Editörler : ayşegül bgm

Elifhmsire
Şef
17 Nisan 2019 21:22

Çok haklısınız ama Aras beyin geçmişte yaptıklarına bakınca soyledikleri genelde çıkmış insallah bu sefer yanlislik vardir

Geçen yıl 1900kisi alındı ama bu bize örnek oluşturur mu bilemiyorum almayız da derlerse ya :/

Ben çok yoruldum arkadaşlar günde bilmem kaç defa girip bakiyorum umutlanip üzülmekten biktim.Kimseye laf anlatamıyosun üç kuruşluk insanların ağzında bazen sen laf oluyosun ben değil hepimiz böyleyiz eminim buna ınsallah en iyisi olur....

Hemşire hanımmm, 5 yıl önce
Bakın kaç aydır atama yok ve bu süreçte her kafadan bir ses çıktı. Resmi bir açıklama olmadığı sürece kulak asmayın derim. Ben takip etmiyorum ama yazılanlarda okumuştum geçen Aras Ali önce canlı yayında bi sayı verip sonra yanlış anlamışız falan fistan demiş ya bunlar bana hikaye geliyor açık konuşmak gerekirse. Ortada resmi bi atama tarihi , branş dağılımı var mı ? Hayır. Meydan boş olunca her kafadan bir ses çıktı kaç aydır hala da çıkmaya devam ediyor devam da edecek. Ben sanmıyorum teknisyenler arasında olacağımızı. Bu zamana kadar böyle bir şey olmadı ve şöyle düşünün artık liseden hemşire çıkışı yok. Sonuz yani bizler. Zaten çoğu atamadan ümidi keserek farklı alanlara yöneldi. 2016 daki toplam sayı bu senekinden az olmasına rağmen bi atamada 954 bi atamada 950 alındı. Şimdi neden gidipte teknisyenler arasında bize atama yapsınlar ortada boş beleş konuşan çok asmayın kulak

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
17 Nisan 2019 23:01

14.360 içindeymişiz arkadaşlar tamam yine belirsizlik ama dünkü halinden çok daha iyi oldu sevindim ben

Elifhmsire
Şef
17 Nisan 2019 23:12

Tam olarak ne soyledi

Hemşire.Gamze, 5 yıl önce
14.360 içindeymişiz arkadaşlar tamam yine belirsizlik ama dünkü halinden çok daha iyi oldu sevindim ben

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
17 Nisan 2019 23:31

Dün canlı yayında ilk söylediğim şey doğruydu sonra karışıklık oldu hikayede yanlış aktardım özür dilerim falan dedi. Yani 14.360 lisans ve ortaöğretim hemşire toplam sayısı. Kaçı lisans kaçı ortaöğretim onu bilmiyorum dedi.
Elifhmsire, 5 yıl önce

Tam olarak ne soyledi

Elifhmsire
Şef
17 Nisan 2019 23:43

Ya sevinmek icin erken ama ben umutlandım gene :))

Dün canlı yayında ilk söylediğim şey doğruydu sonra karışıklık oldu hikayede yanlış aktardım özür dilerim falan dedi. Yani 14.360 lisans ve ortaöğretim hemşire toplam sayısı. Kaçı lisans kaçı ortaöğretim onu bilmiyorum dedi.

zehrahemşire
Aday Memur
17 Nisan 2019 23:51

Foruma 1860 yazmıs biri dogru bilgi mi

Elifhmsire
Şef
18 Nisan 2019 00:12

Inşallah doğrudur

zehrahemşire, 5 yıl önce

Foruma 1860 yazmıs biri dogru bilgi mi

Melis4512
Kapalı
18 Nisan 2019 00:18

kusura bakmayın arkadaşlar ama konu dışı olacak kafama bir şey takıldı da eğerki olurda atanırsak, 4 yıl sözleşmeli iki yıl kadrolu olarak çalışacağız. Bu 4 yıllık dönemde herhangi bir 2 yıllık sağlık bölümü okursak sözleşmeli olduğumuzdan dolayı işimizde sıkıntı yaratır mı

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
18 Nisan 2019 00:22

Hem okuyup hem de hemşirelik yapan çok kişi var yani biraz sorumlu hemşireye vs bağlı tolerans gösterip ders programınıza uygun nöbet listesi yapıyorlar yani bir sıkıntı olmaz iş hayatınızda.
Melis4512, 5 yıl önce

kusura bakmayın arkadaşlar ama konu dışı olacak kafama bir şey takıldı da eğerki olurda atanırsak, 4 yıl sözleşmeli iki yıl kadrolu olarak çalışacağız. Bu 4 yıllık dönemde herhangi bir 2 yıllık sağlık bölümü okursak sözleşmeli olduğumuzdan dolayı işimizde sıkıntı yaratır mı

Melis4512
Kapalı
18 Nisan 2019 00:23

Yok hocam o manada değil mezun olduktan sonra diploma alıyoruz ya önlisans olarak sözleşme yenilerken sıkıntı olur mu diye
Hem okuyup hem de hemşirelik yapan çok kişi var yani biraz sorumlu hemşireye vs bağlı tolerans gösterip ders programınıza uygun nöbet listesi yapıyorlar yani bir sıkıntı olmaz iş hayatınızda.

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
18 Nisan 2019 00:25

Yok hayır onda da sıkıntı olmaz diye biliyorum sonuçta zaten ortaöğretim KPSS puanınız ile atanmışsınız kademe ilerlemesi falan olabilir belki onları tam bilmiyorum ama sözleşmede vs sıkıntı yaratmaz çünkü verilen hak elinizden alınmaz bir kere ortaöğretim hemşire olarak atanmışsınız yani. İsterseniz hemşireliğe devam edersiniz ya da okuduğunuz bölümden atanırsınız vs size kalmış.
Melis4512, 5 yıl önce
Yok hocam o manada değil mezun olduktan sonra diploma alıyoruz ya önlisans olarak sözleşme yenilerken sıkıntı olur mu diye

Melis4512
Kapalı
18 Nisan 2019 00:27

Sağolun hocam verdiğiniz bilgiler için bu konular çok kafamı karıştırıyorda
Yok hayır onda da sıkıntı olmaz diye biliyorum sonuçta zaten ortaöğretim KPSS puanınız ile atanmışsınız kademe ilerlemesi falan olabilir belki onları tam bilmiyorum ama sözleşmede vs sıkıntı yaratmaz çünkü verilen hak elinizden alınmaz bir kere ortaöğretim hemşire olarak atanmışsınız yani. İsterseniz hemşireliğe devam edersiniz ya da okuduğunuz bölümden atanırsınız vs size kalmış.

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
18 Nisan 2019 00:35

Rica ederim hocam o konuda rahat olabilirsiniz :)
Melis4512, 5 yıl önce
Sağolun hocam verdiğiniz bilgiler için bu konular çok kafamı karıştırıyorda
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi