Editörler : Pangaea
31 Ocak 2019 13:14

Güvenlik soruşturması olumsuz olup dava açan veya dava açıp kazananlar

2017 puanı ile 2018 Temmuz atamasında atanan, güvenlik soruşturması olumsuz gelip dava açan arkadaşlar ve 2015-2016 sınavları sonunda atanıp güvenlik soruşturması olumsuz gelip dava açıp davayı kazanan arkadaşlarla bilgi paylaşımı yapmak için bu başlığı açıyorum.

Ben başlayayım. 2018 Temmuz atamasında Cizre'ye atandım. Hiçbir sebep yokken (devlet memuruyum sicilim temiz, dava, geçmiş, 7 sülalede ihraç,soruşturma geçiren,cezaevine giren çıkan,kavgaya karışan,yurtlarında kalan 17-25 öncesi sonrası dahil hiçbir kimse hiçbir şey yok) olumsuz geldi. Ankara 12. İdare Mahkemesinde dava açtım. Gelişmeleri takip ediyoruz.

Lütfen dava açan ya da açıp sonuçlanmış arkadaşlar bilgi paylaşımına katılsın.

Ahmettim
Kapalı
31 Ocak 2019 14:50

Hocam oncelikle gecmis olsun.

Ben gecen mulakatta 50 alarak elendim. Ve gerekli yerlere yazi yazdim. Ama abim ihrac olup iade oldu dedim. Bundan dolayi elendim dedim. Ve bunun cozulmedi icin her yere dilekce yazdim. Abimin khk ile iade oldugunu ve beraat ettigini belgeleriyle yazdim.

Ama deseydim o yok bu yok su yok elendim. Kim sallardi beni.

Bu mulakata girdim sagolsun meb duzeltti hatasini. Umarim sizin icin de hak yerini bulur.

Hocam yanlis anlamayin lutfen, ama iyi dusunun bi durum var mi diye? Kesinlikle sizi suclamiyorum bi hata da yapilmis olsbilir. Ama insan dusunuyor: nasil nedensiz gs olumsuz gelir diye???

egefe20
Genel Müdür
31 Ocak 2019 15:06

Hocam ben devlet memuruyum. Eğer organik ya da şüphe edilecek bir şeyim olsa burada kalamam. Üstelik kadrolu ve devletin önemli bir kurumundayım. tanımadığınız için yazmışsınız kızmıyorum. Ama devlet memuru olan bir insana GS olumsuz geldi siz devlet memuru olamazsınız deniliyor. Hiçbir yeri tutarlı değil. Ben 3 aydır düşünüyorum hocam. Çevremi dostlarımı girdiğim ortamları. Bulsam tamam diyeceğim zaten ama yok ! Bunun için dava açtım zaten. Kendime güvendiğim için.

Ayrıca ben de girdiğim 2 mülakatta 50 almıştım. Son girdiğim (bundan bir önceki yani) mülakatta aldığım puanı verdiler. Ama bu seferde bu bela çıktı başımıza.

Ahmettim, 5 yıl önce

Hocam oncelikle gecmis olsun.

Ben gecen mulakatta 50 alarak elendim. Ve gerekli yerlere yazi yazdim. Ama abim ihrac olup iade oldu dedim. Bundan dolayi elendim dedim. Ve bunun cozulmedi icin her yere dilekce yazdim. Abimin khk ile iade oldugunu ve beraat ettigini belgeleriyle yazdim.

Ama deseydim o yok bu yok su yok elendim. Kim sallardi beni.

Bu mulakata girdim sagolsun meb duzeltti hatasini. Umarim sizin icin de hak yerini bulur.

Hocam yanlis anlamayin lutfen, ama iyi dusunun bi durum var mi diye? Kesinlikle sizi suclamiyorum bi hata da yapilmis olsbilir. Ama insan dusunuyor: nasil nedensiz gs olumsuz gelir diye???

Ahmettim
Kapalı
31 Ocak 2019 15:10

Hocam belki de sebeb budur. Yani devlet memuru oldugunuz icin boyle oluyodur. Yani gs oncesi isten çıkış almaniz falan gerekiyodur. Bilemiyorum sacma belki ama... Yine bi sormak lazim bilen birilerine...

zLkF11
Daire Başkanı
31 Ocak 2019 16:26

Dava açmanız sonucunda büyük ihtimalle davayı kazanırsınız. Arada böyle şeyler olur bence her şey karmakarışık şu anda şu güvenlik soruşturması mevzusunda.

egefe20, 5 yıl önce

Hocam ben devlet memuruyum. Eğer organik ya da şüphe edilecek bir şeyim olsa burada kalamam. Üstelik kadrolu ve devletin önemli bir kurumundayım. tanımadığınız için yazmışsınız kızmıyorum. Ama devlet memuru olan bir insana GS olumsuz geldi siz devlet memuru olamazsınız deniliyor. Hiçbir yeri tutarlı değil. Ben 3 aydır düşünüyorum hocam. Çevremi dostlarımı girdiğim ortamları. Bulsam tamam diyeceğim zaten ama yok ! Bunun için dava açtım zaten. Kendime güvendiğim için.

Ayrıca ben de girdiğim 2 mülakatta 50 almıştım. Son girdiğim (bundan bir önceki yani) mülakatta aldığım puanı verdiler. Ama bu seferde bu bela çıktı başımıza.

lawandjustice
Kapalı
31 Ocak 2019 16:39

GS neden olumsuz geldi bu husus önemli. dava açmadan bilgi alamazsınız

egefe20
Genel Müdür
31 Ocak 2019 16:49

Memur olup atanan arkadaşlarım var. Sebebin memuriyetim olduğuna inanmıyorum.

Dava sonucu büyük ihtimalle kazanacağım. Ben ne olursa olsun Türk Adaletine, savcılarına hakimlerine güveniyorum. Ama sorunun büyük ihtimalle isim karışıklığı ya da işlem yaparken başka kişinin bir hatasının bana yüklenmesi gibi sebepler olabileceğini düşünüyorum. Bir taraftan da adli sicilim ve benzeri kayıtlarım da temiz. Anlamıyorum anlayamıyorum gerçekten..

Ve evet neden olumsuz geldiğini dava açmadan öğrenme şansımız yok !

zLkF11, 5 yıl önce

Dava açmanız sonucunda büyük ihtimalle davayı kazanırsınız. Arada böyle şeyler olur bence her şey karmakarışık şu anda şu güvenlik soruşturması mevzusunda.

zLkF11
Daire Başkanı
31 Ocak 2019 18:58

Yok kardeş memuriyetinle zaten alakası yok. Bilmiyorum yani kendi fikrim arada yanlışlıklar olma ihtimalinin yüksek olması yoksa memur olan kişiler kaç kez kurumlarının güvenlik soruşturmasından geçtiler. Ama insanlar bunu bilmiyor yani

egefe20, 5 yıl önce

Memur olup atanan arkadaşlarım var. Sebebin memuriyetim olduğuna inanmıyorum.

Dava sonucu büyük ihtimalle kazanacağım. Ben ne olursa olsun Türk Adaletine, savcılarına hakimlerine güveniyorum. Ama sorunun büyük ihtimalle isim karışıklığı ya da işlem yaparken başka kişinin bir hatasının bana yüklenmesi gibi sebepler olabileceğini düşünüyorum. Bir taraftan da adli sicilim ve benzeri kayıtlarım da temiz. Anlamıyorum anlayamıyorum gerçekten..

Ve evet neden olumsuz geldiğini dava açmadan öğrenme şansımız yok !

egefe20
Genel Müdür
01 Şubat 2019 10:58

evet bilmedikleri gibi şüpheli gözle bakıyorlar. Yeri geldi Sayın Cumhurbaşkanı şehre geldi görev aldık yeri geldi güzel görevlerde görev aldık.. anlamıyorum gerçekten

zLkF11, 5 yıl önce

Yok kardeş memuriyetinle zaten alakası yok. Bilmiyorum yani kendi fikrim arada yanlışlıklar olma ihtimalinin yüksek olması yoksa memur olan kişiler kaç kez kurumlarının güvenlik soruşturmasından geçtiler. Ama insanlar bunu bilmiyor yani

zLkF11
Daire Başkanı
01 Şubat 2019 11:16

Burda sizin için en mantıklısı mahkeme yollarını tüketmeniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

egefe20, 5 yıl önce

evet bilmedikleri gibi şüpheli gözle bakıyorlar. Yeri geldi Sayın Cumhurbaşkanı şehre geldi görev aldık yeri geldi güzel görevlerde görev aldık.. anlamıyorum gerçekten

Ahmettim
Kapalı
01 Şubat 2019 11:19

Hocam yanlış anlamanızı istemem. Şüpheli gözle bakmıyorum. Sizi en iyi ben anlarım. Yani abim bylocktan ihrac oldu ve 7 yıl ceza aldı. Biz dedik ki biz kullanmadık bunu. Kimse inanmadi. Bi bucuk yıl. Ama sonra mor beyin olayı çözüldü. Ve abim khk ile iade edildi işine...

Yani size şüpheli gözle bakacak son kişi benim. Açıkçası ssdece böyle nedensiz elemelerin olması insani korkutuyor. Yarın benim de başıma gelebilir. Ki geldi de zaten gecen mulakatta elendim. Ama inşallah çözülür bu durumunuz...

Ahmettim
Kapalı
01 Şubat 2019 11:23

Bi de şöyle bişi var. Mülakatta elenseniz mahkeme falan bu işi cozemez. Cunku adamlar diyor ki biz bunu gs den degil mülakatta eledik. Yani bu adam konusmayi bilmiyo,genel kulturu yok falan filan. Dolayisiyla mshkeme bisi yapamiyo...

Ama gs de elemek oyle degil. Neden elendigini soylemek zorunda ve sıkıntı yoksa yıllar sonra bile hakkinizi alabilirsiniz. Cunku kazanilmis bi hakkiniz var...

alkim13
Aday Memur
07 Şubat 2019 21:29

ben de 2018 temmuz da atandım. gs olumsuz geldi. dava açtık bekliyoruz hocam. 8. idarede. çoğu arkadaşımızda mahkemelik bir durum yok. ben de aynı şekilde.

egefe20
Genel Müdür
08 Şubat 2019 09:04

İnşallah bir an önce hayırlısıyla olumlu sonuçlanır ve işimizin başına geçeriz.

alkim13, 5 yıl önce

ben de 2018 temmuz da atandım. gs olumsuz geldi. dava açtık bekliyoruz hocam. 8. idarede. çoğu arkadaşımızda mahkemelik bir durum yok. ben de aynı şekilde.

alap311
Aday Memur
08 Şubat 2019 10:45

fatih kolleji mezunu birisinin bakan olduğu bir ülkede,,,,,

seceresine baksalar f16 vermezler,polis kollejine almazlar,dr veya öğretmen veya memur yapmazlar....ama bakan...neymiş güvenlik soruşturmasıymış...geçiniz efendim....

kendi adamını alacaksa alır,seni almayacaksa bahanesi budur...tıpkı geçmişte haşhaşilerin yaptığı gibi...yöntem aynı/bahaneler farklı

Demirzengin
Kapalı
09 Şubat 2019 22:00

2012 yılında sınıf arkadaşımla kavga etmiştik darp ve tehditten şikayet etmiş ben de onu hakaretten şikayet etmiştim aşınca bastıydık şikayetçi geri çektik mahkemede karşılıklı .Takipsizlik verildi.öğretmenlik kazandım güvenlik soruşturmasında olumsuz bi durum yasar mıyım takipsizlik sonucta yüz kızartıcı degil cok tedşrginim lütfen bana yardımcı olsun bilenler

11 Şubat 2019 09:19

Bir sorun olmaz. Merak etmeyin, müsterih olun.

Demirzengin, 5 yıl önce

2012 yılında sınıf arkadaşımla kavga etmiştik darp ve tehditten şikayet etmiş ben de onu hakaretten şikayet etmiştim aşınca bastıydık şikayetçi geri çektik mahkemede karşılıklı .Takipsizlik verildi.öğretmenlik kazandım güvenlik soruşturmasında olumsuz bi durum yasar mıyım takipsizlik sonucta yüz kızartıcı degil cok tedşrginim lütfen bana yardımcı olsun bilenler

istatikkk
Kapalı
22 Şubat 2019 16:50

Arkadaslar bende 2012yilinda 18 yaşında iken cahillikle şeytana uydum ve dolaptan telefon çaldım sonra çok pişman oldum telefonu verdim arkadas sağolsun benden şikayetçi olmadi ve hakim kamu davasından hakkında hagb verildi davam 5 yıl üzerinden geçti ve Davam düştü su an üzerinden üç yıl geçti adli sicil ve GBT kayıtların silinmesini talep ettim gelen cevaplarda silindigi yazılmıştı. Güvenlik sorusturmasi olumsuz gelir mi gelirse ne yapmalıyım yardım lutfen

kaybeden biladerler
Aday Memur
10 Nisan 2019 22:56

Arkadaşlar benim güvenlik soruşturmam olumsuz geldi süreç nasıl oluyor atandığımız ildeki idare mahkemesine mi yoksa Ankara idare mahkemesine mi dava açacağız?

Yalancılara Kızan
Aday Memur
11 Nisan 2019 00:29

Hocam gs nin olumsuz olduğunu il mem mi haber verdi, yoksa dosyanızı bakanlığa gönderip bakanlıktan da olumsuz gelince mi haberdar edildiniz
alkim13, 5 yıl önce

egefe20
Genel Müdür
11 Nisan 2019 11:51

Bulunduğunuz ildeki idare mahkemesine dilekçe ile başvurup dava açabilirsiniz.Ankara'da da dava açabilirsiniz, fark etmez. Ama her ne kadar avukat yardımı olmadan dava açma şansınız da olsa avukattan yardım almanızı öneririm.

kaybeden biladerler, 5 yıl önce

Arkadaşlar benim güvenlik soruşturmam olumsuz geldi süreç nasıl oluyor atandığımız ildeki idare mahkemesine mi yoksa Ankara idare mahkemesine mi dava açacağız?

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi