Editörler : crops35
07 Temmuz 2010 18:50

KPSS Ortaöğretim Sınavında öne çıkan ders hangisi?

mrb bn anadolu lısesı mezunuyum bu kpss ye ortaögretim olarak gırıcem matematkden hep full yapıyorum ama tarihim ok kotu sızce sınavı belrleyen ders hangısi yanı tarıh olmzsa olmaz mı:(sımdıden tesekkrlr...

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
07 Temmuz 2010 18:52

tarihhhhhhhh

cunku en karısık sorular ordan sorulabılıyor

bende turkce mattan 75 de 72 yapmıstım tarıhten goctuk 85 lerde kaldık...

en onemlısıde ne mezunu oldugun...

melek lısesı motor tesısat falansa vey saglık lısesı veya ımamhatıpsen ısın kolay duzlıseyse yandın

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
07 Temmuz 2010 18:54

anadolu lısesı yazmıssın zaten pardon

adayss
Memur
08 Temmuz 2010 12:41

tarih çalışmak lazım o zaman işim cok zor desenize;(

mar_mat
Yasaklı
10 Temmuz 2010 12:41

geçen gün 2006 nın gy.ni çözdüm. 73 doğru 2 yanlış yaptım. ama gk. büyük sorun. benim gibi sayısalcı arkadaşları da en çok zorlayan tarih ve vatandaşlık olcak gibime geliyor. amaç gy den full çıkarmak böylece tarihten yapılcak yanlışlar telafi edilmiş olur.

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
10 Temmuz 2010 12:45

türkçe mateatik kolay cıkıyor zaten...vatandaslık ve cografyada calısınca yaparsınız ama tarih soruları hem ezber hem yorum karısık ve zor cıkıyor...valla sizlere kolay gelsin

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2010 13:24

kesinlikle tarih soruları herzaman sınavda belirleyici oluyor çünkü tarih zaten başlı başına karışık bir derstir nekadar çalışsanız bile konuları unutabiliyor ve karıştırabiliyorsunuz birde ösym nin soru tipi farklı oldugu için bence eksik oldugunuz konulara çalışın bildiklerinizi degil bilmedikleriniz tamamlayın benimde matematikten eksigim var şimdi ona çalışıyorum peki matematikten kpss de en çok hangi konulardan soru çıkıyor benim matemaik berbat oldugu için belki konuların hepsini yetiştirememem belli konulara çalışayım en azından birde bu sene ösym nin soru tipinde şöyle birşey var fazla zor olmayan ama kafa karıştırıcı uzun sorular soruyorlar bu sefer süre yetmiyor süre sorununuz oluyor mesela ygs ve lysde de aynı şey oldu ve aynı şekilde bügünkü kpss lisansta sorular kolay ama uzun ve kafa karıştırıcı

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
10 Temmuz 2010 13:28

meltem...

konu olarak ygs ıle aynı konulardan cıkar.. problemler sayılar falan basıttır matematık...ama geometrı de kolaydır aslında temel bıgılılerı bılen bırı rahatlıkla cozer

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2010 13:32

şu matematigi halletsem sorunum kalmayacak tarihim coğrafyam türkçem felan iyidir hepsini bir tekrar yapmam yeterli geriye bol soru çözmek eksikleri görmek kalıyor matematikten sanırım 38 tane soru çıkıyor benim en az 25 tane yapmam lazım

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
10 Temmuz 2010 13:36

tümayın mat 1 adlı kıtabı guzeldır ve yeterlıdır...tamamen ygs konularını yanı kpssyıde kapsıyo...

umarım hepınız sınavda basaılı panlar alırsınız....

düz lise için 25 matematik yetmez ama onu da bil

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2010 13:42

diger netler full olursa yeterli

37 türkçe 37 tarih 23 coğrafya 15 vatandaşlıktan 38 mat sorusu var

sözel bölümde hiç yanlış yapmamaya gayret edecem tabiki gönül isterki 38 mat sorusunun hepsini yapayım eger kolay olursa neden olmasın ben zaten en az 25 dedim

sizede başarılar ama buraya bir başlık açılsada herkes girdigi deneme sınavlarındaki netleri yazsa ne güzel olur

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
10 Temmuz 2010 13:47

o tür baslıklar var.. ama sonucta onların basarılı veya basarızlıgı senın basarını etkılemeyecektır....

şunu asla unutma ne kadar iyi bilsende her dersten mutlaka bir iki yanlıs gelir...gonul ısterı yapasın ama ornegın soru olumsuz sorulmustur sen olumlu olarak algılayıp a secenegını ısarteler gecersın..oluyor bu gıbı durumlar...

umarım basarılı olursun...

tarihçi_08
Kapalı
10 Temmuz 2010 19:12

arkadaşlar gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama tarih sosyal çıkışlıları bile zorlayabiliyor o derece nankör bir derstir. özellikle bilgi karışık yorum ve detaylı yorum soruları var, o sorular oldukça düşündürücü olabiliyor o yüzden tarih belirleyici, ama matematik de belirleyici diyebilirim. yine de tarih sosyal yönü kuvvetli olanları fazla hırpalamaz diyebilirim.

adayss
Memur
10 Temmuz 2010 19:49

zaten sınavda zor olacak bnce 3 bucuk mılyon kısı grıyo nasıl eleyecek kı eleyecegı tek ders var o da tarıh cunku tarıhden genelde herkesın sorunu var adam akıllı tarıh calısmak lazım gecen sınavlarda standart sapmayı en cok tarıh etkılemıs zaten

adayss
Memur
10 Temmuz 2010 19:52

meltem arkadasım matematıkden 10 a yakın problem cıkıo bnce onlara calısman ıı olr yetstremem dıosan

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
10 Temmuz 2010 19:59

matematıkte formulu bılırsen mantıkla her soruyu cozersın..duz mantık...

ama tarıhte konuyuda bılsen konuyu baska konuyla karsılastırır veya ılıskılendırır bakakakalırsın... zaten genelde iki şık hep yakındır tarıh sorularında....

kpss matematıgı zomek ıcın cok ıyı sayısalcı olmaya falan gere yok...zaten ne cıkıyorkı saylar probelemler carpanlara ayırma basıt konular.. olasık falan bır soru cıkar cıkmaz o bıraz ugrastırır..fala geometrı cıkmıyo zaten..

bekarveişsiz
Aday Memur
10 Temmuz 2010 23:44

Arkadaşlar etkiliders diye birşey olamaz

1-matemataik 30

2-türkçe 30

3-tarih 30

4-coğrafya ve vatandaşlıktan 30

netin altına düşen için iş zor.

yani bu dört bölümden birini bile iptal etseniz memur olamazsınız...

(matematiksel olarak imkansız)

adayss
Memur
11 Temmuz 2010 18:53

ya tabıkı de butun dersler önemlı ama bı de standart sapma ve sınavın zorlugu acısından da dusunmek gerek işte

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
11 Temmuz 2010 20:20

gncl

_aski_memnu_
Aday Memur
14 Temmuz 2010 17:34

siyah bulutlar sen bu kpss konusunda biraz bilgilisin galiba ben ilkkez giriceğim benim matematikte berbat anadolu meslek çocuk gelişimi mezunuyum dersaneye gittim ama erken başladığım için erkenden bitti ozamanlar matematikten 18 19 net yapıyordum dersane bitince bıraktım çalışmayı netlerde düştü matematiği nasıl hallletcm benmde 28 net fln yapmam lazım kesin matematikten matematikten dışında diğerlerinde aynı oranda iyiyim çok ii olduğum ders yok dersane denemelerinden 80 alıordum ya ankara yada ankaraya yakın iller olmazsa gidemeyeceğim bana biraz bilgi verirmisin

SİYAH BULUTLAR
Şube Müdürü
14 Temmuz 2010 17:44

oncelıkle arkadaslar son kpssde 2008 de 30 ar soru cıkmadı.. genel yetenek 75 genel kultur 75 soru cıkı..toplamda 150 soru yanı.. ama bu sen tekrar 120 soruya donulurmu bılgım yok...

askı memnu nıcklı arkadasım...

denemelerde zaten daha once 80 puan alıyorsan bu saatten sonra sana yıne sen yardım edebılırsın...alanınla ılgılı alım oluyorsa cok sıkıntı yasamazsın ama alanınla ılgılı alım olmuyorsa duz lıselerle yarısıyorsan ve buna ek olara k sadece 2003 kodundan tercıh yapablıyorsan son alımlarda 2003 kodu ısteyen cankırı unıversıtesı memurluk bıle 90 puanla kapattı...

matematık kolaydır kpssde sonucta kou anlatımlı bır kıtap al yaparsın...matematık sorularının cogunu cozerken mantıkla hareket edersen cok rahat bır ıkı yanlısla kurtarırsın....

ankaradasın yardım ederımde cok zamanımda yok acıkcası benımde memurluk yenı cıktı eskısehıre gıdıyorum her halde 29 gun veya bır ay sonra baslarım...

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi