Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Haziran 2022 14:56

ÖSYM gorev ihlali meslege etkisi

Bu gün tyt de salon başkanıydım. Adayların salona alınması esnasında bir aday askeri kimlik kartıyla binaya girip salona kadar gelmiş, gözetmen kartı bana gösterdi bende o esnada evraklarla uğraştığımdan bir anlık gaflete ve dikkatsizliğe kapılıp olur dedim. (kimlik bilgileri sınav belgesi bilgileri ve tutanaktaki kimlik bilgileri uyumlu) sınava adayı bu şekilde aldım. 10 dakika kadar sonra bina sınav sorumlusuna durumu izah ettim ( salonu terkedemediğim için ilk fırsatta ). Kimliği alıp aşşağıya götürdü geri getirdi kimliğin sınava uygun olmadığını belirtti. Tutanak üzerinde yer alan maddeler içierisinden "aday sınava kimliği olmadan girmiştir .... " madeeyi işaretlememi ve açıklama yazmamı istedi. Tutanağı istediği şekilde doldurdum ve sınav sonunda evrakları sıkıntısız bir şekilde teslim ettim. Sormak istediğim sorular 1) Yaptığım bu büyük hatanın meslek hayatıma olumsuz ne etkisi olur ? (görev alamama cezası önemli değil bir daha görev almayı düşünmüyorum). 2) Bu hatamın gözetmene bir yansıması olur mu ? 3) Adayın bu durumda sınavının geçerli sayılma ihtimali var mıdır ? (aday 45 dk bir sürede tüm soruları işaretlemiş, kitapçığı kapatmış, salondan çıkılmaya izin verilen süre dilimi gelir gelmez salondan çıkmıştır. )

merve00000
Daire Başkanı
18 Haziran 2022 15:03

askeri kimlik kartı resmi belge yerine geçiyor kimliği gayet varmış neden kabul etmemişler

18 Haziran 2022 15:13

Hocam yanlış biliyorsunuz. "Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir." Geçici Kimlik Belgesi" dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir." Yani yok polis asker öğretmen kimlik kartı ile sınava girilmez.
merve00000, 2 yıl önce

askeri kimlik kartı resmi belge yerine geçiyor kimliği gayet varmış neden kabul etmemişler

merve00000
Daire Başkanı
18 Haziran 2022 15:17

askerlerin asıl kimlik kartları alınıyor devlet onyalı askeri kimlik veriliyor benim bildiğim sınav giriş maddelerinde askerler için ayrı bir bölüm vardı kimlikleri kabul ediliri yazıyordu değişti mi bilmem sonradan

kıdemli başögretmen, 2 yıl önce
Hocam yanlış biliyorsunuz. "Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir." Geçici Kimlik Belgesi" dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir." Yani yok polis asker öğretmen kimlik kartı ile sınava girilmez.

crabnet355
Müsteşar
18 Haziran 2022 15:40

Bir şey olmaz hocam.Zaten bunlar hep yaşanıyor ki ÖSYM öyle bir kutucuk koymuş sende işaretlemişsin.. Salondan çıkarmamakla iyi yapmışsın çünkü bu esnada tartışma çıkacak ve olan diğer adaylara olacaktı..

Mustafax5908
Aday Memur
18 Haziran 2022 16:03

Asker kimlik kartı ile sınava GİREMEZ. Siz doğru olanı yaptınız.Kimseye bir sıkıntı çıkmaz,kişinin durumunu osym değerlendirir. Peki ya,kişi gerçek asker değilse, Ya 45 dk da işaretlediği tüm sorular hemen hemen doğru çıkarsa?

Kagiş
Müsteşar
18 Haziran 2022 16:06

Aman diyeyim meslekten çıkarılma cezası bile verebilirler!! Çok ciddi bir durum!

Euphratestigris
Yasaklı
18 Haziran 2022 16:55

Meslekten çıkarma fazla olur da falakaya yatırabilirler

Kagiş, 2 yıl önce

Aman diyeyim meslekten çıkarılma cezası bile verebilirler!! Çok ciddi bir durum!

eneshocakim
Aday Memur
18 Haziran 2022 17:36

Hocam bir kaç yıl önce çok benzer Bi olay benim başıma geldi sınav uygulama formuna işaretleyip tutanak tutmuştum ne arayan oldu ne soran.

fencı_05
Şef
18 Haziran 2022 17:45

Sıkıntı etmeyin hocam en fazla sınav almama cezası verilir mesleğe hiç bir etkisi olmaz

cotanjantx
Aday Memur
18 Haziran 2022 18:04

teşekkür ediyorum hocalarım içimi rahatlattınız

mehmetege
Memur
18 Haziran 2022 18:47

Ösym sınav gözlemcisidir. Sınavdaki salon başkanı ve gözetmeni denetler. Olumsuzlukları not eder. Ayrıca sınava geçersiz kimlik, saat, kolye gibi araçlarla gelirler. Ayrıca sınava erken başlayıp süresi bitince soru çözmeye devam ederler. Eğer bu olumsuzlukları görüp te sınavlarını iptal etmezseniz bir daha sınav görevi alamayabilirsiniz.

Emir ka
Şube Müdürü
18 Haziran 2022 19:51

Dertsiz başına dert açmışsın.en başta hata yapmışsın ya adayı sınava başlatmadan önlemini alacaktın.ya da aldıysan da sesini çıkarmayacaktın.aday yerine oturmuş sınavına başlamış kimseden herhangi bi itiraz yok ne güzel işte sen kaşınmışsın.sınav esnasında kim gidip te adamın kimliğine bakacak ki.bırak yapsın sınavını

fadime82
Şef
18 Haziran 2022 20:39

Katılıyorum. Görmezden gelsen hic bir sıkıntı olmazdı
Emir ka, 2 yıl önce
Dertsiz başına dert açmışsın.en başta hata yapmışsın ya adayı sınava başlatmadan önlemini alacaktın.ya da aldıysan da sesini çıkarmayacaktın.aday yerine oturmuş sınavına başlamış kimseden herhangi bi itiraz yok ne güzel işte sen kaşınmışsın.sınav esnasında kim gidip te adamın kimliğine bakacak ki.bırak yapsın sınavını

vesezemeo
Aday Memur
18 Haziran 2022 21:02

Hersey uyumluysa keşke olağan akışı bozmadan devam etseydiniz hocam. Durduk yere başınıza dert acmissiniz

Argan35
Şube Müdürü
18 Haziran 2022 21:13

Basina dert almissin.

hsyngkc
Aday Memur
18 Haziran 2022 21:24

Hiç bir şey olmaz bence. En fazla sınav görevi vermezler bir müddet

coshuva
Genel Müdür
18 Haziran 2022 21:35

Ösym nin sınavında yaptığınız hiçbir hatada mesleğiniz ilgili bir ceza yada yaptırım uygulanmaz. Sadece ösym sınavlarından 2 yıl görev cezası alırsınız.

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
18 Haziran 2022 21:37

ösym sınav bürösünü arayın bene çünkü koskaca devletin askeri bu aday, sınavını geçersiz mi sayacaklar o askeri kimlikle dolaşıyor onlar zaten

defneogretmen
Kapalı
18 Haziran 2022 21:39

Hocam doğru olanı yapmışsınız, başınıza dert almışsınız yazanları dikkate almayın, siz yapmanız gerekeni yapmışsınız, eğer sonradan bir şikayet olsa idi asıl o zaman sıkıntı yaşardınız, şimdi bir dikkatsizlik olduğu açık, çünkü durumu bildirmişsiniz

fadime82
Şef
18 Haziran 2022 21:49

O iste büyük sıkıntı
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi