Editörler : Pangaea
12345678910111213»

er6unnn
Aday Memur
05 Ekim 2019 13:48

Tabiki diğer memuriyetlerde de öyle.Sadece dışardan yatıyorlar seçim dışında hiçbi iş yapmıyorlar gibi söylemler çok olduğu için yanlış bilgiyi düzeltmek için söyledim.Velhasıl kelam YSK çalışılabilecek güzel bir kurumdur. Extra gelirleri çoktur.(Oda Seçimleri,Parti Kongreleri vs.) Herkes başvursun inşallah hakeden herkes kazanır.

romayı yakan adam, 5 yıl önce

Güzel kardeşim tayin için her kurumda aynı durum zaten geçerli doğru değil mi her sene tayin çıkacak diye şart yok ama Çakılı kadro değil sözleşmeli personel değilsin ben örnek olarak 1000 TL verdim bu 2000?lere olur 3000?ler olur miktar vermek yanlış olur seçim zamanlarında ekstra ücret alırlar bunun dışında normal maaş alırlar ve çok çok rahattırlar iş yoğunluğu iş yükü çok daha azdır hiç iş yapılmayan memurluk kimse aramaz zaten. Kimlere nasip olursa hayırlı olsun demek düşer bize de

karabahtli
Genel Müdür
05 Ekim 2019 14:32

Katip kardeşim Peki vhki katip santral memuru arasındaki fark nedir hem iş hem maaş olarak hangisi daha iyi. Bir de hizmetli ne iş yapar maaşı ne kadardır belli bir görev tanımı var mıdır wc temizleme dahil ne görev verilirse onu mu yaparlar . Teşekkürler reisim

er6unnn, 5 yıl önce

birincisi kadrolu katibim seçim kurulunda. hakeden herkesin kazanmasını isterim. tabiki diğer katipliklere göre çok iyi. ama verdiğiniz bilgiler yanlş olduğu için düzeltmek istedim.Seçim zamanında bin lira demişsiniz bin liradan fazla aldığı extra ücret üç bin civarlarında. ikincisi seçim dışında yoğun olmadığı için adliyelerde görevlendirme oluyor bu bir gerçek. on parmak şartı olmadığı için duruşmalara çıkartılmıyosun ama adliyede yine büro işlerini yapıyosun. üçüncüsü kadroluyum bu sene tayin istedim olmadı çok rahat demişsiniz. bi kere gideceğiniz yerde boşluk olacak ve ayrıldığınız yerde personel sıkıntısı yaşanmıyacak siz gittiğinizde. dolu olan bir yere tayin olmak çok ama çok zor

karabahtli
Genel Müdür
05 Ekim 2019 14:35

Bir de öğrenebilir misin unvan ve şehir mi seçilecek tercih yaparken yoksa sadece unvan seçilipsonradan mı il ilçe tercihi yapılacak. Bu konuda bir kafa karışıklığı var değişik yorumlar var bu konuya noktayı koyarsan çok seviniriz şimdiden teşekkür ederim

Ziraatci-can
Şube Müdürü
05 Ekim 2019 15:10

keşke ikametgah şartı olsaydıı. ozaman düşerdi puan 70 e. şimdi izle 5-10 bin başvuru olur. 300 idari öğrenci aldı. 9 bin başvuru oldu

Ziraatci-can
Şube Müdürü
05 Ekim 2019 15:12

İl-ilçe tercih edilecek olsa yazardı. herkes başvuru yapacak.

153 . 5 : 765 kişi çağıracak.

bnlardan kazanan 153 ü bu il ilçeleri tercih edecek..

yani 87-88 den düşmez. klavyede yok ztn. yani bize bşy yok yine

er6unnn
Aday Memur
05 Ekim 2019 15:23

bizim alımda ilk önce mülakata girmiştik daha sonra başarılı olanlar tercih listesi verdiler 30 tane kendin dolduruyosun uygun bir yere atama yapıyorlar.önceki sorun ise zabıt katibi sadece taşrada çalışabiliyor merkez teşkilatında zabıt katibi kadrosu yok vhki, bilgisayar işletmeni kadroları var. Biz görevde yükselme sınavına girerek vhki ya da bilgisayar işletmeni olabildiğimize göre bizden üst bir kadro o yüzden maaşları bizden yüksektir diye tahmin ediyorum. Hizmetli kadrosu çoğu ilçede yok.Senin bahsettiğin işleri benim bulunduğum ilçede denetimli serbestlik gören mahkumlar yapıyor. (çay getir götür, temizlik taşıma işleri falan).Hizmetli'ye amiri isterse yaptırabilir bu işleri ama sanmıyorum yapan bir hizmetli olduğunu. Bulunduğu ilçede hizmetli kadrosu olan zabıt katipleri varsa onlar daha doğru bir yorum yapabilirler.

karabahtli, 5 yıl önce

Bir de öğrenebilir misin unvan ve şehir mi seçilecek tercih yaparken yoksa sadece unvan seçilipsonradan mı il ilçe tercihi yapılacak. Bu konuda bir kafa karışıklığı var değişik yorumlar var bu konuya noktayı koyarsan çok seviniriz şimdiden teşekkür ederim

romayı yakan adam
Genel Müdür
05 Ekim 2019 15:53

Gayet güzel bilgilendirmeler teşekkürler efsun kardeş.vhki işletmenlik yüksek kapatır, santral memuru sürpriz yapar. Hizmetlinin nolacağı ise belli değil , amir artık ne iş buyurursa ,puan olarak 85 küsür ile kapatmıştı

cevresecil
Aday Memur
05 Ekim 2019 16:50

arkadaşlar.buraya katip olarak yerleştik diyelim..merkezi atamalarda örneğin Aralık atamasında mühendislik için tercih yapabiliyormuyuz.sozlesmelide tercih yapilabiliyor da bu kadrolu pozisyon olduğu için aklıma takıldı..

by_nct
Şef
05 Ekim 2019 16:58

Merhaba hocam; ilanda yazana göre zabıt katipliği için tercih listesini sözlü sınav günü teslim edeceğiz anladığım kadarıyla. Benim sorum şu 30 adet il mi yoksa ilçe tercihi mi vereceğiz. Yani İstanbul-Ankara-Bolu-Antalya... şeklinde mi yoksa Kadıköy(İST.)-Üsküdar(İST.)-Sarıyer(İST.)-Mudurnu(Bolu) şeklinde mi tercih vereceğiz.

Birde olur da işe başlarsak şehirler arası ya da aynı il içinde ilçeler arası tayin isteme hakkımız var mıdır? Teşekkürler..

- Sözlü sınava katılacak adayların, Başkanlık kurumsal internet sitesinde bulabilecekleri ve

usulüne uygun doldurdukları 3 adet Güvenlik Soruşturması veArşiv Araştırması Formunu, 2

adet nüfus cüzdanı fotokopisini, (ayrıca Taşra Teşkilatı Zabıt Katibi ve Hizmetli kadroları için

müracaat eden adayların, ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı

talep istem dilekçelerini) sözlü sınav günü Başkanlığa teslim etmeleri gerekmektedir.

er6unnn, 5 yıl önce

bizim alımda ilk önce mülakata girmiştik daha sonra başarılı olanlar tercih listesi verdiler 30 tane kendin dolduruyosun uygun bir yere atama yapıyorlar.önceki sorun ise zabıt katibi sadece taşrada çalışabiliyor merkez teşkilatında zabıt katibi kadrosu yok vhki, bilgisayar işletmeni kadroları var. Biz görevde yükselme sınavına girerek vhki ya da bilgisayar işletmeni olabildiğimize göre bizden üst bir kadro o yüzden maaşları bizden yüksektir diye tahmin ediyorum. Hizmetli kadrosu çoğu ilçede yok.Senin bahsettiğin işleri benim bulunduğum ilçede denetimli serbestlik gören mahkumlar yapıyor. (çay getir götür, temizlik taşıma işleri falan).Hizmetli'ye amiri isterse yaptırabilir bu işleri ama sanmıyorum yapan bir hizmetli olduğunu. Bulunduğu ilçede hizmetli kadrosu olan zabıt katipleri varsa onlar daha doğru bir yorum yapabilirler.

eemmyy
Memur
05 Ekim 2019 18:40

hayır yapamazsınız hocam. Bu alım 4a yani kadrolu olduğu için merkezi atamada tercih veremezsiniz süzleşmeli (4b li değilsiniz çünkü)

puanınız aralık atamasında ya da 2020 atamasında atanır diyorsanız bu başvuruyu öne göre değerlendirin geri dönüşü yok

cevresecil, 5 yıl önce
arkadaşlar.buraya katip olarak yerleştik diyelim..merkezi atamalarda örneğin Aralık atamasında mühendislik için tercih yapabiliyormuyuz.sozlesmelide tercih yapilabiliyor da bu kadrolu pozisyon olduğu için aklıma takıldı..

işsizzz5555
Aday Memur
05 Ekim 2019 19:07

hocam kadrolu olduğu ilanda yazmıyor eminmisinz

eemmyy, 5 yıl önce

hayır yapamazsınız hocam. Bu alım 4a yani kadrolu olduğu için merkezi atamada tercih veremezsiniz süzleşmeli (4b li değilsiniz çünkü)

puanınız aralık atamasında ya da 2020 atamasında atanır diyorsanız bu başvuruyu öne göre değerlendirin geri dönüşü yok

er6unnn
Aday Memur
05 Ekim 2019 19:07

YSK'da işlenen süreç bizim alımda şu şekildeydi. Mülakat günü mülakata girecek kişileri konferans salonunda topladılar. Sırası geleni mübaşir anons edip çağırdı. Mülakata gireceğimiz odanın önünde görevli iki bayana tercih yaptığımız listeyi verdik. Listeyi merkez veya ilçe şeklinde ayırmadılar. YSK'nin ilan ettiği zabıt katibi alımı yapılacak boş yerlerden nereyi tercih etcekseniz orayı yazabilirsiniz.Yerleştirmeler neye göre yapılıyor bilmiyorum. Birinci tercihine yerleşenler de oldu 30. tercihine yerleşenlerde oldu.İkinci sorunuzda ise, YSK'nin personel nakil yönetmeliğinde en son atandığı yerde en az iki yıl çalışmış olmak diye bir maddesi var. İki sene sonra il ilçe her yere tayin isteyebilirsiniz.Fakat siz atanırda daha sonra eş durumu, sağlık, can güvenliği vs. herhangi bir mazeretiniz oluşursa bu gibi sebeplerle iki yılı beklemeden de tayin olabilirsiniz ki çoğu kişinin bu şekilde tayini oldu..

by_nct, 5 yıl önce

Merhaba hocam; ilanda yazana göre zabıt katipliği için tercih listesini sözlü sınav günü teslim edeceğiz anladığım kadarıyla. Benim sorum şu 30 adet il mi yoksa ilçe tercihi mi vereceğiz. Yani İstanbul-Ankara-Bolu-Antalya... şeklinde mi yoksa Kadıköy(İST.)-Üsküdar(İST.)-Sarıyer(İST.)-Mudurnu(Bolu) şeklinde mi tercih vereceğiz.

Birde olur da işe başlarsak şehirler arası ya da aynı il içinde ilçeler arası tayin isteme hakkımız var mıdır? Teşekkürler..

- Sözlü sınava katılacak adayların, Başkanlık kurumsal internet sitesinde bulabilecekleri ve

usulüne uygun doldurdukları 3 adet Güvenlik Soruşturması veArşiv Araştırması Formunu, 2

adet nüfus cüzdanı fotokopisini, (ayrıca Taşra Teşkilatı Zabıt Katibi ve Hizmetli kadroları için

müracaat eden adayların, ilan edilen yerlerden 30 adet yer için tercihte bulundukları imzalı

talep istem dilekçelerini) sözlü sınav günü Başkanlığa teslim etmeleri gerekmektedir.

işsizzz5555
Aday Memur
05 Ekim 2019 19:12

vhki'e başvuracak olanlar herangi bir platformda biraraya geldi mi acaba whatsapp grubu gibi

by_nct
Şef
05 Ekim 2019 19:14

Anladım üstat, teşekkürler. Bir de mülakatlar sanırım Ankara'da yapılıyor, mülakatlar hakkında da ufak bilgiler verebilirseniz memnun oluruz.Tekrar teşekkürler..

er6unnn, 5 yıl önce

YSK'da işlenen süreç bizim alımda şu şekildeydi. Mülakat günü mülakata girecek kişileri konferans salonunda topladılar. Sırası geleni mübaşir anons edip çağırdı. Mülakata gireceğimiz odanın önünde görevli iki bayana tercih yaptığımız listeyi verdik. Listeyi merkez veya ilçe şeklinde ayırmadılar. YSK'nin ilan ettiği zabıt katibi alımı yapılacak boş yerlerden nereyi tercih etcekseniz orayı yazabilirsiniz.Yerleştirmeler neye göre yapılıyor bilmiyorum. Birinci tercihine yerleşenler de oldu 30. tercihine yerleşenlerde oldu.İkinci sorunuzda ise, YSK'nin personel nakil yönetmeliğinde en son atandığı yerde en az iki yıl çalışmış olmak diye bir maddesi var. İki sene sonra il ilçe her yere tayin isteyebilirsiniz.Fakat siz atanırda daha sonra eş durumu, sağlık, can güvenliği vs. herhangi bir mazeretiniz oluşursa bu gibi sebeplerle iki yılı beklemeden de tayin olabilirsiniz ki çoğu kişinin bu şekilde tayini oldu..

er6unnn
Aday Memur
05 Ekim 2019 19:31

Mülakatta birçok zarf içerisinden zarf çektirmişlerdi bir tanesinin içinden üç tane soru çıkıyordu o soruları soruyorlardı komisyon üyeleri.memurlar net forumda açılan konu vardı silinmemiştir galiba pek bi zaman geçmedi aradan. orada mülakattan çıkanlar hangi sorular sorulduysa kendilerine paylaşıyorlardı. Orda sorulan sorulara çalışın derim ki çoğu cidden sorulmuş sorular Banada orda yazan sorulardan bir tanesi soruldu.Seçimle ilgili kanunlara bakın meslek bilgisi sorusu ordan geliyor. (298 sayılı kanun, milletvekili, cumhurbaşkanı, mahalli idareler seçimi kanunu gibi).Daha sonra tabi yine mülakatlarda çıkan genel kültür sorularına, inkılap tarihine vs bakın derim.

by_nct, 5 yıl önce

Anladım üstat, teşekkürler. Bir de mülakatlar sanırım Ankara'da yapılıyor, mülakatlar hakkında da ufak bilgiler verebilirseniz memnun oluruz.Tekrar teşekkürler..

by_nct
Şef
05 Ekim 2019 19:44

Eyw. üstad çok teşekkürler verdiğiniz değerli bililer için, zarf usulü yapılması şeffaflık açısından iyi olur. Şanslıysak bildiğimiz yerden gelir:))

er6unnn, 5 yıl önce

Mülakatta birçok zarf içerisinden zarf çektirmişlerdi bir tanesinin içinden üç tane soru çıkıyordu o soruları soruyorlardı komisyon üyeleri.memurlar net forumda açılan konu vardı silinmemiştir galiba pek bi zaman geçmedi aradan. orada mülakattan çıkanlar hangi sorular sorulduysa kendilerine paylaşıyorlardı. Orda sorulan sorulara çalışın derim ki çoğu cidden sorulmuş sorular Banada orda yazan sorulardan bir tanesi soruldu.Seçimle ilgili kanunlara bakın meslek bilgisi sorusu ordan geliyor. (298 sayılı kanun, milletvekili, cumhurbaşkanı, mahalli idareler seçimi kanunu gibi).Daha sonra tabi yine mülakatlarda çıkan genel kültür sorularına, inkılap tarihine vs bakın derim.

karabahtli
Genel Müdür
06 Ekim 2019 08:42

hangi puanlarla nerelere başvurmayı düşünüyorsunuz değerli dostlar.

Wrtr
Aday Memur
06 Ekim 2019 11:40

Hocam bir iki sorun olacak cevaplarsan sevinirim

Mülakatta klavye seviyemizi ölçüyorlar mı ?

Maaşları doğuda batıda farkediyor mu ? Ve de ortalama maaşlar ne durumda ?

Kurumda yükselme kolay mı zor mu ?

Şimdiden teşekkür ederim

er6unnn, 5 yıl önce

Mervefzt
Aday Memur
06 Ekim 2019 13:27

https://chat.whatsapp.com/FKC8DDgbWDZJgNMk3PAuJ3

Mervefzt
Aday Memur
06 Ekim 2019 13:28

whatsapp grubu kurduk gelmek isteyenleri bekleriz :))
Mervefzt, 5 yıl önce
https://chat.whatsapp.com/FKC8DDgbWDZJgNMk3PAuJ3
Toplam 707 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi