Editörler : Pangaea
26 Ağustos 2011 01:07

Kpss hazırlık için,Körfez Dersanesi mi?Murat Eğitim mi?İzmir için...

Eğitim açısından Körfez daha iyi gibi duydum ama tereddütlerim var.Ne olur fikirlerinizi yazın:)

mlm2007
Aday Memur
26 Ağustos 2011 10:33

.

mlm2007
Aday Memur
26 Ağustos 2011 14:13

güncel

kamucu_dpü
Aday Memur
26 Ağustos 2011 22:43

ben de bu konuda çok kararsızım,gidip görüşmedim daha hiç bi dersaneyle,b grubundan girmeyi düşünüorum,yok mu tavsiyesi olan

* minik *
Aday Memur
27 Ağustos 2011 13:49

körfez hakkında bi bilgim yok ama ben Murat dersanesine yazıldım gidenler memnun olduklarını söylediler.hepimiz için hayırlısı olur inşallah

meryem1892
Memur
27 Ağustos 2011 14:40

eğitim konusunda yediiklim i övüyorlar izmir ili için diyorum.Zati binasına giderseniz görürsünüz hep atanaları asmışlar.Ama geçen bi arkadaşım vardı yediiklime gitmişti ablası daha sonra körfez in sırf eğitim kısmına gitmişti.Hakkımızda hayırlısı olsun inş.

mlm2007
Aday Memur
27 Ağustos 2011 17:34

Ve sonunda Körfez akademiye yazıldım.Hayırlısı olsun hakkımızda inşallah.Murat yayınlarının Dersanesi ve Ebim'le görüştüm.Murat iyi gibi geldi ama internetten çok araştırma yapmıştım memnun olmayanlar vardı güvenemedim.Ebim de garantili kurslarını çok övdü.Ama normal olanı çok önemsemiyorlar gibi geldi.Büyük kararsızlıkla yazıldım Körfeze bakalım inşallah yanlış karar vermemişimdir.

tecrübe.li
Aday Memur
29 Ağustos 2011 02:00

Körfez'e kayıt olmakla iyi etmişsin.yediiklim lider murat a gidenler vardı memnun değllerdi.Karşıyaka Körfez kpss kursuna geçen sene gittiler hocalardan çok memnunlardı.Son bir ayda hergün farklı yayınlardan deneme yapıyorlar ve konu tekraları çok fazla.murat-lider tamamnen para sömürmek için açılmışlar.tercihlerde bile yardımcı olmuyorlar.en iyisi gene körfez.

melezz
Şef
19 Eylül 2011 03:34

merhaba arkadaşlar;

ben 2010 kpss için murat karşıyaka şubesine gitmiştim.ne memnun kaldım nede kalmadım diyebilirim.öncelikle yayınları çok kötü.çok yanlışlar var.ders programlarına gelince tam bir rezalet.aralıkta kursumuz başlamıştı.ilk 2 ay türkce dersi gördük.(türkçeden haberi olmayan hocayla)sonra ise sınava kadar türkce dersi almadık.sınav yaklasırken etüt programları oldu.orada biraz hızlılık vardı ve o zaman türkce tekrarı oldu.(çarçabuk)inanın hocaların iyiside var kötüsüde.bu durum yarı yarıya gibi.iyi hoca dersinize girerse şanslısınız demektir.birebir derse gelince bu hocanın insiyatifine kalmış birşey.hocayla anlaşıyorsunuz.mesela murat hocamız matematikte bize çok destek oldu.çok ek ders yaptı bizimle.tarihte burçin hoca ama en önemlisi fatma hoca var mükemmeldir.bi kaç hoca dışında iyi olan yok açıkcası.ve kazanan sayısıda az.sağlıkcı vardı sınıfımızda 70 le atandı.89 alan arkadasımız atandı.diğerleri halen beklemekte.bende 75 aldım.atanamayacagımı biliyorum ve körfeze bu yıl yazılmayı düşünüyorum.aslında oranın deneme sınavlarına girdiğim zaman kendi ögrencilerinin netleri murattaki örencilere göre düşüktü fakat forumlarda hocalarının iyi oldugunu söylüyorlar.birde sınav dershanesi karşıyakada şube açıcak.o da olabilir diye düşünüyorum.birde körfez gy-gk lisans fiyatları nedir?bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.hepinize başarılar.

mlm2007
Aday Memur
19 Eylül 2011 13:07

Şu anda 990/10muş.Forumda biri yazmıştı.Ben geçen ay 950ye yazıldım.İnşallah pişman olmayız.Benim ilk hazırlanışım olacak,inşallah da son olur.Herşeyi dersaneden beklememek lazım tabi ama en başta verilen sözler tutulmuyorsa.Türkçe dersi devam etmiyorsa mesela!! bunun bir cezası olmalı.O kadar para ve emek veriyoruz.Ümitle gidiyoruz.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

melezz
Şef
19 Eylül 2011 17:59

orası daha uygun olur diye düşünüyordum.geçen yıla göre baya artış göstermiş.muratla aynı duruma gelmiş:)ekimde başlayacak kurslar heralde.aslında ben ocakta gitmek istiyorum.süre uzayınca tekrarlar çogalıyor ve sıkmaya başlıyor.hakkımızda hayırlısı olsun.

izmir_bilgini
Aday Memur
10 Ocak 2012 00:11

İZMİR KONAK MURAT DERSANESİ 1300 KÜSÜR SAAT EĞİTİM GK-GY DERSİ VERİYORMUŞ.ADAMLAR HESAP YAPMAYI BİLMİYORLAR.GARİBİM ÖĞRETMEN ADAYLARIDA ORAYA GİDİYOR VEE ALDANIYORLAR ADAMLAR DENEMEYİ BİLE DERSTEN SAYIYORLAR..ADAMLARDA BİREBİR YOK.FİYATI ŞUBAT KURSU İÇİN 1900 PEŞİN 2100 TAKSİT BU KADARDA OLMAZ.KAZANALAR LİSTESİNDE GENELDE DERSANEYE GİTMEYİP KAZANACAK SINIF PDR ZİHİN SEL ENGELLİLER OKUL ÖNCESİ TÜRKÇE VAR MAT FİZİK KİMYA YOK.

pinias
Aday Memur
10 Ocak 2012 09:03

arkadaşlar ben körfeze gittim. tarih hocası dışındakiler öss öğretmenleri. önermem. kesinlikle yediiklim... en iyisi.

izmir_bilgini
Aday Memur
12 Ocak 2012 00:30

Zaten öss konusuna hakim olmayan Kpss yi anlatamaz. ygs ve kpss sorularınıda zaten ösym hazırlıyor.çıkış yeri aynı.körfezdeki hocaların öss kökenli olmaları avantaj.

ykmzm
Aday Memur
18 Ocak 2012 01:12

arkadaşlar bende farklı dersanelere gittikten sonra bu yıl körfeze karar kıldım.İlk defa adam gibi bir dersaneye yazıldığımı görüyorum.pinias arkadaşıma katılmıyorum.Hocalar kpss konusunda çok iyi öss ile falanda alakası yok dersimize giren öğretmenler çok tecrübeli ve çok iyi mükemmel.galiba sen körfeze gitmiyorsun o hocaları dinleseydin hiç böyle söylemezdin

ebru25
Şube Müdürü
03 Eylül 2012 14:00

arkadaşlar ben körfeze gittim hiçte memnun kalmadım.türkçeci bizimde çok kötüydü.ekimde başladı kurs ve ocaktan itibaren sınıfın yarısı memnun olmadığı için türkçe dersine girmediler.tarihci başta çok kötüydü.sonra rahatsızlanmış ve dershaneyi bıraktı.yeni gelen bayan hocadan gayet memnun kaldık.coğrafyacımızda önder hoca çok iyidi.birde savaş hoca var matematikçi.ukalanın teki.herşeyi ben bilirim edasında bir insan.''konuları yetiştiremedi''.biz hiç geometri görmedik.5+5+5 sistemi yapıcam dedi 5 saat üst üste 3gün geometri anlattı.bu arada sınava son 3hafta kala yaptık böle oluncada hiç yararı olmadı bize.vatandaşlıkçıdanda memnun kalmadık.hatta bazı sınıflara avukat girmiş vatandaşlık dersine oda bayanları asılmış dersde.sarkıntılık yapmış.geçen yıl buraya gidecem diye yazan arkadaşları merak ettim memnun kaldınız mı?

mlm2007
Aday Memur
03 Eylül 2012 17:03

Evet kendi açtığım konuya tam bir yıl sonra kendim cevap veriyorum:)Körfeze yazıldığımda kararsız ve dersane konusunda bilgisizdim.Tek kelimeyle ''pişmanım''Memnun kalmadım.

İlk başladığımızda bir mat hocası vardı erkek anlattığını kendi bile anlamıyordu.Sıkıntı varmı diyordu.Kimse ses çıkarmıyordu.Çünkü tekrar anlattığında yine anlaşılmıyordu.Tenefüs arasında uyuyakalıp derse 20 dak geç girmişliği bile vardı.birebir etütlerde çok kötü davranıyormuş.Bir çok sınıftan şikayet gelince gönderildi.Sonra Ali hoca geldi matematiğimize iyiydi,sakin sabırlıydı.Tarihçi Ayşegül hoca iyiydi,Coğrafya orkide hoca iyiydi.vatandaşlık Bora hocadan hiçkimse birşey anlamadı.Türkçe yine kötüydü.

İşin aslı dersane yönetimi kötüydü.Ara tatilde bütün dersaneler tekrar ve testler yaptı bizimkiler sadece yurt programı yapıp orada kalanlara tekrar yaptılar.Her gün için ek ücret aldılar tabi:)

birebir etütler vardı ama almak için gittiğimizde hep dolu,boş gün yok cevabı aldık.Konu konu sınıf etütü olsa anlamadığımız konuya girsek daha iyi olurdu.

Sene başında verdikleri konu anlatımlı soru bankası özetin özetiydi.

Başladıktan bir iki ay sonra herkes pişmandı.Paralarını geri alıp başka yerlere gitmek isteyenler oldu.Ama tabiki mümkün olmadı.Sormak istediğiniz ne varsa cevaplandırabilirim.benim aklıma bunlar geliyor.

ebru25
Şube Müdürü
03 Eylül 2012 19:30

evet hiç kimse memnun kalmamış anlaşılan kimle konuşsam kötü diyor.bende memnun kalmadım.etütlerde bizde çok problem yaşadık.çoğu sorumu soramadan kaldım öyle. şimdi dersane araştırıyorum.karacan nasıl bir bilgin var mı?

mlm2007
Aday Memur
04 Eylül 2012 13:49

Karacandan da memnun olan görmedim.Yedi iklim iyi diye diye duydum arkadaşımın kardeşi gidiyordu.Körfezden önce Murata gitmiş bir arkadaşım vardı Körfeze bin basar diyordu.Fikirler kişiden kişiye değişir tabi.

Bence en iyisi evde çalışmak.Benim 5 yaşında bir kızım var.Gündüz ilgi bekliyordu,sıkıldım diyordu.Onunla uğraşmaktan gezdirmekten yoruluyordum, ancak o yattıktan sonra yarım saat bir saat çalışabiliyordum.Şimdi anasınıfına başlayacak.Ve kesinlikle dersane düşünmüyorum evde çalışacağım.

Bu sınavla öğrendiğim bir şey var.Uzun uzun saatler boyunca çalışmak önemli değil.Günde 9 saat çalışan arkadaşlarım vardı 70 civarı aldılar.Önce konuları iyi kavramak sonra bol soru.Bunalmayacak kadar.Dikkatin dağılınca dinleneceksin.Her soruya bu soru benden ne istiyor diye dikkatle bakmak önemli.Soru kökleri.Dikkat.Kesinlikle çok önemli.

Ve bu yıl hiç kimse Türkçe çalışmadı.Paragraflar yaktı herkesi.Uzun uzun paragraflar:)Kesinlikle hızlı okuyup anlama üzerine çalışma yapılamalı.

Biraz da sınav günü heyecan yapmamak önemli yoksa çooook ta çalışsanız herşey berbat olabiliyor.

Bunlar benim düşüncelerim tabi.Herkese kolay gelsin.Hakkımızda hayırlısı.

ebru25
Şube Müdürü
04 Eylül 2012 17:14

teşekkürler öncelikle cevap verdiğiniz için mlm2007.dershaneye gitmeyecem demişsinde olduki sorun çıktı kime soracaksın?oda var.birde belki körfezde duymuşsundur.bir kız vardı şubattan itibaren kız GY ve GK 100 alıyordu.savaş hoca sormuş nasıl alıyorsun bu puanı kopya falan mı çekiyorrsun bile demiş.kız;''ben 3 senedir çalışıyorum hocam.3 senedir dersaneyede gidiyorum.onun için şimdi full çekiyorum''demiş.bu arada benimde 1 yaşında bir oğlum var.onu bakıcıya bıraktım öyle gittim dersaneye.Önce konuları iyi kavramak sonra bol soru çözmek çok önemli bu konuda kesinlikle sana katılıyorum.yalnız bizim matematik hocası körfezdeki günde 9 saat ders çalışmanız lazım diyordu.o yüzdende arkadaşların 9 saat çalışıyor olabilir.türkçe beni mahvetti sınavda.ben en iyi neti matematik ve türkçeden çıkarıyorum.sınavda paragrafları görünce şok geçirdim.moralim bozuldu.sınavın ortasında ağladım hatta.tabi morali bozuncadaa sınavı hepten batırdım.hakkımızda hayırlısı olsun.tekrar teşekkürler.başarılar..

üyefalanolmam
Aday Memur
04 Eylül 2012 18:38

sınava 6 ay var

ben: hocam ne zaman geometri dersi yapacağız?

hoca: işleriz daha var ben sınıf açacağım merak etmeyin arkadaşlar

sınava 4 ay var

ben: hocam geometri?

hoca: açacağız canım.

sınava 3 ay var.

artık matematik öğretmeni olduğunu iddia eden şahıstan umudu kestim ve yönetici-müdür hepsine gittim.cevap bu konuyla ilgileneceğiz oldu

sınava kadar da ilgilenen olmadı

sınava 2 ay var

sevgili hocamız: geometri sınıfı açıyorum.sizden kaç kişi katılır acaba? gerçi artık temeli olmayan bir şey yapamaz bu saatten sonra

sen bize öğretmeye çalışsaydın belki biz havuz probleminden daha iyi anlayacaktık geometriyi pisagor-öklit sonuçta

hoş matematiği bile öğretemedi kendisi geometriyi nasıl öğretecek

Şöyle bir durumda var benden o geometri dersinin parasını aldı.

Ben dini yönü kuvvetli insanların çalıştığı insanların olduğunu zannettiğim bir kurum olan Karşıyaka Körfez Dershanesine gittim.

Hani bu mudur helal kazancınız? Belki başka şubeleri böyle değildir ama Karşıyaka gerçekten kötü.Tarih ve coğrafya hariç, onları zaten evde çalışsan yaparsın

Ben adı daha az duyulmuş kurumların daha titiz olduğunu birçok arkadaşımdan işittim.Tavsiyem mutlaka önceden derse girip hocaları görüp ondan sonra kayıt yaptırınız. Bu en doğal hakkımız

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi