Editörler : supporters.
«112113114115116117118119120121122123»

frmn
Şube Müdürü
09 Mayıs 2022 17:36

Hocam bende YD kararı aldım. ÜAK karara üst mahkemede itiraz etti. Bu olay daha çok yeni. Bakalım bende bekliyorum üst mahkeme ne diyecek. Tabi buarada ÜAK ne zaman kararı uygulayacak...

ysck, 2 yıl önce

Yanlış ifade etmişim. ÜAK yd itirazında doçentlik yönetmeliğinin ilk 2 maddesini söyleyerek biz kanuna aykırı işlem yapmadık Yürütmeyi durdurma kararı veremesziniz YD kararı için kanuna aykırı işlem olmalı demeye getirmiş. YD kararı açıkca kanuna aykırı işlem için verilir bizim işlem doğru demiş. 40 gün olmasına rağmen hala herhangi bir işlem yapmadan bekletiyorlar.

Diyorum eşime bir dava daha aç gitsin.

09 Mayıs 2022 20:25

Çok teşekkür ederim İyi dilekleriniz için hocam. İnşallah DK'dan bu karar da döner. Elden birşey gelmiyor ve oldukça stresli, can sıkan bir süreç; kimsenin başına gelmesin; inşallahHakkımızda hayırlısı.

Tourniquett, 2 yıl önce

Çok geçmiş olsun hocam. ALLAH yardımcınız olsun inşallah. Bu mesajdan sonra bu durumu araştırmıştım. Bunu yapan hocalar olduğunu ve sistemin de bunu yapma imkânı tanıdığını öğrenmiştim. Evet yönetmelikte yeri yok ama zaten her şeyi de yönetmeliğe göre yapsalar başımıza onca saçmalık gelmezdi. Hocalar ne yaparsa tamam diyip geçiyorlar maalesef. He artık biraz biraz okuyorlardı itirazları ama artık çok da takip etmiyorum. Eylül grubunda da sorulmuştu bu soru ve yanıtlamıştım. Ama bazı arkadaşlar sanki ben yapıyormuşum bu durumu gibi tavırlar sergilemişlerdi. O nedenle çok da yorum yapmamaya karar verdim. Sonuçta ben de hak eden hakkını alsın ıstiyorum ama olanı anlatmak da tepki çekiyor. Umarım sizin işiniz yoluna girer ve itirazınız kabul edilir. Bu jüriler gerçekten ilginç.

Tourniquett
Daire Başkanı
09 Mayıs 2022 21:12

Rica ederim hocam. İnşallah hayırlısıyla olumlu sonuç alırsınız.

BakkalGazi86, 2 yıl önce

Çok teşekkür ederim İyi dilekleriniz için hocam. İnşallah DK'dan bu karar da döner. Elden birşey gelmiyor ve oldukça stresli, can sıkan bir süreç; kimsenin başına gelmesin; inşallahHakkımızda hayırlısı.

alkim_alkim
Memur
09 Mayıs 2022 22:11

@Tourniquett hocam..forumda asgariden mahkeme kararı ile dönüp doçentlik belge tarihini düzelttirene denk geldiniz mi? Her başlığı takip etmek mümkün olmuyor.

Tourniquett
Daire Başkanı
10 Mayıs 2022 01:08

Hayır hocam denk gelmedim hiç.

alkim_alkim, 2 yıl önce

@Tourniquett hocam..forumda asgariden mahkeme kararı ile dönüp doçentlik belge tarihini düzelttirene denk geldiniz mi? Her başlığı takip etmek mümkün olmuyor.

Tudy85
Aday Memur
10 Mayıs 2022 12:26

Hocam hem sistemi gördüm yan odamdaki hocamdan hem de yonetmeliği biliyorum. Nasıl etiğe verebiliyor? Sadece başarılı/başarısız diyebiliyor yazıyor yonetmelikte. İlk değerlendirme sonucunda asgari veren bir juri daha sonra etiğe veremez bu da kesin bilgi.

Hadi1212, 2 yıl önce

Jüri üyesi he aşamada etiğe verebilir. Bu hatalı bir yorum. Kesin bilgi.

Söyle düşünün nicelik açısından asgari diyen jüri üyesi yayını derinlemesine okumuyor. Yani niteliğe girmiyor ki. Sandığınızın aksine asgariyi tutturamayan çok dosya geliyor. Aynı yayını iki üç yerde puanlayan, yanlış puanlayan anahtar sözcüğü bırakın sosyal bilim çalışmasını (bir yerden ortak çalışmış) fende puanlayan. 100 puanla başvuran çok aday var. Yazarın birini eksik bildirse hop asgari ye iniyor. Dolayısıyla sonradan etik ihlal keşfi normal bir durum.

Ama sandığınız gibi jüri sinirlendiği için falan yapmıyor bunu. Şimdi şöyle özellikle eseri birden çok yerde puanlama, Dr. öncesi dönemde dilimleme, gibi yada çok önemli olmayan ama sonuçta etik kusur olan durumlarda, etiğe verilmek çok ağır geldiği için adaylara kusurlu yayınlar çıkarılınca çıkarılınca asgariye düşüyorsa jüri asgari verir. Bazıları raporunda üstü kapalı yazar. Kimi ise yazmaz. Bu yüzden tavsiyem jürinin puanlamadan çıkardığı eserlerinize çok dikkatli bakmanızdır.

Hep tersini düşünülse de iyi niyet te bazen yanlış anlaşılıyor. Niye sinirlensin sana jüri arkadaşım? Bir iş vermişler işi yapıyoruz. Başarısız raporda bile böyle rapor yazanlar oluyor. Yani etiğe göndermemiş hoca ama raporunda açıkça yazmış, Dr. öncesi ortak çalışma için. Ama aday ne yapıyor? Başarısız raporlara itiraz. Sonucu belli. Hepimiz bilim insanıyız. Jürinin raporunu şöyle düşünerek okuyun. Varsayın ki o raporu en sevdiğiniz ve sizi en seven hoca, hatta doğrudan babanız yazmış. İyi niyetli biri yazdıysa ve böyle yazdıysa sorun ne diye sorun. O zaman itirazınızı bile daha gerçekçi yazarsınız.

Tudy85
Aday Memur
10 Mayıs 2022 12:28

b) Adayın asgari başvuru şartlarını sağladığının tespit edilmesi halinde ise ilgili jüri üyesine/üyelerine ?başarılı/başarısız? şeklinde değerlendirme raporu hazırlaması için Doçentlik Komisyonu tarafından ek süre verilir.

Ama bakkalgazi hocamız itiraz etmediği için etik verebilir o ayrı bir konu. Yani hocamız açıklasın ona asgarisin diye bir yazı geldimi? gelmedi hatırladıgım kadarıyla. O yuzden etik verebiliyor ancak benim dediğiim itirazınız kabul edilirse etik veremiyor bir daha.

Sevgiler

Tudy85, 2 yıl önce

Hocam hem sistemi gördüm yan odamdaki hocamdan hem de yonetmeliği biliyorum. Nasıl etiğe verebiliyor? Sadece başarılı/başarısız diyebiliyor yazıyor yonetmelikte. İlk değerlendirme sonucunda asgari veren bir juri daha sonra etiğe veremez bu da kesin bilgi.

10 Mayıs 2022 14:42

Merhabalar hocalarım,

Biraz ara verdikten sonra kendimi tutamayarak tekrar araştırma içerisine girdim :)

Alan sorumlumuz ile gene uzun bi görüşme yaptım.

Kendi durumum özelinde filoloji ve güzel sanatlar alanından ilk defa karşılaştıkları bir durum olduğunu söyledi.

Tudy hocamın teorisi hakkında da bilgiler edindim.

Mevuzata göre "Adayın haberi olmadan DK'dan da geri dönse, Adayın yaptığı itiraz Dk'da kabul edip jüriye tekrar gönderilse de; Kesinlikle sadece ve sadece "Başarılı-Başarısız" olarak değerlendirilmesi isteniyor" diye bilgi aldım.

Ancak Jüri kafasına göre değerlendirme yapabiliyor ve bu durum "Mevzuata aykırı olmasına rağmen" gözden kaçarak adayın başvurusunu iptal edebiliyorMUŞ.

Yani buradaki sıkıntı;

Mevzuata göre verilip verilmemesi değil; DK'nın veyahut alan sorumlularının hazırladıkları e*imza raporlarında başarılı-başarısız olarak değerlendirimesi gereken dosyaların gözden kaçırılarak etik veyahut 2. kez asgari verilerek başvuru iptali olması durumuymuş.

Malesef ama malesef pek çok da örneği bulunmaktaymış. Asgari grubunu incelediğim de ben de 2.kez asgari ve etik durumunu okudum.

Ayrıca edindiğim bir başka bilgi ise şaka gibi;

Mevzuata aykırı bir durum ve sistem kaynaklı bir sıkıntı olduğu için Mahkeme sürecinde oldukça rahat edersiniz, Hukuk Müşavirlerimiz bu denli mahkemelerde hızlı bilgi-belge temini yapıyor.

Allah sonumuzu hayır etsin. Ülke ülke olmaktan çıkmış durumda.

Tudy85, 2 yıl önce

b) Adayın asgari başvuru şartlarını sağladığının tespit edilmesi halinde ise ilgili jüri üyesine/üyelerine ?başarılı/başarısız? şeklinde değerlendirme raporu hazırlaması için Doçentlik Komisyonu tarafından ek süre verilir.

Ama bakkalgazi hocamız itiraz etmediği için etik verebilir o ayrı bir konu. Yani hocamız açıklasın ona asgarisin diye bir yazı geldimi? gelmedi hatırladıgım kadarıyla. O yuzden etik verebiliyor ancak benim dediğiim itirazınız kabul edilirse etik veremiyor bir daha.

Sevgiler

10 Mayıs 2022 15:01

Nil Karaibrahimgil'in capsleri geldi aklıma hocam :)

Etik ile ilgili açılan davalardaki jürilerin verdiği gerekçeli kararları bir okumanızı tavsiye ederim. Kadro vermedi diye birbirini ısıran insanların olduğu ülkemizde sinirle iş yapılmayacağını düşünmeniz bana göre gerçekçi değil.

Naçizane düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum ancak olduça fazla gerekçeli kararı bile olmayan etik ve asgari raporu bulunmakta.

Jüri adayın yaptıklarını gerekçeli karara yazmış daha sonra "başarısız olma gerekçesi:" diye ekleyip değerlendirmesini tamamlamış. Mahkemelerimiz bu saçma ve adil olmayan gerekçeli kararlarla oluşan asgari, başarısız ve etik davaları ile dolu.

Kendi özelimdeki durum da aynı sorunu teşkil ediyor. İlk verilen asgaride 4 makelemin 4 ünüde iptal ederek ve iptale gerekçeli karar eklemediği için ve Dk'dan dönmüş, 2. verilen etik kararında ise sadece yaptığım çalışmalar açıklanmış, etik verilme sebebi:" diye bırakılarak 2 makelemi silmiş ve değerlendirilme bitirilmiş. Ne yaptığım da belli değil yani :D

Kötülük yapanın yanına kalsın diye dua ediyoruz. Gel gelelim, komisyon ve memur ekibimiz (Eğer haklı ise Mahkemede kazanır zaten diyerek çok dikkatli davranmıyor ve mevzuatı tam anlamı ile uygulamaya biliyor) ve liyakatsizlik de buna çanak tutuyor.

Gerçekli bir karar olmadan veyahut eksik gerekçeli bir karar ile ; adayın savunması bile zarfından çıkarılıp (Dosya sayısı verilmeden) bir adaya etik veya asgari verilmesini insanların içi alıyorsa gerçekten bir şey diyemem.

Ancak burası bizim ülkemiz; Türkiyemiz, tabi ki ülkemizi evimizi çok seviyoruz ancak bazı gerçeklekleri, sıkıntıları gerek gözlemlerimizle, gerekse mahkeme kararlarında ki yorumlardan rahatlıkla çıakrabiliyoruz hocam.

Tel üzerinden yazıdğım için imla-yazım hatalarından doalyı özürlerimi beyan eder, sözlerimi direkt şahsınıza değil gene duruma ait bir görüşü açıklamak için yazdığımı bildirmek isterim. saygılarımla

Hadi1212, 2 yıl önce

Jüri üyesi he aşamada etiğe verebilir. Bu hatalı bir yorum. Kesin bilgi.

Söyle düşünün nicelik açısından asgari diyen jüri üyesi yayını derinlemesine okumuyor. Yani niteliğe girmiyor ki. Sandığınızın aksine asgariyi tutturamayan çok dosya geliyor. Aynı yayını iki üç yerde puanlayan, yanlış puanlayan anahtar sözcüğü bırakın sosyal bilim çalışmasını (bir yerden ortak çalışmış) fende puanlayan. 100 puanla başvuran çok aday var. Yazarın birini eksik bildirse hop asgari ye iniyor. Dolayısıyla sonradan etik ihlal keşfi normal bir durum.

Ama sandığınız gibi jüri sinirlendiği için falan yapmıyor bunu. Şimdi şöyle özellikle eseri birden çok yerde puanlama, Dr. öncesi dönemde dilimleme, gibi yada çok önemli olmayan ama sonuçta etik kusur olan durumlarda, etiğe verilmek çok ağır geldiği için adaylara kusurlu yayınlar çıkarılınca çıkarılınca asgariye düşüyorsa jüri asgari verir. Bazıları raporunda üstü kapalı yazar. Kimi ise yazmaz. Bu yüzden tavsiyem jürinin puanlamadan çıkardığı eserlerinize çok dikkatli bakmanızdır.

Hep tersini düşünülse de iyi niyet te bazen yanlış anlaşılıyor. Niye sinirlensin sana jüri arkadaşım? Bir iş vermişler işi yapıyoruz. Başarısız raporda bile böyle rapor yazanlar oluyor. Yani etiğe göndermemiş hoca ama raporunda açıkça yazmış, Dr. öncesi ortak çalışma için. Ama aday ne yapıyor? Başarısız raporlara itiraz. Sonucu belli. Hepimiz bilim insanıyız. Jürinin raporunu şöyle düşünerek okuyun. Varsayın ki o raporu en sevdiğiniz ve sizi en seven hoca, hatta doğrudan babanız yazmış. İyi niyetli biri yazdıysa ve böyle yazdıysa sorun ne diye sorun. O zaman itirazınızı bile daha gerçekçi yazarsınız.

doktoranadolu
Şube Müdürü
10 Mayıs 2022 15:45

Yeniden geçmiş olsun hocam. Allahtan size kalp genişliği diliyorum. Umarım yanlış hesap Bağdattan döner. ÜAKın itirazın kabulü durumunda başarılı/başarısız verme seçeneğini vurgulaması yeterli değil bu durumda yapılması gereken ilgili jüri üyesi hocamıza sistem üzerinden etik ve asgari verme opsiyonunu kapatması sadece başarılı/başarısız seçeneğini açık bırakması şart görünüyor. Sistemde acil gerekli revizyonlardan birisi de bu görünüyor. Hak var adalet var. Bundan da öte kalplerde vicdan akıllarda vizyon var. Bu cennet vatan hepimizin ve herkese yeter. İnş. inanıyorum ki bu hata da düzelecek. Görevini hakkıyla yapan empati kuran, gerçek bilim insanı hocalarımıza ( büyük çoğunluk böyle zaten) saygılarımızı iletirken nadiren de olsa elindeki imkanı işi inada vurarak başka türlü değerlendirenleri de yeniden tutum değişikliğine davet etmek şu anda yapılabilecek önemli bir tavsiye. Bir şey haddini aştığı zaman zıddına inkilab eder. Hepimiz aynı gemideyiz. Dostlukla

BakkalGazi86, 2 yıl önce

Merhabalar hocalarım,

Biraz ara verdikten sonra kendimi tutamayarak tekrar araştırma içerisine girdim :)

Kendi durumum özelinde filoloji ve güzel sanatlar alanından ilk defa karşılaştıkları bir durum olduğunu söyledi.

Mevuzata göre "Adayın haberi olmadan DK'dan da geri dönse, Adayın yaptığı itiraz Dk'da kabul edip jüriye tekrar gönderilse de; Kesinlikle sadece ve sadece "Başarılı-Başarısız" olarak değerlendirilmesi isteniyor" diye bilgi aldım.

Ancak Jüri kafasına göre değerlendirme yapabiliyor ve bu durum "Mevzuata aykırı olmasına rağmen" gözden kaçarak adayın başvurusunu iptal edebiliyorMUŞ.

Yani buradaki sıkıntı;

Mevzuata göre verilip verilmemesi değil; DK'nın veyahut alan sorumlularının hazırladıkları e*imza raporlarında başarılı-başarısız olarak değerlendirimesi gereken dosyaların gözden kaçırılarak etik veyahut 2. kez asgari verilerek başvuru iptali olması durumuymuş.

Malesef ama malesef pek çok da örneği bulunmaktaymış. Asgari grubunu incelediğim de ben de 2.kez asgari ve etik durumunu okudum.

Mevzuata aykırı bir durum ve sistem kaynaklı bir sıkıntı olduğu için Mahkeme sürecinde oldukça rahat edersiniz, Hukuk Müşavirlerimiz bu denli mahkemelerde hızlı bilgi-belge temini yapıyor.

kediolog
Aday Memur
10 Mayıs 2022 19:38

Hocam yazdıklarınızı okuyunca aklıma gelen şeyin sizin başınıza geldiğini gördüm korktum. Çok geçmiş olsun umarım bir an önce bu işten olumlu bir sonuçla kurtulursunuz.

BakkalGazi86, 2 yıl önce

Merhabalar hocalarım,

Yani buradaki sıkıntı;

doktoranadolu
Şube Müdürü
10 Mayıs 2022 20:02

Bir de bundan sonraki dönemlerde başvuracak doçent adaylarına küçük bir hatırlatmam olacak. Dolaylı yoldan bilgilendirmeyi ve iletişimi tercih etmesinler ( bunun artısından çok yükü çilesi var) ; ayrıca mutlaka asgariden reddedilmeye dair belge ellerinde olsun itirazdan önce. Yani sabırla işin sonunu beklemek çıkış yoku için en makul seçenek daima. Bunun iki artısı var. Bir tanesi asgari veren hocamız zaten o raporun doğrudan doçent adayına ulaştığını bildiği için bundan daha olumsuz bir karar vererek kendisiyle çelişkili bir duruma düşmek istemeyebilir. Zira kaydedilmişse kaybedilmemiş demektir. Bir de tek bir itiraz durumunda empati yaparak kendi açısından da durumu yeniden değerlendirmeye alarak olumlu da verebilir. Diğeri ise mahkemeye gitme durumunda elinizin altında tapu gibi belge olmuş olur. Ama umarıminş. bu dönemde bu konu değerli ÜAK yöneticisi hocalarımız tarafından sistem revizyonu ve rehabilitasyonu ile kökten çözülür. Sizler de rahat edersiniz. Eylül grubundan geleceğin doçent adaylarına selam ve sevgilerimle

doktoranadolu, 2 yıl önce

Yeniden geçmiş olsun hocam. Allahtan size kalp genişliği diliyorum. Umarım yanlış hesap Bağdattan döner. ÜAKın itirazın kabulü durumunda başarılı/başarısız verme seçeneğini vurgulaması yeterli değil bu durumda yapılması gereken ilgili jüri üyesi hocamıza sistem üzerinden etik ve asgari verme opsiyonunu kapatması sadece başarılı/başarısız seçeneğini açık bırakması şart görünüyor. Sistemde acil gerekli revizyonlardan birisi de bu görünüyor. Hak var adalet var. Bundan da öte kalplerde vicdan akıllarda vizyon var. Bu cennet vatan hepimizin ve herkese yeter. İnş. inanıyorum ki bu hata da düzelecek. Görevini hakkıyla yapan empati kuran, gerçek bilim insanı hocalarımıza ( büyük çoğunluk böyle zaten) saygılarımızı iletirken nadiren de olsa elindeki imkanı işi inada vurarak başka türlü değerlendirenleri de yeniden tutum değişikliğine davet etmek şu anda yapılabilecek önemli bir tavsiye. Bir şey haddini aştığı zaman zıddına inkilab eder. Hepimiz aynı gemideyiz. Dostlukla

yo87
Aday Memur
11 Mayıs 2022 01:04

Hocam YD kararından sonra 30 gün içinde juri sürecine geçilmesi kararın ÜAK tebliğinden itibaren başlıyor. Bir arkadaşım 1 martta mahkemeden YD aldı 23 martta tebliğ edilmiş o tarihten itibaren başlıyor süre. YD kararına uymak zorunda ki devamında istinafa da gitse ordan dönmeden aksi işlem yapılamaz. YD aldıktan sonra herşey yolunda giderse 2/3 ay içinde nihai kararda veriliyor.

yo87
Aday Memur
11 Mayıs 2022 01:06

Benim bir sorum olacak aramızda asgariden mahkemeye verip kazanıp doçent olan bir arkadaşımız varmı? Süreci daha net ifade ederse seviniriz.
11 Mayıs 2022 10:03

Çok teşekkür ederim hocam, inşallah hakkımızda hayırlı olacak haberleri bir an önce alırız.

doktoranadolu, 2 yıl önce

11 Mayıs 2022 10:05

İnşallah hocam çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, bir an önce başvuran tüm adayların hayırlı sonuçlarına ulaşmaları dileklerimle.

kediolog, 2 yıl önce

Hocam yazdıklarınızı okuyunca aklıma gelen şeyin sizin başınıza geldiğini gördüm korktum. Çok geçmiş olsun umarım bir an önce bu işten olumlu bir sonuçla kurtulursunuz.

d_eem
Memur
11 Mayıs 2022 13:59

Hocam sizin etik itirazı DK'dan dönünce tekrar aynı jüriye mi gidecek? Yoksa yedek jürilerinizin kararı mı devreye sokulacak?

Benim tarafımda da;

Benim tek bir yedek jürim var keyfi ve yönetmeliğe aykırı olarak asgari veren, benim beyannameye koymadığım yayınımı bile dikkat etmediği için, keyfi olarak değerlendirmeye katan.

Ben DK'dan sonra, 10 gün daha aynı yedek jüri için mi bekleyeceğim, kararını değiştirsin diye? Neden tekrar yedek jüriye geri gidiyor ki benim dosyam? Ne gerek var? Zaten asil jüriler kararını vermedi mi BAŞARILI diye?

Bir de bizim dosyalar, bu ağır çekimde, Haziran ayının YK'sına mı kalacak? "DK Mayıs ayının sonunda olacak." demişler ya memurlar. Bir de Adalet Bakanlığı süreci var.

Bizim haksız yere geçen, bunca zamanımızın, yıpranma payımızın telafisi yapılmayacak mı?

Bu nasıl mantıklı (!) bir iş akışıdır, anlam veremiyorum ben...

Umarım bizden sonraki doçent adayları da aynı problemlerle karşılaşmazlar. Onlar için iş akış süreci çok daha problemsiz, şeffaf ve sorunsuz bir hale getirilir. İnşallah dile getirdiğimiz tüm bu sorunlar yetkililer tarafından ele alınır bir an önce...

BakkalGazi86, 2 yıl önce

İnşallah hocam çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, bir an önce başvuran tüm adayların hayırlı sonuçlarına ulaşmaları dileklerimle.

11 Mayıs 2022 14:55

Hocam merhabalar, öncelikle sistemlerinizde kesinlikle haklısınız. Bunca zaman beklemek bir işkence gerçekten.

Memurlarla tel üzerinden görüştüğümüzde sonuç açıklamalarının "4 ile 20 ay arasında olması bekleniyor" diyorlar :)

Kendi özelimdeki durum hakkında ise; ben asgari kararına da; etik kararına da itiraz etmedim hocam. (Benim sistemim de hep jüri sürecinde yazıyordu ve halen yazıyor) Sadece tel ile bağlantı kurarak bu bilgileri edindim kendi alan sorumlumdan; Bana verilen ilk karar olan Asgari DK'dan dönmüş; inşallah etik kararı da DK'dan döner diye beklemedeyim.

DK'dan döner ise mevzuata aykırı işlem yapan ve ısrar eden bu jüri, jürilikten düşürülecek ve yedek jürinin raporu dikkate alınacak. (Umudum mevzuatın işletilerek gereğinin yapılması). Ancak gel-gelelim ülke bir garip keloğlan diyarına döndüğü için; mevzuata aykırı da olsa sıkıtı yaşayan hocalarımızın durumlarını gördükçe sıkıntım ve stressim artmakta tabiki.

Ayrıca, pek çok hocamız bir yerlerden bilgi alıyordur; ben de direkt alan sorumlumuzdan alıyorum bilgilerimi; 3 başvurudan 2'ye düştüğü için hatta bizim de 3. başvuru döneminde olmamızdan kaynaklı inanılmaz bir gevşeklik ve rahatlık olduğu bilgisi bir gerçek artık. Mart döneminin de benzer bir bekleyiş süresi içerisinde olacağını şahsen hocam.

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun hocam.

d_eem, 2 yıl önce

Hocam sizin etik itirazı DK'dan dönünce tekrar aynı jüriye mi gidecek? Yoksa yedek jürilerinizin kararı mı devreye sokulacak?

Benim tarafımda da;

Benim tek bir yedek jürim var keyfi ve yönetmeliğe aykırı olarak asgari veren, benim beyannameye koymadığım yayınımı bile dikkat etmediği için, keyfi olarak değerlendirmeye katan.

Ben DK'dan sonra, 10 gün daha aynı yedek jüri için mi bekleyeceğim, kararını değiştirsin diye? Neden tekrar yedek jüriye geri gidiyor ki benim dosyam? Ne gerek var? Zaten asil jüriler kararını vermedi mi BAŞARILI diye?

Bir de bizim dosyalar, bu ağır çekimde, Haziran ayının YK'sına mı kalacak? "DK Mayıs ayının sonunda olacak." demişler ya memurlar. Bir de Adalet Bakanlığı süreci var.

Bizim haksız yere geçen, bunca zamanımızın, yıpranma payımızın telafisi yapılmayacak mı?

Bu nasıl mantıklı (!) bir iş akışıdır, anlam veremiyorum ben...

Umarım bizden sonraki doçent adayları da aynı problemlerle karşılaşmazlar. Onlar için iş akış süreci çok daha problemsiz, şeffaf ve sorunsuz bir hale getirilir. İnşallah dile getirdiğimiz tüm bu sorunlar yetkililer tarafından ele alınır bir an önce...

muhm35
Memur
11 Mayıs 2022 15:07

Herkese merhaba,

Doçentlik Yönetmeliği Madde 6'ya göre:

Ek süre içinde rapor düzenlemeyen jüri üyesinin görevi Doçentlik Komisyonu tarafından sonlandırılır. Görevi sonlandırılan üye/üyeler ile ?asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır? görüşünde ısrar eden üye/üyeler yerine yedek üye raporları sırasıyla değerlendirmeye alınır. (Mülga cümleler:RG-10/8/2021-31564)

Yani Tudy85 hocamın da dediği gibi ya BAŞARI ya da BAŞARISIZ vermek zorunda jüri. Aksi halde yönetmeliğe aykırı hareket etmiş olur jüri!

Eğer ki yedek üyelerden (jüri) biri bu maddeye aykırı hareket ederse diğer yedek jürinin görüşü referans alınır.

Saygılar.

BakkalGazi86, 2 yıl önce

Merhabalar hocalarım,

Yani buradaki sıkıntı;

11 Mayıs 2022 15:32

Evet olması gereken mevzuatta açıkca belli hocam. İnşallah bu şekilde uygulanır da bu stresim biter diyorum.

Ancak onlarca 2. Kez asgari ve etik verilen örnekler var. Sorumlu personele bu sıkıntıyı yöneltigimiz zaman cevap şu: "Mevzuata aykırı işlem yapılmış ve gözden kaçmış aday haklı ise mahkeme de hakkını alacaktır."

Bu konu başlığı içerisinde de benzer örnekler mevcut

.

muhm35, 2 yıl önce

Herkese merhaba,

Doçentlik Yönetmeliği Madde 6'ya göre:

Ek süre içinde rapor düzenlemeyen jüri üyesinin görevi Doçentlik Komisyonu tarafından sonlandırılır. Görevi sonlandırılan üye/üyeler ile ?asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır? görüşünde ısrar eden üye/üyeler yerine yedek üye raporları sırasıyla değerlendirmeye alınır. (Mülga cümleler:RG-10/8/2021-31564)

Yani Tudy85 hocamın da dediği gibi ya BAŞARI ya da BAŞARISIZ vermek zorunda jüri. Aksi halde yönetmeliğe aykırı hareket etmiş olur jüri!

Eğer ki yedek üyelerden (jüri) biri bu maddeye aykırı hareket ederse diğer yedek jürinin görüşü referans alınır.

Saygılar.

Toplam 2687 mesaj
«112113114115116117118119120121122123»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi