Editörler : E.Kayı Han
08 Ocak 2020 14:37

1. İdare mahkemesini kazandım karar şu şekilde
Sözleşmem feeih edildikten sonra idare mahkemesine gittim dava açtım yd aldım yd savunmam alınmadığından aldım30 gün içinde başlattılar beni 28 gün çalıştım usulde hata var dediler usulde düzünleme yapıp savunmamı alıp tekrardan sözleşmemi fesih ettiler bende tekrar dava açtım ilk açtığım davanın esas kararı bugun çıktı ve dava konusu işlemin iptaline savunmadan ötürü lehime sonuçlandı ödeme konusundada şöyle diyor parasal hakların yasal faizi ile ödenmesi istemi hakkında karar verilmesine yer olmadığına diye karar verilmiş. İkinci açtığım idare mahkemesi devam ediyor -öncelikle soracağım beni ilk açtığım davanın esas kararı ile işe başlatırlarmı - bu karara göre bana parasal haklarım ödenmeyeceği anlamına mı geliyor - nasıl bir yol izlemeliyim Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar veya bizzat yaşamış arkadaşlar acil cevap verebilirmi acaba ??

Yd karar
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:45

Güncel

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 10:20

Bilgisi olan acil cevap yazabilirmi lütfen parasal haklar için itiraz yazıcam bölge mahkemesine nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor acaba

DSİPLİN VE CEZA
Aday Memur
09 Ocak 2020 11:32

KONUYU BİLMEDEN CEVAP VERMEK ZOR

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 13:26

Size özelden konunun üsten özetini yazdım

Mecalisa
Aday Memur
09 Ocak 2020 14:27

Merhaba öncelikle geçmiş olsun şimdi ilk davayı kazandınız ama sizi tekrar işe başlatmıyacaklar malesef ki çünkü ikinci bir işlem ile ile sözleşmeniz fes edildi ikinci davayı kazanmanız lazım tekrar işe başlayabilmeniz için bu bu arada ikinci açtığınız davaya mutlaka ilk davanın kararınız da koyun bu bırıncı sorunuz parasal haklarınızıda şu şekilde şimdi ilk davayı kazadığınız için ikinci kez işlem yapılıp sözleşmeniz fes edildiği tarihe kadar olan bütün haklarınızı yasal faizi ile birlikte yatırmak zorundalar eğer yatırmaz lar ise ikinci açtğınız davada bunuda belirtirsiniz

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 14:36

İlk sözleşmem fesih edildiği tarihten önceki maaşlarımı verirlermi

Yd karar
Aday Memur
09 Ocak 2020 14:38

İşe alınmaycağımı biliyprum ama 2 fesih edilmesinden önceki paralarımı alabilirmiyim birde almasam açıklanan sonuca orasal haklar için üst mahkemeye itiraz ediyimmi

Mecalisa
Aday Memur
09 Ocak 2020 14:41

Evet alacaksınız şöyleki 2 inci fesih tarihine kadar sizi haksız yere atmış oluyor zaten almadığınız bütün parasal ve diğer hakları alacaksınız bölge idareyede belirtebilirsiniz ama ikinci açtığınız dava da daha sağlıklı olur biz öyle yaptık hem eliniz güçlenmiş olur biraz ikinci dava için

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 02:01

Çok geçmiş olsun, ama çok saçma bi işlem olmuş ikinci kez aşikar bi şekilde savunma alınıp tekrar feshedilmesi bence sizi açtığınız 2. davadagüçlü kılacaktır yani ben öyle düşünüyorum belediye çalışanımısınız? Benim de sözleşmem feshedildi ve benden de savunma vs alınmamadan yapıldı! Süreç hakkında Bilgi verir misiniz lütfen ben de dava açıcam birkaç güne

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 04:54

İdare mahkemesine dava açıyorsun muhakkak yd li ve duruşmalı aç sonra süreç kendiliğinden işlliyor yd kararı 3-4 aya çıkıyor esas karar da 360-370 gün içinde çıkıyor benim gibi yaparlarsa sana ikinci bir dava daha açıyorsun ondan sonra 2 sene yi gözden çıkar açık ve net ama muhakkak yd li vr duruşmalı aç davanı

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 09:47

Evet duruşmalı ve YD istiycez size gerekçe olarak ne sundular

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 10:07

Nerde ne işlem uyguladılar 2. Fesih edişlerindemi

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 10:29

Benim sözleşmem ilk kez feshedildi 2. Değil

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 13:54

Savunma alınmadığından işlemin iptaline karar verildi parasal haklar için karar verilmedi

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:01

Anladım ama ilk fesihde size tebliğ edilen yazıda bi gerekçe belirtilmemiş mi onu soruyorum

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:09

İftira suçu elinde kanıt yok belge yok işlem yapıyorlar sizin konu ne

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:25

Bana da mesleki olarak yeterli donanıma sahip değilsin kurumda çalıştığın sürece kendini gelirştirmedin diyor tutanak savunma vs yok

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:27

7 yıldır binlerce evrakta imzam var 7 yıldır yeterliydim şimdi yetersizim

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:27

Saçmalık herkes herkes egarezi yüzünden işlem yapıyor ve hayatlarla oynanıyor karşıdakini hiç düşünmüyorlar

Yd karar
Aday Memur
13 Ocak 2020 14:28

Kullan kullan çöpe at misali hasbinallah veniğmel vekil
Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi