlar halen ulaşmadı. Bu tebligatlar ne zaman gönderilecek. Sonuçları açıklananlardan tebligatlarla ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın.

gerçekbilim
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:09

Değerli arkadaşlar evet şu an gerçekten sıkıntımız haddinden fazla fakat madem ki ülkemin dertlerini de konuşuyoruz belki bu forumu okuyup değerlendirmeler yapanlar olur diye bir fikrimi size arz etmek isterim. Bence doçentlik esnasında bu kadar bunaltılmamızın nedenlerinden birisi de aslında herkesin belli başlı hoc alar dışında (kastım büyük üniversite ya da büyük şehirler değil, genel) ülkede sağlam doktora yapılmadığının farkında olunması. Yani " sağlam bir lisans eğitimi almamışsın, sağlam bir doktora yapıldığından emin değilim, ben seni nerede ölçecem ancak doçentlik sınavında" diyorlar. Aslında yara dipten kanıyor. Yurt dışında doktorayı bitiren birine o konunun uzmanı gözüyle bakılırken Türkiye' de kaç doktoralıya bunu söyleyebiliyoruz. Önüne gelen doktora yaptırıyor, önüne gelen doktora yaptım diyor. Takip ettiği literatür bir klasörü geçmez. Hatta sonrasında bu tipler ilerde karşımıza doçentlik jürisine bile çıkabiliyor. Şahsi fikrimdir bilmiyorum katılır mısınız.

secimozgur
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:23

konu dışı: izmir katip çelebi ünv. rektörü istifa etmiş haberleri var..

academicianfromant
Aday Memur
14 Eylül 2017 11:42

ilk açıklanan gruptanım. tebligatım yola çıkmış.

14 Eylül 2017 11:46

Arkadaşlar, okulda khk çıkacağını duymuşlar. Tebrik ederiz falan dediler anlamadım ilk önce. Kesin ifadelerle yönetimden bir hoca khk hayırlı olsun dedi. İnşallah doğrudur

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 11:47

Hocam o konuda haklısınız

Ama hepimizi aynı juri aynı niyetle değerlendirse doğru

Kimilerine adı soruluyor

Kimileri doğru cevabı verse kabul edilmiyor

Çok büyük haksızlık var ve bence kul hakkına giriliyor

Hepimiz merkezi sınava girsek ve kimi geçsw kimi kalsa sesimiz çıkmaz

Dil sınavından barajı aşamıyosak aşamıyoruz herkeskendini tanıyor. Ben mesela son 2 yökdile girdim aynı puanı aldı

Sınav güvenilir akademik tabirle

Ama bu sınav yani doçentliğin ne yazılısı güvenilir nesözlüsü

gerçekbilim, 7 yıl önce

Değerli arkadaşlar evet şu an gerçekten sıkıntımız haddinden fazla fakat madem ki ülkemin dertlerini de konuşuyoruz belki bu forumu okuyup değerlendirmeler yapanlar olur diye bir fikrimi size arz etmek isterim. Bence doçentlik esnasında bu kadar bunaltılmamızın nedenlerinden birisi de aslında herkesin belli başlı hoc alar dışında (kastım büyük üniversite ya da büyük şehirler değil, genel) ülkede sağlam doktora yapılmadığının farkında olunması. Yani " sağlam bir lisans eğitimi almamışsın, sağlam bir doktora yapıldığından emin değilim, ben seni nerede ölçecem ancak doçentlik sınavında" diyorlar. Aslında yara dipten kanıyor. Yurt dışında doktorayı bitiren birine o konunun uzmanı gözüyle bakılırken Türkiye' de kaç doktoralıya bunu söyleyebiliyoruz. Önüne gelen doktora yaptırıyor, önüne gelen doktora yaptım diyor. Takip ettiği literatür bir klasörü geçmez. Hatta sonrasında bu tipler ilerde karşımıza doçentlik jürisine bile çıkabiliyor. Şahsi fikrimdir bilmiyorum katılır mısınız.

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 11:59

Hocam içerik hakkında bişey söylediler mi?

docentadayı1, 7 yıl önce

Arkadaşlar, okulda khk çıkacağını duymuşlar. Tebrik ederiz falan dediler anlamadım ilk önce. Kesin ifadelerle yönetimden bir hoca khk hayırlı olsun dedi. İnşallah doğrudur

mzbs
Aday Memur
14 Eylül 2017 12:06

Aslında sizin de arzettiğiniz gibi sorun doçentlik değil, sorun doçentlikten önceki aşamalarda.

Yüksek Lisans aşaması ve bilhassa doktora aşaması çok sıkı kurallara bağlanmalı. Doktoraya giriş için ALES dışında alan sınavı gibi bir sınav yapılabilir. Yeterlilik aşamasında yeterlilik jürisi hocadan bağımsız belirlenmeli. Gerekirse merkezi olarak doçentlikteki gibi yapılabilir. Tez izleme komitesi tezin safhalarını ciddi bir şekilde değerlendirmelidir.

gerçekbilim, 7 yıl önce

mzbs
Aday Memur
14 Eylül 2017 12:13

Doktora tez jürisi danışmandan bağımsız belirlenlenmeli. Doktora öğrencisi gerek yeterlilikte gerekse doktora tez sınavına daha ciddi hazırlanmış ve daha ciddi tez hazırlamış olur. Şimdiki sistemin nasıl yürüdüğünü herkes biliyor. Danışman jüriyi kendi oluşturuyor. Alandışından kişiler jürilerde yer alabiliyor maalesef. Kısacası sorun alt basamakların güçlendirilmesinde. alt basamaklar güçlü olursa doçentlik konusu kendiliğinden çözülür.

mzbs, 7 yıl önce

Aslında sizin de arzettiğiniz gibi sorun doçentlik değil, sorun doçentlikten önceki aşamalarda.

Yüksek Lisans aşaması ve bilhassa doktora aşaması çok sıkı kurallara bağlanmalı. Doktoraya giriş için ALES dışında alan sınavı gibi bir sınav yapılabilir. Yeterlilik aşamasında yeterlilik jürisi hocadan bağımsız belirlenmeli. Gerekirse merkezi olarak doçentlikteki gibi yapılabilir. Tez izleme komitesi tezin safhalarını ciddi bir şekilde değerlendirmelidir.

14 Eylül 2017 12:48

Hocam şaka yapmıyorsun değil mi? Bugün UAKta toplantı varmış, yeni bitmiş. İnşallah doğrudur.

docentadayı1, 7 yıl önce

akademik777
Aday Memur
14 Eylül 2017 12:51

İnşallah arzu ettiğimiz gibi olur.

efekoyluakademik, 7 yıl önce

Hocam şaka yapmıyorsun değil mi? Bugün UAKta toplantı varmış, yeni bitmiş. İnşallah doğrudur.

Bulutagacı
Memur
14 Eylül 2017 12:56

Yekta hoca resim paylaşmış tweet hesabından toplantı yaptık diye

İnsallah yüzümüz güler

14 Eylül 2017 12:56

Hocam ne şakası lütfen...duyduğumu yazdım aynen...şaka yapacak durumda değilimki...

Dr.Orko
Aday Memur
14 Eylül 2017 13:00

Yolda tebligat, forumda KHK haberi. Allahım aklımızı esirge ..Amin

Toplam 7267 mesaj
«161162163164165166167168169170171172»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi