Editörler : Pangaea
«8910111213141516171819»

dytuzmanı
Aday Memur
18 Nisan 2019 13:02

Merhaba arkadaşlar. Ben de 2018 beslenme ve diyetetik mezunuyum 2018 kpss puanım 89.74 ama sağlık bakanından hala ses cikmadi. Bizim özel sektör durumumuz baya kotu o nedenle 2020 ye de çalışacagim çünkü 2018 de çok zor oldu çalışmak okul staj tez sinavlar derken kpss ye çok az vakit ayirdim. Burada moral bozmaya çalışan veya kpss çalışmayın vakit kaybı diyenleri takmayın esas özel çektir vakit kaybı çünkü kimse gözünüzün yasına bakmıyor. Yıllarca aynı yerde çalışın gene de işveren icin zerre öneminiz olmuyor. Yıllarca özel sektörde çalışıp pişman olup yeniden kpss ye çalışan tanıdıklarım var. 5 6 kere sınav1a girip atandığında hiç pişman değilim kpss ye çalıştığınma diyen tanıdıklarım farkl. O nedenle tam gaz yola devam

21 Nisan 2019 16:51

mersin

cece1
Kapalı
24 Nisan 2019 00:06

hocam.biraz daha ekstra bilgi verebilir misiniz? kaynak dershane vs ?
Scofield14, 5 yıl önce

tg denemeleri çözmeye gayret edin 90 alan biri olrk söylüyrm

Mimarfilizcelik
Aday Memur
25 Nisan 2019 16:00

Merhaba Arkadaşlar ,

2014 KPSS 81 puanla atanamadım. Kendimi özel sektörün eline bıraktım. Şu beş senede ne yaşadığımı ben bilirim. Maaşların durumumu , asgari ücretten yatan sigortalar mı, sabah 8.00 akşam 23.00 ları gören mesailer mi..Tek başıma yaşıyorum tek başıma veriyorum mücadelemi.. Mesleğini çok seven bir mimardım ben..Kariyerim için vermediğim emek kalmadı .. Umudumu yaptığım iş görüşmelerimde önüme sunulan şartlar veya kişiliksiz patronların ezik psikolojileriyle savurduğu cümleleri dinlerken kaybettim.

Şuan şu şartlarda iyi bir işim var çok şükür. Ancak bir senenin sonunda yine işsiz kalacağım..Bu sefer o iş görüşmelerini ve mesleğimin ayaklar altına alınmasına dayanabilecek miyim? İnanın o gücü bulamıyorum kendimde.

Ben mesleğini çok seven , kendini geliştirmiş azimli ve çok çalışkan bir mimarım. Ve artık değersizleştirilmek istemiyorum.

En son yaptığım iş görüşmesinde yetenekleriniz cv niz çok güçlü. Bizim talebimiz için fazla dediler bana (düşük maaş vermekten utandılar)

Bakalım devlet kapısı bana ne diyecek. Hedefim 95 puan. Bunun için elimden geleni yapıcam. Bambaşka hikayeler ancak ortak hedefte olduğumuz bu gruptaki arkadaşlarıma selam olsun..Umarım hepimiz hakettiğimiz yerlere geliriz.. Bir gün.

Tempt
Yasaklı
25 Nisan 2019 16:48

Çok kişi seninle aynı durumda, sen şanslısın iyi bir CV edinmişsin en azından sırtın yere gelmez ama mimar olarak kpss ile şansın oldukça düşük bence
Mimarfilizcelik, 5 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar ,

2014 KPSS 81 puanla atanamadım. Kendimi özel sektörün eline bıraktım. Şu beş senede ne yaşadığımı ben bilirim. Maaşların durumumu , asgari ücretten yatan sigortalar mı, sabah 8.00 akşam 23.00 ları gören mesailer mi..Tek başıma yaşıyorum tek başıma veriyorum mücadelemi.. Mesleğini çok seven bir mimardım ben..Kariyerim için vermediğim emek kalmadı .. Umudumu yaptığım iş görüşmelerimde önüme sunulan şartlar veya kişiliksiz patronların ezik psikolojileriyle savurduğu cümleleri dinlerken kaybettim.

Şuan şu şartlarda iyi bir işim var çok şükür. Ancak bir senenin sonunda yine işsiz kalacağım..Bu sefer o iş görüşmelerini ve mesleğimin ayaklar altına alınmasına dayanabilecek miyim? İnanın o gücü bulamıyorum kendimde.

Ben mesleğini çok seven , kendini geliştirmiş azimli ve çok çalışkan bir mimarım. Ve artık değersizleştirilmek istemiyorum.

En son yaptığım iş görüşmesinde yetenekleriniz cv niz çok güçlü. Bizim talebimiz için fazla dediler bana (düşük maaş vermekten utandılar)

Bakalım devlet kapısı bana ne diyecek. Hedefim 95 puan. Bunun için elimden geleni yapıcam. Bambaşka hikayeler ancak ortak hedefte olduğumuz bu gruptaki arkadaşlarıma selam olsun..Umarım hepimiz hakettiğimiz yerlere geliriz.. Bir gün.

Mimarfilizcelik
Aday Memur
25 Nisan 2019 16:51

Neden?

memleketeyn
Memur
26 Nisan 2019 11:39

Türkiyede öze sektöre hiç bir zaman güvenilmez bi bakarsın devletten 2 kat hatta 3 kat maaş alırsın ertesi gün bi kriz olur işsiz kalırsın, o yüzden az olsun sağlam olsun mantığı ile kamuya girmekten baska care yok kpss 95 de alınır 100 de yeterki inanalım ve gayret edelim.

Mimarfilizcelik, 5 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar ,

Çekocan4893
Aday Memur
27 Nisan 2019 11:02

Çeko mezunları başvuramıyor mu arkadaslar dhm ye
Neslihan semerci, 5 yıl önce

iibf. işletme :) :) ;((((

amastrist1
Daire Başkanı
28 Nisan 2019 09:05

Calismalar ne durumda

memleketeyn
Memur
29 Nisan 2019 16:08

ROLENTEDE

amastrist1, 5 yıl önce

Calismalar ne durumda

harita94
Genel Müdür
29 Nisan 2019 16:24

Biraz abartmıyor musunuz? Daha sınava 15 koskoca ay var.insan bunalır.ben 7 ay çalıştım 87 küsür aldım ama sıkıntıdan patlayacaktım.

Video izlerken bile 10 dk da bir durdurup başkaişlerle oyalanıyordum.yada ben böyleyim bilemiyorum.tavsiyem yine de dershaneye yazılın tek başınıza inanın çok sıkılırsınız.sosyal çevre de önemli.

uludagkamu
Memur
30 Nisan 2019 11:18

Hangi kaynaklardan kpss ye hazırlanıyorsunuz?
harita94, 5 yıl önce

Biraz abartmıyor musunuz? Daha sınava 15 koskoca ay var.insan bunalır.ben 7 ay çalıştım 87 küsür aldım ama sıkıntıdan patlayacaktım.

Video izlerken bile 10 dk da bir durdurup başkaişlerle oyalanıyordum.yada ben böyleyim bilemiyorum.tavsiyem yine de dershaneye yazılın tek başınıza inanın çok sıkılırsınız.sosyal çevre de önemli.

harita94
Genel Müdür
30 Nisan 2019 11:45

ben hazırlandım bitti kardeş 2018 de.

uludagkamu, 5 yıl önce
Hangi kaynaklardan kpss ye hazırlanıyorsunuz?

atanamayn
Aday Memur
05 Mayıs 2019 14:04

Bu gidişle yeniden hazırlanacağız gibi duruyor.Arkadaşlar matematik problemlerle alakalı soru çözemiyorum bunu nasıl geliştirebilirim kaynak yayın vs tavsiyeniz var mıdır?

umudunordusu
Kapalı
05 Mayıs 2019 15:38

Pegemin soru bankasındaki problem soruları konuları kavramak için güzeldi. Yargının problemler soru bankası ise özgün, orijinal ve tam sınava yönelikti.
atanamayn, 5 yıl önce

Bu gidişle yeniden hazırlanacağız gibi duruyor.Arkadaşlar matematik problemlerle alakalı soru çözemiyorum bunu nasıl geliştirebilirim kaynak yayın vs tavsiyeniz var mıdır?

atanamayn
Aday Memur
05 Mayıs 2019 17:21

sağolun hocam.

umudunordusu, 5 yıl önce
Pegemin soru bankasındaki problem soruları konuları kavramak için güzeldi. Yargının problemler soru bankası ise özgün, orijinal ve tam sınava yönelikti.
28 Mayıs 2019 23:07

Bu gidişle 2020'ye kadar ülkenin yarısı işsiz kalacak ve devlet yavaş yavaş kamudaki sözleşmeli memurları şutlamaya başlayacak. Siz ise 2020 Kpss puanı ile 2021'de memur olabilir miyim diye hayal kuruyorsunuz.Yazık gerçekten,bu kafalarla harcanıyorsunuz bu ülkede!

amastrist1
Daire Başkanı
28 Mayıs 2019 23:18

Sagolasın aydınlattigin icin

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
28 Mayıs 2019 23:48

Kpss ye çalışan herkese saygi duyuyorum, ama şunu unutmayin ki dostlar artik devlete alimda kalmadi, yani ogretmenseniz calisin, hemsire iseniz calisin ne bileyim diyanet bölümü felan okuyorsaniz calissinda bu bolumler dışında gercekten alim kalmadi.Cunki herkes torpille aliniyor merkezi ye kadro kalmiyor inanmayan acsin 1 yil gecmis alinan muhendis isletme mimar ve diğer bölümlere baksin neredeyse yok gibi ozeldeki sans devletle esdeger artik yani ise girebilme ihtimalleri eşitlendi kpss de yetmiyor dayin yoksa.

memleketeyn
Memur
29 Mayıs 2019 08:23

2020 ile işin yoksa bu sayfayı nerden buldun

ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Bu gidişle 2020'ye kadar ülkenin yarısı işsiz kalacak ve devlet yavaş yavaş kamudaki sözleşmeli memurları şutlamaya başlayacak. Siz ise 2020 Kpss puanı ile 2021'de memur olabilir miyim diye hayal kuruyorsunuz.Yazık gerçekten,bu kafalarla harcanıyorsunuz bu ülkede!

Toplam 439 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi