Editörler : crops35

slowman03
Aday Memur
03 Kasım 2019 22:54

zırlama lan kör müsn bas baya torpil var

Yusuf660, 4 yıl önce
Maliye7777 çok boş yapıyorsun be. Olmadıysa olmadı işte daha niye milleti kışkırtıyorsun ki. Nerden Biliyorsun belki torpil yapmadılar belkide yaptılar. Ya iftira attığın için senden hak isterlerse?

brevhearttt
Aday Memur
03 Kasım 2019 23:20

Soruşturmayı yapıp öle açıklıyor lar mülakat puanlarını gerisini siz tahmin edin

fztce94
Aday Memur
04 Kasım 2019 00:09

ilk 4 girecekse neden mülakat var? Kpssde yada klavyede en iyileri alacak olsalar mülakat yapılmaz zaten... Keske yapılmasa zaten. Türkiyede her kurumda mülakatın amaci bellidir acı ama gerçek. O yüzden ilk 4 u almamislar ay ben şok nasıl olunuyor anlamıyorum. Buyuk illerin çok kişi alimlarina basvurmak daha mantikli torpilsiz girme sansin daha yuksek 3 4 kisilik kadrolu kucuk tanidik etraf dolu yerlerde ne olacagi belli. Ozel sektorde bile cvne bakmadan onun abisi bunun kardeşi diye giriliyor yeri geldimi her yer öyle.

Yusuf660
Kapalı
04 Kasım 2019 09:39

Hırlamakta çözüm değil kardeşim şhow man lik yapacağına hakkın varsa hakkını ara!!
slowman03, 4 yıl önce

zırlama lan kör müsn bas baya torpil var

Nykssss
Aday Memur
04 Kasım 2019 10:32

Oyle kardesim oyle de bu sinavda oyle bi hak yendi ki ne sen sor ne ben soyleyeyim bu kadar aleni bi sekilde bunu yapiyorlarsa buna goz yuman yataklik eden kim varsa hepsinde hakkim kalsin hic birine helal etmeyecegim cunku.. ne yapandan ne yaptirandan ne de goz yumandan. bunu gore gore devlet buyukleri hic bisey yapmiyorsa onlara da yaziklar olsun
Mrfk34, 4 yıl önce
devir öyle bir devir ki merkezi atamaya dahil olmayan hangi işe başvursanız(mülakat ile alim yapan yerleri kastediyorum) torpil insanın karşısına çıkıyor. Hak ederek kazanan insanlar da var illa ki ama büyük çoğunluk maalesef referans/torpil ile işler dönüyor. belediyeler de durum daha feci arkadaşlar. hangi parti olursa olsun inanın referansın/torpilin babası dönüyor. eminim siz de bu tip şeyleri duyuyorsunuzdur. Allah cümlemizin yardımcısı olsun. Tüm alımlar merkezi sınav şeklinde olsa ne güzel olur ama bu düzen değişir mi bilemiyorum sevgili kardeşlerim. Kazanamayan arkadaşlarıma söylüyorum canınızı hiç sıkmayın. Rabbim sizlere daha iyi ve hayırlı kapılar nasip eder inşallah. Ben de Kahramanmaraş Ikm bekliyorum daha ama olur mu olmaz mı Allah bilir. mülakatım pek iyi geçmedi zaten sınavdan çıkınca bir umutsuzluk çöktü üzerime ama bir umut Allah büyük deyip bekliyorum. Olmazsa nasibimizi baska sekil arayacağız. Eskiden babalarımızın, amcalarımızın devrinde 80'li 90'lı yıllarda bir işe girmek bu kadar zor değilmiş. O dönemde özel sektör maaşları da bu kadar düşük değilmiş. Hani kamu olmasa da özel sektör simdiki kadar kan emici değilmiş. Ama bu devir öyle bir hale geldi ki gençler kendi branşından iş bulamıyor, mezun olanların büyük kısmı polislik-askerlik-bekcilik-katiplik peşinden koşuyor o da kazanabilirse, okuldan mezun oluyor ailesine ortalama 1-2 yıl daha yük oluyor, özele girse şimdi piyasa da da eskisi gibi iş bolluğu yok ama çalışan için de şartlar zorlayıcı diye sıralarız. Aslında bunu sabaha kadar konuşuruz da hepimizin bildiği şeyler fazla uzattım kusura bakmayın arkadaşlar. Arkadaşlar Yüce Allah hepimizin yardımcısı olsun. Her şeyin başı her zaman için sabir ve umut. Allah büyüktür, yarim kalan şeyler inşallah hepimiz için inşallah tamamlanır. Allah kulunu yalnız ve yardımsız bırakmaz. Güzel bir şekilde her şeye sabredelim, bakalım Yüce Mevlam neylerse güzel eyler. Hayırlı geceler arkadaşlar

cakiroglu90
Aday Memur
04 Kasım 2019 13:02

Deli gibi torpil dönüyo bu işte benim şahsen umudum yok. Güvenlik soruşturmasıymış falan bunlar da hikaye. Geçen sene 60 tane ikm içerde fetöcülük yaptığı için tutuklanmış. Torpilin varsa giriyorsun olan bizim gibi garibana oluyo

Teacher9191
Aday Memur
04 Kasım 2019 13:48

nerde girdiniz mülakata kaç soru soruldu kaçına doğru cvp verdiniz Allahtan umut kesilmez
cakiroglu90, 4 yıl önce

Deli gibi torpil dönüyo bu işte benim şahsen umudum yok. Güvenlik soruşturmasıymış falan bunlar da hikaye. Geçen sene 60 tane ikm içerde fetöcülük yaptığı için tutuklanmış. Torpilin varsa giriyorsun olan bizim gibi garibana oluyo

04 Kasım 2019 14:44

BİR ALIMDA MÜLAKAT VARSA %99 TORPİL İŞLER BUNU BİLMEYECEK KADAR SAF MISINIZ

ADLİYEYE GİREMEDİM DİYE BU KADAR YAYGARAYA GEREK YOK GİRENLER DE ŞİKAYETÇİ

Ankab
Aday Memur
04 Kasım 2019 15:02

Sırf konuşmak için şu foruma lütfen yorum yapmayın. Şikayetçiler istifa edebilirler, o kadar bekleyene de yol açmış olurlar. İnanılır gibi değilsiniz. Şikayetçiler diye üzülelim mi, nedir? Ağlanacak halimize tesellisi verenlerin hali bile içler acısı!
magduradaletci, 4 yıl önce

cakiroglu90
Aday Memur
04 Kasım 2019 17:06

ben çok alım yapan bir yere başvurdum milletin dayı oğlu amca çocuğundan yer kalırsa gireriz. Yoksa 3-5 kişi alan yere başvurmamın bir manası yok. 22 yaşımda bütün ailenin yükü omzumda 80 yaşında kadına bakıyorum işsizim elde yok avuçta yok kimsenin de umrunda değil. Koca koca başsavcılar ağır ceza reisleri hak yiyorsa adaletten bahsetmeyelim beyler

Teacher9191, 4 yıl önce
nerde girdiniz mülakata kaç soru soruldu kaçına doğru cvp verdiniz Allahtan umut kesilmez

Madsizzle
Genel Müdür
04 Kasım 2019 17:30

bu konuya burda cozum bulabilecek msinz? bz de balikesirdeki torpil olayi icin adiyla soyadiyla somut kanitiyla bi gorsun basvuranlar amacli acmistik boyle bi konu ama balikesire basvuranlar bile umursamadi.yani o bile olmuoken bi sonuca ulasilmaz forumda konu acarak.basvuranlar bile umursamiyorken elinizde somut bir kanit olmadigi halde boyle konularda konusmaniz hic dogru degil.oyle bir an gelir ki sosyopat ilan edilirsiniz.adaletbakanligini adaletsizlikle kanitsizca suclamak bence gereksiz bi girisim.
04 Kasım 2019 18:14

Torpilsiz alım yapan adliye var mı ki. Yakında mevzuata ekleyecekler referansınız olmadan basvuramaz

Yusuf660
Kapalı
05 Kasım 2019 11:27

Cahil ne diyeceğini bilemediği zaman okuma yazması varsa kaleminden irin akarmış. Tipik bir örnek en başta mücadelemiz sizin gibi cahil yük bile taşımayan eşeklerle olacak :)

slowman03
Aday Memur
05 Kasım 2019 13:09

ya he yaw siz böyle torpillere göz yumun neyse artvine başvurmadım adamlara geçmiş olsun ha bu arada o iki tane torun soyadlı adamlar kesin akrabandır

Yusuf660, 4 yıl önce
Cahil ne diyeceğini bilemediği zaman okuma yazması varsa kaleminden irin akarmış. Tipik bir örnek en başta mücadelemiz sizin gibi cahil yük bile taşımayan eşeklerle olacak :)

Nykssss
Aday Memur
05 Kasım 2019 20:24

Saf değiliz . Sadece adalet istiyoruz. Aynı seviyede olmadığım adamlar klavyede sonuncu olan adam 3.olarak kazaniyorsa ben tepkimi koyar belirli yerlere sikayetimi de ederim. sonuc alamasam da bu dunyada alamasam da illaki obur tarafta tek tek hakkimi isterim. kimse kusura bakmasin.
magduradaletci, 4 yıl önce

Nykssss
Aday Memur
05 Kasım 2019 20:29

Buraya gelip te ya siz safmisiniz 16 kisilik yere mi basvuruyosunuz bi de hak mi istiyorsunuz. aglamayin kazanamadiniz diye zirlamayan bik bik diye otenlerin hepsi de torpil diye ... dolaşmiyorsa ben de bisey bilmiyorum. siz de kimlerin hakkina giriyorsaniz insallah kimsenin yaptigi yanina kalmaz. Tabi biz meydandan cekilelim siz torpillerinizi rahat rahat yaptirin dimi. bu devran boyle donmeyecek tipki 15 temmuz olaylarindan sonra yasananlar gibi... emin ol onca hakkin vebalini siz de odeyeceksiniz bir gun.

İkmrize53
Kapalı
05 Kasım 2019 21:54

Arkadaşlar kusura bakmayın. Herkes torpil yaptırıyor, torpilsiz adam almıyorlar, bizimde var ama yaptırmıyoruz. Bu kelimeleri ardı sıra kullanan insan kusura bakmayın avanaktır. Eğer puanınız, eğitim durumunuz iyi ise,, eğerki adaletli bir sistem olsa kesin bir şekilde alınacak adayların arasında olacağınızı düşünüyorsanız, vicdanınız bu konuda rahatsa ve biliyorsanızki kimseye gitmezsek bu iş olmayacak o zaman hakkınızı arayacaksınız. Oturup burda ağlamakla olmuyor o işler. Gideceksin bizimde var ama yaptırmıyoruz dediğiniz bu işlerle ilgili kişilere güzel bir şekilde durumunu izah edeceksin, yardımcı olup olamayacağını soracaksın. Sistem buysa vicdanın rahatsa rızkının prşine gideceksin. Kusura bakmayın ekmek aslanın ağzında değil artık midesinde. Gereken neyse onu yapın burda milleti eleştirmekle, oturup forumda konu açıp ağlamakla olmuyor. Sorsan herkes hak ettiğini söylüyor herkes alınması gerektiğini söylüyor ama o işler öyle olmuyor. Torpil yapıp giren adam açıkça söylüyor zaten eskisi gibi gizli bir şey kalmadı. Şu kişiyi soktum girdim diyor. Sende diyeceksinki hakkımı aradım mücadele verdim bedel ödedim girdim. Yalnız gerçekten hak ettiğini düşünüyorsan ve vicdanın rahatsa.. Yemeyenin ekmeğini yerler. Bu dünya böyle gelmiş böyle gidiyor bu sistemler düzelmez. Ekmeğin senin olduğuna gerçekten inanıyorsan mücadele ver, bedel öde ve o ekmeği sen ye.. başka diyecek bir şey yok. Herkese hayırlı uzun ömürler diliyorum..

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 08:34

O zaman basvuru sartlarina desinler ki referansi olmyanlari almiyoruz desinler biz de ugrasmayalim hic. Bu ne demek ya ne demek bu islerin boyle dondugunu bilmiyormusunuz falan filan biz bulmak zorundamiyiz kardesim ille birinin sirtindan mi ekmegimizi kazanmak zorundayiz. siz goz gore gore hak eden birinin hakkina giriyorsunuz ve buna vicdanim rahat diyebiliyorsunuz yani diyecek bisey yok sisteme ayak uyduracagiz diye sahtekarligi hak yemeyi kendinizde hak buluyorsunuz. Sizin soylediginize gore Hic tadinigi olmayan gariban biri ama hem kpss puani yuksek hem klavyesi yuksek biri sirf birilerini tanimiyor diyr elenmeye mahkum oyle mi ? yaziklar olsun.
İkmrize53, 4 yıl önce

Arkadaşlar kusura bakmayın. Herkes torpil yaptırıyor, torpilsiz adam almıyorlar, bizimde var ama yaptırmıyoruz. Bu kelimeleri ardı sıra kullanan insan kusura bakmayın avanaktır. Eğer puanınız, eğitim durumunuz iyi ise,, eğerki adaletli bir sistem olsa kesin bir şekilde alınacak adayların arasında olacağınızı düşünüyorsanız, vicdanınız bu konuda rahatsa ve biliyorsanızki kimseye gitmezsek bu iş olmayacak o zaman hakkınızı arayacaksınız. Oturup burda ağlamakla olmuyor o işler. Gideceksin bizimde var ama yaptırmıyoruz dediğiniz bu işlerle ilgili kişilere güzel bir şekilde durumunu izah edeceksin, yardımcı olup olamayacağını soracaksın. Sistem buysa vicdanın rahatsa rızkının prşine gideceksin. Kusura bakmayın ekmek aslanın ağzında değil artık midesinde. Gereken neyse onu yapın burda milleti eleştirmekle, oturup forumda konu açıp ağlamakla olmuyor. Sorsan herkes hak ettiğini söylüyor herkes alınması gerektiğini söylüyor ama o işler öyle olmuyor. Torpil yapıp giren adam açıkça söylüyor zaten eskisi gibi gizli bir şey kalmadı. Şu kişiyi soktum girdim diyor. Sende diyeceksinki hakkımı aradım mücadele verdim bedel ödedim girdim. Yalnız gerçekten hak ettiğini düşünüyorsan ve vicdanın rahatsa.. Yemeyenin ekmeğini yerler. Bu dünya böyle gelmiş böyle gidiyor bu sistemler düzelmez. Ekmeğin senin olduğuna gerçekten inanıyorsan mücadele ver, bedel öde ve o ekmeği sen ye.. başka diyecek bir şey yok. Herkese hayırlı uzun ömürler diliyorum..

İkmrize53
Kapalı
06 Kasım 2019 09:16

Sizin gibi zırcahil insanları zaten almıyorlar . Sizde sanıyorsunuzki marifet torpilde :)) sen önce okuma anlamanı geliştir benim ne söylediğimi iyi idrak et anla. Bu devirde gariban mı kalmış. Sizin dediğiniz gibi gariban kimsesiz adamın lise mezunu olup, kpssye girip bide üstüne 80 üstü puan alıyorsa bu insanın neresi gariban bırakın bu işleri. Üstüne üstelik şimdi ulaşılmaz adam mı kalmış, yeterki bir adamı bulmak iste bulursun. Oturduğunuz yerden burdan yazıyor çiziyorsunuz o kadarki biliyorsunuz sisteme dahil olup mücadele edin, bedel ödeyin. Hırsız bile bir makama gelirken bedel ödüyor, mücadele ediyor. Makamdan sonra asıl mesleği olan hırsızlığa devam esiyor. Sizde o kadarki doğrusunuz mücadele edin bedel ödeyin sistemi doğrultun. Öyle oturduğun yerden hırsızı eleştirmekle olmuyor bu işler. Liseyi zorla bitireceksin kpssden 70 80 arası puan alacaksın, her şeyi kendi hakkın göreceksin sistemi eleştireceksin. Ne haddine deyyus. O kadarki biliyorsun hukuk okuyup makamı eline alsaydın ondan sonra eleştirseydin eleştirebiliyorsan. Bekara karı boşamak kolay. burda yazılan çizilenleri görüyorum. Daha okuduğunu anlamaktan uzak sen gibi insanlar ağlıyorlar. Sizin işe alınmamanız çok normal hiç şaşırmayın. Burda insanlarla ?zırlama, lan, lun, kör müsün? gibi konuşan insan var, bu insan bile hakkının yendiğini düşünüyor. Sen o üslupla ceza ve tevkif evlerinin kapısında mandal olamazsın. komisyon karşısında ciddi düzgün konuşmakla olmuyor bu işler ama gel görki böyle cahil insanlara laf anlatamazsın. O ne biliyorsa o doğrudur. O nasıl konuşuyorsa doğrusuda odur.. Allah herkesin gönlüne göre versin deyip çekilebildiğin kadar adamsın. Yoksa milleti suçlamakla, insanlara elinde bir kanıt olmadan iftira atmakla olmuyor bu işler. Kim hak yemişse hesabını verecek ama siz gibi karnından konuşanları daha çetin bir hesap bekliyor. Selametle..

Nykssss
Aday Memur
06 Kasım 2019 11:05

Siz mi karar veriyorsunuz kimin ne hesabimi verecegine uslubumi bozmadan yazdim takindiginiz tavra bakin deyyus fln siz mi bu uslupla bu ifadelerle hak ediyorsunuz yani ? bu ne terbiyesizlik ya. Torpilinizi cok guzel mesrulastirmayi basarmissiniz harika kiliflar uretmissiniz kendinize. Devlete gitmis olan daha klavye kullanmaktan aciz insanlar pttde makam mevki sahibi oluyor ama onlar sagda solda medet aradigi icin hak etmis oluyor oyle mi yazik siz kendi zihiniyetinizi bi sorgulayin once milletin anlama bilgisini sorgulayacaginiza. Siz kimsiniz bana deyyus diyebiliyorsunuz bu hadsizlikle siz memur olmayi hak ettiniz araya birsuru kisi sokarak benden en iyisine layık oldunuz. Ben burda verilmis olan tum sartlari saglamama ragmen ve klavyedede ogrenim durumda da kpssde de yukseklerde olmama ragmen hak etmedim sirf birilerinin kapisinda kopek olmadim diye oyle mi ! siz milletin kapisinda kopek olmaya devam edin sizin de ipinizi salacaklar merak etmeyin.
İkmrize53, 4 yıl önce

Sizin gibi zırcahil insanları zaten almıyorlar . Sizde sanıyorsunuzki marifet torpilde :)) sen önce okuma anlamanı geliştir benim ne söylediğimi iyi idrak et anla. Bu devirde gariban mı kalmış. Sizin dediğiniz gibi gariban kimsesiz adamın lise mezunu olup, kpssye girip bide üstüne 80 üstü puan alıyorsa bu insanın neresi gariban bırakın bu işleri. Üstüne üstelik şimdi ulaşılmaz adam mı kalmış, yeterki bir adamı bulmak iste bulursun. Oturduğunuz yerden burdan yazıyor çiziyorsunuz o kadarki biliyorsunuz sisteme dahil olup mücadele edin, bedel ödeyin. Hırsız bile bir makama gelirken bedel ödüyor, mücadele ediyor. Makamdan sonra asıl mesleği olan hırsızlığa devam esiyor. Sizde o kadarki doğrusunuz mücadele edin bedel ödeyin sistemi doğrultun. Öyle oturduğun yerden hırsızı eleştirmekle olmuyor bu işler. Liseyi zorla bitireceksin kpssden 70 80 arası puan alacaksın, her şeyi kendi hakkın göreceksin sistemi eleştireceksin. Ne haddine deyyus. O kadarki biliyorsun hukuk okuyup makamı eline alsaydın ondan sonra eleştirseydin eleştirebiliyorsan. Bekara karı boşamak kolay. burda yazılan çizilenleri görüyorum. Daha okuduğunu anlamaktan uzak sen gibi insanlar ağlıyorlar. Sizin işe alınmamanız çok normal hiç şaşırmayın. Burda insanlarla ?zırlama, lan, lun, kör müsün? gibi konuşan insan var, bu insan bile hakkının yendiğini düşünüyor. Sen o üslupla ceza ve tevkif evlerinin kapısında mandal olamazsın. komisyon karşısında ciddi düzgün konuşmakla olmuyor bu işler ama gel görki böyle cahil insanlara laf anlatamazsın. O ne biliyorsa o doğrudur. O nasıl konuşuyorsa doğrusuda odur.. Allah herkesin gönlüne göre versin deyip çekilebildiğin kadar adamsın. Yoksa milleti suçlamakla, insanlara elinde bir kanıt olmadan iftira atmakla olmuyor bu işler. Kim hak yemişse hesabını verecek ama siz gibi karnından konuşanları daha çetin bir hesap bekliyor. Selametle..

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi