Editörler : E.Kayı Han
22 Kasım 2022 18:05

Dilekceyi almayan ve kayda sokturmayan mudure dava acilirmi

Merhaba calistigim kurumda 2 kere tayin dilekcesi verdim ve 2 side ret geldi.3 dilekceyi vermek istedim ama personel sube muduru dilekceyi kayda sokturmadi ve almadi.Bundan sebep kendisine bunun suc oldugunu ve karsiliginin hapis cezasi oldugunu soyledigim icin beni sorusturma acmakla tehdit etti.

Bu sebepten savciliga dava acmak hakkim varmi?

hancer_06
Şube Müdürü
22 Kasım 2022 21:11

Silsileyi takip etmek zorundasiniz oncelikle bir ust amirinize durumu arz etmelisiniz aksi halde sizede sorusturma acilir

bekiraygun
Aday Memur
22 Kasım 2022 21:13

Dilekçenizi yazın hocam yanınızda bir arkadaşınızla gidip eline verin almam derse arkadaşınızla birlikte tutanak tutup savcılığa gidin ama tutanakta girip çıktığınız saat bilgisi bulunsun sonra dilekçenizi ve tutanağı ek yapıp verin savcılığa

peerless88
Şef
22 Kasım 2022 21:20

arkadaş gelmezse tek nasıl ispat ederiz hocam...

xx.KARA.xx
Aday Memur
22 Kasım 2022 23:02

Zaten dilekcem 2 kere reddoldugu icin silsile yolunu takip edip personel sube mudurune verdim ama o

xx.KARA.xx
Aday Memur
22 Kasım 2022 23:04

Sorusturma acmakla tehdit edip dilekceyi almadi

Atabey_78
Aday Memur
23 Kasım 2022 01:05

Önce ptt den bireysel kep adresi alın. Dilekçeyi wordde yazıp pdf é çevirin. Pdf dosyayı e-imza ile imzalayin. Tübitak imzager programı ile imzalı pdf yi eyp dosyasına dönüştürün. Bireysel kep adresine girip kurumunuzun kep adresiné yollayın. Böylece birim evraklarına düşmüş olur. Kabul etmeme şansı kalmaz. Kep adresinde gonderi yaparken gonderi türüne eyp yi secmeyi unutmayın.

YigitOsman1
Aday Memur
23 Kasım 2022 08:20

Hiç uğraşmayıp pttden iadeli taahhütlü posta olarak gönderse olmaz mı.
Atabey_78, 1 yıl önce

Önce ptt den bireysel kep adresi alın. Dilekçeyi wordde yazıp pdf é çevirin. Pdf dosyayı e-imza ile imzalayin. Tübitak imzager programı ile imzalı pdf yi eyp dosyasına dönüştürün. Bireysel kep adresine girip kurumunuzun kep adresiné yollayın. Böylece birim evraklarına düşmüş olur. Kabul etmeme şansı kalmaz. Kep adresinde gonderi yaparken gonderi türüne eyp yi secmeyi unutmayın.

tadik
Aday Memur
23 Kasım 2022 11:35

iadeli tahhütlüde olur. Fakat dilekçeyi almamak suç.Savcılığa giderseniz tahminen Müdür hakkında dava açılır

YigitOsman1, 1 yıl önce
Hiç uğraşmayıp pttden iadeli taahhütlü posta olarak gönderse olmaz mı.

civciv kız
Daire Başkanı
23 Kasım 2022 16:15

Dilekçeyi şube müdürüne elden vermek nasıl oluyor onu anlamadım evrak kayıt birimi yokmu?

xx.KARA.xx
Aday Memur
23 Kasım 2022 19:51

Evrak kayit once personel muduru gorsun diye kayda almiyor.personel muduru onay verirse aliyor

civciv kız, 1 yıl önce

Dilekçeyi şube müdürüne elden vermek nasıl oluyor onu anlamadım evrak kayıt birimi yokmu?

xx.KARA.xx
Aday Memur
23 Kasım 2022 19:55

Zaten yarin suc duyurusu icin dilekce hazirlatacagim.muhtemelen kendine yalanci sahit bulacak,sonuc ne olur bilmiyorum ama ben ugrastigim kadar oda ugrassin diye dava acacagim

tadik, 1 yıl önce

iadeli tahhütlüde olur. Fakat dilekçeyi almamak suç.Savcılığa giderseniz tahminen Müdür hakkında dava açılır

0101Mustafa
Aday Memur
23 Kasım 2022 22:00

Notere git 3 krs harç parası yatır. Noter kanalı ile ihtarname ile yola.

niyazi özdemir
Kapalı
24 Kasım 2022 07:40

Nerenden uydurdun bunca abuk sabuk lafı
bekiraygun, 1 yıl önce
Dilekçenizi yazın hocam yanınızda bir arkadaşınızla gidip eline verin almam derse arkadaşınızla birlikte tutanak tutup savcılığa gidin ama tutanakta girip çıktığınız saat bilgisi bulunsun sonra dilekçenizi ve tutanağı ek yapıp verin savcılığa

niyazi özdemir
Kapalı
24 Kasım 2022 07:41

Senin gibi salakları nereden bulup memur yaptılar acaba, çok merak ediyorum
peerless88, 1 yıl önce

arkadaş gelmezse tek nasıl ispat ederiz hocam...

niyazi özdemir
Kapalı
24 Kasım 2022 07:42

Sivri zekaya bakın hele
Atabey_78, 1 yıl önce

niyazi özdemir
Kapalı
24 Kasım 2022 07:44

Senin memuriyetin bitmez aslanım! Sende devlet memuru nosyonu yok bi kere
xx.KARA.xx, 1 yıl önce

Zaten yarin suc duyurusu icin dilekce hazirlatacagim.muhtemelen kendine yalanci sahit bulacak,sonuc ne olur bilmiyorum ama ben ugrastigim kadar oda ugrassin diye dava acacagim

emrahüzülmez
Aday Memur
24 Kasım 2022 09:02

Arkadaş sen tayin dilekçeni niye müdüre götürüyon? Kurumda gideceksin evrak kayıta

vereceksin. İsterlerse almasınlar. Tayin dilekçesi verdi diye kimse kimseye soruşturma

açamaz.

tadik
Aday Memur
24 Kasım 2022 10:00

Dilekçeni evrak kayita ver almazsa dilekcenin altina verdiğin halde alinmadığını belirten tutanak tut tarihi at imzala evraki Savciliga sun

xx.KARA.xx
Aday Memur
24 Kasım 2022 10:21

Ne yapmam gerekiyor kardes,dogrusunu sen soylede bilelim.devlet memurlugu demek kendini kurumun sahibi sananlara haklida olsan boyun eğmekmidir.sen once şunu anla,kurumlar amirlerin patron olduğu is yerleri değildir,burasi ozel sektor degil.ben memursam basimdaki amirde memur bunu unutma

niyazi özdemir, 1 yıl önce
Senin memuriyetin bitmez aslanım! Sende devlet memuru nosyonu yok bi kere

bosluk33
Aday Memur
24 Kasım 2022 13:26

Iadeli taahhutlu gonderin
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi