Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 16:14

Arkadaşım bunda yanıltacak bişey yok herkesin okuması yazması var.Bak yukarıda verdim linki tıklar bakar okur anlar.

Ben meselenin özüyle ilgili doğru ve gerekli bilgiyi vermişim zaten.

Analaşılmadıysa biraz daha açayım:

O belgeyi kaynatıp suyunu içiyosun kpssde zihnin açılıyo dahada bi işe yaramıyo.Varmı bunda yanlış????

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 16:20

Yaaa o belge işe yarar mı konusunda seninle hem fikirim bende belgeden ziyade genel olarak not ortalamasının önemli olduğunu düşünüyorum ve özelliklede ales de..

Ama her sene verilmiyor felan dediğin için biraz asabileştim kardeş kusura bakma ama her sene alınıyo gecen sene aldım çünkü hatta temmuz-ağustos gibi aradılar bürodan bende her sene alındığını bilmiyordum,onur belgenizi gelip alın dediler şaşırdım..Sonra ordaki görevli de her sene verildiğini söyledi..

Ama diğer konuda hem fikiriz bende senin gibi o belgeden ziyade genel anlamda diploma notunun yüksek tutulmasından yanayım..

Trakya_Ege
Memur
15 Mayıs 2009 16:44

Neyse kardeş lüzumsuz yere kırmayalım birbirimizi.

Umarım not ortalaması yüksek olan arkadaşlar Ales'te de başarı gösterirler.

Ben Yüksek Lisans yada Akademik kariyer düşünmüyorum ama

arkadaşım girdi ve NKÜ'ye mülakata gitti.Onun anlattıklarını naklettim zaten yukarıda.tekrar yazayım:

Ales için not ortalamasından ziyade başvurduğun üniversiteden mezun olman ve mülakat komisyonundakilere baskı yapabilecek, ben bu öğrenciyi mutlaka istiyorum diyecek, öğrencininde onu önceden iyi tanıyıp yalakalıkta kusur etmediği bir öğretim görevlisi lazım.Yoksa ağzınla kuş tutsan o iş olmuyo maalesef.

Zaten bu sebepten dolayı Üniversiteler Arası Kurul ve YÖK bir çalışma, düzenleme yaptılar ve yeni bir uygulamaya gittiler.Bu düzenlemeyle artık aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak başlayıp aynı üni.de prof.luğa kadar gidemiyosun.Yani yar.doç. başka üniversitede Doç. Başka üni.de, Prof. başka üni.de olabiliyosun.

Bu belki akademik hayat düşüneni etkiler ama hedef sadece yüksek lisanssa herşey eski tas eski hamam.Tanıdık öğretim görevlisi varsa ve yeterli puanı (Dikkat!!! Yüksek puanı demiyorum) aldıysan iş bitiyo.

Zaten üniversitede çalıştım işleyişi çok iyi biliyorum.Ne rezillikler dönüyo bilseniz bu konuda.Ne torpiller, ne kayırmalarrrrr....

tiranta
Yasaklı
15 Mayıs 2009 17:31

arkadasım senın ddıgın onur ogrencısı olara mezun olmak ıcın 4 yılın ortalamsı 75 ustu olcak benım esım anadolu aof ıng ogretmenlıgı mezunu hr yıl onur belgesı aldı 4 yıl boyunca o nasıl oluyor pekı bu da mı yanlıs olmus dersın

tiranta
Yasaklı
15 Mayıs 2009 17:37

TRAKYA

kardes bak ıyı dınle ;

eger 4 yılın ortalaması 75 ustu olursa ONUR ÖGRENCISI OLARAK MEZUN OLURSUN ONUR OGRENCISI !!!!!

AMA her yıl 75 ort yaptıkca o yılda onur belgesı alırsın

guzl kardesım ısrar etme madde cok acık hem dedımya hanım benım aof ıng ogrtmnlıgı mezunu her yıl onur belgesı aldı onur ogrencısı olarak mezun oldu.cunku hem her yıl ort 75ustuydu hemde 4 yılın ort 75 ustuydu yanı elınde 4 onur belgesı ve ayrıca 1 de onur ogrencısı mezun oldugu ıcın ayrıca tesekurbelgesı var.

ha ınanmıosan ekle benım msn ı 2006-2007 yılı 2005-2006 yılı 2007-2008 yılı olarak her yıl ayrı ayrı aldıgı onurBELGELERINI gonderıyım sana

[email protected] ok yanlıs bılıosun yanı

gorgulugil
Şef
15 Mayıs 2009 18:57

ya arkadaslar hazirlik sinifi icinde gecerli mi onur belgesi? aof yi aradim ama bisey soylemediler..kem kum yaptilat..biri evet alirsin dedi birisi yok 1. sinifta olur dedi anlamadim gitti

tiranta
Yasaklı
15 Mayıs 2009 19:11

yonetmelıkte ; hazırlık sınıfı harıc demıyor sanırım ama tekrar bakmak lazım bak ıstersen anadolu sıtesıne gır kıtap hızmetlerı buro hızmetlerı mı ne vardı ordan bak kardes bulursan buraya da yazıver sana zahmet

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 19:12

http://www.askim.com.tr/ask/acikogretim-aof/30261-aof-onur-belgesi-ornegi-ve-alma-kosullari.html

arkadaşlar bakın burda bir örnek var.Arkadaş 2005-2006 döneminde benim gibi onur belgesi almış yani bir senelik dönemde.Eğer dört senelik dönem sonu olsaydı 2005-2009 yazardı...Sanırım bu son nokta olur.

orcun111
Şube Müdürü
15 Mayıs 2009 19:16

tiranda kardeş eyvallaha yaa yetiştin yardımıma...:)

gorgulugil
Şef
15 Mayıs 2009 19:32

tiranta elimde klavuz var baktim ama hazirlik ile ilgili bisey yazmiyor...yinede tsk ederim..bu belge sinav sonucu aciklandiktan sonrami aliniyor yoksa kayit yenilemelerden sonrami veriliyor.

ayben_im
Aday Memur
16 Mayıs 2009 01:30

seninkide 86.4...

küsürlü çıkıyor alırsın artık :)

e_l_i_f_a_t_m_a
Kapalı
16 Mayıs 2009 16:22

tam 74.5 şuan:))

tiranta
Yasaklı
16 Mayıs 2009 18:08

orcun 11 onemlı degıl kardes de dogrusu bu zaten o arkadas onur ogrencısı ıle onurbelgesını karsıtırıyor sanırım daha hata orda.

foruma resım yukleyebılsek yukıycem hepsınıde yuklenmıyo :)

ayrıca hazırlık sınıfı ıcın soran arkadas ;

hazırlıkta 4 ders var dımı sızın ? sanırım hazırlıkta yoktur neden dersen yasal olarak kanunlarda hazırlık sınıfları ogretım yılından sayılmaz bılıyorsun bu tum turkıyedekı okullar ıcın gecerlıdır genelde ondan dolayı hazırlıkta verılmıyor dıye dusunuyorum mantık olarak

unaltun
Daire Başkanı
18 Mayıs 2009 13:19

Kaldırılan Hükümler

Madde 24- 29 Mart 1989 tarih ve 20123 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile değişiklikleri yürürlükten kaldırılmıştır.

Ek Madde 1? (Değişik: 04.10.2007 tarih ve 26663 sa. R.G.) İlk kez eğitim gördüğü sınıfta bütün derslerini başaran ve o öğretim yılında almış olduğu bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi sayılmazlar.

Ek Madde 2- (Değişik: 03.02.2003 tarih ve 25013 sa. R.G.) Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar "Yüksek Onur Öğrencisi", not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar "Onur Öğrencisi" olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile "Yüksek Onur Öğrencisi" veya "Onur Öğrencisi" olarak mezun olamaz.

Arkadaşlar sitedeki yazı bu şekilde değişmiş sanırım. Yani onur belgesi kaldırılan hükümlerde yazıyor.

.zuğa53
Kapalı
18 Mayıs 2009 14:27

ya benim bildiğim onur belgesi 4 senenin ya da 2 senenin yıl sonu ortalaması ile alınıyor.

tiranta
Yasaklı
18 Mayıs 2009 15:15

bı b.k bıldıgınız yok da ondan öle sanıyorsunuz

bı kerede ac su yonetlıgı de oku

ONUR BELGESI HER YIL 75-87 ARASI ONUR ,87.5-100 YUKSEK ONUR

4 YILIN SONUNDA VERILEN ONUR ÖGRENCISI ONUR OGRENCISI DIR OGRENCISI OGRENCISIIIIIII

ANLATAMDIK GITTI BEEE

4 YILIN ORTALAMASI 75 USTU OLURSA ONUR OGRENCISI OLARAK MEZUN OLURSUN O DA KALDIRLDI ZATEN

ALDIK DIYORUZ HER YIL DIYE SOLUYORUZ HALA HALA MAL GIBI ANLAMAMAKTA ISRAR EDIYORSUNUZ YAA

ONUR BELGESI ILE OGRENCISI NI AYIRT EDCEK ZEKAYA SAHIP DEGILMISINIZ KARDESIM YAA

OGRENCISI 4 YILIN SONUNDAKI ORTALAMANA BAKAR

BELGESI HER YIL ORTALAMAN TUTARSA ONA BAKAR

VARMI ANLAMAYAN ILERIZEKALI HALA

ALDIK DIYORUZ 4 ONUR BELGESI 1 ONUR OGRENCISI BELGESI VAR ELIMIZDE DIYORUZ YONETMELIKTE ESSSSSEK GIBI YAZMIS ANLATMIS

AMA ALMIYOSA TAŞ KAFAN ALMIYO ISTE

tiranta
Yasaklı
18 Mayıs 2009 15:20

O TAŞ KAFANIZ ALSIN DIYE BELGELERI 1 2 SINI INTERNETE BI YERE KOYAYIM DA SIZE LINKI ATAYIM ORDAN BAKINDA SU BEYNINIZ ALGILAR BARI

(SOZLRIMI KIMSE USTUNE ALINMASIN )

tiranta
Yasaklı
18 Mayıs 2009 15:54

şimdi bu verdıgım lınkten bakın belgelere TARİHLERİNE de ıyııce bakın kı arka arkaya 2 yıl da 2 defa mezun olamıycagına gore

demekkı her yıl alınıyormus demı

SU LINKTEN BAKIPTA HALA ANLAMAYAN KAZMALAR OLURSA BANA SESLENSIN OK !!!!!!

TARIHLERINE IYI BAKIN IYI BAKIN OK DAHA DA YOK MEZUN OLUNUNCA VRILIYOR YOK OT YOK B.K DEMEYIN

http://taskinengin.blogcu.com/ LINKE BAKIN DAHA DA ALINIYOMU VERILIYOMU ZART ZURT YPMAYIN OK

orcun111
Şube Müdürü
18 Mayıs 2009 17:16

Tiranta kardeş,ben iki sayfa anlattım anlamadılar,sen kaç gündür bas bas bağırıyorsun bu belge her sene veriliyor diye gene anlamıyorlar.Yav kusura bakmasınlar ama bu son verdiğin linkten sonra bir daha onur belgesiyle ilgili soru soran olursa valla düz gidecem.yeter yaaa milet bizimle dalga mı geciyo!!

insanlik3
Şef
18 Mayıs 2009 18:07

arkadaşlar bende birşey öğrenmek istiyorum ,bilgidi olan cevaplandırırsa sevinirim.

ben vizelerim iyi geçti.inşallah finallerimde iyi geçer.yalnız bir dersimi bütünlemeye bırakmak zorundayım.bütünlemeye bırakmak istediğim o tek derside bütünlemede verirsem ve 75 üzeri ortalamayı yakalarsam onur belgesi alabilirmiyim.

yoksa onur belgesi alabilmek için hiç bütünlemeye ders bırakmamalımıyım.

Toplam 320 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi