Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
28 Şubat 2019 15:37

CTE Nas atamasına sayılı günler kala fikir alış verişi (18-27 mart)

Kıymetli forum üyeleri hepinize iyi çalışmalar dilerim. Malum 2019 Nas takvimi gelmek üzere, bu süreçte yapılacak işlemlerin başında ''UYAP'' bilgilerinin güncellenerek tayin dönemi başladığında talep oluşturup ilgili talebi imzalayarak Personel bürosunda dosyanızda muhafazası için teslim etmeniz.

Son aile birliği atamasında sözleşmeli personellere geçici görevlendirme verilmesini nasıl yorumluyorsunuz sadece yol harcırahı vermemek için mi yapılan bir işlem sizce?

2017 Nasta 9binlerde bir atama yapılırken

2018 de kotalar daha da sıkılarak 2binlerde kaldı,

sizce 2019 nasıl değerlendirilir?

İyi forumlar.

darelli
Aday Memur
28 Şubat 2019 21:58

başvuru sadece uyaptan yapılmıyor mu yanlış mı biliyorum?

sabrikartal
Aday Memur
01 Mart 2019 08:26

Madem tayinler masradan dolayi kisitlaniyor. ayni il icinde komisyonlararasi tayinlere ve cezaevi-ds arasi tayinlere extra 50 puan verilebilir. Boylelikle masraf artmadan memnuniyet artar diye dusunuyorum.

KenanK.
Memur
01 Mart 2019 08:40

harıcırah felan vermeseler de olur. yeter ki tayinimiz hayırlısıyla çıksın. koskoca 300--350 kişilik kurumlara 2 -3 kişilik kota verilerek tayin talepleri olumsuz sonuçlandırılıyor. daha düşük puanlılar istedikleri yere giderken puanı fazla olan personel kotaya takılmak suretiyle nakli sağlanmıyor. bu kota adaletsizliğinin bi çözüme kavuşturulması gerek.

Tnzr
Kapalı
01 Mart 2019 09:25

Evet UYAP üzerinden yapılıyor yapılan tayinin kağıda dökümü çıktı alınıp imzalanıp bahsettiğim gibi teslim ediliyor.

darelli, 5 yıl önce

başvuru sadece uyaptan yapılmıyor mu yanlış mı biliyorum?

Tnzr
Kapalı
01 Mart 2019 09:30

Öyle olduğunu tam bilmiyoruz ama ihtimaller dahilinde harcırah vermemek için olabilir.

Bahsettiğiniz 50 puan herkese verilirse yine herkes aynı şartta yarışıyor olur.

sabrikartal, 5 yıl önce

Madem tayinler masradan dolayi kisitlaniyor. ayni il icinde komisyonlararasi tayinlere ve cezaevi-ds arasi tayinlere extra 50 puan verilebilir. Boylelikle masraf artmadan memnuniyet artar diye dusunuyorum.

Tnzr
Kapalı
01 Mart 2019 09:33

Evet kota konusunda hali hazırda sistem oturmuş değil, kriterler tam manasıyla belirlenmemiş gibi o an şartların gerektiği gibi yapılıyor.

2017 Yılında aynı mevcutlu bir cezaevi 20 kişi tayin veriyorken, 2018 yılında 1 kişi tayine gidiyor.

2018 NAS ın ayrı bir tarafı da sanki eski memurların denetimli, açık cezaevlerine gidişi için yapılmış gibi.

KenanK., 5 yıl önce

harıcırah felan vermeseler de olur. yeter ki tayinimiz hayırlısıyla çıksın. koskoca 300--350 kişilik kurumlara 2 -3 kişilik kota verilerek tayin talepleri olumsuz sonuçlandırılıyor. daha düşük puanlılar istedikleri yere giderken puanı fazla olan personel kotaya takılmak suretiyle nakli sağlanmıyor. bu kota adaletsizliğinin bi çözüme kavuşturulması gerek.

KenanK.
Memur
01 Mart 2019 10:24

2019 NAS sizce 2017 yılı gibi olur mu yoksa yine 2018 yılı gibi belli bir kesim personelin tayininin yapılması gibi mi olur? başka hiç bir mazeret gösteremeyen personelin çaresiz kalmasına sebep oluyor bu kota meselesi. inşallah bu sene daha oturmuş bir sistemle adaletli şekilde nakiller sağlanır.

Tnzr, 5 yıl önce

Evet kota konusunda hali hazırda sistem oturmuş değil, kriterler tam manasıyla belirlenmemiş gibi o an şartların gerektiği gibi yapılıyor.

2017 Yılında aynı mevcutlu bir cezaevi 20 kişi tayin veriyorken, 2018 yılında 1 kişi tayine gidiyor.

2018 NAS ın ayrı bir tarafı da sanki eski memurların denetimli, açık cezaevlerine gidişi için yapılmış gibi.

Tnzr
Kapalı
01 Mart 2019 10:50

Ben şahsen tayinler çıksın isterim, her memur ekonomik, sosyal nedenlerle tayin istemekte. Bunu talep eden memurlar eğer şartları sağlıyorsa göndermeye yönelik yol izlenmelidir. Böylelikle çalışma disiplini de artabilir diye düşünüyorum. Ayrıca yeni bir cezaevi açılması durumunda yine acele tayin çıkarılma durumu söz konusu kanaatimce. Örn; A cezaevi kotadan 2018 yılında 1 memur gönderiyor 2 ay sonra yeni açılan cezaevlerine 15 kişi gönderiyor. Bunun sebebi yalnızca yeni açılan cezaeviyse NAS sistemine zararı olduğu görülmeli ve personel ihtiyaçlarına buna göre yapılmalı. Yeni işe başlayan memura öğretmenlerde ve sağlık çalışanlarında olduğu gibi en az 2+1 2+2 gibi sürelerle tayin hakkı tanınmalı ki sistem kendini tamamlayabilsin. Bence yine aynı şekilde kotalar sıkılmış olarak tayin gerçekleştirilecek.

darelli
Aday Memur
02 Mart 2019 14:24

yani atama gerçekleştikten sonra mı?

Tnzr, 5 yıl önce

Evet UYAP üzerinden yapılıyor yapılan tayinin kağıda dökümü çıktı alınıp imzalanıp bahsettiğim gibi teslim ediliyor.

DwightStifler
Kapalı
02 Mart 2019 18:44

Bu seneki tayin sidteminde kota olayi nasil olucak sizce

Tnzr
Kapalı
02 Mart 2019 23:45

Şahsi fikrim yine kota sınırının üst seviyelerde olacağı yönündedir. Gerekçesi yeni açılacak cezaevlerine tayin olacak memuru rahat bulabilmek. Bekletim ise kota sınırının gevşek olması yönünde.

bay.hemsir
Aday Memur
02 Mart 2019 23:48

Yeni açılacak bir cezaevine yeni işe başlamış sözleşmeli memur gitmek isterse gidebilrmi?

Tnzr
Kapalı
02 Mart 2019 23:54

Evet gidebilir. Kadrolu memurlar 657 diye isimlendirilir, sözleşmeli personel 657 4B olarak ikisi farklı sınıflardır sözleşmeli personel şartları tutuyorsa sözleşmeliler arasında sınıflandırılıp gider. Kurum kotası her iki sınıf için geçerlidir. Ayrıca sözleşmeli personel bir yeri tercih ederken bulunduğu yeri başka bir sözleşmeli tercih etmelidir. Örneğin a cezaevinde 10 sözleşmeli personel tayin yazdı diyelim b cezaevinden a cezaevine 10 sözleşmeli personel talepte bulunmalıdır.

bay.hemsir, 5 yıl önce

Yeni açılacak bir cezaevine yeni işe başlamış sözleşmeli memur gitmek isterse gidebilrmi?

DwightStifler
Kapalı
03 Mart 2019 08:30

Bazi arkadaslar mudur onay vermedigi surece satin gidemezsiniz diyor bu dogru mudur mudur seni gondermemek icin kota 0 yada eksi diyebilir mi

Tnzr, 5 yıl önce

Şahsi fikrim yine kota sınırının üst seviyelerde olacağı yönündedir. Gerekçesi yeni açılacak cezaevlerine tayin olacak memuru rahat bulabilmek. Bekletim ise kota sınırının gevşek olması yönünde.

bay.hemsir
Aday Memur
03 Mart 2019 10:50

Yani diyelim bir ay sonra bir cezaevi açıldı ve benim daha bir yılım bile dolmadı açılacak yeni cezaevine gitme durumum varmı

Mukan KaAYan
Aday Memur
03 Mart 2019 10:53

Tayin yazma hakkı için (kadrolu) çalışma süresi kaç yıl olması lazim.

Tnzr
Kapalı
03 Mart 2019 12:32

Başvuru yapıp başvuru sayfasını yazdırıp teslim etmek bahsettiğim.

darelli, 5 yıl önce

yani atama gerçekleştikten sonra mı?

Tnzr
Kapalı
03 Mart 2019 12:33

2 yıl

Mukan KaAYan, 5 yıl önce
Tayin yazma hakkı için (kadrolu) çalışma süresi kaç yıl olması lazim.

Tnzr
Kapalı
03 Mart 2019 12:35

Böyle bir şey yok. Müdür kurum en üst amiri, norm atama personel ihtiyaçları ve tayinler görevi dışında işler. Müdür sadece aynı Kampüs içerisinde farklı kuruma geçişte görüş verir.

DwightStifler, 5 yıl önce

Bazi arkadaslar mudur onay vermedigi surece satin gidemezsiniz diyor bu dogru mudur mudur seni gondermemek icin kota 0 yada eksi diyebilir mi

KenanK.
Memur
03 Mart 2019 12:48

Gevşek olmasından kastınız nedir acaba? Kota geçen sene ki gibi az mı olur yoksa çok mu ? Çok olacaksa kotanın neden çok olacağına dair bir duyumunuz var mı?
Tnzr, 5 yıl önce

Toplam 165 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi